Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[ROM|WWE|WM6.5|Sense 2.5] Rhodium AF

mistm (477)|4.1.2010 13:08
[h][color=red]Rhodium AF[/color][/h]

- Windows Mobile 21891/23529
- Rhodium 1.92
- Manila 2.5.1923
- rychle a svizne
- landscape
- pouzite ikony: link

forum link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=552821

[h]Download (viz 2. prispevek v odkazech)[/h]
21891 - Win Mo 6.5 = nabidka start standardne nahore
23529 - Win Mo 6.5.3 = nabidka start dole




[h]Automaticka instalace .cab z karty[/h]
[l1st]
  • Vytvorit adresar Autoinstall na vasi karte[/*]
  • Nahrat do nej instalacni soubory .cab[/*]
  • Nastavit jejich prava na READONLY (jen pro cteni)[/*]
  • Po flashovani se automaticky nainstaluji[/*]
  • [/l1st]
    pozn: pro instalaci na SD kartu a vice nastaveni doporucuji pouzit SASHIMI

    [h]Jak znovu zapnout otaceni v tabech Documents/Music/Pictures jako je na HTC HD2[/h]
    - v registrech zmenit HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\EnableFullScreen na hodnotu 1

    [h]Prijde mi SMS a telefon nereaguje. Kdyz zmacknu Power tlacitko, tak oznami novou sms, ktera uz davno prisla.[/h]
    - v registrech zmente HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL\DisableSMSWakeUpEvent na hodnotu "0"

    [h]Bugy[/h]
    - ramecek prekryva indikator novych mailu na email tabu -> FIX
    - pri vysunute klavesnici v HTC Messaging a rotaci displaye zarizeni zamrzne -> FIX: upravte v registrech hodnotu HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\HTC\Manila\People_MessageGSensor na "0" - zamezi otaceni displaye
    - nefunguje ClearRAM
    - pri kliknuti na ikonku vlevo nahore v music tabu se zarizeni kousne
    mr.roger (23)|8.1.2010 11:56
    Jake mas pocity z pouzivani teto romky po par dnech pouzivani? Ma nejak vylepsene radio, mam totiz ofiko 6.5 a s radiem nejsem vubec spokojeny, wifina velmi slaba a gsm taky nic moc...
    mistm (477)|8.1.2010 12:31
    Ja jsem se drzel teto ROM dost dlouho diky jeji rychlosti - byla rychlejsi nez ostatni s Touch Flo 2.5, ale nebyla tak rychla jako Touch Flo 2.1

    Co se tyce signalu GSM, tak s tim jsem nemel nikdy problem. Naopak wifi mi pripada slabsi uz od chvile co jsem pristroj koupil (srovnavam s Dell Axim X50v), ale na normalni pouzivani staci - AP je ode mne vzdaleno 100 metru, takze docela chapu, ze to na tu interni antenku nechyta.

    Osobne jsem se vratil k oficialni ROM s WinMo 6.5 a Touch Flo 2.1 kvuli stabilite. U vsech custom ROM jsem musel delat softreset obvykle kazdy 1-2 dny. Telefon treba bezel, ale nereagoval home screen (touch flo) ... mohl jsem jen do nabidky start, ale tot vse. Me se nejvic smala pritelkyne, ze mi telefon pada a ze ona by tam mela ten originalni software, aby ji to fungovalo... tak jsem to zkusil a zatim jsem spokojen - akorat telefon je takovej polovicni.

    Takze shrnuti: pro cloveka, ktery lpi na Touch Flo 2.5 (a ze je vazne super!! Ve 2.1 mi dost funkci chybi), tak rozhodne doporucuji tuhle ROM, ale musi pocitat s mirnymi komplikacemi ...
    htcjirka (1875)|8.1.2010 13:23
    [quote]Ma nejak vylepsene radio, mam totiz ofiko 6.5 a s radiem nejsem vubec spokojeny[/quote]

