Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navigace GPS na Omnii II

VJY (2)|2.12.2009 19:10
Ahoj Omniáci.
i8000 mě učarovala, protože nejsem technoid a stačí mě jedna krabička na všechno (přiměřeně). Zajímá mě, jaké máte zkušenosti s navigacemi. Mám nainstalovanou free verzi od Smartmaps a docela to ujde místo papírové mapy. Pokusil jsem se instalovat Navigon MobileNavigator7, ale ten jsem nerozchodil. Tak pokukuju po IGO8.
Za každou radu předem děkuji.:cool:
chrepet (6)|2.12.2009 19:30
Zdravim a gratuliji k dobré koupi, mam omnii již skoro tři měsíce a jsem velice spokojen. Navigaci používám IGO8 s hlasem Pavla Lišky a spokojenost, můžu doporučit.:))
VJY (2)|3.12.2009 21:27
Skvělé, a jak s instalací. Omnia není na oficiálně podporovaných zařízeních uvedená a rozlišení displeje má 2x větší na obě strany. Je na to nějaký fígl. Nebo stačí stahnout nainstalovat do vnitřní paměti a vyrazit ven?
VJY
chrepet (6)|3.12.2009 23:29
S instalací nebyl problem, akorát po nainstalování jsem musel nastavit stejný port v telefonu a v navigaci a vše funguije.

[color=red]Při registraci jsi se zavázal dodržovat PRAVIDLA, tak si je ještě jednou prostuduj a hlavně dodržuj. Díky admin
Odkaz na warez smazán. [/color]
robmaister (1)|21.12.2009 15:28
Mam nahrane navigace Sigic , Igo 8, a tomtom.Vse jsem rozbehl bez mensich problemu v kazde navigaci je automat. vyhledavani portu aby gps slapala jen u tomtoma musite nahrat gps gate a pak fici jak vitr a tyhle tri navigace vrele doporucuji
Vitezslav2 (226)|21.1.2010 11:38
Jak vám dlouho trvá,než chytí GPS příjem.Nainstaloval jsem iGo a Sygic a čekám půl hodiny a nic.Satelity jsou vidět,ale k připojení nedojde.Po půlhodině mne to přestane bavit.Měl jsem HTC a tam to naběhlo za pár vteřin.
Eteňák (68)|21.1.2010 13:30
to Vitezslav2 : Píšeš do všech možných fór a většinou se jedná o samé základní věci, které si můžeš vyhledat.Asi to ale nebude tvá silná stránka kliknout na hledat a získat si požadované informace a nebo to je jen tvá pohodlnost.Jsou to vždy otázky, o kterých se tady i jinde mnohokrát psalo a řešilo. Z tvých dotazů (problémů) co různě všude popisuješ to vidím na problém buď v zařízení a nebo v tobě.
Neber to nějak moc osobně ale asi se bude třeba trošku zamyslet.
Takhle jen zbytečně zaplňuješ sekce a činíš je méně přehledené (..a k tomu jsem byl teď už donucen i já :sarcastic: )
osud (13)|21.1.2010 14:05
Eteňák má pravdu že už to tu je. Navíc nepíšeš jestli jsi stáhnul data do XTRA nebo jestli jsi nastavil COM pro IGO atd.
Vitezslav2 (226)|21.1.2010 14:25
Omlouvám se,ale pročítal jsem to tady a všude se píše o nastaveních,které samozřejmě mám správně (podle tohoto vlákna).Jinak bych si o radu nepsal.Zajímalo mně hlavně to,jestli je to u druhé řady Omnie normální,že tak blbě GPS čip komunikuje s navigacema.
barberry.pha (13)|23.1.2010 10:17
navigace funguje naprosto bez problemu jenom mi prijde ze ty s nim mas nejaky problemy ....
pri prvni spuseni igou jsem si dal vyhledat gps a nastavily se mi automaticko porty a nasla se gps, predtim jsem si pres xtra stahl polohu gps a pri tak jsem nemusel cekat pri prvnim spusteni vice nez minutu a pri opetovnych pripojeni to bylo do deseti sekund ... samozrejme jsem se poprvy pripojoval venku ....
jediny problem s gps je u tomtoma pokud vim u kterycho se musi pouzivat gps gate ... jinak vsem to funguje bez problemu .. takze kde je asi problem? ....
hvezdar1 (13)|10.2.2010 20:24
Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s pokusem stáhnout Google mapy v.4. Když mi přijde SMS na ktere by mela být adresa ke stažení, tak mám omluvu, že naše přístroje nejsou podporovány. Tuhle hlášku jsem měl už i u verze 3, ale nkěkde se mi to podařilo stáhnout a šlape dobře, asi neví že není podporována. Prosím o radu jak tu v.4 stáhnout jinak než přes SMS ?
Blekota (120)|4.3.2010 23:53
nevie niekto ako vypnem v omnii II a-gps aby som netahal hoci male ale predsa neake data?

