Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Profily připojení k internetu

rizzo77_ce4you (0)|24.1.2010 12:52
Zdravím,
dostal jsem nové PDA Touch cruise s WM6 a trápí mne problém s připojením. Jedná se mi o to že když jsem doma aktualizuji veškeré aplikace které vyžadují připojení k internetu pomocí usb kabelu ale jakmile jsem v terénu a použiji internetový prohlížeč automaticky se připojí pomocí GPRS já však potřebuji aby se připojil k volnému hotspotu. Lze někde nastavit nějaké profily? Popř. nějaký trik jak na to?
Je to mé první zařízení s WM takže jsem jako v jiříkově vidění proto prosím o shovívavost.
Díky
-alf- (112)|24.1.2010 12:56
Pokud nebudeš GPRS používat vůbec, tak smaž nastavení internetových profilů (Start - Nastavení - Připojení - Připojení) a zde jednotlivé profily odstraň.
Pokud občas GPRS používat chceš, pak doinstaluj např. Modaco Nodata aplikaci, v ní dočasně velice jednoduše jednotlivá připojení zablokuješ a až budeš potřebovat, tak je zase odemkneš.
Při zablokovaných GPRS spojeních, pak stačí v okamžiku, kdy chceš připojit k Wifi spustit Wifi v PDA a vyčkat na vyhledání dostupných sítí.
Zdenek Malinsky (9781)|24.1.2010 19:11
...nebo u operátora zrušit datový tarif a celkově datové a faxové služby.
Pokud nejsi z Prahy, tak těcj volných hot-spotů asi moc nenajdeš. :?
rizzo77_ce4you (0)|24.1.2010 19:44
Díky za tipy, použiji pro začátek aplikaci z první odpovědi. Z prahy nejsem a i když jsem nováček v tomto oboru mohu říci z vlastní zkušenosti že každá druhá restaurace či klub má vlastní hot-spot (Ostrava a okolí) a byl jsem velmi překvapen že i v restaurantech které vzhledově patří do nižší kategorie najdete jejich vlastní signál. Z těchto důvodů jsem položil mou otázku.
Ještě jednou díky