    Uvarene romky obsahuji pouze OS nikoliv radio.Jinak oficialni rom obsahuje radi verzi 4.49.25.17,coz je nejlepsi vydana verze,nejen podle kladnych reakci,ale i v reale.Oproti predchozim radiim,ktere byly soucasti WM6.1 vyrazne zlepseni signalu na tom se shoduji vsichni.Drive kde jsem mel v budove dve carky,mam nyni plny signal a to jak v GSM,tak zejmena 3G.
    Dominiktoreto_ce4you (97)|8.1.2010 22:35
    Tak jsem se rozhodl že ROM otestuji.
    Zjistil jsem ale že třeba funkce "AutoLock" je v nenávratnu,jelikož ani změna v registrech nepomohla přístroji k uzamčení po uvedení do sleep modu.
    Samozřejmě jsem musel okamžitě po 2 přijatých sms dát Manila Messaging pryč tak jak je to u Manila 2,5 doposud.
    Jinak rychlost ROM je oproti ROMeOS trošku slabší ale podstatně lepší než u Energy ROM.
    Jsem velice zvědav jak se ukáže v pracovním vytížení.
    mistm (477)|9.1.2010 10:38
    Na Autolock bylo preci vzdycky treba doinstalovat program SmartLock - viz XDA

    Jinac Messaging byl vzdycky hruza :-) To je pravda. Nekde jsem cet, ze pomuze dat ho do vyjimek a take jsem nekde videl navod, jak se vratit ke staremu messagingu.
    Dominiktoreto_ce4you (97)|9.1.2010 15:17
    Tak samozrejme ;-) SmartLock jsem nainstaloval jak první věc.Jde o to že funguje až do doby než telefon restartuješ.Pak musíš instalaci dělat znova a ne a ne přijít na to proč.
    Vypnutí HTC messaging,stačí to udělat takto,to je asi nejjednoduší způsob.LINK
    mistm (477)|10.1.2010 10:23
    podle lidi na xda SmartLock opravdu nefunguje. Alespon jeho nova verze. Uprimne - me nejlip fungovala 1.7E :-) Ty novy mi podivne zapinaly a vypinaly telefon, moc sem se s nima neskamaradil.... snad zase casem :-)

    Jinak je venku nova verze 6.5.3 (23518) - ma v sobe napriklad v outlooku 2010 zobrazovani mailu v threadech

    A dnes vyjde nova verze 6.5 (21889) - podle autora je rychlejsi. Az tohle vyjde tak to nejspis zase zkusim :-) Ale mam ted zkouskovy, takze na hrani s telefonem neni cas.
    Dominiktoreto_ce4you (97)|10.1.2010 10:47
    Díky za informace,pokusím se tu starší verzi otestovat (SmartLock)
    Osobně mě hodně vyhovuje Start na hoře takže pokud dnes vyjde nová verze v rozumném čase,tak to ještě přehraji.
    htcjirka (1875)|10.1.2010 17:53
    [quote]A dnes vyjde nova verze 6.5 (21889) - podle autora je rychlejsi.[/quote]

    Již ji máme venku.
    Dominiktoreto_ce4you (97)|10.1.2010 17:56
    Uz testuji :-)
    mistm (477)|10.1.2010 19:09
    pak napis prosim svoje dojmy

    konkretne me zajma funkce SmartLocku (1.7E i pripadne toho novejsiho) a Opera 10 beta 2u (nekdo psal, ze pak nefunguji vyzvaneci tony). A kdybys byl tak hodnej a zkusil pro me ICQ klienta BeejiveIM (me po instalaci vzdy neslo vyzvaneni) :-) Diky.
    rriha (149)|13.1.2010 10:14
    po X mesicich na EnrgyROM jsem zkusil tuto a zpet se mi nechce - vice volne pameti, rychlejsi...to, ze neni tak "nastavena" jeve srovnani se vsemi klady jen mala slabina. Mohu jen doporucit.
    BTW: kde to ma taskmanager?
    Dominiktoreto_ce4you (97)|13.1.2010 12:16
    Dobrý den,
    po dlouhé době (3měsíce) jsem přešel od ROMeOS na tuto [ROM][WWE]|GSM||10-01-10|HTCSense2.5 Landscape|Rhodium_AF|LEO 2.XX|WM65 21889|ONLINE|] a jelikož tu na ce4you o ní nic,moc není rozhodl jsem se na doporučení MISTa něco málo napsat.
    Použité doplňkové programy v ROM:
    Opera 10 Beta2
    BeejiveIM (icq,yahoo,messenger)
    CorePlayer 1.3.6 Build-7427
    VNC Mocha
    Call Firewall 1.4
    SmartLock 1,7 E
    Skype
    Při instalaci nové verze SmartLock 2.0 jsem se po nastavení musel vrátit k HR,na verzi 1.9 nefungovalo oznámení o došlé poště,sms a čas byl nastaven na ten co jsem telefon restartoval,takže jsem se rozhodl pro verzi 1.7E.Včera jsem testoval i novou BETA verzi MAX Manila,dnes ráno jsem ji ale odebral,jelikož telefon při příchozích hovorech zobrazoval oznámení o hovoru o několik 10 vteřin později.

