Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Příslušenství - nabíječky, obaly atd...

kralk (43)|6.12.2009 21:45
Ahoj,

založil jsem další téma diskuse, protože dle mého názoru by se stejně časem objevilo - máte někdo zkušenosti s autonabíječkou pro tento telefon která opravdu funguje? Já jsem bláhově pořídil toto s tím, že jsem počítal, že připojím standardně dodávaný synchronizační kabel. Bohužel to nefunguje - telefon se sice probudí ze sleep režimu, ale ikona baterky se na nabíjení nezmění. Koupil jsem tedy obyčejný USB-micro USB kabel a připojil ho k výše uvedenému adaptéru - bohužel se stejným výsledkem, nefunguje. Oba kabely jsou při zapojení do USB portu v PC nebo notebooku normálně funkční a telefon nabíjejí. V sunnysoftu jsem dostal doporučení na toto což je sice pěkná nabíječka, ale já mám velmi špatnou zkušenost s navíjecími kabely a proto do toho nejdu. Máte někdo podobný adaptér do CL slotu jen s USB výstupem a k tomu připojený buď dodávaný synch. kabel nebo obyčejný USB - micro USB a hlavně vyzkoušené že to funguje? Na tuto variantu se ptám záměrně, protože mi přijde lepší mít to takto oddělené a v případě potřeby adaptér použít i a nabíjení jiného zařízení, které se přes USB port dá nabíjet...

Díky za info.
chrepet (6)|6.12.2009 22:39
Zdravim, také jsem o tomto typu autonabíječky přemýšle, ale nakonec moje nedůvěra k univerzálním věcem převládla a koupil jsem právě u Sunnysoftu originál nabíječku Samsung a vidim že jsem udělal dobře a ještě jsem ušetřil.
DaveCZ-OV (25)|26.12.2009 04:29
Zdravim
Mam podobne negativni zkusenost s auto USB nabijeckami. Zkousel jsem 3 autoUSB nabijecky, a 2 stoho nefungovali obe mely 1000mA (obe 2 bezne pouzivam s looxemN560, bez problemu) potom jsem zkusil 400mA autoUSB a facha skvele. 0riginal nabijecka ma 700mA, stoho usuzuji, ze muze byt problem v nabijcim proudu, pokud je proud kolem 1000mA or vic tak proste nenabiji.
DaveCZ-OV (25)|27.12.2009 14:26
Tak tim to asi taky nebude , zkousel jsem dalsi 2 autoUSB 850mA, a nefacha ani jedna. (Obe fachaji s looxem N560)
fofo44 (12)|4.1.2010 14:56
Na jednom fore som videl navod na malu upravu.
"A problém s dobíjením přes USB z PC a naopak z obyč USB dobíječky 12V/5V do zapalovače jsem vyřešil.
Originál dobíječka 220V/microUSB má totiž propojeny do zkratu piny 2 a 3. Pin 1 je +5V a pin 5 je mínus dobíjení a pin 4 je nezapojen.
Toto je důvod proč obyčejné dobíječky nefungují.
Úprava spočívala ve zkratování středních pinu 2 a 3 na USB v dobíječce 12V/5V a už to dobíjí i na obyčejný kabel USB/microUSB dodávaný jako příslušenství pro propojení PC ActiveSync. Kabel je propojen na pinech USB-microUSB 1-1 2-2 3-3 4-5. "
Nemam moznost to vyskusat. Skuste a dajte info ci pomohlo
Vitezslav2 (226)|3.2.2010 16:38
Zdravím.Nemáte někdo zkušenost s držákem do auta pro iPhone?Přístroje jsou rozměrově podobný.