Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch 2 alebo ASUS p552w?

kevin19_ce4you (136)|24.1.2010 23:02
Co z tychto dvoch vziat? obe maju cca rovnaku cenu....
Zdenek Malinsky (9781)|25.1.2010 00:49
Ten Asus se ještě prodává?
Když jsem koukal na tech.parametry, výbavu a stáří....., tak mě nenapadá žádný důvod, proč vzít Asus. Pro HTC hovoří i zázemí xda-dev. Jak koukam, tak jsi asusovej, takže to bude rozhodování těžší.
kevin19_ce4you (136)|25.1.2010 09:05
Asus a HTC

Som sice Asusovy, ale hlavne kvoli dodavanemu prislusenstvu do auta - drziak, autonabijacka. Nechcem utracat dalsie peniaze za prislusenstvo.
Mal som posledne P750 ale nebol opraveny do 30dni, zo servisu uz mam vyjadrenie ze mam ziadat od dodavatela alzy vratenie penazi, ale alze to trva, takze sa rozhodujem nad niecim novym. Bud jedno z tychto dvoch, ak by to malo byt lacnejsie, ale premyslam aj o VGA alebo VGA+ displejoch alebo QWERTY klavesnici.. takze asi nad HTC TouchPro2. (diamond2 asi pada kvoli ziadnej klavesnici, pisanie aj vo vlaku bol premna vzdy aj na P750,P535 problem trafit sa, a vzdy jeden z 10 znakov bol preklep...)
SdKfz.171 (99)|25.1.2010 11:25
No, ja ASUS P552w mam od prosince 2008, a uz je podruhe v servisu (poprve menili desku, display, baterku - co vymeni ted, to nevim, nicmene se pri tlaku na urcite misto zadniho krytu sam vypina - mam PDA na opasku v pouzdre od Krusselu, takze treba sednu do auta a pri vystupovani zjistim, ze zarizeni vypnuto). Nicmene se pokusim objektivne shrnout klady a zapory:
  • QVGA display pri beznem pouzivani neni na zavadu. Beznym pouzivanim se u me rozumi rucne psane poznamky na poradach, telefonovani, SMS, autonavigace, cteni knih ci comicsu v MHD, vyjimecne nejaky dokument cestou ve vlaku. Zarizeni je naopak sikovne uchopitelne do dlane, v pripade nasazeni omalovanek typu SPB Mobile Shell je celkem slusne ovladatelne palcem ruky, ktera je drzi, pripadne ukazovakem druhe. Zrejme se setkas i s nazorem, ze QVGA a jeste k tomu 2.8'' uhlopricka je sto let za opicema. Inu, proti Gustavu zadny Fristensky - nekdo potrebuje mobil, ktery se vejde do kapsy u kosile, a nekdo chce mit prenosne multimedialni zabavni centrum (od takovych veci ma rozumny clovek doma televizi s velkou uhloprickou a kvalitni reprosoustavu).[/*]
  • Marvell Tavor P (624 MHz) je vykonnejsi (prestoze papirove je Marvell - tedy vlastne Intel - o jednu generaci architektury starsi), nez Qualcomm v HTC Touch 2 - mozna i diky tomu, ze ASUS neseka nova PDA jako Bata cvicky, ale zarizeni jsou velmi dobre vyladena. Presto ze nema akcelerovanou grafiku, nezjistil jsem u ASUSu treba v jiz zminenem SPB Mobile Shellu nejake zpomaleni - a to mam procesor nastaveny tak, ze si automaticky urcuje frekvenci podle potreby. Abych pravdu rekl, jeste jsem vlastne nikdy nenastavil rezim Turbo, coz by melo byt trvale 624 MHz, takze ani nevim, jak to vlastne jede na plny pecky.[/*]
  • 128 MB RAM vs. 256 MB RAM - krome jedineho pripadu se mi nestalo, ze by zarizeni nemelo dost pameti. Navic, jak se mi tu kdysi kdosi snazil vysvetlovat, RAM a ROM pry nejsou oddeleny, a ja nevim co jeste - podsvince aby se v tom vyznalo. Kazdopadne pri normalnim pouzivani se 128 MB RAM nebudes citit nijak omezen.[/*]
  • Chybejici hardware klavesnice - to je asi jedina vec, kterou postradam, ale na druhou stranu je diky jeji absenci zarizeni prijemne male. Take pamatuj, ze cim mene pohyblivych casti, tim mensi sance na poruchu (coz v mem pripade zni paradoxne, ale zrejme jsem mel smulu na spatny kus).[/*]
  • GPS - diky technologii GPS Catcher, ktera si nacita efemeridy z webu je fixace (krome OziExploreru) prijemne rychla, a to presto, ze necekam fixace polohy probiha v 99% za pohybu. Jedinou nevyhodou je, ze v lete v aute se zarizeni za celnim sklem na primem slunci v dodavanem drzaku prehriva, coz poznas tak, ze zhasne dioda, signalizujici dobijeni, a zacne normalne zelene (pripadne jeste modre, je-li aktivni BT) problikavat.[/*]
  • Gravitacni senzor - dalsi vec, ktera by mohla byt, ale vlastne ani nevim, na co bych ji vyuzil - krome vypinani budiku.[/*]
  • FM radio - to skutecne chybi.[/*]
  • Fotoaparát - je to mobil, necekej zazraky. Jako fotozapisnicek (pouzivam takto doslova - napriklad si fotim oznameni na nastence ve skolce) vystaci, video take staci (352*288 - pozor, nektere katalogy uvadeji chybne 176*144; stejne tak nektere katalogy uvadi, ze fotoaparat ASUSu nema geotagging - opak je pravdou, GPS se uklada do EXIFu). Na foceni je dospely fotoaparat, na video se pouziva skutecna videokamera.[/*]
  • Podpora na xda-developers - tak tam HTC vede, protoze ma vetsi procento na trhu. Nicmene - uz se tam objevily i ROM s WM 6.5.x na ASUS P552w. Zajimava otazka do pranice je, zda takovy masivni vyvoj udelatek na HTC neni take dusledek toho, ze zarizeni od HTC jsou davana na trh prilis rychle. Vlastne si nepamatuju, kdy bych na xda-developers nasel neco, co bych na ASUS potreboval, a ono to bylo jenom na HTC.[/*]
  • Dodavane prislusenstvi - drzak do auta vynikajici, da se napasovat i na tzv. SH drzaky od Sunnysoftu. Jeden mam (z vyse uvedenych duvodu) vedle radici paky, druhy na vystupu vetrani na stredove konzoli - v pripade zajmu poskytnu nejake fotky. Nabijecka do auta je standardni. Krome toho jsem si jeste na e-bay dokoupil kit Powermonkey eXplorer, takze o stavu neni nouze za zadnych okolnosti.


