Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rychlé vybití baterie při slabém signálu

Kyle (279)|26.11.2009 11:47
S Diamondem jsem celkem spokojený, ale jedna věc mě vždycky hrozně vytočí. Pokud jsem delší dobu v místě, kde je hodně slabý signál, telefon se poměrně rychle vybije, a to i přesto, že ho mám celou dobu v kapse aniž bych ho jakkoliv používal. Například když přijdu v osum večer do restaurace, která je v podzemí, s plně nabitým telefonem, ve tři ráno mám 7% baterie a mám problém si zavolat taxi. Mám už několikáté WM zařízení, ale takhle se ještě žádné nechovalo. Máte někdo podobné zkušenosti nebo mám nějaký vadný kus? V telefonu mám poslední Eržiku, rádio používám verzi 1.15.25.14, ale stejně se telefon choval i s původní rom i rádiem.
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2009 12:10
Může to být klidně ROM kou - některé nepovedené verze WM 6.5 měly výdrž i necelou hodinu. Logicky je to i slabý signál GSM - zařízení se stále snaží hledat signál. Po 7 hodinách to není nic nepochopitelného.
Kyle (279)|26.11.2009 12:27
Nepochopitelné je, že můj předchozí HTC Touch v podobné situaci pokles sotva o 10% kapacity baterie a zatímco Diamond o 90%.
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2009 13:03
Záleží na ROMce, velikosti baterie, spuštěných aplikacích.......
Taky mohla v blízkosti přibýt další BTS, která se s ostatními o signál tvého PDA "pere".
Kyle (279)|26.11.2009 13:25
WM zařízení už používám víc jak pět let a Diamond je cca šesté v pořadí. S žádným jiným jsem tenhle problém v takovém rozsahu nepozoroval. Nestavá se to jen na tom jednom místě, kdekoliv je slabý nebo žádný signál, baterie hodně rychle ubývá. Rom mám poslední Eržiku, která je na tom se spotřebou jinak poměrně dobře. Žádné trvale spuštěné aplikace nepoužívám, navíc telefon je celou dobu ve standby režimu.

Také jsem si všimnul, že když dojde ke ztrátě signálu, trvá poměrně dlouho než telefon opět signál najde. Někdy i víc než minutu. Také je zajímavé, že i s patchem opravujícím výpadky přehrávání hudby, stále dochází k občasnému přerušení, když telefon nemá signál. Dost často k tomu dojde např. v metru mezi stanicemi, což by napovídalo tomu, že v takové situaci telefon z nějakého důvodu zaměstnává i procesor, což vede k rychlému vybití baterie.
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2009 13:44
Problém může být, dle tvého popisu, v GSM části, můžeš to zkusit reklamovat.
Nebo to prodej a kup si něco lepšího. ;)
Kyle (279)|26.11.2009 14:37
Nic ve zlém, ale taková rada mi moc nepomůže... ;) Napsal sem to sem hlavně proto, abych zjistil, zda na to nenarazil i někdo jiný a nebo je to jen problém mého kusu.
Pavel Koza (4761)|26.11.2009 14:49
V tomto případě by možná stálo za to zkusit různé verze rádií... Jinak za tím poklesem může být klidně i nějaká aplikace, která bez konektivity "zmagoří" a vyhulí procesor na 100%.

Kouknul bych na XDA na dostupná rádia, tím bych asi začal. Btw., PUSH email používáte?
johnyc.a (2)|26.11.2009 15:04
4kyle - mam uplne stejny problem jako ty. V pripade ze jsem v miste kde neni signal po ctyrech hodinach si muzu z diamonda udelat tak nanejvys tacek pod pivo, pre k nicemu jinemu uz uzitecny neni. Resim to tak ze v komunikaci vypinam telefon...a pak sem tam vybehnu ven zapnu a kouknu zda nekdo nepsal ci nevolal. Stejne kdyz tam neni signal tak je to jedno ostatni to delaji take tak.
Kyle (279)|26.11.2009 17:10
Tak toho sem se obával. Bohužel nemůžu pořád sledovat stav signálu a podle toho vypínat/zapínat telefon. Je mi jasné, že vydrží méně, když signál nemá, ale aby pak vydržel jen pár hodin, to je tedy hodně špatné. Zlatý HTC Touch, ten pokud se s ním nepracovalo, vydržel 4-5 dní. Diamond stěží dva, i když jen leží na stole a má celou dobu plný signál.
Adow (1267)|27.11.2009 07:44
To, že Diamond má mizernou baterku (ikdyž je kvůli ní krásně tenkej) je stará známá věc. Zkus si pohrát s rádiem - jiná rada asi není.. Ale to ždímání baterky bez signálu je divný. Takhle rychle by se bez signálu vyšťavit určitě neměl..
Kyle (279)|7.12.2009 10:45
Tak sem trochu pátral a zjistil sem, že když vypnu 3G, tak se nejen trochu prodlouží běžná výdrž, ale rapidně se prodlouží v místech bez signálu. V pátek po pěti hodinách bez jediné čárky mi ubylo jen cca 32% baterie. Myslel, že vypínat 3G nemá smysl, když mám T-Mobile, který ho nepodporuje, ale zjevně to není pravda...
Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2009 11:43
Pokud vydrží 24 h, tj. od rána do večera, není co řešit. Máš ho na práci nebo soutěžíš o nejnižší spotřebu? :?
Kyle (279)|7.12.2009 12:58
Pozastavoval jsem se nad tim, že když nemám signál, tak telefon nevydrží ani 7 hodin. Konečně sem asi našel řešení a chtěl sem se o něj podělit, takže ten tvůj komentář moc nechápu.
Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2009 13:01
Z toho si nic nedělej.
Kyle (279)|7.12.2009 14:50
To nebudu... ;)

Já osobně, když nedokážu poradit, tak se radši nevyjadřuju. Rady typu tak telefon prodej a kup si něco jiného, 24 hodinová výdrž ti musí stačit, jsou opravdu hodně užitečné. Pokud ale k administraci webu patří i povinnost komentovat každý příspěvek, tak to chápu...