    Zdá se být docela rychlá k porovnání výše uvedené předchozí ROM.
    +Rychlost
    +Stabilita
    +Výdrž baterie
    Samozřejmě nějaké mouchy jsem při testování našel
    -při odpovědi na sms nefunguje návrat na HOME stisknutím tlačítka na ukončení hovoru (musím dat „back“ a potom funguje)
    -při přečtení nového emailu se sám neoznačí jako přečtený
    -zapnuti Opery + BeejiveIM se někdy smaže celá paměť Task Managera
    rriha (149)|13.1.2010 12:26
    kajy pouzivas taskmanager?
    Dominiktoreto_ce4you (97)|13.1.2010 12:27
    Klasický,ten co je nahoře v pravo.
    rriha (149)|13.1.2010 12:34
    mam verzi s cudlikama dole, vpravo nahore mam hodiny atd., kdyz mackam nahore, tak mne to vzdy posle do notification manageru nebo to spusti listu, ze ktere se chodi do baterky, commmanageru atd...
    Dominiktoreto_ce4you (97)|13.1.2010 12:37
    Verze s tlačítkami dole to má jinak.Držíš déle "start" a mělo by ti to vyhodit Managera.
    rriha (149)|13.1.2010 13:39
    dík...ale nevyhazuje:-)
    ...po jakém .exe se mám kdyžtak koukat?
    pro úplnost: mám AF romku s OS 5.2.23515, manilou 2.5.1922 ... nevímproč to píše, že je to rom ze 3.11.09
    na romce nainstalováno:
    -měřič baterky a obsazené paměti (qwerty memory and dciBattery ... doinstaluje k sobě no2chem driver, aby baterka ukazovala po 1%)
    -crackwhore snooze
    -v advanced cfg nastaveno vše na ty doporučené hodnoty
    -font nokia
    -manila today page (na té mi běží pocket breeze)
    -aplikace mám na kartě

    ...po restartu je na programy volných 77MB

    subjektivně se mi zdá, že crackwhore snooze systém zpomalilo - a přitom jen přepisuje registry, ne?

    jako problémy řeším (a prosím o radu)
    1 taskmanager
    2 jak přesunout data (smsky atd.) na SD kartu, aby nezabíraly místo
    3 lepší řešení snooze (crackwhore to jen přehodí na starý dialog s více možnostmi snooze, ale vypadá blbě a navíc mám pocit, že to přehození funkčnosti systému neprospívá)

    obecně mám pocit, že proti energyrom je tato rychlejší a "hladší" ... a landscape mód funguje super.
    mistm (477)|13.1.2010 15:31
    Task manager
    - autor ROM pry pouziva vestaveny windowsacky Task Manager nabindovany na podrzeni klavesy Send (=zelene sluchatko) - nastavuje se v Buttons v Settings
    - pokud by slo o me, tak bych asi vyzkousel XTask
    Mashe (622)|13.1.2010 23:35
    presne, pokud Vas zajima co co dela, tak nejjednodusi je navstivit Settings / Buttons .. a pripadne si to prehodit podle libosti ..
    mistm (477)|14.1.2010 03:33
    do prvniho postu jsem dal odkaz na .cab, ktery opravi spatne zobrazovani indikatoru novych mailu na mail tabu - sekce bugy
    rriha (149)|14.1.2010 12:13
    pokud někdo používáte manila today page, tak tady je její polední verze, která funguje na této ROM bez problémů rovnou tak, jak je.
    Bohužel její instalace odstraní tab s televizí - používá ji nějkdo? ta se pak asi bue muset doinstalovatmanuálně - tuší někdo jak?
    mistm (477)|20.1.2010 00:36
    Vysla R2.5 ... udajne ma byt o 30% rychlejsi a mit v sobe LEO SMS fix ... dnes ji zkusim flashnout...

