Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejlepší ROM z Lea do Blackstone

Vector (4)|18.12.2009 21:37
Zdravím, chci se zeptat jaký byste mi doporučili rom s HTC sense, popřípadě s touchflo3d 2.6, který by byl opravdu rychlý. Vyzkoušel jsem už pár romek od Duttyse jako R7 a Holy grail, ale pořád sense při překlápění do strany bylo trhavé a vůbec celé sense bylo pomalé. Díky za tipy:)

Upraven název - nepiš kapitálkami. admin
R@!s3r (80)|31.12.2009 15:09
Ani u jedné z rom,které jsi doporučil mi nejde zvuk příchozí SMS.Kde je chyba.
tomsoft (2734)|31.12.2009 15:23
Ten zvuk příchozí SMS ti nejde až když jsi počeštil OS co?
Přepni do ENG a nude i zvuk.....
R@!s3r (80)|31.12.2009 15:49
Sakra jak je to možný kua.Mno co se dá dělat bude eng.:( :oops: :oops: :mad: :oops:
R@!s3r (80)|31.12.2009 16:05
Jinak ROM super :) :) :)
tomsoft (2734)|31.12.2009 16:38
Mám tu co je v podpise a je SUPER. Spolu s MAX Manila to nemá chybu :yes: :yes: :D
Po 4 dnech 40% baterie, to jsem nikdy neměl.... (nepoužíval jsem BT ani WiFi, ale hovorů jsem měl mraky a SMS taky) nakonec ještě budu i básnit :D
R@!s3r (80)|2.1.2010 02:56
Která z těch dvou ROM XT_GRID je lepší.Máte někdo zkušenost?Já používám tu Turbo a je super.
Ashrak (22)|2.1.2010 12:33
for: tomsoft
Ahoj Tome,
máš někde tu ROMku, kterou používáš? Vím, že na ROMkách které používáš, děláš různá vylepšení a úpravy, tak jsem Tě chtěl požádat, zda by jsi ji mohl někde poskytnout. Díval jsem se na Tvoje stránky, ale tam není.
Moc díky.
zuzkys (356)|3.1.2010 00:07
Nezkoušel někdo obě verze? Jak EVO tak LEO? Mě hlavně zajímá kolik nechávají volné paměti hned po čistém naflashování.
tomsoft (2734)|3.1.2010 00:45
to: Ashrak
Já zkoušel obě (EVO i LEO) zůstal jsem u EVO z důvodu jádra (28014), když už přejít na Sense 2.5, tak už i s buildem 280xx :)
Vylepšení samotné ROM jsem žádné nedělal, ale vždy setavuju takový CABs, který obsahuje CAB soubory se sadou aplikací + nějaké doladění OS, vše je sladěno s konkrétní ROM. Doporučuji instalovat přes "SASHIMI", kde se to dá nainstalovat na jeden klik vše najednou.
Na web jsem to nedával, neměl jsem moc času :) a tak kdo má zájem, tak zde je CABS určen pro ROM XanyTech EVO 1.7
CABs obsahuje:
Složka CAB - instalční soubory
Složka SASHIMI - soubory potřebné pro automatickou instalaci všech CABů, které jsou ve složce CABS
AutoInstall.lnk - soubor, který se spustí tato automatická instalace.... obsah sloky CABS, lze samozřejmě upravit dle vlastních požadavků.

P.S.
Jednotlivé programy, které jsou v CABS jsou free. V případě, že jsou nějak zpoplatněny (G-Alarm, G-Profil) a nemáte k nim licenci neměli by jste je používat. Ve složce CABS nejsou žádné registrační čísla k programům.... !



to: zuzkys
Co se týče "spotřeby RAM" to je různé a nedá se to nějak jednoznačně říct a už to tady někdo zmiňoval a je to pořád dokola :)
Mýtus, čím více volné RAM, tím je ROM lepší a rychlejsí je bohužel nesmysl.... I na této ROM udělám, že bude volné RAM po flashi 120MB a zároveň po jiné úpravě na této stejné ROM bude volné RAM 100MB, bude to pořád stejná ROM, tak si vyberte ... :)
Velikost volné RAM po flashi se promítne na několika faktorech jako je velikost PagePool, jak je nastavena autorem velikost CecheFile a dalších věcí...
Takže jestli chceš mít free RAM 120 nebo 100 není problém to udělat, ale výsledek bude ..... no schválně, jaký? Která bude rychlejší, v čem bude rychlejší a proč?

