Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MMS problém

zdendaprvni (25)|16.12.2009 10:41
Zdravím,mám problém s MMS kami.Přepnul jsem SMS zprávy do základního režimu,kde v Sense jen prohlížím zprávy,ale od té doby mi nefungují MMSky.Neví někdo řešení?
czbird (334)|16.12.2009 14:56
Pokud mas vypnuty HTC messaging, tak si na posilani MMS nainstaluj ArcsoftMMSComposer_5_0_20_16
Funguju na nem uz od zacatku.

zdendaprvni (25)|16.12.2009 15:37
Díky za radu,Tak jsem to nainstaloval,a nic,jen se mi vedle SMS přidala SMS/MMS,ale odesílat ani přijímat nejde.Když jsem používal HTC Sense tak mi vše fungovalo.:sarcastic:
czbird (334)|16.12.2009 17:04
V popup menu messagingu ti pribyla polozka MMS Settings, tak si to tam nakonfiguruj, jak potrebujes. Funguje to bez problemu
zdendaprvni (25)|16.12.2009 17:15
V nastavení mám vše nastavené.Ve složce Servers mám T-mobile MMS a nedá se s těmi parametry nic dělat.A ještě jedna věc,Vložit Obrázek či soubor lze jen ve Video Message,v nové MMS ne.
czbird (334)|17.12.2009 09:23
Cece tak to nevim - mas opravdu tu verzi, kterou jsem rikal? Podivej se do nastaveni MMS / About. Nektere CABy maji v nazvu jinou verzi nez se pak nainstaluje.
Mi jdou parametry pripojeni nastavovat bez problemu, a do nove MMS samozrejme obrazek pridat taky jde.
bagio (338)|23.12.2009 20:58
proč se sami nenastavily MMSky ? Vždycky to šlo. Mám Vodafone. Jak je nastavit ?
kesu (548)|23.12.2009 21:31
MMS se nastaví automaticky. Zkus to nastavení spustit jeste jednou
bagio (338)|23.12.2009 21:37
Post paid nebo pre paid ?
kesu (548)|23.12.2009 21:44
post-paid - tarif, pre-paid - predplacenka
bagio (338)|23.12.2009 21:56
Tak jsem to měl nastavený,zkusím to znovu.
bagio (338)|23.12.2009 22:32
[quote=bagio]Tak jsem to měl nastavený,zkusím to znovu.[/quote]

Tak mi to nejde,
kesu (548)|23.12.2009 22:52
Chyb bude zřejmě jinde, mě to s vychozím nastavením slape jak hodinky. (mam tarif)
bagio (338)|23.12.2009 23:00
Mám taky tarif a vůbec mě nenapadá kde může být chyba.zkusím se na to podívat a nastavit to ručně.


Už to funguje.Ani nevim jak,jen jsem to znovu spustil.
Johnny83 (44)|27.12.2009 22:25
Nastavení MMS pro všechny co mají operátora Vodafone.
http://ulozto.cz/3444267/htc-hd2-mms.pdf

bagio (338)|28.12.2009 17:11
Super ,dikes.
SexedUp (33)|7.1.2010 17:00
Mám podobný problém,

původně mi SMS nešlo vytvářet vůbec a položka MMS Options se mi v menu neobjevila, ale to proto, že jsem ArcsoftMMSComposer_5_0_20_16
nainstaloval na Memory Card. Po nainstalování do paměti a nastavení správných parametrů v MMS options mi MMS stejně nepřichází. Nějaká idea? Operátor O2, s HTC Messagingem chodily normálně.

czbird (334)|7.1.2010 17:08
Mate spatne nastaveny telefon. Taky pouzivam tentyz Composer, a nemam s prijmem ani odesilanim MMS problem (VF-CZ).
Mate spravne nastavene APN ve WM a MMSC v Composeru?
Taky si overte, jaka je maximalni podporovana velikost MMS u vaseho operatora - Composer ma default 600kB, ale VF-CZ podporuje max 300kB, takze odesilani padalo na hubu.
Musel jsem trochu potweakovat registry Composeru, a pak uz to jelo.
SexedUp (33)|7.1.2010 17:54
Podle mého mám. Nastavení spojení je default který zůstal, při konfiguraci se samo zavede spojení s názvem O2 MMS. bohužel nelze zkontrolovat, protože není v seznamu vidět. Že tam je se zjistí jen tím, že nejde zadat spojení s tímto jménem. S HTC messagingem normálně funguje a MMS chodí přes toto spojení, takže předpokládám že to je OK. Nastavení v Composeru mám také správně včetně volby připojení právě přes O2 MMS... Jediný rozdíl je skutečně ta max velikost, kde je 600 kb, ale to by pro přijímání nemělo vadit.

