Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pár rad do začátku

Behe (39)|12.1.2010 09:43
Zdravím všechny vesplek,

včera jsem si domů přinesl tuhle hračku a mám pár dotazů do začátku. Doteď jsem používal stařičkého FS PocketLoox 720, kterého jsem včera přesunul do mého "mobilního domova důchodců" a teď jsem lehce zmaten v několika věcech.

Synchronizace s Outlookem 2007: předně mě zarazilo, že po nainstalování ActiveSync (instalace proběhla automaticky po připojení zařízení k Win 7, tudíž předpokládám, že byla instalována poslední verze) jsem neměl možnost vybrat synchronizace s kalendářem, kontakty... Jediné, co jsem mohl při výběru zatrhnout bylo One Note (z balíku MS Office 2007) a synchronizace souborů. Nevím, co jsem udělal špatně, ale tohle mi celkem chybí a dost bych synchronizaci potřeboval. Měl někdo z vás podobný problém? Ještě doplním, že na PC je čistá, pár dnů stará instalace na níž jsem ještě synchronizac neprováděl, ani neinstaloval ActiveSync - až včera s Touch Pro 2.

Zámek kláves: lze nějak zamknout klávesy? Mám pocit, že jsem někde slyšel, že to lze, ale zatím jsem na to nepřišel. Dneska po cestě do práce jsem si totiž dvakrát omylem volal z Touch Pro 2 na firemní mobil, z toho jednou to byl dokonce videohovor. TP2 jsem měl v kapse v obalu (přiložený v balení) ve Stand by módu, takže se musel TP2 zapnout a ještě vytočit moje firemní číslo...

Aplikace No data: stáhnul jsem si tuhle aplikaci, aby mi TP2 pořád neplýtval mobilní připojení, ale zajímalo by mě, jestli je nutné mít tuhle aplikaci spuštěnou na pozadí, anebo v ní jen nastavit blokování mobilního připojení a hotovo.

Verze ROM: poslední dotaz se týká verze ROM, zajímalo by mě, jestli mám na zařízení nainstalovány WM6.1 nebo WM6.5. Ve specifikaci zařízení od výrobce je uveden WM6.1, ale zdá se mi, že je tam už novější 6.5. Bohužel jsem nikde nenašel info o systému, tak pokud poradíte, kde bych to našel, budu rád.

Díky za každé rady a postřehy. Pokud jsem na něco zapoměl, tak budu rád za připomínky a rady do začátku nad rámec mých výše položených dotazů.
NaTuRaL_ce4you (170)|12.1.2010 10:22
Synchronizace s Outlookem 2007: a mas v outlooku vytvoreny ucet na kterym stahujs maily???, jinak na W7 je mobil device center
Verze ROM: zjistis START/SETTINGS/SYSTEM/ABOUT/VERZION
mistm (477)|12.1.2010 11:03
zamknuti: nabidka Start -> Lock na dolnim menu button
Behe (39)|12.1.2010 19:22
Díky moc za vaše rady. Objevil jsem další problém. Když si chci spárovat notebook s TP2, nenajde mi systém ovladače pro "Periferní zařízení Bluetooth". Hledal jsem všude možně na netu a ačkoli je to zjevně problém poměrně častý, odpovědi jsem se nedopátral. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti?
mistm (477)|12.1.2010 22:12
jakej mas system?

pokud XP, mas nainstalovano Active Sync? Pak v PDA pri parovani zvolis, ze pocitac umi Active sync.
Behe (39)|13.1.2010 10:23
Mám win 7, už jsem to psal výše. Nicméně jsem to vyřešil, i když ne úplně podle představ. Rozchodil jsem synchronizaci a přenos souborů, což mi stačí. Ovladač sice pořád nainstalovanej nemám, ale funguje to, což je hlavní. Podařilo se mi vygooglit i jedno řešení, který radí stáhnout si Blue Soleil, ale bohužel po instalaci mi BT začalo zlobit kompletně. Ovladače se sice nainstalovaly, ale jinak jsem se spojit s PC nedokázal, takže jsem to nechal v původním stavu a jsem rád, že to funguje tak, jak to funguje.

Nicméně to není chyba HTC, ale spíše ovladačů v PC. Dělá to i při spárování obyčejných telefonů.