Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dovoz mobilu ze zahranici

comment_ce4you (2)|8.1.2010 07:34
Mám zájem o Acer Betouch E200, ale zdá se, že se v ČR prodávat nebude, tak jsem uvažoval o tom, že si ho nechám dovézet.
Co můžu čekat, pokud si ho nechám dovézt WM mobil třeba z Anglie? Máte někdo zkušenosti s tím, jak se chovají ne-české Windows v mobilech? Budou mi chybět české fonty a místo ž se zobrazovat čtverečky apod? Pokud si nainstaluji české aplikace, budou fungovat? Bude to vůbec rozumně nastavitelné na české operátory, bude to spolupracovat s našimi datovými a hlasovými službami? Přijdu o nějaké funkce, které by mi v lokalizovaném telefonu fungovaly?
Je možné potom nějak přeinstalovat WM na české? Musí být WM speciálně upravené pro konkrétní zařízení, nebo existují nějaké "obecné"? (Pro ten Acer zřejmě "speciální" existovat nikdy nebudou.) Dají se "doinstalovat" části systému - například česká T9?
Díky za rady.
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2010 11:40
Při samotném nákupu je třeba zjistit:
1. zda není zařízení blokováno na operátora (Acer nemá xda-developers, tak by mohl být problém)
2. zda zařízení podporuje naše GSM a naše 3G/UMTS a ne CDMA a pod., tedy aby běželo i na našich sítích
3. zda má anglickou ROM
4. zda má nabíječku na 220-240 V či zda jde dokoupit

A jako poslední je třeba vzít v úvahu reklamace a záruční opravy. Bude to trvat déle nebo budeš muset posílat do ciziny a tím se to prodraží.

To, jak objednat a jak to udělat, aby se nemuselo platit clo, DPH a pod. bylo řešeno na jiných serverech (hlavně v případě dovozu z USA), takže google pomůže.

[quote=comment]Mám zájem o Acer Betouch E200, ale zdá se, že se v ČR prodávat nebude, tak jsem uvažoval o tom, že si ho nechám dovézet.
[color=blue]Proč zrovna Acer?[/color] Co můžu čekat, pokud si ho nechám dovézt WM mobil třeba z Anglie? [color=blue]Nevím jeké máš představy.[/color]Máte někdo zkušenosti s tím, jak se chovají ne-české Windows v mobilech? [color=blue]V mobilech nevím, ale v PDA, smartphonech a komunikátorech dobře, neboť je již skoro 6 let používám. Dokonce lépe než české.[/color] Budou mi chybět české fonty a místo ž se zobrazovat čtverečky apod? [color=blue]ne[/color]Pokud si nainstaluji české aplikace, budou fungovat? [color=blue]ano[/color]Bude to vůbec rozumně nastavitelné na české operátory, bude to spolupracovat s našimi datovými a hlasovými službami? [color=blue]ano,ale ppozor na bod 2. z úvodu příspěvku[/color]Přijdu o nějaké funkce, které by mi v lokalizovaném telefonu fungovaly?[color=blue]Nevím proč. Lokalizace je jen to, že např.místo help se zobrazí pomoc. [/color]
Je možné potom nějak přeinstalovat WM na české? [color=blue]Možné to je, ale pokud Acer neudělá českou ROM(nebo někdo neukuchtí) nebo Sunnysoft či někdo jiný českou lokalizaci, tak pochybuji. A pokud se nebude zařízení dovážet do ČR, tak je ta pravděpodobnost limitní nule. [/color]Musí být WM speciálně upravené pro konkrétní zařízení, nebo existují nějaké "obecné"? (Pro ten Acer zřejmě "speciální" existovat nikdy nebudou.) [color=blue]Obecné WM dodává Microsoft výrobcům hw, kteří ho upravují pro každý model extra. Takže je to zcela jiné, než u PC, kde si koupíš např. Windows 7 a nainstaluješ si to na jakýkoli PC nebo notebook,. U PDA musí být na ten který model speciálně ukuchtěná ROM.[/color]Dají se "doinstalovat" části systému - například česká T9? [color=blue]ano, z jiného zařízení, ale otázkou je, jak to bude fungovat[/color]
Díky za rady.[/quote]České znaky jdou psát českou sw klávesnicí - buď použít od Resco, Sunnysoftu, Spb.....ale dají se dohledat i free.



comment_ce4you (2)|12.1.2010 08:36
Díky za rady. Acer Betouch E200 jsem si vybral proto, že je to aktuálně jediné WM zařízení s dotykovým displayem a numerickou klávesnicí. Pokud znáš nějaké jiné, nejlépe prodávané v ČR, tak sem s ním, rád mu dám přednost.
Dovážel bych to Anglie, čili by neměl být problém s GSM/UMTS a 220V - mají stejné standardy jako my tady, ne? (Akorát tva zásuvky k nabíječce se bude lišít, ale s tím si poradím.) Musím dát pozor, aby to nebylo blokované na nějakého anglického operátora, takže víceméně jedinou vadou zůstává absence české T9, která, jak jsem pochopil z tvého příspěvku, spiš nepůjde doinstalovat. Což je vada celkem podstatná, protože právě kvůli numerické klávesnici s T9 si to chci koupit (píše se mi na tom lépe než na QWERTY). Tak nevím, jestli do toho jít.