Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Invisible shield - Rady,tipy,triky,ZKUŠENOSTI

Lyzar12 (8)|3.1.2010 18:18
Ahoj všichni,...

chtěl bych se zeptat na osobní zkušenosti s Invisible Shieldem od firmy ZAGG

na svou X1 si tuto ochranou fólii chci dát,a to rovnou na celé tělo.
Ovšem jak jsem se dopídil na všudy přítomných fórech,názory a hlavně zkušenosti jsou různé.
Někomu proběhlo všechno bez problému,jinému fólie funguje prefektně ale na zařízení ji aplikoval 2 i více hodin a byl z toho na nervy,dalšímu se to po dvou dnech odlepilo a tam tomu se zas ani po třech dnech nevyfoukly z pod fólie bublinky,atd.,atd.,atd.,........

Prosím pište opravdu jenom osobní zkušenosti nebo zkušenosti vašeho kamaráda apod.

Žádné " já jsem někde četl " a " já jsem někde slyšel "...........
Nepohrdnu ani radami které nejsou opsané z manuálu a jsou vyzkoušeny
P.S.: Neposílejte sem odkazy na návody z youtube,tam jsem viděl opravdu všechno
děkuji.
attila.molnar (21)|3.1.2010 22:30
Ahoj, mam sice ine zelezo (HTC Touch HD), ale podelim sa so skusenostami. Shield som kupoval cca pred 2 mesiacmi. Tiez som mal pocit ze nieco nepojde dobre a cele to zbabrem, ale na pocudovanie to slo lahko.
[l1st]
  • Pozor na mnozstvo carovnej vodicky, pekelne rychlo sa mina, staci jej fakt par kvapiek.[/*]
  • Pozor na ciste ruky. Na lepkavu stranu folie sa lepi naozaj vsetko. Ide to sice dat dole, ale stoji to par kvapiek carovnej vodicky.[/*]
  • Folia na celo sa lepi lahko. Dolieha skoro na 100%, ziadne bublinky hned po aplikacii (tie som nemal nikde, daju sa pekne vytlacit este za tepla).[/*]
  • Folia na telo ide tazsie. Hlavne v rohoch je to o hubu. Ale da sa. Pozor na to ze folia sa rohmi bude lepit aj na prsty. V ziadnom pripade ziadnu handricku alebo papier, chlpky sa rychlo prilepia, vid bod 2. Oble rohy sa lepia dvojitym zahnutim, treba si to vyskusat na jednom a potom zdokonalovat na dalsich. Pozor na ciste ruky, na vsetko treba vodicku, ktora rozpusta lep, a ked nie je lep, tak to casom prestane drzat.[/*]
  • Folia na telo nepokryva cele telo, je tam cca 1 mm medzera. Ta je rozvrhnuta tak, ze pokryva tie casti, ktore nie su "zaujimave" (aspon na HD nezavadzaju).[/*]
  • Po istom case (mam pocit) sa folia zmensi. Tie medzierky sa jednoducho zvacsia. Nie o moc, mozno je to tym ze folia vyschla.[/*]
  • Telefon je na dotyk lepsie udrzatelny v ruke, nesmyka sa, dotykova schopnost nie je nijako zmenena. Problem je ale v tom ze na folii sa prsty tak lahko nesmykaju, obcas to "vrzga". Treba mat bud suche prsty alebo mokre (vlhke su na nic). Tiez to tazsie ide do puzdra, jednoducho okrem ochrany pred poskriabanim je tam aj ochrana pred smykom.[/*]
  • Tie volne miesta medzi foliami sa casom zanesu spinou (pot a prach). Z folie to ide lahko zotriet, ale v tychto medzierkach sa to hromadi. Najlepsie je to davat dole vlhkou handrickou bez chlpkov.[/*]
  • Casom sa rohy zacnu od tej spiny odliepat. Nie moc, proste spina zalezie pod foliu a pomaly ju uvolnuje. Nezlieza to cele, len to nedrzi na okrajoch (ako kazda folia). Este som neprisiel na to ako sa toho zbavit. Mozno som spravil chybu pri lepeni, mozno to tak ma byt.[/*]
  • Pozor na otvory pre reproduktory. Ja som nestastne zabudol stiahnut spodnu foliu a ta lezala na otvore pre repro. Cele 2 tyzdne som patral v telefone preco mi zvuk na sluchatka a hlasny hovor ide v pohode, ale pri uchu strasne potichu. Az potom som si vsimol ze aj toto je zalepene Shieldom. Ked som to sponkou dal dole, hned to bolo o inom. Pozor na detaily.[/*]
  • Ked sa mi prestane pacit, dam ju dole a kupim si novu. Stoji to za to, nech sa to sprava akokolvek.[/*]
  • [/l1st]



    dufam ze som pomohol pri rozhodovani.
    Lyzar12 (8)|4.1.2010 17:33
    Díky moc,

    o těch rozích vím,tak je skusím pečlivěji přilepit a dám na to celofánovou fólii ( strečku :) ) kterou pevně ovážu všechny rohy,tak snad tlak pevného přitlačení celofánnové fólie přidrží Invisible Shield aby se lépe přilepil po dobu 24 hodin kdy ho nechám schnout ;)

    P.S.: Je jedno jaké máte zařízení,zajímají mě hlavně zkušenosti ;);)

    A ještě jeden dotaz...kdybych to náhodou se shield sprayem přehnal ( Například když lepím fólii na display ) a pak ho vytláčel pomocí toho přiloženého hladítka po okrajích ( XPERIA X1i má display klasicky zapuštěný,ne v rovině s rámem jako to má např. Iphone ) tak mi do mobilu nezatečou zbytky Shield Spraye ? Nebo stačí když to budu dělat postupně : Uhladím 1 cm,rychle utřu a pak uhladím další 1 cm a pak zase rychle utřu než mi stihne do zařízení zatéct ( Což bude hodně záviset na tom,jak je na tom Shield Spray s konzistencí respektive řídký/hustý )
    attila.molnar (21)|4.1.2010 18:53
    tolko spraju tam zase netreba. treba mat hlavne mokre prsty, na foliu len 1-2x a dost. Moje HD ma tiez sklo rovne az po rohy, takze mi nezatiekol, toto neviem posudit, ale urcite to nie je tolko kvapaliny ze by to znefunkcnilo mobil. Vela tej tekutiny vsiakne do folie, ona je potom taka ohybnejsia, skoro zelatinova, a casom to vyschne.

    Ked to prezenies, tak to stecie dole kym mas foliu v ruke. ziadny strach.
    Lyzar12 (8)|9.1.2010 18:58
    Očekávám další recenze Invisible Shieldu ;)