Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

pitka (1346)|22.1.2010 19:41
[h]Co by jste měli vědět jako první:[/h]
Jak udělat HARD RESET a SOFT RESET - ZDE
Jak aktualizovat ROM - ZDE
Kdy aktualizovat nové Garmin mapy - ZDE
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Garmin-Asus nüvifone M10, jak tedy bude vypadat tato novinka :
Některá místa na fotografii zasprejována.
Jedním slovem "špica".;) Vééélmi rychlé zařízení....
Jestli se povede ještě upravit rádio, bude to vynikající přístroj.

Specifikace :
chipset : Qualcomm MSM 7227 / 600 MHz
3D : Adreno 200
RF : Qualcomm RTR6285
Power management : Qualcomm PM7540
PAM : SKY77336
rozlišení : WVGA / 3,5"
OS : Windows Mobile 6.5.3 CZ
RAM : 512MB 4Gb (Samsung KA1000015M-AJTT)
ROM : 512MB 4Gb (Samsung KA1000015M-AJTT)
Internal storage : 4 GB (Hynix e-nand H26M32001DAR)
kamera : 5 Mpx / bez blesku
SW navigace : Garmin + 43 států
baterie : 1500mAh
wifi : ano b/g
BT : 2.1 / A2DP / remote SIM
microSD : ano


Předběžná cena okolo 500USD.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SRS pro M10 :
http://uloz.to/4892616/srs-m10.rar

Instalovat oba soubory až potom restart. Nejprve Security off a poté....

[h]Zajímavá prezentace M10[/h]
tomsoft (2734)|19.3.2010 23:16
[h][color=red]Flash ROM[/color][/h]
Postup jak flešovat

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


[h][color=red]Hard Reset[/color][/h]
a)
V zapnutém stavu zařízení sundáme zadní kryt kde je malé tlačítko Reset.
Stiskneme tlačítko VOLUME DOWN (a držíme) a k tomu stiskneme ten reset stylusem (cca 1 sec) zařízení 2x zavibruje a zobrazí se dotaz.
Stiskem "Zeleného tlačítka" potvrdíme - hotovo.

b)
Druhou možností je HR v samotném Windows.
Nabídka Start - Nastavení - Systém - Výchozí nastavení

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[h][color=red]Jak na registry ?[/color][/h]
[color=red]Malý návod, kdyby někdo potřeboval informace jak na registry - něco jsem připsal[/color] ZDE

[h][color=red]FAQ - Tipy a triky[/color][/h]

[h][color=green]IGO8[/color][/h]
Nastavení podsvícení přímo v IGO
V tomto zařízení za normáních podmínek nelze měnit podsvícení displeje přímo v IGO. Exituje však možnost jak toho dosáhnout :)
Do SYS.TXT přidat nebo do již stávajících sekcí doplnit tyto hodnoty:
[device]
sdcard_dsk_num=4

[gps]
port="2"
baud="57600"

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_max = 10
backlight_min = 0
backlight_reverse = 0
backlight_key_timeout_BA = "BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC = "ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA = "BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC = "ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA = "OnOff"
backlight_key_on_AC = "ExtOnOff"
backlight_methods = 1,40
backlight_events = 1
keep_backlight_on_restore=0


Já jsem šel ještě dále a do DATA.ZIPu do složky \config\devices\ jsem přidal nový soubor "asus M10.ini", který již obsahuje výše uvedené úpravy. Jak tento soubor aktivovat je pak jednoduché.
Do SYS.TXT přidat nebo nahradit pouze toto:
[device]
type="asus M10"

