Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nefunkcnost wifi

Ferkov (57)|16.1.2010 21:32
Ahojky, zakoupil jsem Diamond 2, ma uz origo rom wm6.5 , bohuzel nejak zlobi wifi, sit najde i kdyz bych rekl, slaby signal, rychlost je nejak pochybna ukazuje 1MBit , IP adresu od DHCP dostane, ale opera pres nej nejede. Vzdy se kousne. Zkusil jsem na AP vypnout sifrovani a vse stejne. Hard reset a stejene.. neni nejaka znama chybka s D2 a wm6.5 a nebo spise reklamace???
prokji (199)|16.1.2010 23:52
Nejdřív vyzkoušej funkčnost na jiném typu AP - osobně mám zkušenost , že na některé typy od Edimaxu se připojím se stejnými obtížemi , jaké popisuješ /jsem připojen , IP dostane - ale nepřenáší data/;dále může být problém ve výkonu AP /můj domácí ASUS WL 500 s noťasem fungoval obstojně, s Diamondem2 jsem musel být maximálně do 5 metrů-jinak se nechytal-nakonec to AP odešlo úplně, už ho mají na Alze v reklamaci/. Jinak pokud máš oficiální Rom WM 6.5 , tak ta má rádio velmi dobré , za tři měsíce používání si nemohu stěžovat /jak GSM , tak i WiFi,BT,GPS/.....
Xfantasy (184)|17.1.2010 13:56
Někde na kartě wifi je ještě položka Výkonu WiFi,tak zkus změnit posuvník.Asi to nepomůže,ale za zkoušku to stojí...
Pak další možnost je zadat manuálně IP ,ale to pak zas nepůjde připojení na operátora GSM....
Ferkov (57)|18.1.2010 09:09
No tak jsem zkusil u kolegy na jinem AP a on se pripojil i stahoval, ale porad ma slabej signal. Kolega stal vedle mne a ma Diamonda 1 a mel plnej signal ja s D2 mel jednu carku, obcas skocila druha.. kde by mohl byt zakopany pes? nejaky patch nebo??? Dik F.
prokji (199)|18.1.2010 09:44
Ještě vyzkoušej ověřit nastavení režimu napájení - Wlan-upřesnit - karta Režim napájení a posuvníkem nastav Nejlepší výkon /ale taky nejvyšší spotřeba/. Tohle nastavení D1 nemá /taky na wifině žere jak tank/...Jinak mám zkušenost , že i když na první kartě upřesnění wlan není ani kousek indikačního sloupce , běží wifi bez problémů - ty vypuknou až při výpadcích připojení.
P.S.-ještě k tvému původnímu dotazu - ta rychlost 1Mbit je normální , z důvodu úspory energie si driver nastavuje komunikační rychlost automaticky dle požadavků aplikace - zkus spustit např. stream z YouTube a uvidíš, jak to pofičí....