Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smártřády - hledání nejbližší zastávky pomocí GPS

MilaCzeque (109)|29.11.2009 23:25
Taky vás nebaví zadávat do Smartřadů nejbližší zastávku? Jsem si za jedno odpoledne poskládal aplikaci co to bude dělat za mě a tady jí dávám k dispozici.

Pravidla:
[l1st]
  • Nainstalovat pomocí přiloženého cabu.[/*]
  • Smartrady musí běžet na pozadí a musí mít načtený jízdní řád Prahy (když bude zájem mohu přidat libovolné body z poi.cz).[/*]
  • PDA musí mít validní gps signál a to pomocí té nativní GPS služby (Start / Settings / System / GPS). Odmítám implemenotvat parsování NMEA protokolu a otevírání COM portů. Tedy podporované systémy jsou WM5 a WM6.[/*]
  • Po spuštění aplikace se zjistí aktuální poloha a najde nejbližší zastávka se naťuká do políčka "Z" na aktuálně otevřené kartě ve Smartřádech.[/*]
  • Aplikace nemá žádné GUI. Pokud vše proběhne správně, nevyhodí ani žádnou hlášku.[/*]
  • Úspěšně testováno na HP hx4700 a HTC HD2.[/*]
  • [/l1st]

    Děkuji autorům Smartřádů a lidem z poi.cz.
    Jason_ce4you (260)|30.11.2009 15:04
    Šikovný...díky.:yes:

    Edit.
    Jestli tomu dobře rozumím, tak to funguje jen pro Prahu.....
    Pokud bych chtěl třeba dálkové autobusy (mimo Prahu), tak to jde nějak nastavit, nebo co je potřeba stáhnout?
    MilaCzeque (109)|1.12.2009 21:10
    Rozumíš tomu dobře, pokud chceš dálkové autobusy, budeš je muset nejdřív posbírat, já z nich pak můžu vyrobit databázi. Pokud jich potřebuješ rozumně málo, pošli mi jejich souřadnice a jména (která se používají ve Smartřádech) v PM.
    Jason_ce4you (260)|1.12.2009 21:23
    Dík za ochotu, stačí mi to, tak jak to je. Jen jsem se chtěl ujistit, že jsem to dobře pochopil....:yes:
    osch (1330)|2.12.2009 16:26
    Ahj. Nemohu to rozchodit. Jediné co mne napadá je, že mám Smart Řády nainstalované na kartu. Je možné že to dělá neplechu? Díky.
    Jason_ce4you (260)|2.12.2009 16:59
    Mám je taky na kartě a funguje to.
    MilaCzeque (109)|2.12.2009 17:22
    Nemohu rozhodit znamená co?
    Aplikace se nespustí a systém řekne, že nastala chyba?
    Aplikace se spustí, vypíše chybovou hlášku a skončí?
    Aplikace se spustí, najde nejbližší zastávku, ale nepovede se jí přepnout na smartrady a vyplnit jí?

    Kde jsou smartrady nainstalované je jedno, jen musí běžet, mít načtené jízdní řády a být na obrazovce s výběrem "z", "kam" a spol.
    osch (1330)|4.12.2009 09:30
    Smart řády jsou spuštěné, GPS aktivní, po spuštění Smartrady GPS vyskočí hláška err: Smartrady nejsou spuštěné!
    MilaCzeque (109)|6.12.2009 21:00
    Tak to je přinejmenším podivné, tahle chybová hláška se zobrazí, pokud se nenajde okno se jménem "smartrady". Mohl byste pomocí TaskMgr zjistit, zda Smartřády mají okno s tímto názvem (viz příložený obrázek)? O kterou verzi smartřádů se jedná?
    00336996_Screen01_HC0N.png
    osch (1330)|7.12.2009 11:04
    Tak to okno tam mám, ale název s diakritikou. Verze SmartŘádů je 2.1.0.
    00337032_Screen01_1uh7.jpg
    MilaCzeque (109)|7.12.2009 18:08
    Jo, tak to leccos vysvětluje, po upgradu na aktuální verzi to začne fungovat.
    osch (1330)|8.12.2009 13:07
    Paráda. Už to funguje. Díky moc za pomoc. Pomohla aktualizace SmartŘádů.
    chose007 (37)|16.12.2009 13:53
    Ahoj, co se týká GPS, tak vás možná potěší, že v tomto ohledu jsme před nedávnem začali vyjednávat s Chapsem a vypadá to, že brzy bychom mohli mít pro použití ve Smartřádech veškeré GPS souřadnice, které jsou obsaženy v IDOSu (a není jich málo). Pokud všechno dobře dopadne, tak už brzy by měly přibýt ve Smartřádech nové funkce, které s GPS souvisí a které by mohly být myslím velice zajímavé. Co třeba funkce "vyhledávání spojení z aktuální pozice uživatele do zadaného cíle" - tedy uživatel by vůbec nezadával zastávku "Odkud", ale nalezená spojení by vždycky začínala pěším přechodem na (pro dané spojení) nejvýhodnější blízkou zastávku, přičemž délka pěšího přechodu by se vypočítala podle vzdálenosti uživatele od zastávky (samozřejmě pouze vzdálenosti vzdušnou čarou, což by ale nemuslo tolik vadit). Nebo můžeme přemýšlet i o nějaké primitivní navigaci uživatele na vybranou zastávku (např. jen otáčející se šipka naznačující směr k zastávce + údaj o vzdálenosti atd., to by se také mohlo hodit, když třeba člověk skončí na nějakém neznámém koutě Prahy apod.).

    Nechceme nic na 100% slibovat, protože ty souřadnice ještě nemáme, ale momentálně to vypadá velmi dobře, takže pokud byste měli nějaké nápady, tak napište. :)
    sikula05 (272)|16.12.2009 16:41
    je to jen můj názor...ale slovy klasika: nepouštěl bych se do žádných větších akcí...ale jestli z toho postupem času chcete udělat obrovskej a pomalej moloch...,tak good luck:-)
    matoman (19)|26.12.2009 12:17
    Mozno by uzivatelia ocenili skor touch verziu nez gps :)
    DD_ (331)|4.1.2010 13:31
    Taky bych byl spis pro Touch Verzi.
    Jako pridavani dalsich funkci je pekne ale zase aby to nenaroslo na nehoraznej moloh kterej bude neskutecne pomalej.
    MilaCzeque (109)|5.1.2010 15:36
    Pánové, nejste trochu offtopic?
    Mám neveřejnou verzi, která nalezenou zastávku dá jako cíl kompasu v HTC HD2, zatím to funguje docela hezky.

    Jestli najdu chvilku, přidám hledání geograficky nejbližší zastávky podle ulic z OpenStreetMap (pravda, chce to pak mít s sebou asi 40mb dat navíc a ne všechny ulice tam jsou na sebe propojené).