Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Displej

ok2shi (98)|5.8.2004 21:43
Pane Koza mam jeden problem. Kdyz si prohlizim Vase stranky ve verzi pro PDA ( verze pro desktop se zobrazuje pomaleji) na me Toshibe e800 tak je i pri nastaveni nejvetsi velikosti pisma text prilis maly. Je mozno s tim neco udelat aby byl vetsi? Cesky nepisu proto, protoze cestina pro toto PDA s WM 2003SE zatim jeste neni k dispozici. Dekuji za odpoved.

Ivo Hubik
ipf (2136)|5.8.2004 21:56
[QUOTE="ok2shi"]... tak je i pri nastaveni nejvetsi velikosti pisma text prilis maly. Je mozno s tim neco udelat aby byl vetsi? ...[/QUOTE]

Taková lupa by určitě pomohla :D .
Michal Škrabálek (42)|5.8.2004 22:21
Toto mi také vadí, velikost fontu ve verzi pro PDA je opravdu velmi malá, často používám textové verze webů i na PC a web ce4you je v tomto zcela nepoužitelný. :no:

Když už jsem v tom, navrhoval bych také upravit odkazy na úvodní stránce v levém bloku u posledních příspěvků ve fóru tak, aby po kliknutí na zvolený příspěvek byl uživatel přesunut přímo na něj a ne na začátek tématu, což je zvláště otravné, pokud je téma na více stran. Tento problém jsem řešil i na našem serveru na četné žádosti uživatelů, protože drtivou většinu z nich zajímá právě poslední příspěvek k tématu, nikoliv první... ;)
Milan Švec (938)|5.8.2004 22:24
[QUOTE="ok2shi"]...text prilis maly. Je mozno s tim neco udelat aby byl vetsi?...[/QUOTE]
Řešení (= skutečně lupa) pro displej PDA je tady.
Michal Škrabálek (42)|5.8.2004 22:41
2Milan Švec: nemyslím, že to je adekvátní reakce na upozornění na nedostatek :(
Pavel Koza (4761)|6.8.2004 08:51
[QUOTE="ok2shi"]Pane Koza mam jeden problem. Kdyz si prohlizim Vase stranky ve verzi pro PDA ( verze pro desktop se zobrazuje pomaleji) na me Toshibe e800 tak je i pri nastaveni nejvetsi velikosti pisma text prilis maly. Je mozno s tim neco udelat aby byl vetsi? Cesky nepisu proto, protoze cestina pro toto PDA s WM 2003SE zatim jeste neni k dispozici. Dekuji za odpoved.[/QUOTE]

Urcite by se s tim neco delat dalo:) Uvodni stranka mobile.ce4you.cz uz je upravena, dejte vedet, jestli je to krok spravnym smerem.

[QUOTE="Michal Škrabálek"]Toto mi také vadí, velikost fontu ve verzi pro PDA je opravdu velmi malá, často používám textové verze webů i na PC a web ce4you je v tomto zcela nepoužitelný.[/QUOTE]

mobile.ce4you.cz neni textova verze webu, je to verze pro mobilni zarizeni (a to je IMHO rozdil)

[QUOTE="Michal Škrabálek"]po kliknutí na zvolený příspěvek byl uživatel přesunut přímo na něj a ne na začátek tématu, což je zvláště otravné, pokud je téma na více stran...[/QUOTE]

Ted vas to hodi na prvni neprecteny prispevek.
Michal Škrabálek (42)|6.8.2004 11:24
[QUOTE="Pavel Koza"]Ted vas to hodi na prvni neprecteny prispevek.[/QUOTE]

Skvělé, tak rychlou reakci jsem nečekal :yes:. Ještě malinko zvětšit velikost písma v PDA verzi fóra a je to dokonalé, strejdo ;)

BTW mluvil jsem o PDA verzi jakožto verzi s malým písmem a zmiňoval jsem se o používání textových verzí na jiných webech, což v tomto případě nahrazuji PDA verzí ce4you, myslím, že do určité velikosti písma je v prohlížeči PDA tak jako tak nastaveno default "prťavé písmo", takže jeho změna nemá na zobrazování v PDA vliv (pokud se tedy nenastaví 30px:D) Nicméně úvodní stránka už je ok (i když stále menší písmo, lze to alespoň číst:cool: )
ok2shi (98)|6.8.2004 12:03
Také bych se přimlouval za větší velikost písma zejména v diskusních fórech.
Lze upravit stránku aby si písmo zvolil každý podle libosti např ze 3 možností ?

Ivo
PavelR. (2184)|7.8.2004 06:04
... osobně mi přijde velikost fontu mobilní verze v prohlížeči na PDA v pořádku. Pravdou ale je, že na stolním PC je defaultní velikost písma opravdu malá a vždy ji musím zvětšit na maximum.

PavelR.
Milan Švec (938)|7.8.2004 19:40
[QUOTE="PavelR."]... osobně mi přijde velikost fontu mobilní verze v prohlížeči na PDA v pořádku. Pravdou ale je, že na stolním PC je defaultní velikost písma opravdu malá a vždy ji musím zvětšit na maximum.
PavelR.[/QUOTE]
U mě to je naopak.
NA PC mám texty příspěvků (okno Přehled tématu, Náhled nebo Zpráva) vždy větší, než texty citací, datumu a času v Zasláno: , nebo třeba právě teď psané odpovědi. Ty citace (po XY napsala/a: ), datumy a vkládané texty odpovědi jsou stejně velké jako třeba řádek Adresa MS IE nebo názvy menu (Soubor, Úpravy, Zobrazit atd.) nahoře v MS IE. Nastavení "Velikost textů" v "Zobrazení" v MS IE je na hodnotu "Střední".

Naopak abych dosáhl u mobilní verze stejné velikosti textů jako u adresního řádku Pocket IE (nebo třeba textu věty "Vítejte v diskuzních fórech" při nastavení "Medium"), musím nastavit "Text Size" ve "View" v PIE na "Largest". A pak to jde číst pohodlně.
PavelR. (2184)|7.8.2004 22:35
[QUOTE="Milan Švec"]
Naopak abych dosáhl u mobilní verze stejné velikosti textů jako u adresního řádku Pocket IE (nebo třeba textu věty "Vítejte v diskuzních fórech" při nastavení "Medium"), musím nastavit "Text Size" ve "View" v PIE na "Largest". A pak to jde číst pohodlně.
[/QUOTE]

... ano u mne je to stejně; nicméně mě "zatím" připadá pohodlné čtení mobilní verze ce4you i při velikostech Smaller a Smallest. Naopak velikost písma stejná jako je v adresovém řádku je pro mne až příliš velká ... :)

PavelR.
Pavel Koza (4761)|9.8.2004 09:20
...a pak mam vytvorit univerzalni verzi:D Ne, diky za pripominky, neco s tim udelam. Kolega Škrabálek by pro me (i vas:) ) mel mit behem par tydnu prekvapeni, tak to udelame najednou.