Zbytek v sekci [Device] se může vyhodit a nemusí tam už být nic z HTC zařízení.
Pokud se rozhodnete pouze na úpravu SYS.TXT, je to na Vás. Pokud to chceme udělat možná trochu složitěji, ale "profesionálněji", zvolíme úpravu v DATA.ZIPu. Soubor asus M10.ini je nutné jen přidat do DATA.ZIP do složky \config\devices\ a přidat řádek v SYS.TXT.
Doporučuji to druhou variantu a to hlavně z důvodu, že když v budoucnu takový to SYS.TXT bude např. v jiném zařízení, stačí jen změnit
záznam v seksi DEVICE a nemusím pamatovat na to, k čemu jsou vlastně ty parametry POWER.
Kdo by potřeboval s tímto pomoci, napište to sem do vlákkna (nepiště SZ).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[h][color=green]OS WM 6.5.3[/color][/h]
WiFi je aktivní i v režimu spánku
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\State\Suspend\{98C5250D-C29A-4985-AE5F-AFE5367E5006}]
"default"=dword:00000001

Vypnutí Windows lock (zámku OS)
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\PwrMon]
"Enabled"=dword:00000000

Kde jsou uloženy zástupci na Asus Home?
Všechny zástupci, kteří mají být zobrazeny na AsusHome se ukládají do registrů (kam jinam :) )
Jsou uloženy zde:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Today\Items\Home]
Hodí se to zejména k znovu nastavení všech našch iblíbených programů po fleši ROM nebo HR.
Potřebujeme všechny položky z tohoto klíče, které začínají "Linkxxx" a "TotalLink", kde je uvedeno kolik těch zástupců tam vlastně je.
Nedoporučuji moc zálohovat celý tento klíč, protože jsou tam i jiné hodnoty jak např. čísla verzí jednotlivých doplňků, které nemusí být stejné v různých ROM nebo v různých jiných nastaveních OS.
Stačí tedy vytáhnout pouze položky:
"Linkxxx"
"TotalLink"


Vypnutí zobrazování smlouvy EULA
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\EULA]
"Enabled"=dword:00000000

Přidání aplikace do BlackListu pro automatické otáčení
Víme, že se OS sám otáčí vždy, když se zařízení otočí. Je ale situace, kdy je to v dané aplikaci nežádoucí (např. IGO)
Proto lze za tímto účelem udělat dcě věci. vypnout automatické ptáčení v celém OS (lze provést v nastavení), to ale samozřejmě vypne rotaci vždy a všude. Pokud budu chctít přidat jen jednu aplikaci, je nutné zjistit jak se daná aplikace jmenuje (EXE soubor + název okna). Ten název okna
není vždy viditelný. Lze to zjistit např. v FDC TaskManageru a tyto hodnoty pak přidat do registrů a to do klíče:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\AutoRotationSetting]
zde najdeme hned první položku "BlackList" a zde přidáme hodnoty:
igo8.exe
igo8.class

Po úpravě je nutný restart OS. Pak už se nebude OS snažit aplikaci IGO otáčet.
[color=red]POZOR[/color]
Uvedená položka "BlackList" je typ MultiString a některé editory registrů si neporadí s tímto typem a dojde tak k chybě...
Editor Registrů v Resco Exploreru a např. aplikace CERegistry Editor to umí.
PHM RegEdit to např neumí.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Níže uvedené soubory ke stažení jsou zkomrimovány do ZIPu (jinak by při uploadu došlo k přejmenování).
[color=red]asus_m10.zip[/color] obsahuje soubor "asus M10.ini" a je nutné ho uložit do DATA.ZIP\config\devices\ a upravit v SYS.TXT sekci [Device] hodnotu type="asus M10"
[color=red]sys.zip[/color] obsahuje můj SYS.TXT, který je už připraven k provozu s úpravou v DATA.ZIPu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[color=red]Veškeré úpravy provádíme všchni pouze na vlastní nebezpečí.
Všechny uvedené úpravy jsou odzkoušené na třech různých zařízeních M10 a jsou funkční.
Přesto i tak, doporučuji před jakoukoli úpravou zálohovat, zálohovat, zálohovat, zálohovat ..... [/color]


