Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s odesíláním SMS zpráv

BouraK_ce4you (4)|25.12.2009 12:26
Zdravím, mám docela velký problém s odesíláním SMS. Napíšu sms, dám odeslat a nic se neděje, zpráva zmizí a není ani v odeslanýcha ani nepřijde příjemci.
Občas to napíše chybovou hlášku - SMS Nelze odeslat. Potom během dne, nebo někdy druhý den se všechny zprávy co se neodeslali pošlou naráz. Napadlo mě jestli to není signálem, ale ten většinou mám dobrý ("2 čárky") Pak mě také napadlo jestli to neni pamětí - rozhodl jsem se promazat všechny zprávy a zatim vše funguje (udělal jsem to před hodinou) Takže uvidím co se bude dít. Jinak nějaké zkušenosti z mým problémem nemáte?? Díky za rady. BOURAK
Pavel Koza (4761)|26.12.2009 11:28
Co mate za ROMku? Neco podobneho se mi stavalo s jednou nejakou neoficialni ROM. Vrchol byl ze SMS se kousla v Outboxu a odeslala se 150x, nez jsem na to prisel a provedl HW reset, protoze jinak ji nebylo mozne smazat.
Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2009 13:48
Aha, já myslel, že jsi pěkně "pod vlivem", když mi přeješ 78 x veselé Velikonoce. :D
BouraK_ce4you (4)|27.12.2009 23:24
V tom jsem se vůbec nehrabal, je tam ta základní. s WM 6.1
Pavel Koza (4761)|28.12.2009 00:03
Zkoušel jsem něco najít, ale nějaký obecný problém s SMS zprávami pro D2 jsem nenašel. Máte několik možností:

1) Upgradovat na poslední WM6.5 verzi systému
2) Pokud nechcete upgradovat, můžete udělat HW reset a zkusit, jestli se problém bude opakovat
3) Pokud nechcete dělat ani HW reset, zkuste nainstalovat tohle. Je to fix pro SMS doručení, není to vysloveně přesně ten problém, co máte, ale kdo ví, jestli nepomůže.
4) Nebo zkuste změnit režim z konverzačního na klasický tímto trikem: V editoru registru najděte klíč KEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\ vytvořte DWORD, nazvěte ho SMSInboxThreadingDisabled a nastavte na 1. Pak reset.

Víc mě nenapadá...:)
BouraK_ce4you (4)|28.12.2009 00:15
Díky za vyčerpávající odpověď. Nejspíš zkusím nahodit WM 6.5 už jsem o tom přemýšlel kdysi.
Můžu tam někde udělat chybu? Nikdy jsem nic podobného nedělal, a Topaz je 1. telefon s OS a nemám s ním tudíž skoro žádné zkušenosti a řídím se většinou podle návodů.
Pavel Koza (4761)|28.12.2009 00:25
Máte zařízení s češtinou od Sunnysoftu nebo anglické? Pokud české, stáhněte si jak ROMku, tak i lokalizaci z webu Sunnysoftu. Jsou tam i instrukce v češtině. Instalace není nijak složitá, je nutné být v klidu, nespěchat a dodržovat instrukce, pak je instalace bezproblémová.

Pokud máte anglickou ROMku, stáhněte si ji z anglického HTC a nainstalujte, instrukce jsou součástí instalace a opět nejde o nic složitého, navíc je to "blbuvzdorné", takže když je například podmínkou minimálně 50% nabití baterie, i když se uklepnete a máte ji jen na 10%, nic se nestane, protože instalátor se ukončí.
BouraK_ce4you (4)|28.12.2009 12:29
Super, naházel jsem tam ROM od sunnysoftu, češtinu, udělal vše podle instrukcí a zatím vše funguje. Ještě jednou děkuji za Vaše vyčerpávající odpovědi, které mi moc pomohli.