Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC touch diamond 2 - spouštění datového přenosu - nekontrolované

Dana_ce4you (1)|28.12.2009 17:24
Dobrý den,
můžete mi prosím někdo poradit: mám telefon HTC touch diamond 2 a stále se mi sám spouští datový přenos. Nejsem žádný odborník, nevím jaká aplikace to může vyvolávat. U síly signálu se mi objeví malé G. Stále to musím ručně vypínat. Vůbec nemám představu jaký program to může zapínat. Prosím poraďte mi, jak se to dá vypnout. Nemám žádný datový tarif a nepotřebuji nic aktualizovat z internetu. Děkuji.
TheMelin (1642)|28.12.2009 18:10
To je složité, lepší bude vypsat programy které máte nainstalované a pak můžeme vyselektovat který by to mohl dělat.
baron_cz (74)|28.12.2009 18:40
Nejlepší a nejjednudušší bude si data zablokovat u operátora na internetu v samoobluze.
Vikio (29)|28.12.2009 18:43
Tady asi pomůže oblíbená aplikace NoData, která natvrdo zamezí GPRS/EDGE připojování. Stačí pak v programu nastavit položky na DISABLED a přestane se vám to připojovat.
zajic79 (19)|28.12.2009 19:30
Myslím si, že takový telefon a zablokovaná data je zbytečnost. Já mám data za 170 Kč a to si myslím je pakatel. Stále si nějaké programy na data sahají.
Vikio (29)|28.12.2009 19:34
To je pravda, těch 170kč u Vodafonu (pro studenta dokonce 89kč) a 150kč u O2 je docela pakatel :)
baron_cz (74)|28.12.2009 19:54
Však já je mám také, ale když zakladatel vlákna je nechce, tak si myslím, že bloknout je u operátora je nejjednodušší a hlavně 100%. Vím, že kolega měl na D2 nainstalován soft NoData, ale zařízení se mu přesto pořád připojovalo.

A teď s jedním novým vlastníkem D2 "tak nějak oživuji a ladím" také jeden tento stroječek a také se pořád někam chce připojovat. Zatím majitel ( nemá datový tarif ) bloknul data u operátora v samoobsluze a je klid.
prokji (199)|28.12.2009 21:35
Osobně doporučuju použít Tweaks /HD tweaks , případně TopazSettingsTool / - mám nainstalováno obojí a vyřešil jsem tím veškeré potřebné úpravy /kromě automatického odpojování datových přenosů taky rotaci displeje , velikosti písma , režimy foťáku , spotřebuXvýkon BT atd../. Jinak pro kontrolu rezidentních procesů /synchro s exchangeServ. , autodown mailů atd/ je výbornej čistič paměti cleanRam se svou utilitou cleanRamConfig /dá se s ním zablokovat i rezident Opery , kterej je jinak protivně odolnej../
Brunoos_ce4you (20)|13.2.2010 19:50
Taky mam nainstalovany NoData, vše nastavene na Disable a opera se mi normalně připoji na internet
Jess_ce4you (61)|13.2.2010 21:47
Tak vyskusaj HDTweak:D
Xfantasy (184)|13.2.2010 22:09
V nastavení připojení lze smazat profil pro připojení k datovému provozu..
Brunoos_ce4you (20)|13.2.2010 22:21
Než jsem nainstalova HDTweak tak jsem musel udělat soft reset a od toho momentu jsem se diky NoData nemohl připojit na net. Když jsem v NoData zadal povolit internet tak připojeni fungovalo. Vypnul jsem Operu - přes menu opery a Exit. V NoData jsem chtěl zadat "Disable internet" ale vyskočila mi hlaška, že nelze manualně deaktivovat gprs jelikož je spojeni aktivní. Takže bylo třeba opět provest softreset aby bylo spojeni deaktivovane.
Nevite jak deaktivovat internetove spojení po vypnutí opery (nebo jiných programu) aby se nemuselo provadet softreset.
Dík za info
prokji (199)|14.2.2010 01:26
Odinstaluj NoData /stejná funkce je v HD Tweaks , takže to spolu koliduje/ a používej pro řízení datových přenosů HD Tweaks. Funguje naprosto spolehlivě s jedinou výjimkou - pod ofiko Rom 6.5 neukončí datový přenos po aktualizaci počasí /nutno ručně zavěsit/- jinak ok.Pod původní 6.1 naprosto bez problémů..
spigot_ce4you (130)|14.2.2010 08:04
Brunoos: Skus si vypnut a zapnut telefonnu cast. Mne to pomohlo az potom (kedze doslo k odpojeniu vytvoreneho spojenia).
Brunoos_ce4you (20)|14.2.2010 13:44
Tak nepomohla ani jedna z poslednich dvou rad.
1.
- odinstaloval jsem NoData
- provedl jsem reset
- v HD Tweak mam u zakazane datové přenosy
- Opera se na internet nepřipoji
- v HD Tweak povolim datove přenosy
- Opera se na internet připoji
- operu vypnu přes menu a exit - ne minimalizuji ji, ale ji vypnu
- v HD Tweak vypnu datové přenosy
- opera se opět normalně připoji na internet - a to mě štve
- musim provest reset - a to mě štve taky
- až nyní se opera nepřipoji na internet

