Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Poškrábání těla zařízení kolem displeje

Pavel Koza (4761)|14.12.2009 17:41
Před pár dny jsem zjistil, že je zařízení tak svláštně poškrábáno kolem displeje. Asi 2 centimetry od horního okraje jsem našel na levé i pravé straně takové jakoby malé "záseky", těsně vedle displeje. Dlouho jsem si tím lámal hlavu, jak jsem k nim přišel - zařízení nosím v pouzdře od HD a opatruji ho jako oko v hlavě. Navíc mě zaráželo, že bylo poškozené jen na těchto dvou místech, jinde je bez škrábnutí. A dneska jsem na to asi přišel - nosím brýle a při telefonování občas HD2-kou plácnu do obrouček. A protože je mám zrovna v těch místech kovové a s ostrou hranou, udělá to do zařízení malý "zásek". :(

Tak se chci zeptat, jestli si především obrýlení majitelé mohou zařízení pořádně prohlédnout a napsat, jestli je to jen moje nešikovnost nebo jestli je to obecnější nedostatek. :cool:
janox (216)|14.12.2009 19:45
Pavel - myslím, že okuliare s plastovým rámom by Tvoj problém vyriešili ;) :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|14.12.2009 21:58
Za kolik prodáš to poškozené PDA?
lnadeb (65)|14.12.2009 22:11
To je normální, je to materiál úplně na víš co... Je hezký, že displej je z odolného materiálu, který nepoškrábeš ani nevím čím, ale okolní plast, je tak měkký, že to není pěkný... Ještě ta konstrukce je úplně z pr... Prostě kolem displeje, je ten plast ještě vystouplý a tenký, takže udělat tam promáčklinu miniaturním naražením např. na ty brýle je otázkou času... Nevím proč je takový problém udělat kvalitní zpracování, který je odolný... Toto je prostě odfláknutý šunt... Aspon co se týče zevnějšku.
Pavel Koza (4761)|14.12.2009 22:46
Hurá, už jsem myslel, že jsem divnej:) Dík
doktorq (2)|15.12.2009 17:11
[quote=lnadeb].... Nevím proč je takový problém udělat kvalitní zpracování, který je odolný... Toto je prostě odfláknutý šunt... Aspon co se týče zevnějšku.[/quote]
No, nevím, ale problém kolegy je trochu specifický. Já taky používám brýle, ale trochu nechápu jak to je možný fyzicky poškrábat o obroučky. Většina brýlí má plastovou ochranu obroučky kolem ucha, a navíc technicky to je dost divoký mít ten repráček, co je nahoře u ucha tak, abych ještě mobilem štrejchnul o obroučku. Já tam nemám zásek ani jediný.
To zapuštění displeje je opravdu miniaturní a je kvůli tomu, aby se neolámaly hrany skla a dále to např. nepraskalo... Jinak podle toho co jsem viděl jinde, zpracování HD2 není vůbec zlé, ergonomie přístupu k akumulátoru, SIM kartě a SD kartě je opravdu příkladná. Nikde nic navíc, co by se mohlo utrhnout (jako např. krytka napájení u Omnie II) ten kryt jde dobře sundat, i když pevně drží. Nevím, co by se mělo na tom ještě vylepšit...
Jo... teď jsem zjistil, že ten kovový kryt mám promáčnutý :-( Ale byla to docela šlupka... Ten kryt je docela ze měkkého plechu, ale zase, být to plast, už je vejpůl. Tak si vyberte...