Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozdíl mezi indikací sítě "H" a "3G"

libor_m (1026)|14.12.2009 14:30
Jaký je rozdíl mezi indikací "H" a "3G"? V posledních EnergyROMkách se mi začalo zobrazovat "3G", dříve jsem měl vždy zobrazeno "H". Nevím, jestli je to nějakým rozdílem v ROMce nebo WM buildu...

Vím, jaký je rozdíl mezi HSDPA a 3G (EDGE, UMTS, CDMA), jen nevím, jestli O2 něco dělá se sítí, nebo je to mojí cihlou?

Mám program O2 Internet Mobile 384. Moje aktuální rychlost downloadu je cca 1,6 Mb/s, uploadu cca 300 kb/s.

Vzhledem k tomu, že to mám přes zvýhodnění tarif a mám to za babku, tak jsem nikdy moc neřešil, že max. rychlost u tohoto programu je 384 kb/s a já mám víc :D
elba (50)|14.12.2009 16:18
Libore tak to my teda řekni co to oni v tom O2 dělají, mám paušální tarif 1024 a chodí mi to skoro 700kb/s :-((
libor_m (1026)|14.12.2009 16:25
No, mohl bych Ti vyprávět, jaký tam mají bordel třeba ve vyúčtování... V rychlostech fakt netuším :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|14.12.2009 16:53
Těžko říct, kde je zakopán pes - může to být ROMkou (na Treu jsem měl na WM 5 - 3G a na WM 6 - U nebo H). A rychlost? To je maximálka a ne garantovaná rychlost, ne? Mě to stejně přijde vždycky pomalejší, než bych potřeboval, ale možná je to zvykem. :oops:
htcjirka (1875)|14.12.2009 19:52
[quote]jen nevím, jestli O2 něco dělá se sítí, nebo je to mojí cihlou?[/quote]

O2 opet s upgradem BTS i upravilo svoji sit,takze se zobrazuje jako drive 3G a pri stahovani H.Nicmene jsou jeste stale mista kde se zobrazuje trvale H.
Jinak na 3G s nadstavbou HSDPA si nemohu stezovat,stabilne mam rychlost v mem regionu zejmena v Pruhonicich a Modleticich 2.5Mb/s-3Mb/s coz je na mobilni internet celkem pekne.Jinak mam tarif 1024.
rein (104)|14.12.2009 20:20
Ja mám takú skúsenosť, že mne zobrazuje "3G" keď je pripojený k internetu, ale keď niečo ťahá tak sa ikonka zmení na "H" napríklad keď otvára stránku alebo keď aktualizuje mail,počasie, kurzy,....
ale toto nemusí platiť vždy a všade, hlavne záleží na operátorovi a technológii ktorú používa, keď som bol vo Viedni tak som mal Hčko stále aj keď nič neťahalo.
htcjirka (1875)|14.12.2009 20:22
Ano,o tom se bavime O2 donedavna pouzival trvale H,nyni se vratil k variante kdy spoustel kdysi sit tj 3G a pri tahani dat H
libor_m (1026)|14.12.2009 21:12
[quote=Zdenek Malinsky]A rychlost? To je maximálka a ne garantovaná rychlost, ne?[/quote]
Jasně, 384 kb/s je maximálka, ne garantovaná. Těch 1,5 Mb/s je průměr.

[quote=htcjirka]O2 opet s upgradem BTS i upravilo svoji sit,takze se zobrazuje jako drive 3G a pri stahovani H.Nicmene jsou jeste stale mista kde se zobrazuje trvale H.[/quote]
Jojo, přesně tak. V klidu je "3G", když tahá, tak NĚKDY skočí na "H", ale někdy se rychle vrátí zpátky na "3G".

[quote=htcjirka]Jinak na 3G s nadstavbou HSDPA si nemohu stezovat,stabilne mam rychlost v mem regionu zejmena v Pruhonicich a Modleticich 2.5Mb/s-3Mb/s coz je na mobilni internet celkem pekne.Jinak mam tarif 1024.[/quote]
Tak to Ti závidím ;)
Docent (1234)|16.12.2009 17:05
[quote=libor_m]No, mohl bych Ti vyprávět, jaký tam mají bordel třeba ve vyúčtování... [/quote]
Kdyby jen ve vyúčtování... Před 7 měsíci jsem rušil korespondenční adresu a právě mně na ni dorazila 7. faktura od toho zrušení... 5x jsem byl na prodejně, kde jsem to rušil, 2x volal na linku a houby platné. Takže teď napíšu generálnímu řediteli, jestli by se toho primitivního úkonu neujal sám, když holt má tak blbé zaměstnance, že nedokážou ani to, co v České spořitelně...

libor_m (1026)|16.12.2009 18:57
OT: Jo to já, když jsem měnil adresu ze staré na novou, tak mi to změnili na ještě starší. Normálně by člověk nevěřil... :O
elba (50)|18.1.2010 12:19
No asi si nerozumime v tech rychlostech, pri mereni v Pro mi to ukazuje rychlosti +- 4,5 MB, avsak pri mereni pripojeneho mobilu coby modem jen tech zminovanych 500 az 700 kbs, no a nekdy jeste min.
Jo taky mam perlicku s O2, pri prechodu na fyremni sit (ktera vyuziva O2) mi poslali fakturu za mesicni stazena data na castku skoro 750 000 Kc :-)))
BLAZNI.
PS: a koukam ze mi nejak vypadla cestina z klavesnice :-(