Dáte mi konkrétní typ, kde hledat registri Composeru? Třeba tam najdu něco, co dobře není :o) Díky

ještě dotaz, máte v někde v menu volbu pro Download MMS?
czbird (334)|7.1.2010 20:16
Tak jo, tak si to projdeme jeste jednou, radeji to rozdelime na vice casti, at se nam to neplete:

1) co znamena "Nastavení spojení je default který zůstal" a "při konfiguraci se samo zavede spojení s názvem O2 MMS" ?
Jak presne se ti mobil chova pri pokusu o odeslani a pri pokusu o prijem MMS? Snazi se pripojit? Zahlasi neco?

V zasade jde pri nastaveni MMS o vice ruznych veci:
a) Nastaveni spojeni k MMS APN podle operatora
b) Zvoleni tohoto spojeni v profilu, ktery pouziva aplikace, ktera s MMS pracuje
c) V profilu musi byt dale uvedena minimalne adresa a port proxy serveru, a taky adresa MMS centra.

2) jak to, ze vytvorena spojeni nevidis? ja taky poustel connection setup, ale vsechna spojeni vidim a muzu i editovat
Kdyz najedes do Settings (normalni, ne HTC) -> Connections -> Connections -> Advanced -> Select Networks, tak v hornim rolovacim menu nevidis tvoje spojeni O2 MMS? Ja ho tam vidim.

3) V Messagingu najed do Menu -> MMS Options... ->
a) Zalozka Servers. Co vidis? Jak mas nastaveny profil?
Server name je jedno, dulezite jsou ale vsechny ostatni polozky (Gateway, port, server address, Connect via, Send limit)
V "Connect via" musis mit vybrane tve spojeni, ktere se pripojuje k MMS centru, tzn. "O2 MMS"
"Send limit" budeme resit pozdeji, zkus nejdrive poslat/prijmout mensi MMS, treba do 100k, at vidime, jestli to vubec neco dela.

b) Zalozka Preferences
Vyber Retrieval mode = Auto.
SexedUp (33)|7.1.2010 20:59
[quote=czbird]Tak jo, tak si to projdeme jeste jednou, radeji to rozdelime na vice casti, at se nam to neplete:

1) co znamena "Nastavení spojení je default který zůstal" a "při konfiguraci se samo zavede spojení s názvem O2 MMS" ?
Jak presne se ti mobil chova pri pokusu o odeslani a pri pokusu o prijem MMS? Snazi se pripojit? Zahlasi neco?

[color=blue]No po instalaci HD se sám spouští Connection Setup s výběrem Czech Republic a O2. Když proběhne, nastaví správně Spojení na Internet jako O2 Internet (v přehledu Settings - Connections). A v My Work Network vytvoří spojení O2 MMS. Když ale rozkliknu "manage existing connections" tak tam toto spojení není vidět - nelze ho otevřít a editovat. Ještě na TyTN se muselo zadávat manuálně. Na HD2 a TPro se nastaví samo. není vidět, ale te tam, protože když ho zkusím přes "Add new modem connection" přidat, stěžuje si na duplicitu.
S HTC Messagingem se při přijmu SMS začne navazovat spojení, které se jmenuje O2 MMS (při kliknutí na status bar se to ukáže) a po té se začne stahovat MMS. Po vypnutí Manila messagingu a nainstalování + nastavení composeruse neděje ni. Posílat jsem nezkusil, musel bych si vzít jinou SIM a nemám jí u sebe. [/color]


V zasade jde pri nastaveni MMS o vice ruznych veci:
a) Nastaveni spojeni k MMS APN podle operatora
[color=blue]ANO mam, viz jak popsáno. Nedělám to zdaleka poprvé, ve Win Mobile jedu léta[/color]

b) Zvoleni tohoto spojeni v profilu, ktery pouziva aplikace, ktera s MMS pracuje
[color=blue]ANO mam v menu MMS Options, záložka Servers, přidal jsem Server O2 MMS a nastavil ho jako default + smazal ostatní[/color]

c) V profilu musi byt dale uvedena minimalne adresa a port proxy serveru, a taky adresa MMS centra.
[color=blue]Nastaveno: Name "O2 MMS", Gateway 160.218.160.218, Port 8080, adresa mms.o2active.cz:8002, connect via O2 MMS (APN jak popsáno)[/color]

2) jak to, ze vytvorena spojeni nevidis? ja taky poustel connection setup, ale vsechna spojeni vidim a muzu i editovat
Kdyz najedes do Settings (normalni, ne HTC) -> Connections -> Connections -> Advanced -> Select Networks, tak v hornim rolovacim menu nevidis tvoje spojeni O2 MMS? Ja ho tam vidim.

[color=blue]Tady ho vidím taky, ale nechodí to, ať je nastaveno přímo "O2 MMS" nebo "My Work Network". nicméně ještě zkusím poslat. [/color]

3) V Messagingu najed do Menu -> MMS Options... ->
a) Zalozka Servers. Co vidis? Jak mas nastaveny profil?
Server name je jedno, dulezite jsou ale vsechny ostatni polozky (Gateway, port, server address, Connect via, Send limit)
V "Connect via" musis mit vybrane tve spojeni, ktere se pripojuje k MMS centru, tzn. "O2 MMS"
"Send limit" budeme resit pozdeji, zkus nejdrive poslat/prijmout mensi MMS, treba do 100k, at vidime, jestli to vubec neco dela.

