Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPRS versus WIFI

Cesťák_VB (14)|21.12.2009 19:08
Jak ovlivním připojování k GPRS?
Telefon si jej nastavil automaticky při prvním připojení a neustále se mi k němu připojuje a to i tehdy, kdy je aktivní WIFI.
Mám doma WIFI síť a nechci platit za GPRS.
U dříve používaného VARIA to šlo vypnout v com manageru. Nyní jej mám v Comm manageru vypnutý ale po aktivaci programu, který požaduje připojení se GPRS zapne. Musím jej ručně znovu vypnout a teprve potom mi to jde přes WIFI.
Youzza (7)|22.12.2009 22:40
Taky jsem to různě zkoušel (sice se připojoval na EDGE, ale to je si myslím stejné). Mám paušál, tak nejde o peníze jako spíše o výdrž baterie. Jedna z možností je zakázat datová připojení (např. MONACO - NO DATA, free soft to umí jednoduše). Nejde pak ale spouštět automaticky např. synchronizace ActiveSync přes server MS Exchange. /pravou registrů to lze řešit také, když se nastaví čas na odpojení po např. 60 vteřinách. Někde jsem našel návod, myslím že to bylo na někdy tady nebo WMManii, jsem našel návod, sice na HTC HD2, ale fungoval i na TP2:

19. Automatické odpojování datových přenosů (po automat. stažení e-mailů apod)
Máte-li povoleno automatické stahování e-mailů, datové přenosy nejsou po stažení ukončeny. Baterie je vyčerpána mnohem rychleji. po upravení následujícího registru dojde k automatickému odpojení po 60ti sekundách. Datového připojení NEBUDE automaticky odpojeno, pokud máte povoleny automatické aktualizace programů HTC Sense (Počasí, Twitter, Akcie, Facebook nebo Time Sync). Nastavte tyto aplikace pouze na manuální stahování.

HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Planner\Settings
CacheTime = 60
SuspendResume = mělo by být prázdné. Smažte "GPRS_bye_if_device_off" text.
VPNCacheTime = 60

Náhodou jsem objevil ještě jednu možnost řízeného vypnutí. Nainstaloval jsem Meteoservis od Radima Fryče, ten má v nastavení možnost i výběru rychlosti odpojení od sítě (resp. dobu za kterou se telefon od sítě odpojí). Přesto, že u SW nemám nastaveny automatické aktualizace zjistil jsem, že se telefon opravdu automaticky od sítě po zvolené době sám odpojí.
Pavlus_ce4you (125)|23.12.2009 07:22
Já nic nenastavoval a doma jede automaticky na WIFI, EDGE ignoruje až když nemám WIFI tak jede přes EDGE.
Cesťák_VB (14)|23.12.2009 18:59
Počkám na první účet od operátora a uvidím.