Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 23 z 122 PrvníPrvní ... 1321222324253373 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 331 až 345 z 1824

Téma: Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

capellen_ce4you
    Guest

Zdravím, mám výše uvedený telefon a pár dotazů ke zkušenějším kolegům:

1. klávesnice: lze nějak nastavit QWERTY místo stávající QWERTZ?
    2. lze překlápět i úvodní obrazovku Asus Home, anebo ji úplně vypnout?
    3. mapy Garmin: oproti klasickým mapám postrádám zakreslení budov a jiných objektů; lze někde zapnout jejich zobrazování, anebo to Garmin vůbec neumí?

Díky za zkušenosti a tipy!

P.S.: Ta Office 2010 tu taktéž negunguje....
    Odpovídat lze po přihlášení

capellen_ce4you
    Guest

Citace Původně odesláno od HH
    Už někdo přišel na to, jak vypnout vibrace u klávesnice. Nechci aby mi při stisku písmena vibroval v ruce. Než napíšu sms, tak mě brní ruce :-)
    možná pozdě, ale přece: podržet symbol klávesnice (středový, ten co ji zapíná), pak zvolit možnosti (ikona ze čtyř čárek) a máš nabídku: zapnout vybraci, zapnout zvuk, nastavení xt9....

Starousedlík SMob Avatar uživatele tomsoft
    Registrace
    Apr 2008

to: capellen
    1. klávesnice: Nelze, tak to je přímo v ROMce. Jedině software klávesnice třetích stran....

2. Překlápět automaticky Home nelze. Automaticky se to otočí ale vždy po zapojení do držádku v autě. Pokud to chci otočit ručně, mám namapováno na dvojitý stisk HW tlačítka pro ukončení hovoru Rotate Screen a ten mi to otočí. Bohužel když pak takto spustíš nějaký program a ukončíš ho, otočí se to samo zpět na výšku. V tom autě to funguje nejlépe, tak to asi soudruzi vymysleli....

3. mapy Garmin: Jaké jsou klasické mapy ? 3D budovy nejsou otázkou mapových souborů. Tohle zajišťují další externí soubory s takovými to informacemi, jako jsou budovy. Gasmin Asus je vekterová aplikace a 3D budovy, tak jak je známe např. z IGO tam nikdy nebudou.
    Můj názor na Garmin Asus navigaci je :no: :no:
    Zlaté IGO nebo PRIMO :yes: :yes:

capellen_ce4you
    Guest

Díky za odpověď. Nejvíc mne mrzí asi ta SW klávesnice; v průzkumníku vidím soubory cs.qwerty, ale nevím, kde bych je mohl natvrdo změnit (v registru?). Pokud jde o mapy, měl jsem na mysli něco na zopůsob klasické automapy s vykreslením budov, parkovišť, různých orientačních ploch atp. Mám za to, že Nokia má navigaci právě s takovýmito "klasickými" mapami, podobně jako online Google Maps aj. Existuje nějaká možnost i pro navigaci s Garmin, anebo tady už jde o turistické mapy, bez navigace?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2007

Zkus se podívat zde možná tam najdeš co hledáš, turistické mapy má Garmin také...........

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Ahoj, mám pár dotazů:

- je možné někde nastavit, aby u všech odeslaných sms přicházelo potvrzení o doručeni bez toho, aby bylo nutne to nastavovat pro každou sms zvlašť,

- mám nastaveno při navigaci stálé podsvícení, ale pořád po několika minutach vypíná, i když je v autě připojen k nabíječce,

- z PC jsem si přenesl různé skladby, normalně hrají dost hlasitě, ale pokud je použiju jako vyzvánění, jsou znatelne tišší, i když je jak u hudby, tak zvuk telefonu na max. orig. vyzvánění je ale hlasité dost.

Dík za rady.

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Ahoj,
    uz jsem zde s dalsim dotazem. Chtel jsem se zeptat na vec ohledne kvality videa. Normalni vestaveny prehravac prehrava moje video v xvid pekne, je uhlazene, ale pokud pouziji TCPMP je kvalita horsi a to mam kvalitu naplno. Pouzival bych vestaveny, ale jak se domnivam neumi titulky a TCPMP ano. Vyskytuje se tento rozdil kvality i u vas? Zajima me to, protoze kdyz ne, byla by alespon sance to nejak spravit.
    PS: jiny prehravac ktery umi .srt je nebo ne?
    Diky za rady.

Registrace
    Apr 2008

to: father
    SMS nastavit snad jde v nastavení SMS....
    Otevři SMSky a dole přes MENU - NÁSTROJE - MOŽNOSTI - otevři * Zprávy SMS a zde je to nastavení.