Nezapomeňme, alespoň já s tím vždy počítám, že si každý nějak zvykl na nějaký ten "programový komfort" bez kterého se neobejde, který se ale postupem doby jak uživatel daného zařízení stárné, získává zkušenosti, mění se podoba používaných aplikací a tak pokud chci od zařízení nějaký výkon a zároveň nějakou rychlost a taky spoustu "důležitých" aplikaci, tak musím vždy volit nějaký kompromis.
zuzkys (356)|3.1.2010 02:12
to tomsoft:
Díky za info - tohle samozřejmě přesně a naprosto chápu. Vůbec mi nejde o to mít 100, nebo 120 MB volného. Vůbec mi nejde o to mít víc volné RAM. Chápu tento "mýtus" celkem dobře a mezi tyto uživatele opravdu nepatřím. Ptám se čistě jen pro info, protože teď jsem narazila na ROM (nejnovější Laurentinus), který po čistém flashování má volných 50MB !! Což při použití dvou programů najednou už dělá problém a okamžitě se ukončuje proces - třeba GCZ II plus Opera mobile dohromady si prostě nepustíš. 94% využité paměti je prostě úplně k ničemu. Přitom jeho minulé verze byly suprové se 120MB volné RAM a vším k mé spokojensti funkčním.Tato verze se asi nějak nepovedla.

To je ten jediný důvod proč se ptám - nechci zase strávit zbytečně hodinu flashováním a instalací programů, abych následně zjistila, že ROM je totálně nepoužitelná. Opravdu 100, nebo 120 mě nezajímá. Jen jestli nemají 50MB - o tuto informaci mi jde. Bez jakýchkoliv úprav na ROM. Tak jak se naflashuje. Následné upravení cache apod mě až tak nezajímají, protože mě pouze zajímala základní hodnota čisté instalace bez jakýchkoliv úprav a instalací programů.

Btw po čistém flashování se volná paměť RAM dá určit celkem jednoduše.
R@!s3r (80)|3.1.2010 10:52
Mám verzi LEO a mám údaje o RAM po naistalování všeho co potřebuji tyto,nevím jestli je to dobře:

Storage

Total : 263.40 MB
In Use : 75.37 MB
Free : 188.04 MB


Program

Total : 187.92 MB
In Use : 126.22 MB
Free : 61.70 MB

Je to dobře nebo špatně?????
Ještě bych se chtěl zeptat jestli je verze LEO horší,nebo lepší než EVO.Leo se mi moc líbívzhledově.Nebo kde se dá sehnat do EVO vzhled LEO.Lišty,Taskbar,Wallpapers....???
R@!s3r (80)|3.1.2010 11:12
Pls Tomsoft,nemáš prosím cab na ty hodiny z Max manila jsou best.
creater (6)|3.1.2010 12:55
použij k počeštění tenhle CAB, zvuk pak normálně jde ;)
http://rapidshare.com/files/306372745/SUN-Y_0405_Czech_Manila_Lang_Pack_1.1.cab
R@!s3r (80)|3.1.2010 13:05
Bohužel Rapid hlásí Error :oops: :oops: :oops:
tomsoft (2734)|3.1.2010 13:36
to: zuzkys
O tak to je mazec ... ROM od Laurentise byly vždy OK, ale 50MB to je divné.... verzi 03 jsem zkoušel a byla OK, ale jeho poslední dílo 04 jsem nezkoušel.
U XanyTech a to LEO nebo EVO, je to cca stejné a folné RAM je kolem 80-100MB - jak už tady psal R@!s3r
Mám verzi 1.7 EVO a po nainstalování všeho mám po startu OS cca 80 MB volné.
myslím, že na všech ROM kde je WM6.5 + Sense 2.5 + build 280xx to bude plus mínus stejné....