Uff - doufam, ze je to dostatecne srozumitelne a citelne. Jo, a prave volali ze Sunnysoftu, ze mam mobil opraveny (tj. po 14 dnech), tak uvidime...
kevin19_ce4you (136)|25.1.2010 13:05
diky pekne za rozsiahly clanok :))

keby kazdy majitel PDA mal podobneho ducha na pisanie, lahsie by sa kupovalo :)

P552w u mna patri do uszieho vyberu, mozno aj preto, ze v dobe ked som kupoval nahradu za P535 som uvazoval aj nad p552w aj nad p750. Nakoniec rozhodla cena, v dobe kupy som zohnal P750 za 7500sk, vtedy stala p552w cez 11000sk.

Teraz ale sa da p552w zohnat za 7500sk, ale zasa HTC Diamond2 kupim v beznom obchode v meste za 9400sk. Takze z hladiska ceny sa neoplati nedolozit tie 2000sk na lepsi ako QVGA displej a predsa len novsie zariadenie. Avsak, ten cenovy rozdiel tam bude aj 3000sk, kvoli absencii Drziaka do auta a autonabijacky, avsak z P750 (sil nestihol reklamaciu do 30dni, a dal mi email avizo o tom, ze mam narok na vratenie penazi, aj KED NAJLEPSIE JE ZE UZ PRESLO cca 10dni a alza STALE ZATIAL NEODPOVEDA, IBA ZE MAM CAKAT...)mi ostala nabijacka z miniUSB a drziakom, kde treba iba vanicku, takze to je 9400+300sk.. Uvidim.

