Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Automatické vypínání GPRS

jikous (15)|8.12.2009 20:23
Ahoj, semtam použiju internet a automaticky se zapne Datové připojení. Nevíte někdo zdali existuje nějaké nastavení nebo prográmek, který to po určité nečinnosti automaticky vypne jako je to například u Wifi?
Mám WM 6.5 CZ
Zdenek Malinsky (9781)|8.12.2009 21:23
Automaticky nevím, ručně NoData! od MoDaCo (free).
Proč to potřebuješ? Kvůli množství dat s ohledem na datový tarif?
Rampelnikov (18)|8.12.2009 22:47
Zdravím! Automaticky to lze nastavit v TD2 Tools. Program je na xda-developers.
jikous (15)|9.12.2009 06:22
po přečtení zdejšího fóra a z subjektivního pozorování bych řekl, že spuštěné GPRS zatěžuje více baterku a vypínat to přes Nastavení / komunikace růčo je zdlouhavé. Nedělám s telefonem moc experimenty, ale víceméně jej musím denně nabíjet. Snažím se hledat cesty jak to zlepšit.

Prográmek NOdata znám, ale zase je to ruční práce :-)

XDA zkusím, díky
tom79 (21)|9.12.2009 10:35
Taky mi to vadí, si třeba zaktualizuju počasí a připojení se mi už nevypne, stejně tak, jako když na něco mrknu na internet, tak datový přenos zůstane zapnutý. Přitom například po odeslání MMSKy se sám zapne/vypne. Jsem si myslel, že to je nějaká chyba mého mobilu, ale koukám, že teda asi ne. Já to vypínám ručně.
Pavlus_ce4you (125)|9.12.2009 11:49
Nainstaluj si HD TWEAK, tento je česky.
Používám ho a je super. Mám nastavené automatické odpojení po minutě.
Zdenek Malinsky (9781)|9.12.2009 13:07
Aha, tak to já nejsem takový Jirka Spořínek, správný kluk a kamarád :D - kontinuálně syncuju s exchanege serverem, počasí po 30 minutách, RSS po 20. Pro mě by to nemělo smysl.
Xfantasy (184)|16.12.2009 13:38
Jojo,HDTweak je dobrej. U mne odpojování nehrozí,protože používám Skype a pak po odpojení Skype řve jestli se může připojit,fakt vopruz.
Jinak samo že mám aktualizaci počasí a k tomu i emailů,takže bych zase nic neušetřil. Navíc si nejsem jistej že to tolik žere.