Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Existuje sw pro přenos dat po BT ?

ms_ce4you (364)|12.1.2010 10:47
Chtel bych se zeptat, zda existuje nejaky soft pro prenos vetsich souboru mezi PDA a treba S60 pres BT. Normalne jde odeslat soubor jako BT zpravu, ale zde je problem, ze zpravy se ukladaji jen v RAM a jestlize je soubor vetsi, pak po chvilce je prenos ukoncen. Neni tak mozne prenest treba 100MB soubor. Jde o to, ze kdyz neni k dispozici PC a ctecka karet, neprisel jsem na to, jak tohle vyresit.
Mohl by nekdo "polopate" poradit ?
Zdenek Malinsky (9781)|12.1.2010 11:33
Nebude nejjednodussi a nejrychlejsi proste z jednoho zarizeni kartu vyndat a soupnout ji do druheho popr.pomoci redukce, ktera je ke karte?

Jde o jednorazovku nebo chces toto delat pravidelne?
ms_ce4you (364)|12.1.2010 14:04
No, to neresi problem. Jde o to, kdyz nekdo treba chce takhle velky soubor pretahnout k sobe a v okoli neni zadne PC.
tomsoft (2734)|12.1.2010 16:05
Zkus si do PDA nainstalovat Bluetooth Explorer. Je to pro WM a umí prozkoumávat jiné zařízení včetně SD....
Zdenek Malinsky (9781)|12.1.2010 22:28
No, problém to řeší. Podle mě je rychlejší zkopírovat soubor na kartu(pokud tam už není), kartu vyndat a dát do druhéího zařízení, kde se to zase zkopíruje do zařízení. Ne složitě vyhledávat BT druhé zařízení, párovat, pak pátrat kde to je, kam se to má a pak čekat a čekat. Ale uznávám, že přes BT je to víc ajťácky. ;) Ohromnou výhodu to má i v případě, že druhé zařízení BT nemá :D

Nedozvěděl jsem se, zda to chceš na pravidelnou "synchonizaci" několika většinou stejných zařízení nebo jen o nahodilý a občasný přesun (třeba v hospodě výměna legračních videek a podobných kravinek).
ms_ce4you (364)|13.1.2010 06:43
Nejde mi o to, jestli je to "ajtacky". Proste se mi stalo, ze jsem potreboval prekopirovat pritelkyni film ( asi 120MB) a ja mel pouze n750 a ona symbian telefon a nikde v okoli zadne PC.

Prehodit karty a zkopirovat do zarizeni nic neresi. Uz drive jsem psal, ze jde o velke soubory, takze je tezko zkopiruju do zarizeni. Tak velka pamet vetsinou v telefonu nebyva.

Proto jsem chtel neco, co bych mel na svem PDA a pomoci ceho bych to v budoucnu mohl zkopirovat. Ale predpokladem je stejne, ze by neco podobneho musela mit i druha strana na telefonu.