HH (40)|22.4.2010 13:47
Už někdo přišel na to, jak vypnout vibrace u klávesnice. Nechci aby mi při stisku písmena vibroval v ruce. Než napíšu sms, tak mě brní ruce :-)
permar (552)|22.4.2010 19:36
Tak na to jsem také nepřišel .......:)
pitka (1346)|22.4.2010 21:57
to Permar :
hod´sem verzi FW a rádia kterou máš použitou;)
permar (552)|23.4.2010 05:35
verze rádia V4.6.15-Q2 ,verze paměti ROM M10_V4.11.0_CSY a verze rozšířené paměti V3.1.2 CZE00............
Hunter_man (213)|26.4.2010 12:04
Jo tak to je pekny zarizeni, docela o nem budu premyslet, jenom me mrzi, ze tam zase neni FM radio a blesk, pokud jsem tedy dobre cetl specifikace.
permar (552)|26.4.2010 12:14
FM rádio není,mě to nevadí,nikdy jsem to nepotřeboval,ale je to věc názoru a zvyku, blesk či přisvětlovací dioda by tam být mohla,ale zkoušel jsem fotit ( většinou venku) a musím uznat ,že fotky jsou moc pěkné,natáčení videa je dost na výsoké úrovni. Odpoledne sem dám nějaké to video a fotky a můžeš posoudit. Jinak během týdenního používání jsem nezaznamenal žádné nedostatky co se týče funkcí ,ať se to týká volání,sms,emaily,atd. Žádný nucený SR či dokonce HR,prostě šlape jako hodinky. Pokud máš nějaké dotazy tak je napiš,pokusím se odpověď .
Jenom dodám,že při zapnutí zařízení ,bez instalace aplikací, je volné ROM 285MB a RAM cca 250MB,což jsou skvělé hodnoty.
tomsoft (2734)|26.4.2010 12:49
No, když to tak vezmu kolem a kolem... tak:
Na HD je 292MB RAM, po startu OS mám 130MB volné RAM
na M10 je 512MB RAM, po startu OS je 280MB volné RAM
to je v obou případech přibližně 50% free, takže kde je ten rozdíl ?
Spíš bych řekl, že M10 toho sežere daleko více :)
Ale můj dotaz je: Co to IGO8 ? Zkoušel to někdo na M10? To by mě moc zajímalo. FM rádio je škoda, ale dá se s tím žít, ale bez IGO prostě umřu :)
permar (552)|26.4.2010 12:57
Člověk dříve umře bez jídla a pití :)) ,bez iGO se žít dá;) , a na co táhat dříví do lesa,když máš vše v jednom. Neboj brzy si to můžeš vyzkoušet.......ahoj.
tomsoft (2734)|26.4.2010 13:07
No, je to jednoduché, Garmin navigaci nechci !
Srovnávat tyto dva produkty ani snad nejde. Je to jako porovnávat Fabii(garmin) s BMW(igo). Já vím, jezdí oba....
Pokud tam pojede IGO v plném znění a se všemi možnostmi a doplňky, tak je to jasné... :yes:
permar (552)|26.4.2010 13:12
Neboj vyzkoušíš,a posoudíš ;)
pitka (1346)|26.4.2010 19:21
Já jsem hodně překvapený cenou, ta je opravdu super.
Ještě bude nutné doladit rádio, ale koukal jsem na stránky a něco se tam děje.
Tak snad bude brzo i pro EU verzi, jelikož pro TW mají již novou.

Problém s velikostí RAM část zabere PP, registry procesoru a něco programy.
Další věc je že reálně je namapováno na všech novějších zařízeních (hlavně Qualcommy) o něco méně než se uvádí.