Kazdopadne, najprv mi musia prist peniaze za P750 na ucet, potom riesim kupu nastupcu :)
SdKfz.171 (99)|26.1.2010 13:35
ASUS P552w update - vyměnili mi "prasklý" přední kryt, který sami zmrvili při minulé opravě, mnou reklamovanou závadu se prý nepodařilo zopakovat... výsledkem jsou dvě smítka prachu mezi novým krytem a displejem, snad si na to zvyknu... antireflexní fólie od Vikuiti mám naštěstí v zásobě, takže mě nemrzí, že jsem s tím starým krytem o jednu přišel...

Každopádně teď nějak nemám jasno, jestli se rozhoduješ mezi ASUS P552w a HTC Touch 2 nebo HTC Touch Pro 2 - to je totiž dost rozdíl.
Zdenek Malinsky (9781)|26.1.2010 13:48
A nestála by za úvahu nějaká Omnia - OmniaPRO B7610 nebo Omnia II I8000?
kevin19_ce4you (136)|26.1.2010 20:57
rozhodujem sa jednak medzi HTC a P552w


a co sa tyka ak sa rozhodnem dolozit tych 5000sk tak medzi HTC TouchPro2 , prip. ako tu Zdenek napisal aj medzi Samsung OmniaPRO B7610.

Cenovo som nasiel Samsung aj HTC na rovnakej urovni cca 12000sk - 400€, ale o samsungu viacero recenzii pise ze nema tak dobru klavesnicu ako HTC. A jednak, autonabijcka miniUSB ktoru mam mibude nanic, a to bude premna dalsia investicia do autonabijacky pre samsung.. tak neviem
SdKfz.171 (99)|26.1.2010 21:51
No, co se HTC Touch Pro 2 tyka, tak je asi o puldruheho centimetru vetsi, nez ASUS P552w, a vazi o 2/3 vice - tahat v kapse u kosile skoro dvacet deka mobilu, to by se mi moc nechtelo. Sice to vypada, ze na to Krusell dokazal udelat nejaky futral, ale nevim jak moc dobre je tam mobil uchycen vzhledem k nutnosti vysuvu klavesnice - z obrazku to je tezko poznat. Klavesnici bych spis resil klavesnici Mobilnaut Keyboard 3 - je sice SW, ale da se nakonfigurovat jako klasicka "mobilova" klavesnice, takze ma dostatecne velka tlacitka, aby nedochazelo k preklepum. Na SMS to staci, poznamky z porad je rychlejsi porizovat rucne, a na psani romanu je lepsi "dospela" klavesnice u NTB nebo PC.
ipetr (138)|30.1.2010 16:20
Také pokukuji po nějakém nástupci P750tky, už 3 dny si hraji s HTC Hero, ano je to Android mobil ale po pravdě, to je věc která mi ani tak nevadí rád se učím novému. Používám google apps a tam je synchro s Androidem lepší než přes exchange na WM. Jsou ale jiné věci které mi vadí, výdrž baterie, asi to je tím, že si s ním hraji ale to Hero vydrži tak den na baterku.

Co je ale u mne velký problém, a asi bude i na WM s kapacitním displayem. Prostě ovládání, ač je uzpůsobeno na prsty mi nesedí. Mám asi moc volšové prsty ale napsat sms je spíš za trest. Takže to vidím spíš na nějaký přístroj s resistivním displayem a hw klávesnicí.

O co mi jde:
kvalitní GPS + elekronický kompas (geocaching) Hero mi chytá signál i doma během pár sekund, P750 doma chytí prd.
Klávesnice buďto stejná jako je u P750 a nebo querty.
Ovládání nejlépe i stilusem v těle přístroje.

Nějaký přístroj s WM s updatem na verzi 7 a nebo Androidem s updatem na 2.0

No a teď babo raď. Dík za nápovědu.
kevin19_ce4you (136)|3.2.2010 22:05
este posledna otazka:

ak by som sa rozhodoval medzi HTC TouchPro2 a GARMIN nüvifone M20, ktory vziat? cenovo skoro rovnako...
SdKfz.171 (99)|4.2.2010 06:50
Pro nüvifone hovori ta navigace, ale na druhou stranu, v dnesni dobe si do mobilu nacpes jakou navigaci budes chtit. Ja znam iGO8, Garmin nemam, takze nemuzu hodnotit, ale co tak vim, tak iGO je svetla vyjimka v tom, ze se k nemu daji volne dodelavat ruzne doplnky, skiny, tzv. half-patche (viz. treba www.gurjon.com). Pokud bys uvazoval opravdu nad necim od Garmin-Asus, pak doporucuju pockat na M10, ktera by u nas mohla byt cca. pod 10k. HTC Touch Pro 2 - ta klavesnice je prima, na druhou stranu to je diky ni dost tezka cihla (i kdyz, pamatuju jak jsem pred deseti lety tahal v kapse u bundy HP Jornada 690, ktera mela i s baterkou asi trictvrte kila).
Zdenek Malinsky (9781)|4.2.2010 14:52
Není to "směroplatný" vzorek, ale o něčem to vypovídá: na [s]0. (alfa)[/s]1. nekuřáckém srazu mělo cca 80% ze zhruba 20 účastníků buď HTC HD 2 nebo HTC Touch pro 2.
kevin19_ce4you (136)|5.2.2010 14:34
dnes som mal v ruke HTC Touch Diamond2. Oproti Asus P750 absolutne pre mna tazko ovladatelny. Stylusom som musel 3x tuknut na obrazovku, aby zareagoval. Ja pri pouzivani preferujem stylus, a obrazovka Diamonda2 podla mna je ovela menej citliva, ako bola na Asus P750, Tak teraz neviem do coho ist...TouchPro2 kvoli kĺavesnici, alebo mozno B7610...

a ak ani jedno z toho, kupim P552w a nemusim dokladat. Fakt ma Diamond2 sklamal, aspon jeho dotykova vrstva na displeji, a to bol novy kusok v predajni
SdKfz.171 (99)|5.2.2010 20:24
Tak kup ASUS rovnou, a mas vystarano. Je pravda, ze HTC je mezi lidmi prevaha, ale to je take tim, ze ostatni firmy, ktere v segmentu pusobi, nemaji mobily s WM jako hlavni artikl. Navic je HTC stylovka, to je pravda, ale po roce pouzivani P552w muzu rici, ze bych za HTC, ktera zvazujes, nemenil. Vidim to tak, ze nekdo ma mobil na delani parady, nekdo na telefonovani.
kevin19_ce4you (136)|8.2.2010 20:56
Uz si asi pomyslite co sa tolko rozhodujem...

ale:

1. peniazi mi stale neprisli, aj ked uz mam vyjadrenie z Alzy cca 5dni, ze moja reklamacia bola ukoncena dobropisom, aby som napisal cislo uctu, napisal som ho, avsak doteraz peniaze nemam, tak snad uz pridu kazdu chvilu. Reklamcia od odovzdania zariadenia kurierovi do Asus Czech trva 65dni!!!

2. co sa rozhodovania tyka, rozhodol som sa ze do Asusu P552w nepojdem, z dovodu, zeby som neziskal okdem 128MB RAM miesto 64MB RAM ktore malo P750 nic navyse, a este by som prisiel aj o HW klavesnicu. HTC Diamond2 som vylucil, pretoze displej sa mi zdal velmi slabo citlivy na dotykove pero, take v mojom vybere ostalo HTC TouchPro2 a Samsung B7610. Obe som ale nedrzal v ruke, som z Kosic, a tu nieje moznost v ziadnom obchode sa k nim dostat. Samsung sa mi paci viac, aj napriek recenziam ze klavesnica nieje zla, ale na TouchPro2 nema, som viac nakloneny na Samsung. Viem ho mat za 399€, sice tiez cez zasielkovy obchod (sk.o2.com), rozmyslam uz o pripadnej reklamacii aby som nedopadol ako teraz ze clovek nieco kupi lacnejsie cez net obchod, a 2,5 mesiaca caka na vyriesenie, aj ked ak to objednam cez O2 maju tu predajnu, tak snad by to tak nedopadlo.

Co mi vsak vadi je, ze Samsung B7610 ma podla recenzie konektor na autonabijacku HORE. Je tu nejaky majitel, ktory mi to potvrdi? Kedze pristroj bude dost casto hned v letnych mesiacoch pouzivany na niekolkohodinovu navigaciu, toto by asi vyzeralo velmi neprakticky, ak by sla nabijacka zhora, a nie zdola... Takze ak to tak je, znova vyhrava TouchPro2 s ktorym som sa ale nehral, takze nechcem ho objednat, pokym nebudem mat moznost drzat ho v ruke... a aspon zrhuab vyskusat qwertz klavesnicu ci mi vyhovuje...