[quote=R@!s3r]Pls Tomsoft,nemáš prosím cab na ty hodiny z Max manila jsou best.[/quote] Jsou v tom CABS, stáhni si to a vytáhni zi z něj co potřebuješ ... 025_Max_Manila_2.5_v2.7.cab :) Zbytek samozřejmě můžeš vyhodit :)
R@!s3r (80)|3.1.2010 13:40
Ty hodiny jsou v Manila Max a já chci jen ty hodiny a ne ten zbytek a to nevím jak vytáhnout z toho témátka.:oops: :oops:
tomsoft (2734)|3.1.2010 13:44
to: R@!s3r
Aha, tak to musíš najít patřičné _manila soubory z toho CABu a vytáhnout pak jen ty, ale to je taková laborace o ničem.... Na XDA je extra vlákno MAX kde by asi mohl být nějaký drobnější popis....
R@!s3r (80)|3.1.2010 13:49
Dík za radu prohlédnu XDA,lepšíby bylo než to hodiny hledat,kdyby to někdo mněl a používal a poskytl.
Ashrak (22)|3.1.2010 14:23
for: tomsoft
Ahoj Tome,
jako vždy, skromný a ochotný:-).
Tome, moc děkuju za CABs soubory a přeju Ti hodně úspěchů v novém roce, a taky hodně trpělivosti s námi, kteří občas potřebujeme trochu postrčit:-).
creater (6)|3.1.2010 19:12
tak tady funkční
http://rapidshare.com/files/313308591/SUN-Y_0405_Czech_Manila_Lang_Pack_1.2.cab
zuzkys (356)|3.1.2010 21:44
Díky za příspěvek s volnou RAMkou. Bohužel ale u mě problém u obou verzí jak EVO tak LEO.
Nejdřív jsem flashovala EVO a tam prakticky po naflashování hned zásek. Následoval soft reset, ale místo soft resetu (jen "pích" zadní červené tlačítko) mi to hodilo HR, tak jsem si říkala no neva - jenže následoval další zásek - soft reset (opět mi to hodilo HR) a už HDčko nenaběhlo - jen do úvodní obrazovky.
Tak jsem přeflashovala na LEO. Vypadala super. Nainstalovala jsem první 2 programy co používám - Slide 2 unlock a fingerkeybord. Vše fungovalo, ale najednou po asi 30minutách zásek - soft reset a opět nenaběhl - jen úvodní obrazovka, na které HDčko vydrželo klidně 30minut. Nevím proč mi nefunguje, proč se mi seká na úvodní obrazovce. Hardspl mám správné, co se k této ROMce doporučuje.. tak nevím. No musím bohužel vyzkoušet nějakou jinou ROM a tuhle brát jako pro mé HD nepovedenou.
tomsoft (2734)|3.1.2010 21:51
to: zuzkys
Divné ... já jsem třeba EVO ROMkou flešoval několik zařízení a vždy to bylo 100% funkční. HR je nutný po každém fleši.
Jakou přesně verzi SPL tam máš (co je napsáno u té trikolory)?
Jaké rádio používáš?
Jakým způsobem jsi flešovala? (SD nebo USB) - zkus ten druhý?
zuzkys (356)|3.1.2010 22:58
Mě je to právě taky divné, že mi nefunguje bohužel ani jedna a zvláště LEO se mi opravdu líbila.
HR samozřejmě dělám pokaždé. Mám 1.56.Olinex, což na xda píše, že je OK.
Radio mám 1.13.25.24. Bohužel nikde na xda nepíše kompatibilitu s radii - takže tady by mohl možná být ten zádrhel.
Flešovala jsem přes USB, ještě zkusím přes kartu tedy, jestli myslíš, že by to nějaký vliv mít mohlo. Jdu do toho za chvilku jen musím počkat na dobití baterky.
Je mi právě ale divné, že ani jedna z nich mi nejde - zkouším verze s HTC Messaging bez MVC. Všechny jiné ROMky právě v pohodě funkční jen tyto 2 zlobí. Díky za snahu pomoci.. :)