    Jinak moje pozorovani:
    [l1st]
  • neinstalovat Operu 10 beta 2u[/*]
  • neinstalovat SmartLock[/*]
  • neinstalovat cokoliv na zaznam hovoru[/*]
  • [/l1st]

    rriha (149)|20.1.2010 09:09
    napiš pak, jak šlape...
    mistm (477)|20.1.2010 13:13
    mno zatim dobry ... akorat prochazeni hudby se mi zda pomalejsi .... upresnim po par dnech.

    Take zkousim alternativu k Smartlock - LockDevice. Zamykani funguje - uvidim, zda mi bude padat TouchFlo nebo budou nejaky jiny problemy.
    rriha (149)|20.1.2010 14:18
    pokud tam autor pise, ze ROM ma byt o 30% rychlejsi, tak Tve pozorovani, ze jedine, co je pomalejsi, je browsovani muziky, uplne pozitivne nezni:-)
    ...je to teda rychlejsi?
    a je (kdyztak) rychlejsi ROM jako celek, nebo jeto treba spis optimlizace manily?
    mistm (477)|21.1.2010 00:01
    Nepouzivam ted telefon nejak extremne, ale zakladni veci mi funguji. Softreset jsem nejakou tu chvili delat nemusel a TouchFlo mi jeste nespadlo (kdyz nepocitam pripady tesne po instalaci napriklad LockDevice nebo pri zmene jeho nastaveni). Vyhnul jsem se Opere 10 a jsem zatim spokojen. Subjektivne mi prisla verze R2 rychlejsi nebo alespon stejne rychla. Fakt je, ze TouchFlo 2.5 je konecne dost rychle, aby se dalo pouzivat celkem pro normalni ucely. Pokud bych mel v zarizeni funkcni R2, tak bych na R2.5 neprechazel, protoze zas takovy skok nevidim.
    rriha (149)|21.1.2010 11:13
    mně konečně funkční landscape manila donutila uvědomit si, že jí vlastně nepotřebuju:-) - mám jí vyplou, na homescreenu pocketbreeze a spb phone ...telefon má víc volné paměti, reaguje rychleji, vše vidím najednou...kdo dělá dobrou ROMku vůbec bez manily?
    acter (35)|21.1.2010 11:22
    Uz jsem tech ROMek vyzkousel nekolik...a vzdycky jsem v kazde nasel nejakou chybu...a kdyz se v pristim releasu opravila, tak se ukazala druhe nekde jinde...zacinam toho mit plny zuby a pomalu uvazuji o prodeji :(
    rriha (149)|21.1.2010 12:12
    nehazel bych flintu do zita - mam ted novou ROM, pouzivam ji zpusobem, ktery byl aktualni pred par lety, tudiz mi vse funguje...
    acter (35)|21.1.2010 12:18
    uz pomalu se chystam k hodu...protoze cela platforma WinMobile me desne zklamala...mel jsem pred tim obycejnou Nokii "xxxx" za 7,-Kc a asi se k ni brzo vratim :) Tohle bych teda od manazerskeho telefonu za 14.000,- necekal :(

    Ale nejak jsem Tvuj prispevek nepochopil...jakou ROM a jakym zpusobem ?
    htcjirka (1875)|21.1.2010 19:20
    [quote]Uz jsem tech ROMek vyzkousel nekolik...a vzdycky jsem v kazde nasel nejakou chybu...a kdyz se v pristim releasu opravila, tak se ukazala druhe nekde jinde...zacinam toho mit plny zuby a pomalu uvazuji o prodeji
    uz pomalu se chystam k hodu...protoze cela platforma WinMobile me desne zklamala[/quote]

    Promin,ale ja pouzivam oficialni rom dodnes a zadny problem.Ukuchtne rom maji vzdy nejakou chybicku,navic kazdy instalujeme jiny soft apod.
    V tvem pripade bude vice vina ze instalujes kazdy balast,ktery pak muze zpusobit kolize ci jine problemy.Nebo na wm proste nestacis.Pokud mas problemy i s oficialni rom je chyba mezi kalvesnici a zidli.
    Pak doporucuji opravu zakoupit hloupou nokii.
    acter (35)|21.1.2010 19:27
    Instaluji upravene ROM, protoze obsahuji vetsinu patchu na opravy chyb, ktere nemam cas shanet vsude mozne po forech (xda-dev, apod). Asi budu muset zkusit variantu ciste ROM a nainstalovat si tam svoje programy...Kdejaky balast opravdu neinstaluji...a troufam si rict, ze me problemy nebudou zpusobene tim, ze bych na Win nestacil...

