Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vzdálená plocha - nelze se přihlásit

Johnny83 (44)|28.12.2009 10:35
Čau.
Zkoušel jsem si hrát s Remote Desktop, ale nezadařilo se mi to dotáhnout úspěšně do konce. Dostal jsem se k výběru účtu, ale nepodařilo se mi přihlásit. Chci se tedy zeptat, zda by byl někdo tak ochotný a vytvořil nějaký alespoň stručný popis toho jak to rozchodit?
Připojení je přes wi-fi router ke stolnímu PC a notebooku. Na obou jednou Win7.
Pavel Koza (4761)|28.12.2009 10:52
Píše to nějakou chybu? A co přesně máte na mysli tím "dostal jsem se k výběru účtu"...

Jinak problém bude možná na desktopu, připojení přes Remote Desktop není v základní instalaci povoleno, je nutné kliknout pravým tlačítkem na Computer v nabídce Start, vybrat ze seznamu Properties, v novém okně pak Remote settings a pak změnit nastavení pro Remote Desktop. Pokud není účet se kterým se chcete připojit administrátorem, pak ho musíte navíc ručně přidat do seznamu povolených. Pokud tohle nepomůže, napíšu to podrobnějc:)
Johnny83 (44)|28.12.2009 11:05
Povolil jsem na počítači vzdálenou plochu a přes PDA se pokusil připojit. Dostanu se na uvodní obrazovku, kde se můžu přihlásit. Uživatel je na počítači pouze jeden a je to administrátorský účet. Když na tento účet klepnu, zeptá se mě na heslo. Heslo žádné není, takže nic nevypisuji a dám přihlásit. Napíše mi to chybné heslo a to je všechno.
Pavel Koza (4761)|28.12.2009 11:32
Účet musí mít heslo, jinak se k němu přes RDP nepřipojíte. Teda alespoň tak to bývalo již od XP, zkuste to.
Johnny83 (44)|29.12.2009 15:09
Tak když jsem uk účtu vytvořil heslo začalo to fungovat.
Teď bych měl další dotaz. Je možné využít PDA i k tím způsobem, že bych s ním ovládal počítač například při přehrávání filmů? Mám na mysli to, že když se připojím ke vzdálené ploše tak mě to na počítači neodhlásí. Prostě bych zůstal stále přihlášen a mohl počítač ovládat.
Pavel Koza (4761)|31.12.2009 22:23
Tady už to bude složitější... Nějak by šlo zprovoznit to připojení jako Vzdálená pomoc, které z principu nechá aktivní připojení. No a nebo použít kupříkladu VNC, které existuje jak pro desktop (server), tak pro mobilní zařízení (PDA) a jeho hlavní smysl je mít na displeji to samé, co je na monitoru počítače. Ale to už musíte sám, s tím mám minimum zkušeností. Klíčové slovo je VNC:)
Salik666 (73)|25.3.2010 19:33
Lidičky nějak jsem nepochopil to nastavení...kde se dostanu do toho nastavení té vzdálené plochy? Mám XP CZ. :D
Díky.