[color=blue]Kromě limitu mám všechno správně, jak už jsem popsal.[/color]

b) Zalozka Preferences
Vyber Retrieval mode = Auto.
[color=blue]mám[/color]

[/quote]

czbird (334)|7.1.2010 21:38
ad 1c) - Zkus jeste zadat adresu MMSC i s protokolem (ja mam treba pro VF nastavene "http://mms")
ad 2) - MMS spojeni nemusi byt v Network Management vubec vybrane, podstatne akorat je, ze ho pouziva Composer.

[color=blue]"S HTC Messagingem se při přijmu SMS začne navazovat spojení, které se jmenuje O2 MMS (při kliknutí na status bar se to ukáže) a po té se začne stahovat MMS. Po vypnutí Manila messagingu a nainstalování + nastavení composeruse neděje ni. Posílat jsem nezkusil, musel bych si vzít jinou SIM a nemám jí u sebe. "[/color] - toto jsem prehlidnul, takze pokud pouzivas HTC Messaging, tak vsechno normalne funguje? MMS jdou odesilat i prijimat?

Nic dalsiho uz me nenapada :(
SexedUp (33)|7.1.2010 21:44
[quote=czbird]ad 1c) - Zkus jeste zadat adresu MMSC i s protokolem (ja mam treba pro VF nastavene "http://mms")
[color=blue]jo to mám včetně http://[/color]

ad 2) - MMS spojeni nemusi byt v Network Management vubec vybrane, podstatne akorat je, ze ho pouziva Composer.

[color=blue]"S HTC Messagingem se při přijmu SMS začne navazovat spojení, které se jmenuje O2 MMS (při kliknutí na status bar se to ukáže) a po té se začne stahovat MMS. Po vypnutí Manila messagingu a nainstalování + nastavení composeruse neděje ni. Posílat jsem nezkusil, musel bych si vzít jinou SIM a nemám jí u sebe. "[/color] - toto jsem prehlidnul, takze pokud pouzivas HTC Messaging, tak vsechno normalne funguje? MMS jdou odesilat i prijimat?
[color=blue]jj chodí příjem, já z něj zatím nepotřebuju posílat, ale v HTC M to normálně fungovalo. [/color]
Nic dalsiho uz me nenapada :(
[color=blue]To nevadí, i tak dík. Kdybys mi napsal kde hledat Registry Composeru, tak tam alespoň kouknu. Díky[/color]
[/quote]

czbird (334)|7.1.2010 22:02
Jeste me napada - jak jsi vypnul HTC Messaging? Mozna, ze jsi pouzil nejaky jiny zpusob vypnuti, nez ja.
Bezi ti proces "SMS Patch.exe" ?

Registry jsou tady:
HKLM\Software\ArcSoft MMS UA\Config\mm1\MMSCSetting\(nazev profilu)
Ja si zmenil vsechny RecvDefaultSize a SendDefaultSize na 0x4B000 (307200)

Potom jeste tady (konfigurace):
HKLM\Software\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit
jsem zmenil Wap1SendLimit3 a Wap2SendLimit3 zase na 300k - pak to pujde vybrat z comboboxu primo na te obrazovce nastaveni v Composeru
SexedUp (33)|8.1.2010 01:19
[quote=czbird]Jeste me napada - jak jsi vypnul HTC Messaging? Mozna, ze jsi pouzil nejaky jiny zpusob vypnuti, nez ja.
Bezi ti proces "SMS Patch.exe" ?

[color=blue]jj běží, udělal jsem tyhle úpravy v registrech:
"HKLM\services\MSG. e.g. I rename "MessagingService.dll" to "MessagingService.dllx"
"HKLM\system\inbox\externalaccounts. In my case, I rename "SMS" to "SMS.htc"
a po té naistaloval CAP

Už jsem to vzdal a vrátil se k HTC messagingu, přestaly mi chodit i SMS :( [/color]

Registry jsou tady:
HKLM\Software\ArcSoft MMS UA\Config\mm1\MMSCSetting\(nazev profilu)
Ja si zmenil vsechny RecvDefaultSize a SendDefaultSize na 0x4B000 (307200)

Potom jeste tady (konfigurace):
HKLM\Software\ArcSoft MMS UA\Config\UI\SizeLimit
jsem zmenil Wap1SendLimit3 a Wap2SendLimit3 zase na 300k - pak to pujde vybrat z comboboxu primo na te obrazovce nastaveni v Composeru
[/quote]

czbird (334)|8.1.2010 10:27
Hmm, ja jsem se pri vypinani HTC messagingu v nicem nerypal.
Proste jsem nainstaloval .CAB odsud (verze 1.2).
Kdyztak jeste zkus...