Podsvícení musí svíti samo a pořád. Máš originální držák v autě?
    Jinak se to pak dá ještě upravit v START - NASTAVENÍ - SYSTÉM - PODSVÍCENÍ a zde v záložce Vnější napájení úplně vyhoď ty "fajfky" a pokud bude zařízení napájeno, nemělo by vypínat displej. Ale i bez toho třeba mě v autě při spuštěné navigaci to svítí pořád.

Ta hlasitost vyzvánění je různá, já třeba používám extra soft na kontakty (Inesoft Phone), který umí změnit hlasitost zvlášť pro systém, zvlášť pro zvonění a zvlášť pro upomínky. Ale když stiskneš tlačítko volume, tak se objeví dvojí nastavení (jedno pro systém a druhé pro zvonení)
    Pak to může dělat ale formát souboru. Ty originál zvuky nejsou v MP3, tak mohou zvonit jinak hlasitě než MP3.

to: vaclavka
    Přehrávání videa nějak neřeším... a ještě k tomu titulky? To jdou vidět ty titulky?
    Na video je tady Permar

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2007

to vaclavka :
    K tomu videu , na filmy používám Core Player, neumí sic titulky (myšleno tak jako TCPMP) ,ale filmy s titulky si do PDA nervu na to nemám nervy . Spíš si pouštím sitcomy,filmy občas. Ohledně titulků toho bylo na fórech popsáno dost,ale já to prostě neřeším,na tak malém displeji to nemá cenu,proto volím dabované filmy. Pokud se ti nezdá výstupní kvalita přehrávaného videa ,na to opět existuje spousta programů na převádění filmů na požadovaný formát. Mě vyhovuje SPB Mobile DVD nebo Pocket Divx, první je placený druhý free.........Ale opět říkám,záleží na samotném uživateli,programů na převod videa do PDA je spousta ,stačí zagooglit a vyzkoušet,každému bude vyhovovat něco jiného.............
    A opět zdůrazním- titulky na displeji PDA jsou o ničem
    Není nad Koťátka ,k tomu titulky nepotřebuji ,viď TomSofte?! )

Registrace
    Apr 2008

OT:
    jo jo Koťátka titulky opravdu nepotřebují :yes:

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Tomsofte, díky za rady. Sms jsem nastavil. Držák jsem stále do auta nestih namontovat, čeká v přihrádce..... Nejdřív zkusím to přenastavení vněj. napájení, to mě nenapadlo. A co se zvuků týče je to i aac, ale to je asi jedno. Zkusím, jestli by mi tam někdo známý nedal ten Inesoft Phone, jsem taky starší než hnědý uhlí a v tomhle se moc neorientuju... Ještě jednou díky.

Registrace
    Apr 2008

Jestli máš ten originál držák na M10, tak neváhej a montuj, je to super a podle mě, nemusíš nic upravovat v systému, protože jakmile je M10 v držáku, tak se sama otočí na šířku a svítí, pokud je spuštěna navigace, tak svítí pořád. Pokud není spuštěna navigace, řídí se to tím nastavením podsvícení v systému. Na vyzvánění zrovna telefonu, doporučuji WAV.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zdali někdo z místních borců neuvažoval o napsání recenze na tento přístroj. čekám čekám, ale marně. dá se s tím něco udělat nebo už je to staré zařízení. díky

Registrace
    Apr 2008

Recenze? To už bylo vše popsáno....
    Podívej se tady
    A úplně dole na té stránce je link na jednu z několika recenzí co jsem našel před časem na webu....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2007

Ještě k té recenzi , mirablezi měl asi na mysli něco plnohodnotného, na palmserveru to recenzent v půlce utl,nedokončil ji........... na Smartmánii jaksi né a né ji někdo udělat, zde na Ce4you jsem přes SZ žádal Pavla Kozu o recenzi na M10ku, zatím nevím v jakém to je stádiu...........
    Dle mého názoru je to škoda,hodně uživatelů vůbec nemá potuchy o tomto dost dobře vyladěném zařízení,nebojím se říct,že v poslední době jedno z nejlepších WM zařízení vůbec.

Strana 23 z 122 PrvníPrvní ... 1321222324253373 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Asus E600 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...
    Od pitka v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-03-2011, 22:28
  2. Reakcí: 120
    Poslední příspěvek: 31-08-2010, 15:23
  3. Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 20-06-2010, 16:55
  4. ASUS Garmin M20 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...
    Od pitka v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 12-12-2009, 12:10
  5. Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 07-12-2009, 22:08