Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung B7300 Omnia Lite

petrcomp_ce4you (0)|25.12.2009 09:44
Zdravím, před pár dny jsem si pořídil Samsunga Omnii Lite a zatím jsem spokojen. Jen mě vadí že přiložená sluchátka nehrají nic moc a pohodlné už nejsou vůbec. Jelikož jsem poslední dobu velmi často ve špitále a noťas tam není to pravý ořechový tak toto se mě bude hodit více. Jen ty sluchátka budu muset dořešit abych nerušil okolí :-). Problém je konektor. Je tam microusb a redukci na svoje vlastní nemůžu sehnat a ani jiná kvalitnější sluchátka nejsou v prodeji. Zkoušel jsem redukci microusb na jack 3,5 z Nokie 8300 a nejde. Maj ty piny jinak zapojený. Jinak zatím spokojenost.
Pavel Koza (4761)|26.12.2009 11:27
Pekne zarizeni:) Mam ho ted v rade na recenzi, tak pokud sem budete dal psat postrehy z pouzivani, budu rad.
kubisz (1054)|29.12.2009 17:32
rad bych se pripojil s prosbou hlavne o info na vydrz zarizeni pri nejakem tom beznem pouzivani...napriklad jak dlouho Vam OL max vydrzela? a jeste jestli jde u klavesnice zapnout takoveto jemne zavibrovani pri "stisku" klavesy? diky
petrcomp_ce4you (0)|30.12.2009 06:35
Zdravím, jde nastavit při dotyku žádná reakce, zvuk, vibrace a nebo zvuk i vibrace. Výdrž zatím snad ani nemůžu hodnotit protože jsem každý den připojenej k PC a přístroj se dobíjí. Ale asi bude výdrž dobrá, baterie je silná a po nabití večer jsem měl druhej den v poledne ještě pořád 100%.
Jinak je to můj první telefon s WM a tak se učím. Zatím jsem byl na symbianu. Ještě tápu s aplikacema. Jako první jsem si dal total commandera, cleanRam a clearTemp. Včíl váhám zda nainstalovat SPB Mobile Shell. Jo a wifina má překvapivě dobrej dosah. Ale problém vidím s podporou. Na tento typ Samsungu kromě pouzder nic není. Fólie na displej, sluchátka a ni redukci nemůžu sehnat. Ani v Sunnysoftu, kde jsem přístroj koupil. Na stránkách Samsungu jsem zjišťoval příslušenství a maj tam úplně něco jinačího. Na můj email mě odpověděli : Ohledne prislusenstvi, doslo k nespravnemu namapovani k tomuto modelu, chyba bude v nejblizsi dobe odstranena. A to je zatím vše.
kubisz (1054)|30.12.2009 09:25
jsem pro vyzkouseni SPB Mobile Shellu :-) protoze SPB Diary zatim na WM6.5 nefunguje, tak by to byla urcita nahrada za agendu a za moznost ovladani...
petrcomp_ce4you (0)|30.12.2009 21:47
Tak SPB Mobile Shell 3.5.3. funguje, alespoň jsem nenašel zatím nic nefunkčního. Jen se nepřeklápí 3Dkarusel - to nevím jestli má nebo ne. Ovládání se mě líbí, správa kontaktů je super. Začínám tomu přicházet na chuť :) Jinak v telefonu mám tuto kartu http://www.mironet.cz/16-gb-micro-securedigital-sdhc-class-6--adata--usb-card-reader+dp101216/
a paráda.
kubisz (1054)|2.1.2010 13:03
bylo by sim mozne vyzkouset trochu tu baterku? aneb zarizeni bezne pouzivat, ale nenabijet a pak napsat, jak dlouho vydrzelo? ;) diky
petrcomp_ce4you (0)|2.1.2010 14:58
Určitě vyzkouším, a to pořádně. V pondělí nastupuju do špitálu a tam nebudu připojenej k PC a pojedou videa, hry a hlavně Music.:)) Taky net, kvůli kterýmu jsem do toho šel. Pak napíšu co a jak. Budu tam minimálně 3 dny a tak zkusím co to vydrží bez nabití a přibližně co a jak dlouho bylo v provozu.
kubisz (1054)|2.1.2010 15:01
super, diky, mate porad jeste nainstalovany a pouzivate SPB Phone Suite? pry to s baterkou taky celkem slusne hejbe...
petrcomp_ce4you (0)|2.1.2010 18:57
SPB Phone Suite nemám nainstalovaný, jen SPB Mobile Shell. Nevím jestli to až tak využiju. Je pravda že nastavení profilů mě chybí a tam asi je že? Podumám a možná vyzkouším :D
kubisz (1054)|2.1.2010 20:57
ja mel samozrejme na mysli mobile shell...
petrcomp_ce4you (0)|9.1.2010 02:14
Tak jsem omnii Lite šťavil celý týden a dopadlo to asi takhle: při mém běžném používání což je tak 2hoďky poslouchání mp3 nějaký to volání, používání SPB Mobile Shell včetně aktializací počasí a e-mailů po 4hodinách a tak 2h na Opera Mobile denně mě telefon vydržel 2 dny. Zkusil jsem i extrém a to jsem zkoukl Avatara /2,5h/ koncert Sabatonů /1h/ cca 4CD s mp3 a 4h surfování tak vydržel den. Nemohu posoudit zdali je to málo nebo dost, neb jsem podobné zařízení neměl. Taky navigaci vyzkouším ale až bude teplo a já nebudu po špitálech. Zkusím pak nejnovější IGO. Jinak se dobíjí cca 4-5 hodin. Sehnal jsem si konečně i tu redukci na sluchátka a hraje to moc hezky. Jsem zatím spokojenej, za ty peníze přístroj splňuje to co jsem od něj asi tak očekával.
space_cowboy (336)|9.1.2010 02:19
Mne to znie ako slusna vydrz. Alebo snad niekto este viac...?! Nemam sice konkretne tento model ale na WM zariadenie velmi slusne...
Hary_ce4you (93)|24.1.2010 15:07
Ahoj, jak to vypadá s navigací. Konkrétně jakou verzi IGO používáte? Zkoušel jsem do toho telefonu narvat,co se dalo a co mně jede v HTC Cruise a bez výsledku.