Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nezobrazování SMS - neukládání odeslaných SMS

kodl_ce4you (9)|7.1.2010 00:25
Zdravím,
dnes jsem si zakoupil HTC Touch Pro (Raphael) a mám problém se SMS. Už jsem pochopil, že na rozdíl od Varia 1 se SMS a MMS řadí do diskuze. Já však když kliknu na SMS nebo MMS (lhostejno zda v TF3D nebo v normálním WM zobrazení, objeví se mi jen bílá obrazovka odpovědi. Chybí tam ta diskuze. Mohu jen psát SMS a odeslat ji. Zkrátka SMS ani MMS si nepřečtu (poze tu část, která se vejde na obrazovku v TF3D, rozkliknout ji nemohu. Už se s tímto problémem někdo setkal? Díky za radu.

EDIT: Vyřešil jsem to zrušením threadového zobrazování dle návodu zde na fóru. Vyvstává však další otázka. V SMS/MMS není složka na odeslané SMS/MMS - to je vlastnost nebo chyba? Dají se odeslané SMS nějak dohledat? Díky za odpověď.
martin_m_ce4you (200)|7.1.2010 13:33
je to určitě chyba. vyzkoušel bych hard reset. jináč odeslané sms/mms se zobrazují zde:
jak jste ve zprávách, kliknete vlevo nahoře na "inbox" nebo máte-li to česky "doručené" a zobrazí se menu:

kde si vyberete "sent items" .. "odeslané"

EDIT:// ještě mě napadlo, k tomu, že vidíte pouze bílé místo pro psaní sms u threaded sms: koukněte se do Windows\thread_sms.htm. Soubor editujte a změňte řádek:
inbox:content id="COMPOSESUBJECT" width="98%" height=35
u height je default 35, tak pokud tředa tady nemáte nějaké velké číslo.. tadle hodnota udává výšku okna pro rychlou odpověď.
kodl_ce4you (9)|7.1.2010 19:29
Díky za odpověď. Když rozbalím SMS\MMS jak máte na screenu,mám tam jen položky Doručené, K odeslání a Koncepty. Toť vše. Myslíte, že HR pomůže? Mám Raphaela den, takže by mě ztráta dat ještě nemrzela...
elba (50)|7.1.2010 20:07
Na první problém bíle obrazovky (jen odpovědět) jsem použil soubor co vydal SunnySoft s názvem "outres.dll.0405.mui", ale fakt už si nevybavím odkud jsem ho stáhl, teda pokud používáš od nich češtinu. A to zobrazení odeslaných a vymazaných SMS jsem vyřešil povolením v programu PPC_Configurator_1.4.cab. :))
Tak jsem to dohledal a tady je to ke stažení, omlouvám se, ale nějak nezvládám upravit ten odkaz na nějaký menší název ;)
http://www.ulozto.cz/3557400/soubory-sms.zip
kodl_ce4you (9)|7.1.2010 22:35
Bohužel nepomohlo ani jedno. soubor nejde přepsat a když nainstaluju PPC_configurator, křičí telefon, že nemám aktuální verzi .net framework. Přitom mám 3.5. Nic novějšího jsem nenašel... :(
elba (50)|8.1.2010 10:15
Moje chyba, před kopírováním toho souboru do Windows se musí vypnout podpora češtiny, pak soft reset a kopírovat a následně opět zapnout češtinu a opět soft, no a pak to bude chodit. S tím Frmeworkem, asi bych ho zkusil přeinstalovat, mne to jde spustit normálně:yes:
kodl_ce4you (9)|8.1.2010 10:38
Takže PPC_Configurator se mi podařilo rozběhnout. A v SMS Configurator jsou jen čtyři volby:
- SMS thread Enabled
- Sent notification Enabled
- SMS Deliovery Notification Enabled
- Wake up on new SMS

Nevidím tu možnost zapnutí ukládání odchozích SMS :-(
elba (50)|8.1.2010 11:06
Z těch 4 možností jsem povolil jen ty první tři a chodí to (odeslané, k odeslání, atd.), avšak netuším jestli jen ve spojitosti s tím nakopírováním toho druhýho souboru do Win.
martin_m_ce4you (200)|8.1.2010 13:25
vyzkoušej možná ještě ten HR, ale bez instalace češtiny. a pokud ani to nepomůže, tak nějakou jinou romku vyzkoušej. stejně brzy, či později přejdeš na neoficiální romku.
elba (50)|8.1.2010 13:51
No právě že ten postup co jsem uvádel vede k vyřešení problému právě s češtinou, bez ní (ve vypnutém stavu) to chodí zcela korektně.
kodl_ce4you (9)|11.1.2010 10:33
elba: Díky moc, pomohlo to. Nahrál jsem onen soubor a objevily se mi složky Odeslaná i ty ostatní. A jsou v nich i všechny SMS a MMS které jsem odelslal i když se to nezobrazovalo. Takže opravdu chyba češtiny.
martin m: Do nové ROM se mi moc nechce. I na původním Variu 1 jsem vystačil s původní ROM od T-mobile a za neskutečné 4 roky co jsem ho měl jsem dělal jen 2x HR... V tomhle jsem nenáročněj uživatel. Dokud mi funguje navigace, email a exel jsem spokojenej :)