Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SW pro WM pro vzdálené spuštění programu na PC

Paullus_ce4you (400)|2.12.2009 00:13
Přátelé, nevíte zda pro Windows Mobile neexistuje nějaký program, který by vzdáleně (bez účasti Activesyncu) spustil na PC jeho program? Mám na mysli něco obdobného, jako je pro stolní Windows Psexec.exe od Sysinternals.

Konkrétně mi jde o to, abych na PC neměl trvale spuštěný VNC a mohl si jej prostřednictvím PDA vzdáleně aktivovat až těsně před použitím.
Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2009 14:10
Jaký máš PDA? Není touž součástí ROMky?

EDIT
Tak pokud souhlasí, co máš v profilu, že HTC Touch HD, tak o tom psal přímo v recenzi Pavel: Potěšil mě Remote Desktop přímo od Microsoftu, který mi umožní spravovat servery přímo z mobilního zařízení. 1. odstavec a je to tam i na 4 screenech.

mistm (477)|2.12.2009 16:20
Nechapu proc nechces mit spousteny VNC server porad kdyz uz tam chces mit neco pres co tam budes pristupovat vzdalene. Taky si muzes spustit SSH server a pripojovat se pres putty a pak si spustit VNC.
Paullus_ce4you (400)|2.12.2009 21:33
ZM, díky za reakci. Jak jsem Pavla pochopil, pro tenhle případ (Remote Desktop) je požadováno serverové řešení, tedy přinejmenším něco s XP Professional. On ten můj PC ale není přímo server, je to jen domácí jednoúčelový nettop, s Vistou Home Basic, na kterém mi běží jedna kancelářská aplikace, na níž musím být bezpodmínečně kdykoli odkudkoliv připojitelný.
To také jsem a sice prostřednictvím programu Radmin 3, který je nesrovnatelně lepší než jakýkoliv typ VNC (tedy zejména podstatně rychlejší a bezpečnější).
No a po večerech bych chtěl zmíněný nettop (zařazený v domácí LAN resp. WLAN síti používat doma jako multimediální centrum a to i pomocí PDA. Na něm však Radmin nechodí a VNC z něj vzdáleně pustit neumím, což je podstata tímto threadem řešeného problému.
Paullus_ce4you (400)|2.12.2009 21:38
[quote=Mist]Nechapu proc nechces mit spousteny VNC server porad kdyz uz tam chces mit neco pres co tam budes pristupovat vzdalene. Taky si muzes spustit SSH server a pripojovat se pres putty a pak si spustit VNC.[/quote]

Rovněž dík za reakci.
Ohledně důvodů, proč nechci míst spuštěný VNC, viz odpvěď Zdeňkovi M.

Jinak pojmy "SSH server" a "Putty" jsou pro mne vesničkou střediskovou nedaleko Toleda. Jsem prostá lama, která se PC a PDA zabývá pouze okrajově.

Paullus_ce4you (400)|3.12.2009 00:51
[quote=Mist]........Taky si muzes spustit SSH server a pripojovat se pres putty a pak si spustit VNC.[/quote]

Tak se mi to povedlo. Sehnal jsem si nějaký Fresshd pro PC a Putty pro PDA a přes posledně jmenovaný prográmek se dostanu do příkazové řádky PC, kde už můžu spouštět předem připravené batchové programy. VNC je asi se svým grafickým rozhraním praktičtější, ale ten SSH program bude zřejmě bezpečnější.

Takže Miste, díky moc.

mistm (477)|3.12.2009 11:21
SSH je protokol, ktery vznikl jako nastupce telnetu, protoze telnet nebyl sifrovany. Nejpouzivanejsi server je openssh, ktery rozjedes i na windows. Jestli uz neco mas, tak se koukni jak casto je to aktualizovany, aby tam nebyly nejaky bezpecnostni chyby. Jinak dobre, ze ti to uz chodi :-)