Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

XPERIA X2 Rady,tipy,triky,Zkušenosti

htcjirka (1875)|11.1.2010 15:54
Dovoluji si jako majitel tohoto zařízeni založit toto téma,které se doufám časem naplní hlavně pozitivnimi zkušenostmi.Samozrejme i ty negativni se najdou neb zadny telefon není dokonalý.

Telefonování

Prvni dojmy z telefonovaní nadherná hlasitost sluchatka - ve velmi hlucnem prostredi a hlavne cisty nechrastici zvuk.Sluchátko stačí bohatě na pulku.Hlasite hansdfree je tez hlasite a ma za 1.

Update

Update service nasel novy firmware,takze uz se nahrava do X2....
Vstup do bootloaderu je stejny jako u X1,neobjevi se vsak trikolora,ale pouze logo SE,pri flashi samotnem je na telefonu zobrazena pouze seda obrazovka.
Flash je vyrazne pomalejsi nez napr. u HTC.
htcjirka (1875)|12.1.2010 14:38
Testování až do ted dopadlo tragicky.Mel jsem moznost otestovat dve rom,puvodni s kterou byla Xperia zakoupena a druhou rom updatovanou pres SEUS.Obe dopadly tragicky,mozna jsou to az prilis ranne rom a vse se casem zmeni,ale nyni hrozne.
Sony Ericsson prida do telefonu pres 100MB sveho blastu,mozna i to se projevilo na celkove dost vyrazne pomalosti rom.
Jinak behem testovani mnoho bugů - z niceho nic prestala psat softwarova klavesnice(kterou dodava SE),SR vyresil nicmene po chvili pouzivani opet zpatky.Dale z niceho nic se odmitnula zhasnout predni tlačítka,tam to nevyresil SR ani vypnuti telefonu(tlacitka svitila stale),ale az vyjmuti baterie.Občas se telefon odmital vratit na Today atd.
Zasadni problem me roztocil jeste vecer.Integrovana GPS neni např. na Com portu 1,2,3,4,5 atd,ale na GPD9 serial.Ani oficialni iGO8,ani Smartmapy ba ani Tomtom nehodlal dat na vyber volbu GPD9,tudiz GPS nenalezena.Jediny program, kde jsem videl satelity je GPS Gate,ale emulace na jiny port tak, aby sla GPS vyuzit v jinych navigacnich softech se me nepodarilo.Dale citlivost displeje,i po ruznych upravach velice rozdilna citlivost na plose.Uprostred citlivy dotatecne,ale cim vice ke krajum tim horsi citlivost.U tlacitka X nahore citlivost tragicka.V noci podsviceni displeje prosvita na levem okraji u ramecku,dost to rusi(i u jineho kusu se projevilo)
Dnes jsem si jeste ozkousel jinou Xperii,z jine distrubuce abych vyloučil divne chovani třeba jen meho kusu,ale uplne to same chováni a zjisteni.
Tímto jsem dal nejen Xperii X2,ale i SE zbohem nadobro.Jeden den me stacil,aby vedel ze Xperia X2 byla velkym slapnutim vedle.
Vy treba muzete mit pocity uplne jine,treba mnohem pozitivnejsi,mnoho veci mozna odladi firmware...
Pozitivni je celkove zpracovani,pevne,nic nevrze,velice prijemne psani i na HW klavesnici,ikdyz na TP2 je psani příjemnější(alespon pro mne).Fotoaparat(jen video jsem nezkousel),jiz zminovana jak hlasitost a cistota zvuku sluchatka i samotneho hlasiteho handsfree,určitě se časem najde vice pozitivních věcí.

Všem se omlouvam,ale ja osobne tento topic uzaviram,Xperia vracena.

EDIT 19.Leden 2010

GPS

Co se tyce GPS,reseni je a to pres prográmek GPS Gate,ktery jsem tez zkousel,ale v rozhorceni z X2 jsem ho otestoval jen okrajove nebo spise nevyzkousel vsechny jeho moznosti.
Řešení jest zde
I tak by to bylo pro mne velice krkolomne reseni.
Hopino_ce4you (5)|28.1.2010 21:54
Mohu jen potvrdit zkušenost kolegy htcjirka. Brácha se snažil asi 2 týdny X2 nějak smysluplně rozchodit a pote ji zaplaťpánbůh úspěšně vrátil prodejci. Neexistuje žádné USB Mass Storage, tzn. na kartu není z PC jina než přes ActiveSync vidět. Mizerná kompatibilita s BT sluchátkem (také Sony Ericsonn !!!) kdy se téměř každé třetí spojení musí ručně znovu párovat. Absolutně žádná kompatibilita s HF Parrot. Neumí najít v tel.módu jména s diakritikou, tzn. pana Štastného vytáčíte přes Windows adresář. A navíc je řadí až na konec adresáře za Z (to nedělá sand ani moje náhradní K800). Jednou větou krásné zařízení ze super foťákem (fotí pěkně), ale jinak na... Pro mě majitele HTC TouchPro velké překvapení jak to můžou dělat u jiných "věhlasných" značek.
Fakt nebrat.
Standa_ce4you (380)|7.2.2010 21:55
Já bych jen doplnil, že naopak bluetooth spojení s reproduktory Logitech Pure-Fi Mobile probíhá opakovaně bez problémů. A to samé s hodinkami Sony Ericsson MBW-150.
To já jen ať to vlákno tady nevypadá tak depresivně... :)