EDIT: Tak jsem zkusila LEO z karty, flash proběhne v pořádku, ale HD nenaběhne tentokrát ani jednou. Rovnou skončí na úvodní Smart Mobility s červenými popisky vpravo dole - nechala jsem ho tak asi 20minut a nic.. :) Škoda no, líbila se mi.
tomsoft (2734)|4.1.2010 00:06
Tak to je opravdu zapeklité :mad:
Ta verze rádia je OK, Olinex taky.
Když se to kousne je dole vpravo ten červený text zobrazen správně
[color=red]R 1.14.xxxx
G 56.64.25.34w
B XTGRID~EVO[/color]
nebo se ani ten text dole neobjeví?
Ještě bych to vyzkoušel flešnout, ale bez vložené SD karty a bez SIM.
A když to bude najíždět po fleši, tak než se objeví to "Smart Mobility" tak vyndej baterii, nech to tak 3 minuty bez baterie, pak vlož baterii a udělej hned HR aniž by jsi to zapínala...
zuzkys (356)|4.1.2010 00:13
Ano, červený text je správně a objeví se.
Zkusím zítra ještě tedy bez karty a SIM a tvůj postup po fleši. Díky.
R@!s3r (80)|4.1.2010 09:50
Dával jsem verzi Leo do třech HD podle postupu na http://www.wmmania.cz/content.php?id=1262 a vše OK.
R@!s3r (80)|4.1.2010 09:53
Děkuji Createrovi za CAB s počeštěním Sense opravdu vše funguje na verzi ROM LEO.Opravdu díky mooooc.A pro ty co nemaj účet na Rapid tak ho přikládám.
R@!s3r (80)|4.1.2010 10:12
Co říkáte na tuhle ROM EnergyROM_28011_BLACKSTONE_31.Dec.2009_StandardM2.5
R@!s3r (80)|4.1.2010 14:19
Neměl by někdo samostatně tyto hodiny a tento taskbar.Zoufale scháním už druhý den a nic.Předem děkuji.
00338652_ultimate1_xse5.jpg 00338652_ManilaHome_xse5.jpg
zuzkys (356)|4.1.2010 22:58
[quote=tomsoft]Tak to je opravdu zapeklité :mad:
Ta verze rádia je OK, Olinex taky.
Když se to kousne je dole vpravo ten červený text zobrazen správně
[color=red]R 1.14.xxxx
G 56.64.25.34w
B XTGRID~EVO[/color]
nebo se ani ten text dole neobjeví?
Ještě bych to vyzkoušel flešnout, ale bez vložené SD karty a bez SIM.
A když to bude najíždět po fleši, tak než se objeví to "Smart Mobility" tak vyndej baterii, nech to tak 3 minuty bez baterie, pak vlož baterii a udělej hned HR aniž by jsi to zapínala...[/quote]

Tak vypadá to, že bez SIM a paměťovky a hned potom vyndanou baterií to snad vypadá dobře. Dnes to vydrželo celý den bez problému tak uvidíme, ale vypadá to zatím dobře. Takže díky moc za radu.

tomsoft (2734)|4.1.2010 23:23
Dobrá zpráva :)
A tu SIM a SD kartu jsi doufám tam dala až po nějakém tom druhém HR nebo to celý den máš jen bez karet?
Ashrak (22)|4.1.2010 23:33
Zdravím vás pánové,
měl bych jeden dotaz. Nevíte náhodou, jak změnit formát datumu na hlavní obrazovce. Ten, který tam mám, "po I 4", mi zrovna moc nevyhovuje:-). Pokud někdo víte, budu rád za radu. Jo, přes Advanced Config to nejde.
Jinak za vydatné pomoci Toma se mi podařilo flashnout novou ROMku a zatím musím říct, naprostá spokojenost. Tímto mu ještě jednou děkuji za pomoc:-).
tomsoft (2734)|4.1.2010 23:48
Pokud ti jde o Sense 2.5 tak tady máš dva soubory, rozbalit do \WindowsJeden je pro českou (počeštěnou verzi Sense) a druhý pro ENG.
Pouze pro Manila 2.5.1921xxxx
Jinak ty soubory můžeš editovat a ten formát datumu si upravit. Já si to vždy upravuji do formátu: dddd d. MMMM Pondělí 4. Ledna
Ashrak (22)|5.1.2010 00:33
Ahoj Tome,
opět velké díky, už to šlape. Jen malá korekce pro ty, kteří chtějí také upravovat datum. Soubor, který je označený ENG je CZ a obráceně.
tomsoft (2734)|5.1.2010 00:47
:oops: :oops: :D
Hodina je pokročilá a nějak jsem to poplet ... onlouvám se.
Nyní je to již v příspěvku opraveno, díky :yes:
zuzkys (356)|5.1.2010 01:01
[quote=tomsoft]Dobrá zpráva :)
A tu SIM a SD kartu jsi doufám tam dala až po nějakém tom druhém HR nebo to celý den máš jen bez karet?[/quote]

