Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2: Oficiální fix pro vadný fotoaparát (růžový střed)

Pavel Koza (4761)|12.12.2009 00:01
http://www.htc.com/www/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=808

Na webu HTC se objevil nový a dlouho očekávaný patch opravující špatné fotografie mající růžový střed. Fix je určen pro ROM verze 1.60.XXX.X nebo starší. Instalace je jednoduchá, stačí soubor stáhnout, zkopírovat na zařízení a tam spustit. Pokud zařízení smažete (hard reset), musíte patch aplikovat znovu.
bagio (338)|13.12.2009 13:04
Mám to pořád růžový,možná méně .
Pavel Koza (4761)|13.12.2009 13:28
Dneska jsem fotil a mám stejné poznatky. Zdá se, že se jedná o HW problém a HTC se ho snaží softwarově rušit, jenže to moc nejde... No, jestli budou reklamovat všechny první HD2, tak se celkem prohnou... :)
bagio (338)|13.12.2009 13:31
Budou to mít drahý :-) .Ještě jsem vyzkoušel vypnout automatické vyvážení bílé a je to zas o trochu lepší.
Zdenek Malinsky (9781)|13.12.2009 15:58
Třeba to měla být původně série pro růžového operátora = T-Mobile ;)
bagio (338)|13.12.2009 16:00
:D Ono to tak vypadá.
xaries (195)|13.12.2009 17:43
No nevím o kolik to Vy máte lepší ale já to mám stále stejné i s tím opravným patchem:-(
Pavel Koza (4761)|13.12.2009 22:38
Ted jsem to zkousel dukladne a je to naprd uplne stejne. Dokonce to ted nove (nebo jsem si toho predtim nevsiml) ukazuje ruzovej flek i pri zivym nahledu na displeji... Proste eeeeee :dead:
martenz (5)|13.12.2009 23:17
Souhlasim,uz sem psal ze to je podvod.Me to z meho pohledu prijde horsi hlavne v tom ze fotky s bleskem mam strasne presvicene a pred tim byly v poradku.Takze predtim byly fotky na nic venku a ted jsou na nic i vevnitr.SKVELE!!!
bungee (24)|14.12.2009 00:14
ze tam ten fotak vubec davali, ze se na to nevyprdli. Hlavne ze PDA za docela velky prachy. Nejsem ani zastancem, ani odpurcem, proste neutralni uzivatel jineho PDA. Svym zpusobem je to nejlepsi PDA co kdy spatrilo svetlo sveta. Jasne, fotak je mozna za ta posledni vec na kterou by clovek nadaval, pac kdo chce delat poradny fotky, tak si koupi fotak, ale... Jde o to ze s timhle se ani ty momentky delat nedaji. A to je celkem zarazejici. JInak cekam jenom na penize, abych si ho mohl koupit. Pac se me to jako stroj zda byt fakt best, jen se celkem bojim(vim ze docela neopravnene) kapacitniho displeje, ale je to jen muj pocit, kterej neberte vazne, je to opravdu jenom o zvyku.
mikulec (116)|14.12.2009 07:58
Chlapci, precitajte si tento clanok a zasmejte sa: http://pocketnow.com/thought/clarification-the-pink-spot-syndrome

Ruzove skvrny maju skoro vsetky telefony. Niekto si vsimne ruzovu skvrnu na HD2 a hned na to kazdy pinda, ale to ze to maju aj ine, dokonca aj iPhone nikoho nezaujima.
Pavel Koza (4761)|14.12.2009 16:08
No, to je sice pěkné a když jsem zkusil svojeho Diamonda2, tak vyfocená zeď je taky pěkně jako prasátko. Jenže to má jednu vadu - normální člověk čistou bílou zeď moc často nefotí a když fotí normální věci, tak je to krása. Viz. tohle bílé Porsche. Zkusil jsem si pipetou změřit i barvy v místě největšího případného zrůžovění a rozdíl mezi kanály je maximálně 5 bodů (v hexa barvách).

Ale dík za odkaz. Výše uvedený test jen pravděpodobně dokazuje, že to je skutečnš věc software a měla by tak být odstranitelná nějakým fixem.
00337458_porsche_94pE.jpg
bungee (24)|14.12.2009 18:07
to je sice pekny, ale furt to nevysvetluje proc u nejvybavenejsiho PDA je uprostred fotky ruzovej sajrajt, nechci iPhone a podobny hovadinky, nezajimaji me, zajim ame HD2, tak nevim proc odkazujete zrovna na tento clanek.

