Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 26

Téma: HTC Touch 2 alebo ASUS p552w?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2006

Co z tychto dvoch vziat? obe maju cca rovnaku cenu....

Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Ten Asus se ještě prodává?
    Když jsem koukal na tech.parametry, výbavu a stáří....., tak mě nenapadá žádný důvod, proč vzít Asus. Pro HTC hovoří i zázemí xda-dev. Jak koukam, tak jsi asusovej, takže to bude rozhodování těžší.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2006

Asus a HTC

Som sice Asusovy, ale hlavne kvoli dodavanemu prislusenstvu do auta - drziak, autonabijacka. Nechcem utracat dalsie peniaze za prislusenstvo.
    Mal som posledne P750 ale nebol opraveny do 30dni, zo servisu uz mam vyjadrenie ze mam ziadat od dodavatela alzy vratenie penazi, ale alze to trva, takze sa rozhodujem nad niecim novym. Bud jedno z tychto dvoch, ak by to malo byt lacnejsie, ale premyslam aj o VGA alebo VGA+ displejoch alebo QWERTY klavesnici.. takze asi nad HTC TouchPro2. (diamond2 asi pada kvoli ziadnej klavesnici, pisanie aj vo vlaku bol premna vzdy aj na P750,P535 problem trafit sa, a vzdy jeden z 10 znakov bol preklep...)

Upraven link. Používej klikací - nejsme warez fórum. admin

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

No, ja ASUS P552w mam od prosince 2008, a uz je podruhe v servisu (poprve menili desku, display, baterku - co vymeni ted, to nevim, nicmene se pri tlaku na urcite misto zadniho krytu sam vypina - mam PDA na opasku v pouzdre od Krusselu, takze treba sednu do auta a pri vystupovani zjistim, ze zarizeni vypnuto). Nicmene se pokusim objektivne shrnout klady a zapory:
    • QVGA display pri beznem pouzivani neni na zavadu. Beznym pouzivanim se u me rozumi rucne psane poznamky na poradach, telefonovani, SMS, autonavigace, cteni knih ci comicsu v MHD, vyjimecne nejaky dokument cestou ve vlaku. Zarizeni je naopak sikovne uchopitelne do dlane, v pripade nasazeni omalovanek typu SPB Mobile Shell je celkem slusne ovladatelne palcem ruky, ktera je drzi, pripadne ukazovakem druhe. Zrejme se setkas i s nazorem, ze QVGA a jeste k tomu 2.8'' uhlopricka je sto let za opicema. Inu, proti Gustavu zadny Fristensky - nekdo potrebuje mobil, ktery se vejde do kapsy u kosile, a nekdo chce mit prenosne multimedialni zabavni centrum (od takovych veci ma rozumny clovek doma televizi s velkou uhloprickou a kvalitni reprosoustavu).[/*]
    • Marvell Tavor P (624 MHz) je vykonnejsi (prestoze papirove je Marvell - tedy vlastne Intel - o jednu generaci architektury starsi), nez Qualcomm v HTC Touch 2 - mozna i diky tomu, ze ASUS neseka nova PDA jako Bata cvicky, ale zarizeni jsou velmi dobre vyladena. Presto ze nema akcelerovanou grafiku, nezjistil jsem u ASUSu treba v jiz zminenem SPB Mobile Shellu nejake zpomaleni - a to mam procesor nastaveny tak, ze si automaticky urcuje frekvenci podle potreby. Abych pravdu rekl, jeste jsem vlastne nikdy nenastavil rezim Turbo, coz by melo byt trvale 624 MHz, takze ani nevim, jak to vlastne jede na plny pecky.[/*]
    • 128 MB RAM vs. 256 MB RAM - krome jedineho pripadu se mi nestalo, ze by zarizeni nemelo dost pameti. Navic, jak se mi tu kdysi kdosi snazil vysvetlovat, RAM a ROM pry nejsou oddeleny, a ja nevim co jeste - podsvince aby se v tom vyznalo. Kazdopadne pri normalnim pouzivani se 128 MB RAM nebudes citit nijak omezen.[/*]
    • Chybejici hardware klavesnice - to je asi jedina vec, kterou postradam, ale na druhou stranu je diky jeji absenci zarizeni prijemne male. Take pamatuj, ze cim mene pohyblivych casti, tim mensi sance na poruchu (coz v mem pripade zni paradoxne, ale zrejme jsem mel smulu na spatny kus).[/*]
    • GPS - diky technologii GPS Catcher, ktera si nacita efemeridy z webu je fixace (krome OziExploreru) prijemne rychla, a to presto, ze necekam fixace polohy probiha v 99% za pohybu. Jedinou nevyhodou je, ze v lete v aute se zarizeni za celnim sklem na primem slunci v dodavanem drzaku prehriva, coz poznas tak, ze zhasne dioda, signalizujici dobijeni, a zacne normalne zelene (pripadne jeste modre, je-li aktivni BT) problikavat.[/*]
    • Gravitacni senzor - dalsi vec, ktera by mohla byt, ale vlastne ani nevim, na co bych ji vyuzil - krome vypinani budiku.[/*]
    • FM radio - to skutecne chybi.[/*]
    • Fotoaparát - je to mobil, necekej zazraky. Jako fotozapisnicek (pouzivam takto doslova - napriklad si fotim oznameni na nastence ve skolce) vystaci, video take staci (352*288 - pozor, nektere katalogy uvadeji chybne 176*144; stejne tak nektere katalogy uvadi, ze fotoaparat ASUSu nema geotagging - opak je pravdou, GPS se uklada do EXIFu). Na foceni je dospely fotoaparat, na video se pouziva skutecna videokamera.[/*]
    • Podpora na xda-developers - tak tam HTC vede, protoze ma vetsi procento na trhu. Nicmene - uz se tam objevily i ROM s WM 6.5.x na ASUS P552w. Zajimava otazka do pranice je, zda takovy masivni vyvoj udelatek na HTC neni take dusledek toho, ze zarizeni od HTC jsou davana na trh prilis rychle. Vlastne si nepamatuju, kdy bych na xda-developers nasel neco, co bych na ASUS potreboval, a ono to bylo jenom na HTC.[/*]
    • Dodavane prislusenstvi - drzak do auta vynikajici, da se napasovat i na tzv. SH drzaky od Sunnysoftu. Jeden mam (z vyse uvedenych duvodu) vedle radici paky, druhy na vystupu vetrani na stredove konzoli - v pripade zajmu poskytnu nejake fotky. Nabijecka do auta je standardni. Krome toho jsem si jeste na e-bay dokoupil kit Powermonkey eXplorer, takze o stavu neni nouze za zadnych okolnosti.