Poradite mi este nieco podobne ako je B7610 a TouchPro2? Asi existuje iba XPERIA2 nie? Aby to malo min. VGA displej a qwerty klavesnicu


Aj tu sa mi paci viac B7610.. avsak ten konektor nechapem preco je hore! :((
Zdenek Malinsky (9781)|9.2.2010 13:08
Velká recenze zařízení Samsung OmniaPRO B7610, zde na str. 3 Pavel píše:
[quote]Při pohledu na horní hranu zařízení si všimneme dvou umělohmotných krytek. ...... Druhá krytka skrývá microUSB konektor pro synchronizaci a nabíjení zařízení. Umístění tohoto konektoru je poněkud neobvyklé, především při použití zařízení v autě vypadá trčící dobíjecí kabel dost zvláštně.[/quote]A samozřejmě na stejné straně je to vidět na vloženém video nebo na fotce: foto 1, foto 2, foto 3.

Velká recenze zařízení HTC Touch Pro2

Xperia 2 se dle některých uživatelů moc nezdařila. :?

kevin19_ce4you (136)|9.2.2010 18:42
dakujem pekne Zdenek za akekolvek rady..

chcem sa fakt dobre rozhodnut ak za nieco dam 400€

btw, dnes som volal do Alzy co s dobropisom, a povedali mi ze maju na poukazanie penazi 14dni... dnes je 6den od kedy som im posielal cislo uctu, takze tak.. Takze moja reklamacia trvala dokopy 75dni (ak ratam ze peniaze pridu o 8dni). Nikdy viac alza...

____
a po precitani tych nazorov na Xperiu X2, asi fakt je moje poradie 1. TouchPro2, 2. B7610 - aj ked tam ten konektor co je aj na foto (pri prezerani recenzie som tu fotku kde to jasne vidiet nejako nevnimal) fakt nestastne umiestneny vypadava, pretoze to v aute nebude nic moc..
Zdenek Malinsky (9781)|9.2.2010 20:01
Já teď taky zvažuju, co. Rozhodoval jsem se co, a Pavel mi jako klávesnicový model doporučoval vzít do úvahy právě tento Samsung. Jenže se mi u něj, kromě výše jmenovaného, nezdá moc ta klávesnice (nejde ani naklápět) a i design je takový......no......trošku jako od kolotoče (můj pocit). Samsung sice má asi lepší displej a foťák, ale to jejich prostředí mě moc nebere(to radši to TF od HTC) , takže nakonec se rozhoduju mezi Pro2 a HD2.
Asi si na krámě (v obchodu) hodím korunou (ty musíš Eurem ;) ) nebo to udělám dle scénky F. Holzmanna-Včera, dnes a zítra, tj. koupím oba, ten který se mi bude líbit si nechám a druhý vyhodím do koše. :D

Přečti si recenze, klidně i na jiných webech, koukni do diskuzí na problémy uživatelů s tím, kterým modelem, pak zajdi do obchodu(ů) a trošku si to osahej, jak se ti to padne do ruky, jak se ti bude líbit a nazdávat (i pocitově). Doporučil bych navštívit nějaký sraz, ale do Prahy je to pro tebe asi dosti hodně "z ruky". :(
Zdenek Malinsky (9781)|9.2.2010 20:08
[quote=kevin19]B7610 - aj ked tam ten konektor co je aj na foto (pri prezerani recenzie som tu fotku kde to jasne vidiet nejako nevnimal) fakt nestastne umiestneny vypadava, pretoze to v aute nebude nic moc..[/quote]Možná by to šlo pomocí nějaké aplikace (pokud to nejde defalutně), otočit při navigaci v autě o 180 st., tedy konektorem dolů nebo používat nějakou navigaci "našířku". Teď jen sehnat správný držák.

kevin19_ce4you (136)|9.2.2010 21:19
inak, vo svojim obchode mam na vyber dve verzie:


1. HTC T7373 Touch Pro2 CE (SK/CS/EN/PL) Rhodium

2. HTC T7373 Touch Pro2 (CZ) Rhodium - tato je o 10€ drahsia ako CE


Ma ta druha ceske klavesy - fyzicke na qwertz, alebo iba lokalizaciu do ceskeho jazyka? ako to mam chapat?

a to prve ma iba lokalizaciu?