    P.S. moje prispevky nemely slouzit jako hana Windowsu, jen postesknuti, ze trida telefonu, kterou HTC zastavana se vyznacuje tolika chybami a myslim, nebyt xda-dev., tak Win telefony jsou vice-mene nepouzitelne...
    htcjirka (1875)|21.1.2010 20:21
    Ja zadne chyby nepozoruji,uz vubec u TP2.
    Oficialni romky u TP2 jsou na vynikajici urovni bez bugu.Po pulrocnim pouzivani dodnes jedinny problem ci HR.
    mistm (477)|22.1.2010 00:43
    presne tak - oficialni ROM pro TP2 mi slapala jako hodinky. Muj problem je, ze si rad s telefonem hraju a jsem hladovy po novych vymozenostech jako pristup k twitteru apod....

    Jinak po nejakem tom pouzivani R2.5 musim konstatovat, ze se mi verze R2 zdala lepsi. Stabilnejsi, ale na druhou stranu jsem si s ni tolik nehral jako s touhle. Docela me stve, ze pri pouzivani mi stoupne zatizeni pameti na 80% pri vyplych programech a pomuze jen softreset (CleanRam nefunguje - shazuje TouchFlo a musi se softreset)

    Bohuzel jsem musel odinstalovat DeviceLock, protoze mi pusobil jako SmartLock problemy po softresetu (zarizeni vytuhavalo a nabehlo az treba na 3. softreset), takze zase jsem bez reseni ohledne zamykani klavesnice.
    acter (35)|22.1.2010 04:10
    Vcera jsem tak teda "foukl" oficialni ROM, pres vikend si s tim pohraju...

    Jinak teda uz ted pozoruji sviznost proti treba EnergyROM (treba ale podtknout, ze tam nemam jediny externi program)

    MImochodem...nevite, jestli neexistuje neco jako "lite" verze oficialni ROMky, bez zbytecnych aplikaci, ktere v ofic. ROMce jsou ? (WindowsMedia,Market Place,WindowsLive,Album, apod...)
    mistm (477)|23.1.2010 03:30
    protoze pravdepodobne diky hrani si se softwarem na automaticky zamek mi ROM po resetu startovala vzdy az na druhy pokus, tak jsem si ted hodil HR. Protoze jsem uz lezel v posteli, tak jsem akorat nainstaloval aplikace a nastavil si co se dalo ... neprovadel jsem synchronizaci - tedy obnovu PIN - tzn bez kontaktu, ukolu, kalendare a nemel jsem nastaveny maily. Vsiml jsem si, ze ROM je neskutecne rychla. Vse je plynule a beha bez problemu.... Prave se mi synchronizuji kontakty a stahuji maily, tak tam vedet jaky to je.

    Zamek klaves se pokusim vyresit tak, ze na prave tlacitko na hlavni Home obrazovce nastavim neco co zamkne zarizeni a rovnou ho i uspi. Ted je tam menu, jehoz polozky se daji spoustit i odjinud.
    mistm (477)|23.1.2010 04:49
    Hotovo - zamek mam na pravem menu buttonu - zamkne zarizeni a uspi. Uvidim, jake to bude. Vim jak prebindovat powerbutton, tak mozna to dostanu i na nej.
    Marian Veselý (662)|23.1.2010 19:52
    [quote=acter]uz pomalu se chystam k hodu...protoze cela platforma WinMobile me desne zklamala...mel jsem pred tim obycejnou Nokii "xxxx" za 7,-Kc a asi se k ni brzo vratim :) Tohle bych teda od manazerskeho telefonu za 14.000,- necekal :(

