Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HP iPAQ rz1710

Pavel Koza (4761)|5.8.2004 08:13
A je to tady:) První iPAQ ze záplavy nových zařízení je u mě na stole a já se chystám na jeho recenzi. Jedná se o zařízení spadající do kategorie "entry level", tedy kategorie určené především novým uživatelům Pocket PC a PDA obecně. Při této příležitosti nemohu nevzpomenout předchozí řadu iPAQů spadající do stejné skupiny, skutečně velice povedenou řadu h1900. Pokud vás zajímá, jestli ve společnosti Hewlett-Packard dokázali překročit svůj stín a vytvořili důstojného nástupce, tak čtěte dále.



Přečtěte si celou recenzi.
LCC6 (38)|5.8.2004 13:06
Zdá se mi to, nebo je tento iPaq spise mene povedeny model??? Kdyz to porovnam s cenou me 1915, kterou jsem pred rokem koupil za cca 180 Euro, je to dost bida. snad jediny co se mi nanem libi je SDIO, ktere mi docela chybi. Podle recenze bych si musel zici, ze raddu 19 neprekonali. Jen dalsi dotaz: skutecne knemu lze pripojit externi klavesnici? to je vec, kterou sem k 1915 vubec nenasel (spatne sem hledal, nebo to nejde?) .

WS
Pavel Koza (4761)|5.8.2004 13:51
Ano, s tou klavesnici je to pravda, ja bych vam prece nelhal:)

Duvod, proc to na h1900 nejde je ten, ze ma jako jedina z novych iPAQu otoceny konektor o 180° (je to tusim proto, ze nema seriovy port). Synchronizacni USB kabel ale napriklad funguje na vsech, pouze ho na h1900 musite otocit.
LCC6 (38)|5.8.2004 14:49
tak jen potvrzeni informace, na Alzasoftu ho maj za 10 078,11 CZK vč. DPH. Cena to neni sympatická.
WS
Pavel Koza (4761)|5.8.2004 14:55
[QUOTE="LCC6"]tak jen potvrzeni informace, na Alzasoftu ho maj za 10 078,11 CZK vč. DPH. Cena to neni sympatická.
WS[/QUOTE]

Tak to jsem se pri vypoctu ceny ani moc nesekl;) Kazdopadne musim zopakovat zaver z recenze - az na pamet, ktere je skutecne hodne malo, to neni spatne zarizeni, jako ze by bylo obrovske nebo melo hnusny displej. Ale ta cena ho silene srazi...
hrtak_ce4you (314)|12.8.2004 04:35
Fuj dyk je to MDA1 s SDIO a 65k barev (a bez GSM/GPRS) az na to ze MDA clovek sezene za 5000 :)))
rb_ce4you (1)|8.9.2004 22:44
Zdravim!
Pokud to jeste nekdo nepostrehl, tak rz1700 uz stoji cca 8200 s DPH.

Chci si poridit sve prvni PDA. Doposud byl mym favoritem H1930, ale jelikoz za stejnou cenu je i rz1700, tak jsem ted na vazkach. Jen me u 1700 zarazi ta "malost" RAM pameti.
Pravdepodobne si do PDA poridim tak jako tak i pametovou kartu. K cemu vsemu by potom byla potreba RAM? Bylo by ji jeste stale "malo"?
Dik za nazory zkusenych
Radek
Dzejkob (286)|10.9.2004 19:13
[QUOTE="rb"]
Pravdepodobne si do PDA poridim tak jako tak i pametovou kartu. K cemu vsemu by potom byla potreba RAM? Bylo by ji jeste stale "malo"?
Dik za nazory zkusenych
Radek[/QUOTE]

Ram je dulezita hlavne kvuli nekterym programum, ktere ji potrebuji mit nejakou cast volnou, aby bezeli-napr. hra Age of Epires vyzaduje asi 10MB, coz je ale maximum a vetsinou je to mnohem mene.Jinak to zase neni tolik dulezite a pametova karta to v pohode vyresi.Ja bych mel treba jeste problem pri uzivani vice pametovych karet a jejich stridanim.Pokud je mala pamet(a neni flash disk), tak bych si treba musel i slovnik nebo prehravac hudby, videa atd. nahrat na kartu a pak pri pouzivani druhe bych ten slovnik,prehravac.. +nemohl pouzit.Tento problem nastane treba pri prehravani mp3 souboru, ktere mam na obou kartach.Da se to ale samozrejme udelat i tak, ze se proste vsechny mptrojky hodi na jednu kartu i s prehravacem, ale takovych asociaci mezi programy je vice a me by to mozna trochu vadilo.Ale to je spise velice drobna vada.
pancho (1)|17.2.2005 10:13
Dobrý den, chtěl bych vstoupit na poli PDA mezi začátečníkyjavascript:addstring( ':O' );
Shocked a tak uvažuji o svém prvním PDA. Jsem omezen cenou javascript:addstring( ':$:' );
Dollara poto se ohlížím po levnjších zařízeních. Jelikož je cena rz 1710 již pod 7000 Kč zaujal mě také on, avšak nevím jestli je to pro začátečníka dobrá volba. Sleduji děnkolem PDA i váš server asi rok a s výbavou tohoto zařízení je to asi horší, především ta RAMka (ikdyž da-li se doplnit pam. kartrou - nevím). Chtěl bych PDA požít nejen pro zábavu, ale hlavně pro práci s dokumnty jak ve Wordu, tak v Excelu, proto si možná mylně myslím že je vhodnější zařízení s os WM 2003 SE. Také nevím na co bych se při výběru měl primárně zaměřit - jestli na os, nebo výdrž baterie či její vyměnitelnost, případně na bezdrátovou konektivitu, proto vás prosím o radu ohledně volby vhodného PDA pro začátečnika. javascript:addstring( ':?:' );
QuestionTaké jsem uvažoval o FS 410, nebo Aceru n 35, případně jejich novinky n 50. Děkuji vám předem.javascript:addstring( ':)' );
Smile