Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Změna ikonek z barevných->černobílé ?

Vikio (29)|27.12.2009 17:36
Ahoj, chtěl bych taky upgradnout na WM6.5 z WM6.1 .. chci se zeptat, je nějaká možnost nahrát do Manily staré "černobílé" ikonky z WM6.1 ? Ty v 6.5 se mi nelíbí, ztratilo to svoje kouzlo elegance.

Ještě bych se zeptal bokem, má WM6.5 kromě lepší Manily a optimalizování prostředí windows na prsty ještě nějaké další výhody? (bavím se o origo WM). A naopak, nenašli jste nějaká negativa oproti WM6.1 ? Díky
Pavel Koza (4761)|27.12.2009 19:19
Odpověď na první otázku nevím, odpověď na druhou otázku najdete zde. V praxi se jedná spíš o to, co přesně využíváte. Například při spolupráci s Exchange serverem je změn hodně, pokud používáte POP3 přístup ke schránce, změn v mobilním Outlooku si nevšimnete. A tak by se dalo pokračovat dál, nicméně osobně mě nenapadá důvod, proč na WM6.5 neupgradovat.
Vikio (29)|27.12.2009 19:39
Díky ;) .. ještě poslední otázka, dá se oficiálně downgradovat z WM 6.5 zpět na 6.1 ?
-alf- (112)|28.12.2009 10:54
Ano, 6.5 ROM lze přehrát na 6.1 bez potíží.
Vikio (29)|28.12.2009 12:04
Jen pak ale asi přijdu o tu lokalizaci, ta se dá stáhnout na stránkách sunnysoftu jen ve verzi 6.5 .... leda že bych ji pak někde "vytáhlou". říkám to správně?
-alf- (112)|28.12.2009 20:28
Jaké zařízení máš?
Českou lokalizaci Sunnysoft nabízí i pro 6.1 ROMky.
Vikio (29)|28.12.2009 21:19
Tak jestli je to tak, tak to je fajn. (Zařízení mám HTC Diamond2) :) . A nevíš něco o těch ikonkách? Možná se dá takhle s ikonkama laborovat až když má člověk vařený ROMky, ale nevim ...
-alf- (112)|28.12.2009 21:21
S ikonama lze pracovat i na oficiálních ROM, je to otázka přehrání grafických souborů. Spíš si však nejsem jistý, jestli někdo grafickou sadu ve vzhledu původní 6.1 ikon udělal. Nutno pohledat, rychlým projitím xda-developers ani modaco fóra však nic podobného nevidím.
Vikio (29)|28.12.2009 22:07
Nevím no, pořád s upgradem na WM6.5 otálím ... nejsem si jistej, jestli to vůbec přinese nějaký pozitiva :) . WM6.1 se mi zdaj běhat slušně, jsou poměrně svižný. U WM6.5 jsem četl, že jsou prej pomalejší, víc se zahlcujou, někomu se sekalo video, nejde opravit problém neoznamování příchozí SMS (je na to hotfix, ale jen na WM6.1) atd ... tak já nevím :). Díky za pomoc.
prokji (199)|28.12.2009 22:07
Zkus se mrknout http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583047 , v postu 5 jsou černobílé....
Jinak WM 6.5 používám , co vyšla a žádnej zásadní problém nevidím - ono mnoho lidí nedokáže totiž odlišit programy pro WM 6.1 a pro WM 6.5 a ďábelskou kombinací si pak způsobují problémy - jak oznámení SMS /i ve standby/ , tak buzení a spousta jiných "problémů" mě nějak míjí . Jedinej bug , kterej jsem za dva měsíce objevil /a kterej je známej/ je vymazání údajů od nabití /v dialogu stav baterie , karta upřesnit/- taková drobnost snad ani nestojí za řeč/pro klid duše jsem si nainstalova baterkometr s výpisem stavu v procentech /.a to je tak všechno..jo , ještě ta lokalizační drobnost "máte novou zprávu " na quick UPOZORNĚNÍ i když těch zpráv může bejt klidně padesát...
-alf- (112)|28.12.2009 22:47
Tady by se člověk měl držet toho, že pokud je se stavem zařízení spokojen, nemá žádné problémy s funkčností nebo dostupností aplikací, tak neměnit ;-) Jednak přeflashování se sebou nese nutnost nového nastavení kompletně všech programů a systémových úprav a za další, přeci jen rozdíl mezi WM6.1 a 6.5 není nijak oslnivý. Z pohledu běžného uživatele se jedná o nový vzhled Start nabídky a drobné úpravy v TF3D (ve smyslu uzpůsobení pro ovládání prsty). Funkce na pozadí a změny v systému jako takovém nehrají prim. Flashnutím na 6.5 člověk nic nezkazí, ale pokud někdo má přednastaveny desítky aplikací a úprav WM, pak je opravdu na místě zvážit, zda upgrade provést. U nových zařízení není o čem diskutovat, u již používaných a zaběhnutých zyyklostí lze víceméně cokloliv, co přináší WM6.5 získat instalcí dalších sw/progeramů třetích stran, které jednotlivé funkce zpřístupní/přináší.
Vikio (29)|28.12.2009 23:25
No zařízení mám velmi nově, ani ne týden :) .. takže těch provedených změn ještě ani tolik není. Ale říkám si, že by bylo dobrý nejdřív poznat 6.1, abych po případném upgradu na 6.5 věděl, co fungovalo tak či onak a v případně problémů nebo nespokojenosti se na 6.1 vrátil. Ale ono těch změn asi fakt tolik nebude (titanium stejně nechci), jen si říkám, když už je nový systém, tak proč ho nezaktualizovat. No uvidíme, třeba do toho praštím :)