Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hluchý repráček

paveluh_ce4you (300)|18.12.2009 06:08
Zdravím. Můžete mi prosím poradit servis na FS N560? Z ničeho nic mi odešel zvuk během navigace. Sluchátka fungují, ale zvuk jinak nejde. Popř čím by to mohlo být. V nastavení jsem nic nedělal, nepomohl ani HR. Díky
mcm59 (47)|18.12.2009 09:24
Servis zajišťovala firma Getronics:
U nákladového nádraží 3265/10, Praha 3
Šámalova 62, Brno-Židenice
Nefunkční zvuk může zavinit oxidace kontaktů reproduktorku či konektoru na sluchátka, studený spoj na konektoru sluchátka případně zničený reproduktorek.
Sagat_X (96)|20.12.2009 11:25
Ano, uvedená firma je prakticky jediná, která má možnost sehnat náhradní díly a opravit ti to. Ovšem náležitě si to nechá zaplatit. Když jsem sháněl základní desku do N560 (cca před rokem) a dotázal se u nich na cenu, málem jsem šel do kolen :-D Bylo to cca 12.500,- Kč plus práce!!! Jenom za desku!!! Napsal jsem jim, že děkuji za nabídku, ale že jsem to nové kupoval za 13.500,- v balení Car Set, tudíž je cena neakceptovatelná. Práci jsem navíc po nich nechtěl, udělal bych si to doma sám - není to nic těžkého, otázka 5 minut... Takže pokud je to jen repráček, tak je to dobré (dal by se asi někde sehnat na inzerát z poškozeného PDA za pár korun), ovšem pokud bude závada na desce, tak uvedená firma ti asi moc vyhovovat nebude...

Jo, a jak píše kolega neda mnou, zpravidla je závada v tom konektoru na sluchátka, kde zlobí kontakt, který přepíná zvuk sluchátka/repro (podle toho jestli jsou tam sluchátka mechanicky zasunutá nebo ne). Už jsem měl ale v rukách i N560, které mělo závadu někde na desce a zvuk z repra nešel (jen do sluchátek). Přitom repro bylo OK. Na tom repráčku se není moc co pokazit... Moc na to nevěřím, že budeš mít problém v něm...
tomasd_ce4you (87)|12.1.2010 08:14
Nedavno se mi to stalo take u N560. Odesel repracek. V tom servisu ho zrovna nemeli, ale rikali, ze by jeste mel byt. Ovsem cena: 172 za reprak + 850 za práci tj. 1217 s DPH. Nakonec jsem sehnal vadné PDA a repracek z neho prehodil. Prace na 15minut kdyz to delas poprve a 5 minut, kdyz uz to znas. Jo, a repracek nechteli samostatne prodat , ksindlové. :D No vedi proc, zkousel jsem ho nekde vygooglovat a nepodarilo se. Kdyby ste vedeli kde ho sehnat... Zkusil bych opravit i to vadné PDA, displeje a dotyk. vrstvy se dají na ebay koupit.
prtdlacka (179)|13.1.2010 09:28
Zkusil bych to v gme, jestli tam nemají alternativu.
tomasd_ce4you (87)|13.1.2010 10:10
Tak malý nemají. Spíš servis na mobily, z nějakého by mohl pasovat.