na omnii i900 to je v menu ale v omni II to nie je v menu takze vie niekto ako na to?
barberry.pha (13)|5.3.2010 07:29
nastaveni/obecna nastaveni/gps/xtra .....
vsechno v tom tel je .. jenom to chce vice hledat ...
hvezdar1 (13)|5.3.2010 07:42
Kuzu stahnuti Google mapy v.4. jsem vyresil nejmene elegantne, ale efektivne tim, ze jsem pozadal kolegu aby mi to stahl na svuj mobil a od neho jsem to skopiroval bez problemu. Tímto potvrzuji, že i kdyz Google mapy v.4. tvrdi, ze nejsou pro Omnia II, tak asi o tom nevi a vse je jak ma byt.
Pavel Kummer (6)|29.6.2010 20:18
Myslím příteli, že je jednoduší odpovědět, než popisovat jaký jsem vůl. Vůbec se mě to netýká, ale tvoje pindy mne popudily i po roce.
Spikerrr (1)|6.8.2010 23:00
IGo8 skvěle funguje zkoušim ji teď pár dní a super, ale chce si k tomu ještě nainstalovat GPSmodDriver pak to budefungovat.
GPSmodDriver se pomáhá spojit s GPS příjímačem a s vyhledáváním satelitů.:yes:
dalid (56)|3.9.2010 21:34
Mojej O2 sa IGO8 nejako nepacilo... Pri testovani na cca 20km useku 3km pred cielom zmrzla pre nedostatok pamate... Pomohol iba SR... Ked ni to spravilo treti krat islo IGO tatam a fungujem na Sygicu.. Nie je tak namakany, nedaju sa mi nemit skiny a pod, ale vzdy ma NAVIGUJE a to aj pri 10MB volnej pamate... IGO zahltilo kludne 40 MB volnych pred jeho spustenim.. Ale nehanim. Mozmno som mal iba nejaky blby build...
Lajda_ce4you (1)|13.8.2012 17:33
Tak já má jiný problém. Snad mi někdo poradíte. Jel jsem do Bulharska a GPS mi jela na port Com0 při rychlosti 38400, ale v Maďarsku se mi na dálnici ztratila a už nenaběhla. Musel jsem použít svůj starý XDA Orbit, který mě pak navigoval do konce cesty. V Bulharsku jsem pak nastavil porty podle Orbitu na Com4 a automaticky pak mi našel satelity. Testnul jsem ho tedy zpět a asi po 300km jízdy se mi opět ztratily satelity a nefungoval. Jel jsem tedy podle Orbita zpět. Na Srbsko Maďarské hranici jsem opět nalezl satelity a GPS se chytla, ale pouze do Bratislavy a pak zase se ztratila. Nevím, co si mám o tom myslet. Doma pak mi opět GPS naběhla bez problémů. V čem je tedy problém? Zkusím ještě port Com7, ale nejedu už nikde daleko. Navigaci mám Igo8 a AutoMapa. Obě mi jely jen po tu danou dobu.