Nehlede na to ze muj starej P535 sice nefoti vubec nejak extra, pomalu se na to divat neda(sem rozmazlenej kanooonem 350D), ale zadnej ruzovej nadech sem nikdy nespozoroval, ani u jinejch hloupejch telefonu, viz SE.
spajdr_ce4you (0)|15.12.2009 17:35
Já jsem růžový střed neměl ani před fixem, navíc po nainstalování fixu se mi zaostřil obraz, nejvíce po stranách, takže asi tak.
bungee (24)|16.12.2009 00:58
óóóóóóó, pan nejstastnejsi, muzes sem prosim hodit nake foto? Samozrejme v plnem rozliseni a nijak neupravovane? To by me vazne zajimalo, diky moc.
historik (19)|16.12.2009 11:21
[quote=spajdr]Já jsem růžový střed neměl ani před fixem, navíc po nainstalování fixu se mi zaostřil obraz, nejvíce po stranách, takže asi tak.[/quote]

Ja som na tom rovnako, žiaden ružový fľak v strede fotiek nemám, a to ani pri fotení bielej steny. Firmware zatiaľ pôvodný, 1.43 EE (myslím). Tel je z druhej dodávky do SR.

historik (19)|16.12.2009 11:22


Vegan (133)|16.12.2009 11:25
Tak sice ses neptal me ale i ja mam fotak bez problemovy ( bez aplikovaneho opravneho patche vypada fotka takto )
bungee (24)|16.12.2009 20:45
tak to je opravdu zvlastni ale naprosto ti verim. Tak to musi byt chyba asi kus od kusu, ale zase kdyz je chyba v SW, tak by to melo potkaz zase vsechny a neni to pravda, tak nevim, kde je zakopanej pes
htcjirka (1875)|16.12.2009 21:10
Od zacatku tvrdim,ze je to HW problem.Nekomu fix pomohl,nekomu vubec a nekdo naruzovelou vubec netrpi.
I HTC zezacatku tvrdilo ze je to HW problem.
Vegan (133)|16.12.2009 22:55
Kazdy FotoCip vyzaduje tak zvany format barev. Kdyz se napriklad do zrcadlovek montuje CIP pripadne pri oprave vymenuje nahrava se do instrukci jak nakladat se syrovimy daty s cipu pri ukladani do Rawu nebo JPG jakasi mapa barevneho zkresleni v urcitych oblastech cipu. Bylo mi to popisovano tak, ze vetsina modernich Fotocipu dnes ma tendenci pri okrajich fotky tahnout do zelena a ve stredu tahnout do cervena. Nikon dokonce zasel tak daleko, ze ve svem foto editoru pro RAW ( nikon capture editor NX ) ma v polozce "White balance" soupatko "Tint" ktere resi prave pripady kdy se na fotce toto projevi i pri optimalizaci syrovychdat jez provadi sam fotak pri ukladani do RAWu.
Tak to mi to popsal kamarad jez pracuje v servisnim centru Olympusu v Prerove a ma nastarosti opravy digitalnich zrcadlovek. Udajne pokazde, kdyz v nejake zrcadlovce meni cip musi do casti FW nahrat nove instrukce toho jak upravovat data primo s tohoto konkretniho noveho cipu, ponevads kazdy cip ma ono zkresleni trosku jinak posunute a tudis se musi u kazdeho merit zvlast a take zvlast optimalizovat. Udajne asi toto hosi v HTC podcenily a tak se deje to co se deje, ze nekdo problem nema a nekdo problem ma a pritom je to opravdu jak HTC tvrdi jen SW zalezitost. Prave na doporuceni tohoto meho kamrada jsem do sve HD2 ani patch nedaval ponevads ted mam obraz jaks taks vyvazeny a po aplikaci patche bych pravdepodobne mel stred nazelenaly. Snad jsem nic nezkomolil.
Zabza12 (87)|17.12.2009 08:37
Myslím, že tohle perfektně vysvětluje celou situaci.
ricz73 (1)|8.1.2010 12:14
Jsem téměř přesvědčen, že se jedná o chybu hardware, kterou se navíc HTC dosud nepodařilo odstranit - viz fotografie pořízená novým Google telefonem - http://data.idnes.cz/soubory/chytre-telefony/A100108_VOK_2010-01-07151554.JPG
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2010 12:20
link Nevím, zda jen HTC. Nebo myslíš, že Motorolu a iPhony taky vyrábí HTC?

A odkazy dávej klikací - nejsme warez fórum.
Jess_ce4you (61)|12.11.2010 18:51
Ahoj, ake vam robi fotky HD2 s novou ROM_Leo_S_HTC_WWE_3-14 :((