Uff - doufam, ze je to dostatecne srozumitelne a citelne. Jo, a prave volali ze Sunnysoftu, ze mam mobil opraveny (tj. po 14 dnech), tak uvidime...

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2006

diky pekne za rozsiahly clanok )

keby kazdy majitel PDA mal podobneho ducha na pisanie, lahsie by sa kupovalo

P552w u mna patri do uszieho vyberu, mozno aj preto, ze v dobe ked som kupoval nahradu za P535 som uvazoval aj nad p552w aj nad p750. Nakoniec rozhodla cena, v dobe kupy som zohnal P750 za 7500sk, vtedy stala p552w cez 11000sk.

Teraz ale sa da p552w zohnat za 7500sk, ale zasa HTC Diamond2 kupim v beznom obchode v meste za 9400sk. Takze z hladiska ceny sa neoplati nedolozit tie 2000sk na lepsi ako QVGA displej a predsa len novsie zariadenie. Avsak, ten cenovy rozdiel tam bude aj 3000sk, kvoli absencii Drziaka do auta a autonabijacky, avsak z P750 (sil nestihol reklamaciu do 30dni, a dal mi email avizo o tom, ze mam narok na vratenie penazi, aj KED NAJLEPSIE JE ZE UZ PRESLO cca 10dni a alza STALE ZATIAL NEODPOVEDA, IBA ZE MAM CAKAT...)mi ostala nabijacka z miniUSB a drziakom, kde treba iba vanicku, takze to je 9400+300sk.. Uvidim.

Kazdopadne, najprv mi musia prist peniaze za P750 na ucet, potom riesim kupu nastupcu

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

ASUS P552w update - vyměnili mi "prasklý" přední kryt, který sami zmrvili při minulé opravě, mnou reklamovanou závadu se prý nepodařilo zopakovat... výsledkem jsou dvě smítka prachu mezi novým krytem a displejem, snad si na to zvyknu... antireflexní fólie od Vikuiti mám naštěstí v zásobě, takže mě nemrzí, že jsem s tím starým krytem o jednu přišel...

Každopádně teď nějak nemám jasno, jestli se rozhoduješ mezi ASUS P552w a HTC Touch 2 nebo HTC Touch Pro 2 - to je totiž dost rozdíl.

Registrace
    Mar 2004

A nestála by za úvahu nějaká Omnia - OmniaPRO B7610 nebo Omnia II I8000?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2006

rozhodujem sa jednak medzi HTC a P552w

a co sa tyka ak sa rozhodnem dolozit tych 5000sk tak medzi HTC TouchPro2 , prip. ako tu Zdenek napisal aj medzi Samsung OmniaPRO B7610.

