Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Padání aplikací + rychlá ROM bez Manily

Jerry7650 (26)|20.1.2010 21:29
Po pořízení TD2 si testuju co všechno si nechám za aplikace a všiml jsem si jedné nepříjemnosti, kterou je padání aplikací.

Používám dost často ICQ a ještě jsem nenerazil na program (zkoušel jsem asi 6různých klientů), který mi mi nespadl. Dost to svádím na TouchFlo, které asi půjde brzy z domu. Děje se tak totiž většinou tehdy, když program minimalizuji a projedu si nabídku TouchFlo třeba na záložku počasí. PDA se v jeden okamžik na malý moment kousne a je mi jasné, že v tu chvili aplikace spadla. POkud ji nechám běžet na popředí, tak nepadá. Stejně tak mi padají i třeba GPS programy, když je dám minimalizovat.

Máte taky podobnou zkušenost? Existuje nějaký testovací softík? Něco jako memtest. Jestli se nejedná o nějakou hardwarovou chybu telefonu...

S tím také souvisí dotaz - vzhledem k tomu, že mám telefon jako pracovní nástroj, opravdu oželím omalovánky ala Touch Flo, kde mám obří displej totálně nevyužitý, protože např preview emailu se ukáže na 1/4obrazovky, zešikma a v obálce a nedej bože, když těch mejlu dojde víc zároven a musím šoupat prstem...

Dá se sehnat, případně doporučte nějakou rychlostně maximálně optimalizovanou ROMku, ideálně bez Manily. Chtěl bych si upravit Today obrazovku k obrazu svému. Uvažuji o SPB Mobile shell, možná i o těch starších verzích, případně asi Wisbar advance apod...
zimmi (68)|21.1.2010 10:31
S padáním aplikací jsem se ještě nesetkal (6.5, Sense). Ani u GPS ani u icq.
schimi (65)|21.1.2010 12:16
Zkusím odpovědět postupně:

ICQ: používám Pigeon (http://getbest.ru/) a zatím naprosto bez problému
Padání aplikací: kolik máš volné paměti při spouštění aplikací? Pokud málo, WM nejméně používaný program samy ukončí aby uvolnily místo
TF3D: jakmile jsem jsem se vyblbnul s vizuální stránku tohoto pluginu, zjistil jsem, že je dost neoperativní a pomalý... takže u mě teď jednoznačně vítězí Resco contact manager 2.02
Xfantasy (184)|21.1.2010 14:47
Záleží jak moc máš plnou RAMku. Pokud třeba spustim Skype a zároveň novou Operu která je nenažraná... tak mi Skype spadne.Stejně tak pokud spustim IGO8 tak mi na 99% spaadnou ostatní věci.
Holt paměti neni nikdy dost.Chce to najít RAMku která má minimální využití paměti... Uvařených je dost,a dokonce i bez Senze (TF3D).Obecně je na paměť daleko lepší s WM6.1 ,oproti 6.5 ušetří nějaké procento paměti.

Kterou ti ale doporučit bude složité,každému vyhovuje něco jiného.Budeš muset prohledat forum.xda-developers.com a najít si tu pravou.Čili to nebude snadné....
schimi (65)|21.1.2010 15:15
Já bych to možná zas tak nepřeháněl s uvařenými ROMkami z xda, jinak nebude dělat nic jinýho než zkoušet a zkoušet a mezi tím zálohovat a zálohovat... :-D

Já mám origo ROM WM6.5 WWE a mám volno 101MB, vypnutý Sense, lehce poladěný parametry cache, vypnutý pushinternet (což je vlastně trvale zapnutá opera v pozadí) a nemám s pamětí problém.

Naopak u WM6.5 mi subjektivně přijde rychlejší odezva systému a celkově se mi jeví systém příjemnější.. a okolik MB mám plnější paměť nevím, ale řádově bych řekl jednotky...
Jerry7650 (26)|21.1.2010 23:14
Děkuji za ochotu a rady!