Na P835 se uvádí RAM 288MB, avšak reálně je namapováno něco málo přes 150MB. Volné okolo 100MB.
Něco málo si vezme i rádio a další HW.
Ale v reálu je momentálně 200MB víceméně nenaplnitelných.
permar (552)|26.4.2010 19:25
Zařízení s plnohodnotnou navigací,43 států Evropy + milion bodů zájmů , no nevím kdo tohle nabízí. Když odečtu kolik stojí navigační programy i s mapovými podklady,tak je cena bezkonkurenční:yes:

A hlavně co je důležité ,člověk ,který si toto zařízení koupí a nikdy neměl s WM zkušenosti ,tak ho prostě zapne ,dle návodu nastaví to nejdůležitější a vše šlape jako hodinky,přesně tak jako můj kolega z práce,který viděl WM z ponorky a ještě byla kalná voda. Nemusí se čekat až někdo z XDA přijde s něčím použitelným, prostě to se Asusu povedlo. Bohužel i bohudík ,ale toto musím pochválit.
tomsoft (2734)|26.4.2010 23:41
Ale no jo.... já nic neříkám, ale ta navigace mi přiadá jako IGO2006, 2D pohled a nic víc... a milion POI? To si do IGO dám taky :) I když nevím, k čemu mi budou :)
To opravdu nikdo nezkoušel v M10 IGO? Já si ho snad koupím, abych to vyzkoušel ne :D :D :D
Koukám po netu co je kolem M10, al enikdy jsem na obrázku neviděl, že by šlo v OS nastavit nebo zobrazit aktuální naplánovaný schůzky nebo úkoly v kalendáři. Jde to? Nechci spusti nějaký program, abych viděl kolik nebo co mám dnes za schůzky, chci to vidět pohledem na displej, je to možné?
Pavel Koza (4761)|27.4.2010 01:51
Když tak chválíte fotky, nechcete jich sem pár povedených dát:)? Nějak se ze mně stává mobilní fotograf a tak kvalitní foťák stoupá na důležitosti...
permar (552)|27.4.2010 06:21
Kalendář - všechno jde, máš k dispozici klasickou Today ala WM 6.1, nebo Titanizer nebo Home. Na Home zobrazit kalendář jako náhled nejde, jinak na ostatních dvou obrazovkách ,v případě vypnutí Home ,jde zobrazit cokoliv. Popřípadě instalovat SPB Shell3 a je vše vyřízeno. iGO8 vyzkouším co bych pro tebe ( Tomsoft) neudělal :)) . Fotky přihodím odpoledne ,včera jsem na to už jaksi pozapoměl.
tomsoft (2734)|27.4.2010 08:55
No, konečně slovo do prainice :)
I když foťák je to poslední co by zajímalo mě, ale každý jsme jiný, to je v pořádku.
Tak jsem zvědav na ty fotky. Takže Petře, nějaké pěkné domácí fotečky a nějaké pěkné Home Video :)
permar (552)|27.4.2010 11:32
Pro milovníky navigace iGO8,a pro ty co bez ní nemohou žít :)) , mám potěšující zprávu - iGO8 na M10 funguje bez problémů :yes:
verze iGO 8.3.4.117940
mirablezi (92)|27.4.2010 12:24
Začínají se mi na něj sbíhat sliny, už jste někdo zkoušel geocaching s timto zařízením, jak se chová? je problém se statickou navigací, nebo je to nějak odladěno jako všechno ostatní. předem díky za odpovědi a názory.
tomsoft (2734)|27.4.2010 13:04
Tak po dlooooouhém tel. hovoru s Permarem jsem konečně dostal odpovědi na mé otázky :) :))
iGO 8.3.4.117940 - Vše bez problémů funguje (rychlejší start IGO než na na HD) :yes:
Zadávání cíle (problém s automatickým psaním "A" s kroužkem) - :yes:
Funkce GPS (fix satelitů) - :yes:
Kvalita zvuku při navigování - :yes:
Telefonování přímo z IGO - :yes:
Zapnutí BT přímo z IGO - :yes:
Nastavení jasu podsvícení přímo v IGO - :no:

Posledně jemenovanou vlastnost nelze v IGO upravit, posuvníky na jas nereagují, ale to je jen dorbnost, která by se mohla vyřešit úpravou konfiguračních souborů IGO.
Popřípadě upravit v OS, že při aktivním napájení se bude svítit na 100% :yes:

S geocachingem nebo problém se statickou navigací ... nevím, to by mohl ještě Permar při cestě z práce vyzkoušet :)
mirablezi (92)|27.4.2010 13:13
to bych byl velice vděčen, potřebuju vědět, zdali se obnovuje pozice i při velmi pomalé chůzi a zda dokáže navigovat jako staré dobre sirfIII po vypnutí statické navigace. nějak se mi nedaří sehnat zařízení, které by toho bylo schopno a zároveň to byl velmi slušný komunikátor
permar (552)|27.4.2010 15:37
Napiš mi jakou aplikaci k tomu potřebuji,nepoužívám to co popisuješ.

mirablezi (92)|27.4.2010 15:50
nejčastěji BeeLine, GCZII (NICQUE Freeware) a OziExplorer díky moc. na vypnutí statické navigace jsem používal AlpSirf, ale to je pro tento typ GPSpřijímače asi pasé
mirablezi (92)|27.4.2010 16:02
ještě by mě zajímalo jaké jsou Vaše zkušenosti s autonavigací, zdali vykazuje GPS nějaké zpoždění nebo je přesné a v okamžiku kdy projíždíte přes křižovatku jste skutečně i na mapě v křižovatce.
tomsoft (2734)|27.4.2010 16:18
to: mirablezi
Tak to přesně jsme řešili s Permarem při našem posledním telefonátu (taky mě to zajímalo) a je to prý přesné jako hodinky.
Doufám, že to nezapře :)
Ke geocachingu ti moc neporadím, ani Permar není nějaký hledač, s tímto máme mizivé reps. žádné zkušenosti.
Ale s Ozim, to by mohl něco Permar... používal to na minulém zařízení.