Nasiel som za 33€ aj original komplet prislusenstvo do auta, sice cena dokopy je 415€+33€ za TouchPro2 aj s komplet vybavou do auta ale .. ale :))
kevin19_ce4you (136)|9.2.2010 21:22
Možná by to šlo pomocí nějaké aplikace (pokud to nejde defalutně), otočit při navigaci v autě o 180 st., tedy konektorem dolů nebo používat nějakou navigaci "našířku". Teď jen sehnat správný držák.



- to je sice pravda, ale vyzeralo by to nepekne.. :) a co sa osahania tyka, tu v KE nemam taku moznost. Mal som v ruke akurat Diamond2 v Electroworlde, ale k TouchPro2 ani B7610 sa fyzicky nemam ako dostat, nema ho ani DATART na predajni, ani NAY, ani nikto... Cez net ho maju, ale predajne nie. Chapem, nieje to casto predavatelny kus...

A prahu mam daleko, aj ked este existovali SkyEurope, lietal som tam spiatocne za 20€, ale teraz je premna Praha dost daleko, a aj cena dopravy...;)
Zdenek Malinsky (9781)|9.2.2010 22:03
Samsung by měl být k dostání pouze u O2 (tedy v ČR), to myslím Pavel psal v recenzi.

Samsung má českouROM (čeština os Microsoftu), Rhodium českou lokalizaci od Sunnysoftu. S SK verzí by to mělo/mohlo být obdnobně (ale možná se pletu :oops: ). Takže pokud jsi už nějaké PDA s Pocket/C/Windows Mobile měl, pár základních anglických slovíček z oboru IT znáš a jde ti jen o diakritiku při psaní, jde to řešit přes registry link.

kevin19_ce4you (136)|9.2.2010 23:02
maju ho aj u nas v O2, TouchPro2 je v podobnej cene....

Inak ta B7610 lacnejsia nieje nikde ako ma O2, najlacnejsia inde stoji o 30€ viac, takze O2 ma super cenu na to. Rozmyslal som, ze to objednam cez O2 a odskusam ju, a mam narok do 7mich dni vratit, len neviem ci to je dobry napad. Nerad vyuzivam nejaku ponuku, ale ked sa nijak inak neda dostat aby som to vyskusal, toto je priechodne riesenie, a ked mi bude vyhovovat necham si ju... Len by som musel zohnat kabel na USB nabijanie ktory ide zboku, aby sa nelamal ak bude PDA v aute.. pripadne ak by som vzal ten Samsung.. neviem, este cakam, sledujem ceny. PRedpokladam ze z Alzy mi pridu peniaze buduci tyzden.
kevin19_ce4you (136)|24.2.2010 23:01
copy z druheho threadu:

tak.. dnes som sa definitivne rozhodol..

do electroworldu som siel pozriet TouchPro2 kedze cez infolinku som nahodne zistil ze maju 1kus, a nakoniec mali aj B7610... Najprv som chcel vziat B7610 kedze ho mali za super cenu 322€!! s DPH (iba si trebalo aktivovat O2 Pausal a daju 15€ zlavu z ceny 379€), uz som ho skoro vzal ale dal som si zapnut aj TouchPro2, a po skusani klavesnice som zmenil nazor a nakoniec vzal TouchPro2 (normalnu cenu mal 459€ , po zlave cca 390€)...

Je pravda ze B7610 som chcel najme pre cenu, kedze za menej ako 400e som ho nikde nevidel a zrazu 322€... ale nakoniec nelutujem kupu TOuchPro2 - pretoze ma v baleni
+ nahradny stylus pre istotu,
+ ochranna folia na displej
+ puzdro uz v baleni (len tieto tri veci v baleni by uz stali urcite tych 50€ co je cca takmer aj rozdiel v cenach oboch...)
+ jednoznacne pocitovo lepsia klavesnica ako na B7610..

Takze tak :) Len sa opytam par veci:

1. ako vypnem TouchFlo na TouchPro2 uplne?
2. da sa vymenit Y a Z na klavesnici? a da sa z nejakej klavesy urobit TAB? VELMI MI NAJMA TA KLAVESA CHYBA...NEJAK SW JU EMULOVAT


este sa opytam, ci vie niekto zohnat do buducna taku istu foliu na displej aka bola pribalena k tp2? sadla super a ked u nahodou budem menit,tak nenastriham neoriginalnu...DIK ZA ODPOVEDE