Vypadá to opravdu na tu pamět. Zrušil jsem Pushinternet a jeste provedl nějaké poladění v registrech a po uvolnění paměti, zo zatím drží mnohem víc.
Popravdě mě tza žravost TouchFlo na pamět dost zaráží. Stav kdy mě ty aplikace padaly byl defacto tovární nastavení + 5 nanstalovaných aplikaci a max2 spoustěné zároven.

XDA-developers znám velice dobře, bohužel počet témat jen k ROMkám jsou stovky a řada vláken má přes 100 stran, proto jsem se zeptal i tady. U ROMky mi jde hlavně o rychlost a ne efekty. Klidně bych mozna zustal u Touch flo, kdyby tam nebyly ty zdržovací animace ala hodiny a žralo to méně RAMky

Resco Contact manager se mi líbí taky a je to horký kandidát. Ještě zvažuji SPB Mobile Shell 3.5,ale ten Resco mi přijde po designové stránce mnohem lepší a použitelnější a zřejmě bude i mín žravý.

Na ICQ ted používám Qip, po upravách paměti nepadá a funkčně mi přijde lepší než Pigeon (třeba ty záložky, když so píšu s více lidmi má přehledneji apod)

Ještě sháním nějakou náhradu kalendáře v případě že bych přešel na Resco, tak ten systémový opravdu není Touch friendly.

Ne že bych to vyžadoval, TD2 mám právě kvuli stylusu a děsím se doby, až budou všude kapacitní displeje a pro zadavaní dat stylus využívám, ale pro přehled se hodí prstové ovládání. Existuje nějaký softík, co ten integrovaný kalendář přeskinuje? Pouzivam Google Calendar a už jen přijít na to jak synchronizovat v případě, že mám víc kalendářů byl trochu porod, ale už naštěstí to chodí. Kazdopádně kdyby ta aplikace uměla pracovat s více Google kalendáři, byla to to uplná paráda!

Celkem se mi líbí ten kalendář v SPB 3.5, alke samozřejmě a bohužel vyzobávat z jednotlivých shellu to dobré, nejde.
marryb (4)|27.1.2010 16:21
Ahoj,

pokud máte problém s padáním aplikací čí rychlostí TouchFlo tak doporučuji tuto "vařenou" ROMku od udK (link) ... verze s Manillou a bez

běhá skvěle už jí mám dlouho a vzhledem k tomu,že telefon opravdu vytěžuji tak zatím běhá skvěle

[color=red]Upraven link. Používej klikací-nejsme warez fórum. admin[/color]
Xfantasy (184)|27.1.2010 21:19
Co bližší info? Jak se chová počeštění Sense registry,kolik volné RAM je po resetu,fukkčnost odeslání i příjmu MMS? Právě že většinou jsem měl problémy s MMS. NhatHoa mi prozatím vyhovuje,ikdyž IGO8 svím během zabere celou paměť a MMS občes nejdou dokud nerestartuju.
Popiš prosím své dojmy.
Jerry7650 (26)|27.1.2010 22:02
No aktuálně jsem u zkoušení kombinace Resco Contact Manager 2.0 + SPB Weather + Inosoft Calendar (jeden z mála co umí Gmail Calendar včetně více kalendářů).

Manial i když je vypnutá ale pořád vystrkuje drápky, například Dialpad je podle mě z Manily.

Mám v plánu vyzukoušet ROMku s 6.5.3 verzi Win (chci zkusit víc finger friendly zlačítko Start dole), uplně bez Manily + tu horní kombinaci, kde bude ještě nejaké ladění (možná G-weather + G-alarm)
marryb (4)|28.1.2010 07:19
Počeštění jsem nezkoušel,ale dle uživatelů na diskuzích xda je výměna jazyka téměř bez problémů,doporučuji pročíst diskuze k této ROMce ... volná RAM po resetu je u mě 47% ... MMS sice moc neposílám,ale zatím bez problému,ale je dost možné jak píšeš,že je rozhodí nějaká aplikace typu iGO8, také jsem s tím měl u NhatHoa ROMek problém. MMS mě běžně posílá operátor a také bez problému. Jediný problém na který jsem narazil je při změně defaultního fontu a ne uplně 100% fungující GNes 2.0 na rotaci obrazovky.