Já už mám jasno :bulb: :yes:
permar (552)|27.4.2010 16:33
Oziexplorer znám zkusím ho, jinak navigace při jízdě odchylka cca 1 až 2 metry, což při dobré viditelnosti na cestě nebude žádný problém:D :D :D :D .
Zkoušeno jak na Garmin ,tak i na iGO8 navigaci.
mirablezi (92)|28.4.2010 07:59
to jsou samé dobré zprávy, ještě poprosím ten ozi explorer, na pohyb v terénu se zkalibrovanýma mapama neznám nic lepšího. pokud by se ještě přidal GCzII, je to free, tak by to bylo úplně super, stačí mi informace, že to neustále přepočítává polohu, neskáče to o desítky metrů, ale neustále upřesnuje a tím pádem bude navigovat více než dobře. velice děkuji za vaši pomoc.
mirablezi (92)|28.4.2010 08:01
jestli to bude fungovat, jdu vysypat prasátko, jsem celej nedočkavej na vaše postřehy a informace.
permar (552)|28.4.2010 09:20
Takže vyzkoušeno OziExplorer 2.31, demo verze, mapy mám v tom nebyl problém, menu je v pohodě tzn. vše korektně zobrazeno v češtině ( večer tu zkusím dát screeny) .Při otočení PDA do vodorovné polohy se program Ozi automatický překlopí ,vše bez problémů- jak na levou tak i pravou stranu. Navigace a fixace rychlá - bez problémů. Odometr funguje v pohodě, údaj ušlé trasy ukazoval cca po třech metrech tzn. vyšel jsem z bodu A a po ujití trasy 3metrů zapsal hodnotu atd. -bez problémů .Azimut,výška a jiné důležité věci ukazuje korektně. Při vypnutí GPS a ujití cca 100metrů a opětovném zapnutí GPS - opět fixace a přepočet na aktuální pozici rychlý a přesný +/- nějaký ten metr.Sám jsem jednou tento program použil v lesním terénu,a myslím si ,že odchylka nějaký ten metr,neříkám desítky ,není nic neobvyklého,ono stačí chvíli zastavit a ihned se vše srovná,takže zde nevidím žádný problém.V budově taktéž dobrá fixace GPS-satelitů. Jediné co mi vadilo je ,že spořič displeje jde pořád do pohotovostní polohy, prostě není to jako u autonavigace, v nastavení jsem si s tím nějak nemohl poradit,hledám ,ale nic na vypnutí nechtěného vypínání displeje nenacházím.
mirablezi (92)|28.4.2010 09:30
no a jak se chovalo pda při zapnuté gps, když jste se pohyboval překreslovalo pozici podle aktuální polohy, jako že se pohybujete po nějaké cestě nebo chodníku ..., nebo čekalo a skočilo na novou pozici po každých třeba 10 metrech
permar (552)|28.4.2010 09:44
Šipka - ukazatel se pohybuje plynule, zaznamenáno při chůzi, odometr ukazuje ,měří vždy po cca 3metrech,šipka na mapě se pohybuje plynule -"neskáče", ale ber v potaz,že jsem šel - udávaná rychlost byla 5km za hod. ,nejel jsem na kole ,či v autě.:)) . Mě se to jeví v pohodě,až na ten spořič displeje:?
mirablezi (92)|28.4.2010 09:49
myslím, že ozi žádnou funkci na nastavení zhasnutí displaye nemá, bude se muset nastavit v pda jako takovém. bohužel.
permar (552)|28.4.2010 09:53
Když jsem měl P535ku a zkoušel jsem tento program ,tak na tomto PDA mi to nedělalo,tady na M10 se displej ztlumí ............možná nějakou úpravou v registrech by tomu šlo zamezit. Ale jinak vše v Ozi se zobrazuje korektně, čeština, ikony náhledy atd. tady není co vytknout.
mirablezi (92)|28.4.2010 09:55
právě to testuji na svém starém MIO A701 a display po naučené době zhasnul, takže stejné chování jako m10
permar (552)|28.4.2010 18:25
Zde dám ty obrázky s OZI +menší video presentaci Ozi programu , a jedno video jak se nudí Tiráci........natočeno přes okno:))
Indian_ce4you (27)|28.4.2010 20:04
Ahoj chtěl bych se zeptat majitele

Co odezvy aplikací, celková rychlost pda, a citlivost displaye? co rika na mechanické zpracovaní?

dík moc

PS: ještě kdyby tam bylo co tam již vše dal za aplikace:-) a zda se všechny automatiicky natáčí?

Dík moc michal
permar (552)|28.4.2010 20:34
Zpracování perfektní,nikde nic nevrže,kryt baterie drží jako přibitý,displej perfektní- na dotyk přesný a citlivý,někdy až moc :)) , čitelnost na "slunci" v pohodě nemám s tím problém. Odezva systému skvělá,perfektní,je hodně rychlý......instalované aplikace - CorePlayer,SKTools,Rescoexplorer,RescoPhotoManager,OperaMini (CAB),OziExplorer vše se automatický překlápí do landscape režimu ,aniž bych cokoliv nastavoval, všechny aplikace fungují bez problémů. A jak jsem již uvedl - od koupě žádný nucený SR (pokud si to nevyžadovala instalace nějakého programu) a žádný HR.
Další aplikace S2P,QIP,GooglMaps,AudiNotes,iGO8.YouTube.
Menší problém je s aplikací S2U2 v poslední verzi 2.40, nejde zrušit (zatím ) defaultní zámek WM6.5.3 při používání zámku S2U2. V tu chvíli je to zamklé double:)) ............ani v nastavení S2U2,nejde tento defaultní zámek zrušit ,ikdyž už to aplikace S2U2 ve svém nastavení umožňuje...............
Indian_ce4you (27)|28.4.2010 20:39
Dík moc, ještě máš na display nějakou folii či je třeba?:-)