    Ale nejak jsem Tvuj prispevek nepochopil...jakou ROM a jakym zpusobem ?[/quote]
    Osobně jsme prošel několika ROM kuchtěnými (různými verzemi WM i Sense) a i oficiálním upgradem HTC na WM 6.5 a vždy jsem se vrátil zpět k staré dobré oficiální 6.1 se kterou jsem zařízení koupil. Je rychlá, stabilní, má dostatek volné RAM a fungují na ní všechny pro mě důležité programy (což se o oficiálním upgradu na WM 6.5 říct rozhodně nedá). Pokud mohu radit, přestaň experimentovat a dej si tam stabilní verzi rom (což se nedá říct o žádné kuchtěné z xda, protože tam je to hon po novinkách a nových buildech, které jsou kolikrát z pofiderních zdrojů a testovacích buildů jiných zařízení). Nemám s telefonem žádný problém a to si troufám říct, že ho hodně intenzivně využívám na všechny možné činnosti. Doinstaloval jsem si akorát Pocket Informant 8 (verze 9 je pomalá), SPB Wallet a Backup, Igo, Coreplayer poladil Advanced configem a jsem funkční, stabilní a hlavně naprosoto spokojený uživatel!
    Zdenek Malinsky (9781)|23.1.2010 20:57
    [quote]Nenadávejte zrcadlu, když máte křivou hubu.[/quote]Miloš Zeman
    acter (35)|23.1.2010 21:35
    OK....dekuji za doporuceni...dal jsem tam ofiko ROM s 6.5, ale nenapadlo me jit tak daleko...az na 6.1....OK zkusim... dekuji za tipy...
    mistm (477)|25.1.2010 00:56
    vysly nove verze obou buildu... obsahuji akorat mirne upravy.
    mistm (477)|25.1.2010 12:16
    Pokud ma nekdo R2.5, tak doporucuji R3 ... zatim mi flashem odpadly problemy, kterej jsem mel - napriklad, ze mi manila.exe cas od casu vytezovala procesor na 60%. Novou verzi R3 mohu vrele doporucit. Zatim nemam zadny problem (vyhnul jsem se Opere 10 a programum na automaticky zamek klaves)
    acter (35)|25.1.2010 12:20
    Je to uz v nejaky ROMce nebo se to instaluje zvlast ?
    mistm (477)|25.1.2010 13:11
    jak to myslis?

    R3 je oznaceni verze ROM Rhodium_AF.

    Napriklad strom verzi s tlacitkem Start nahore (tedy momentalne windows 21889 a nizsi) ma verze R1, R2, R2.5, R3...

    Cili R3 je cela nova ROM. Tzn flashnutim provedes hardreset.

    -------------------------------

    Pokud tvoje otazka smeruje na Operu 10 nebo na programy na automaticky zamek klaves, tak ty se instaluji zvlast.
    acter (35)|25.1.2010 16:34
    Diky za odpoved...

    Nevim proc, ale myslel jsem, ze ze ono R3 je nova verze Manilly z verze 2.5 :)

    Proto jsem se tam blbe zeptal :)
    mistm (477)|25.1.2010 16:48
    jasny :-) Uz chapu ... tak to byla jen "shoda jmen" :-)
    janox (216)|28.1.2010 21:29
    Ozaj a aká je tá nová R3 v porovnaní s origoš WM6.5 - teda čo sa týka "žrania" RAM, rýchlosti, sekania a nútených reštartov. Teraz mám ofiko WM6.5 aj s lokalizáciou a som veeeeľmi príjemne prekvapený - žiaden problém viac ako mesiac. Jediné mínus je po pol dni používania iba cca 45 MB RAM, ale zatiaľ som v súvislosti s tým nemal žiaden problém - iba mám z toho zlý pocit.
    Takže kto ju má alebo mal nainštalenú a používa/l ju viac ako týždeň - dajte dajaké info. :O ;)
    Dikess - som netrpezlivý :D
    mistm (477)|29.1.2010 10:24
    Takze po ~5 dnech pouzivani
    - ROM je stabilni, nepada mi Manila - to me tesi asi uplne nejvic, protoze to byla prakticky jedina vec, ktera mi vadila u Touch Flo 3D
    - bugy co najdu uvadim v prvnim prispevku
    - ROM je dostatecne rychla, aby byla pouzitelna - v tuto chvili se uz nechci vratit k 2.1
    - kdybych byl zvykly na rychlost 2.1, tak bych na 2.5 nadaval
    - vzdycky po dni pouzivani skoncim na ~85% RAM ... pomuze jenom softreset - CleanRam nepomaha - vyssi lvly cisteni nefunguji
    - kdyz je obsazeno tolik ram, tak win zacnou killovat neaktivni procesy - tzn treba kecate s nekym na icq, pustite youtube a pak zjistite, ze ICQ se vyplo
    - dovoluju si rict, ze prvni TouchFlo 2.5 ROM, ktera je pouzitelna bez vetsich problemu
    - verdikt: ani jeden nuceny reset (vsechny jen kvuli pameti nebo kvuli instalaci aplikace, ktera pozadovala softreset)