No až po vyndané baterce, po HR - nejdřív jsem nainstalovala ty 2 programy, po kterých se mi to kouslo minule (SU2 a fingerkeybord), stejně je instaluju do telefonu takže karta nebyla potřeba. Pak jsem to nechala asi hodinku bez ničeho - jen na wifi net, abych to trochu zatížila a pak to vypadalo bez protestů tak jsem tam dala SIM a paměťovku (čistě zformátovanou) a šlape to dobře. Takže díky.
tomsoft (2734)|5.1.2010 01:09
:yes: :yes: :yes: :yes:
Takže dobrou :)
fajmi (53)|5.1.2010 17:18
Zdravím,
tak jsem si také flashnul tuhle RoM EVO 1,7 z toho odkazu zde, ale mám od té doby mé HD nějaké pomalé a například ve zprávách mě již několikrát vytuhlo. V kontaktech když se pohybuji, myslím editaci tak je to také dost pomalé. Také se mě stalo, že jsem si včera nastavil oblíbené přatele a dnes jsem zjistil, že úplně zmizeli. Máte to také tak a kterou přesně tu verzi jste si nahráli, myslím včetně htc messaging + MSVC nebo bez ? Já jsem si flashnul tu verzi plnou s htc messaging + MSVC. dík
R@!s3r (80)|5.1.2010 21:31
Ta změna toho datumu se mi nevede.Soubor jsem nakopíroval a v čem to mám změnit?Mno nevím.Kopíroval jsem ten eng soubor který je prý zaměněný a mám Manilu počeštěnou.PLS radu.
rady4_ce4you (229)|5.1.2010 22:09
Pokud ji mas pocestenou, tak jsi mel nahrat soubor pro CZ ne EN do slozky windows a udelat restart ;)
mahoni_ce4you (34)|5.1.2010 22:20
Vyzkoušej z tohoto odkazu http://www.wmmania.cz/forum/viewtopic.php?p=379104#379104 bod 89,jsou to tweaky pro HD2 ale mi to funguje i na HD a dokonce i na vařené romce u Aceru S200.Pokud máš zálohu tak tím nic nezkazíš.
Ashrak (22)|6.1.2010 00:55
Mám opět problém se kterým si nevím rady. Na hlavní obrazovce mi to pořád ukazuje, že mám doručenou SMS zprávu a to i po vymazaní všech zpráv a softresetu. Nevíte někdo co s tím? Díky
fajmi (53)|6.1.2010 01:27
Teď koukám, že většina z vás ma radio 1.17 mě se při flashi té EVO romky nahrálo radio 1.14 myslíte že to, že je mé HD tak pomalé může být tím radiem? Mohu radio nahrát stejně jako romku přes USPL?
Ještě mám jeden problém z předchozí romky jsem byl zvykli vypínat programy přeshorní křížek a také vidět které jsou aktivní a které ne. Teď mě tento křížek velmi chybí. Jak mohu zjistit jestli nemám více programů aktivních? Děkuji za pomoc
R@!s3r (80)|6.1.2010 10:41
To bych taky rád věděl.
w@de (1)|6.1.2010 12:13
Jednoduše:
- klik na X uzavře program
-dlouhý stisk X jej minimalizuje
-dlouhý stisk tlačítka start vlevo dole zobrazí Wm TaskManager
-dlouhý stisk hardwarového tlačítka telefonu překlopí obrazovku do lanscape modu
-dlouhý stisk hardwarového tlačítka ukončení hovoru zobrazí NoData conection
R@!s3r (80)|6.1.2010 12:41
Dá se do rom XTROM_GRIDEVO_17C dát nějak téma energy rom???Nebo máte někdo nějaké pěkné téma.To co tam je je fakt divný a mně se nelíbí a jiná v nabídce není.To samé je Taskbar.Super je tento,ale nezobrazí mi sílu signálu.
R@!s3r (80)|7.1.2010 09:30
Po nainstalování Manila Max od Tomsofta se mi Quick links zdrcli na 3 v řadě.Předtím jsem jich mněl 5.Když v Max Manila dám zpět na dvacet tak se mi objeví volná místa bez ikonek ale už tam nejde nic přidat :( :( :( :( :( :oops: .Celou noc jsem se s tím trápil až jsem psychycky nevydržel a dal HR.Je na to nějaká finta????Teď vím že nejdříve instalovat Max Manila a rozšířit na dvacet Quick links a potom dávat zástupce.
R@!s3r (80)|7.1.2010 15:25
A už tu máme novou verzi ROM od Xannyho [ROM][WWE][07/01/10] XannyTechROM GRID EVO 1.8 (SYS 28014)(ONLINE) a je k mání na
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=594151

Kdo odvážný prubne. :D :D :D :D :D :D :D :D