Cenovo som nasiel Samsung aj HTC na rovnakej urovni cca 12000sk - 400€, ale o samsungu viacero recenzii pise ze nema tak dobru klavesnicu ako HTC. A jednak, autonabijcka miniUSB ktoru mam mibude nanic, a to bude premna dalsia investicia do autonabijacky pre samsung.. tak neviem

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

No, co se HTC Touch Pro 2 tyka, tak je asi o puldruheho centimetru vetsi, nez ASUS P552w, a vazi o 2/3 vice - tahat v kapse u kosile skoro dvacet deka mobilu, to by se mi moc nechtelo. Sice to vypada, ze na to Krusell dokazal udelat nejaky futral, ale nevim jak moc dobre je tam mobil uchycen vzhledem k nutnosti vysuvu klavesnice - z obrazku to je tezko poznat. Klavesnici bych spis resil klavesnici Mobilnaut Keyboard 3 - je sice SW, ale da se nakonfigurovat jako klasicka "mobilova" klavesnice, takze ma dostatecne velka tlacitka, aby nedochazelo k preklepum. Na SMS to staci, poznamky z porad je rychlejsi porizovat rucne, a na psani romanu je lepsi "dospela" klavesnice u NTB nebo PC.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Také pokukuji po nějakém nástupci P750tky, už 3 dny si hraji s HTC Hero, ano je to Android mobil ale po pravdě, to je věc která mi ani tak nevadí rád se učím novému. Používám google apps a tam je synchro s Androidem lepší než přes exchange na WM. Jsou ale jiné věci které mi vadí, výdrž baterie, asi to je tím, že si s ním hraji ale to Hero vydrži tak den na baterku.

Co je ale u mne velký problém, a asi bude i na WM s kapacitním displayem. Prostě ovládání, ač je uzpůsobeno na prsty mi nesedí. Mám asi moc volšové prsty ale napsat sms je spíš za trest. Takže to vidím spíš na nějaký přístroj s resistivním displayem a hw klávesnicí.

O co mi jde:
    kvalitní GPS + elekronický kompas (geocaching) Hero mi chytá signál i doma během pár sekund, P750 doma chytí prd.
    Klávesnice buďto stejná jako je u P750 a nebo querty.
    Ovládání nejlépe i stilusem v těle přístroje.

Nějaký přístroj s WM s updatem na verzi 7 a nebo Androidem s updatem na 2.0

No a teď babo raď. Dík za nápovědu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2006

este posledna otazka:

ak by som sa rozhodoval medzi HTC TouchPro2 a GARMIN nüvifone M20, ktory vziat? cenovo skoro rovnako...

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Pro nüvifone hovori ta navigace, ale na druhou stranu, v dnesni dobe si do mobilu nacpes jakou navigaci budes chtit. Ja znam iGO8, Garmin nemam, takze nemuzu hodnotit, ale co tak vim, tak iGO je svetla vyjimka v tom, ze se k nemu daji volne dodelavat ruzne doplnky, skiny, tzv. half-patche (viz. treba www.gurjon.com). Pokud bys uvazoval opravdu nad necim od Garmin-Asus, pak doporucuju pockat na M10, ktera by u nas mohla byt cca. pod 10k. HTC Touch Pro 2 - ta klavesnice je prima, na druhou stranu to je diky ni dost tezka cihla (i kdyz, pamatuju jak jsem pred deseti lety tahal v kapse u bundy HP Jornada 690, ktera mela i s baterkou asi trictvrte kila).

Registrace
    Mar 2004

Není to "směroplatný" vzorek, ale o něčem to vypovídá: na 0. (alfa)1. nekuřáckém srazu mělo cca 80% ze zhruba 20 účastníků buď HTC HD 2 nebo HTC Touch pro 2.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2006

dnes som mal v ruke HTC Touch Diamond2. Oproti Asus P750 absolutne pre mna tazko ovladatelny. Stylusom som musel 3x tuknut na obrazovku, aby zareagoval. Ja pri pouzivani preferujem stylus, a obrazovka Diamonda2 podla mna je ovela menej citliva, ako bola na Asus P750, Tak teraz neviem do coho ist...TouchPro2 kvoli kĺavesnici, alebo mozno B7610...

a ak ani jedno z toho, kupim P552w a nemusim dokladat. Fakt ma Diamond2 sklamal, aspon jeho dotykova vrstva na displeji, a to bol novy kusok v predajni

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Tak kup ASUS rovnou, a mas vystarano. Je pravda, ze HTC je mezi lidmi prevaha, ale to je take tim, ze ostatni firmy, ktere v segmentu pusobi, nemaji mobily s WM jako hlavni artikl. Navic je HTC stylovka, to je pravda, ale po roce pouzivani P552w muzu rici, ze bych za HTC, ktera zvazujes, nemenil. Vidim to tak, ze nekdo ma mobil na delani parady, nekdo na telefonovani.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Volba? ASUS P552w, E-TEN M800?.. Vyhral ASUS P750 !!:)
    Od kevin19_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 19-03-2009, 16:34
  2. ASUS p552w - problém s ASUS Go
    Od Al1401 v sekci P5xx
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 12-01-2009, 16:52
  3. ASUS P552w - Jak na témata?
    Od SdKfz.171 v sekci P5xx
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-01-2009, 15:15