A jak GUI je nebo není potřeba stylus?:-)

A výdrž? dík moc za ochotu a rychlou odpověď (tu předchozí:-)

Jo prosím máš to s ofiko distribuce? byl přiloženej nějakej obal? popř co tam je:-)
permar (552)|28.4.2010 20:49
Mám ho z ofico distribuce ,stačí mrknout na web ,třeba na Alzu......... fóili mám z těchto stránek http://www.schutzfolien24.de/artikel/bedifol-ultraclear-displayschutzfolie-garmin-asus-nuevifone-m10-30705.html
Stylus,pokud to není nutné není třeba vytahovat............je umístěný ve spodní části PDA a je teleskopický. Výdrž cca kolem 1.5 až 2 dní,ale teď tomu dávám celkem zabrat :)) , kolega ,který jenom telefonoval ,psal sms, tak mu na jedno nabití vydržel 4 dny,ale jen telefonní hovory a sms.
Návod k obsluze je umístěný v PDA /MyStorage/Manuál M10 - v souboru PDF...........

Hunter_man (213)|28.4.2010 21:56
Za tu cenu, libi se mi cim dal vic, jenom to FM radio a blesk mi fakt schazi :( Jak je citliva WIFina, pokud t muzes srovnat s P750kou?
Indian_ce4you (27)|29.4.2010 05:56
No a co ten obal: je součástí balení?

Jo a kuli uspoore: při telefonovani to porad sviti naplno nebo se to vypina jako treba u Omnie a pod?

Jo a jaká je síla (hlasitost repraků:-) když to zvoní na max a hovor?

Dík moc
permar (552)|29.4.2010 08:35
Pouzdro,obal v balení není- zde máte na výběr ,třeba tady www.pdair.com, displej se při hovoru vypíná a dokonce zamyká - zamkne ho defaultní zámek WM - jde samozřejmě v případě potřeby ( hlasitý odposlech) odemknout, hlasitost zvonění - tady nevidím problém,při hovoru také nemám s hlasitostí problém, WIFI reaguje rychle,citlivost na výbornou - ale srovnávat s P750kou nemohu neměl jsem ji ,tady k tomu by se musel vyjádřit "pitka" . Synchronizace s PC přes ActiveSync pomocí BT perfektní- bez problémů .Sluchátka s BT nepoužívám,tady vám neposloužím. Kvůli úspoře baterie je dobré vypínat GPS,( Správce bezdrátového připojení). Prostě ,když nechci vypnu GPS, ušetřím baterii.
tomsoft (2734)|29.4.2010 11:18
Tak kucí, už ho mám doma :yes: :D
Konečně zase ASUS :)
Musím potvrdit Permarova slova. Vše maká na jedničku. Je tam klasický WM 6.5.3, takže se SW není problém. Samozřejmě, že jsou výjimky....
Jako je třeba G-Alarm, ten se v tomto ASUS sestavení neumí integrovat jako systémový budík. Funguje a zvoní jak má, ale můžete tak používat dva samostatné programy na buzení. Ten výchozí co se zobrazí po tapnutí na hodiny a G-Alarm, což je divné a nepraktické, takže jsem G-Alarm vyhodil z mého balíku používaného SW :) a mám klid.
Další z řady neposlušných SW je G-profil, ten jsem si nechal, ale neumí změnit podsvícení displeje. Vše ostatní šlape a profily se přepínají a změní nastavení OS jak má, krom toho podsvícení. Měl jsem to vždy nastaveno tak, že když jsem spustil např. IGO, vše (zvuk a jas) se přeply na FULL, teď se přepne jen zvuk, jas zůstane podle nastavení OS, al evzhledem k tomu, že IGO neumí na tomto zařízení změnit jas samo, tak to vlastně vůbec nevadí, protože pokud máte nastaveno v OS, že při aktivním napájení je jas naplno, tak to tak i zůstane, takže paráda.
Další programy co používám fungují už dobře.
Používám:
SecondToday
Agenda_One (zde jsem jen upravil mapování pouze červeného tlačítka)
AE_button_plus
Audio_Notes_vito_touch
G-Profile
RescoPhoto
SpbWallet
S2U2
Iconsoft_phone_ext
SPB Diary
Vše šlape jak má a jak si přeji. Co se týče automatického připojování na GPRS, tak se dá vše nastavit na dotaz, takže se samo nic nikam nepřipojí nebo se to dá zcela vypnout.