2.
- přišel jsem na to že, nestači vypnout datové přenosy v HD Tweak ale je ještě třeba dodatečně ručně vypnout "Datové připojení" v "Nastavení / Komunikace" - v tomto připadě není třeba restartovat


Je to ale vše pěkně zdlouhave a člověk aby pořad na to myslel.
Xfantasy (184)|14.2.2010 21:03
Na druhou stranu nechápu co vlastně chceš? Vypnout datové spojení a ukončit probíhající datové spojení jsou dvě rozdílné věci. Na to je třeba myslet.
Daleko jednodušší je v HDTweku nastavit i časové odpojení,protože poté se dá aktuální spojení ukončit tlačítkem Home (ukončeí hovoru) a není nutné lést do menu spojení a tam ručně ukončit připojení.

Takže si to v HDTweaku nastav a pak to nebudeš muset zdlouhavě hledat či dokonce restartovat telefon.

Také nechápu proč sis pořídil tento telefon,protože bez stálého připojení nemá pražádnou hodnotu a jsou to naprosto vyhozené peníze... :no:
Brunoos_ce4you (20)|14.2.2010 21:15
Aha, tak ja funkci časoveho odpojeni pochopil uplně jinak a tak jsem s ni nějak nelaboroval. Takže vyzkoušim.
Nemam a v brzke době asi ani nebudu mit neomezený datový tariv takže proto toto řešim.

Ono když dostaneš poukazku na nakup mobilu v takovéto hodnotě tak je blbost toho nevyužit, a mobil s WM jsem bral hlavně proto že mi umožnuje zkloubit navigaci s mobilem, což jsem do ted musel řešit dvěma přístroji. A snad časem se dostane i na využití těch internetových finkci.
Xfantasy (184)|14.2.2010 21:33
No,já dokonce kvůli internetovému tarifu změnil operátora ,po deseti letech... Fakt se to bez netu nedá plnohodnotně využít.

Máš pravdu že primárně je časové odpojení určeno k něčemu jinému,ale zároveň se tím povolí Home tlačítko pro jeho ukončení. Já si toho všiml náhodou,když jsem se z Opery vracel na Home obrazovku,bylo mi divné že se to odpojuje....

Snad ti to vyřeší problém,než se dopracuješ k datovému tarifu :D
Brunoos_ce4you (20)|14.2.2010 21:46
se zeptam uplně bokem:
Jaky datovy tarif, za kolik a u koho maš
Xfantasy (184)|14.2.2010 23:12
Tak já sem byl původně Tmobil Twist. Využíval sem SurfPlus za 40 týdně,ale je to mizerné.Rychlost dobrá,ale využití jen a pouze na surfování.Za ostatní data jako počasí,Skype atd.,je placená za kb.
Přešel jsem k Vodafonu.Je jedno jaký taryf či předplacenka.Nabízí za 177/měs (nebo 17/den) neomezený datový taryf.Čili jakákoliv proudící data jsou v ceně zahrnuta.Mají pouze omezení dat a to na 100 MB.Po překročení ti rychlost zpomalí,ale neodpojí.Takže programy to neomezí.

Koukal jsem že něco podobného má i O2 za 155/měs.

Do dvou stovek je to tak nějak akceptovatelné.Možnost kdykoliv přistoupit na net,mapy Google pro zjištění polohy a podrobnodti terénu,se dají za tu cenu obětovat.Škoda jen toho 100 MB limitu,v Opeře se dají celkem rychle vyčerpat.Stránky mají dost grafiky a omezení už není tak pohodlné.