Navigace
No, je to Garmin, takže žádný zázrak... co je ale opravdu super, je práce s vyhledáváním. Vše je velmi dobře integrováno do OS, takže start navigace je okamžitý, navigace se dokonce umí sama (za chodu) otáčet podle toho jak je přístroj orientován, což je pěkné :)
Ovšem samotné navigování, vzhled navigační obrazovky, poskytované informace o trase na displeji, nemožnost přidat třeba za jízdy průjezdní bod a další, je katastrofa. Zlaté IGO8 :)
Pokud budete používat také IGO8, je to zcela bez problémů. Jen bych doporučil nastavit v SYS.TXT natvrdo orientaci displeje, aby se to nemělo tendenci otáčet samo. Hlasitost je více než dobrá, fix satelitů je díky aktualizacím mnohem rychlejší než třeba na HDčku.

Další později .... :)
00344484_igo_rmx.jpg 00344484_Screen001_gbOm.png 00344484_Screen002_71mB.png 00344484_Screen003_94oE.png 00344484_Screen004_QL8V.png 00344484_Screen005_YTFc.png 00344484_Screen006_OJ6U.png 00344484_Screen008_sn0.png 00344484_Screen010_kfSq.png 00344484_Screen011_IC0N.png
Indian_ce4you (27)|29.4.2010 13:48
Ahoj prosim jak je to s navigací bez připojení na web (např v cizině) je to stejný nebo jsme špatně pochopil systém AGPS?:-)

Jo a ten pogumovanej kryt vzadu (myslím si že je) neodírá se?:-)

Jo zkoušeli jste synchro s Outlookem? 2007

Dík moc zvažuji tento nebo omnii2:-) ale čím dál víc se mě líbí asusu
tomsoft (2734)|29.4.2010 16:08
Jestli se odírá? Za jeden den se mi neodřel :)
Ale myslím, že materiál toho zařízení nejsou nějaké levné plasty jako u jiných ....
A synchro s Outlookem 2007? To mě trochu dostalo...
Synchronizuju pořád stejný obsah (cca 500 kontaktů, přes 500 událostí v kalendáři a 10MB dat) a tady to trvalo opravdu velmi rychle, až jsem to musel kontrolovat, jestli je tam fakt všechno... a bylo :) :yes:
pitka (1346)|29.4.2010 19:23
ůůůůůjj, dobří holubi se vracejí anebo je to jen test či přebytek peněz ? :D :D
tomsoft (2734)|29.4.2010 21:42
Peněz není nikdy dost a žádný test to není. Všechno jsem naladil k obrazu svému, jen to zas*ané zamykátko.... všechny metoody jak vypnout Default Lock selhaly. To, co funguje jinde, tady prostě nic :no: :mad:
Tak jsem se na to vy.... aupravil jen ten Default LockScreen, aby to šoupátko na odemknutí bylo alespoň dole :)
CAB přiložen.
permar (552)|30.4.2010 08:43
Hard Reset pomocí tlačítek: zmáčknout současně - tlačítko hlasitosti dolů + tlačítko reset ( je ukryto pod zadním krytem,nutno tím pádem sundat zadní kryt).
mirablezi (92)|30.4.2010 09:20
zajímalo by mě, zda má zařízení digitální kompas, informace se dost liší, je možno ověřit?