Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[ROM][CSY] TrofanROM 6.5.5.23544 [15.3.2010] - vývoj ukončen

Trottel (54)|25.11.2009 21:26
[h]S lítostí vám oznamuji, že [color=red]vývoj TrofanROM byl definitivně ukončen[/color] a žádné další verze neočekávejte. Děkuju všem za testování mojí romky, pochvaly i dobře míněnou kritiku a doufám, že alespoň pár z vás moje romka dobře posloužila.[/h]

[color=blue]TrofanROM 6.5.5.23544[/color]

[color=blue]Obrázky:[/color]



[color=blue]ROM obsahuje:[/color]
  • Adobe PDF 2.5.1.0.404840.04 CZ [color=red][Nové][/color][/*]
  • Advanced Configuration Tool 3.3 CZ [color=red][Nové][/color][/*]
  • AdvancedNetwork 1.0.12.1 CZ [color=red][Nové][/color][/*]
  • AdvancedPowerManagement 1.5.18162126.1[/*]
  • aGPSConfirmation 1.0.19133022.2 CZ[/*]
  • Album 3.2.20113120.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Arcsoft MMS WM65.5.2.6.45U CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • AudioBooster 2.2.1919.2823.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • AudioPara3 Louder[/*]
  • AutoShortcut 1.1.2.0 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • BootLauncher 1.0.19181525.2 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • BSB G-Config [color=red][Nové][/color][/*]
  • BTBPP 1.9.3.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • BTFtp 1.2.37656.91 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • BTSAP 3.2.0 R7 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Bubble Breaker CZ[/*]
  • Camera 6.4.33477.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMBandSwitching 2.2.1.1 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMBluetooth 1.1.9.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMCallBarring 1.3.1.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMCallerID 1.4.0.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMCallForwarding 1.4.4.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMCallWaiting 1.2.0.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMInternetSharing 1.1.5.1 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMPhone 1.6.4.2 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMPhoneVMSetting 1.5.0.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CMPin 1.3.2.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • CommManager 2.9.11.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • ConcurrenceMgr 1.5.19191120.00 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • ConnectionSetup 3.1.19193429.00 VGA CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • DataDisconnect 1.14.0.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • DeviceInfo 2.7.0.1 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • DShow 2.0.1919.3427.00 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • eNatives ShowcaseSuite 1.1.0[/*]
  • ExtNewPhoneSetting 1.0.1919.3232[/*]
  • FingerKeyboard 2.1.408 CZ[/*]
  • FMRadio 1.6.18191820.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Google Maps 4.0.0.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • GSensorCalibrator 1.0.18192126.0 CZ[/*]
  • HTCFontLink 1.0.19123429.2 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • HTCFramework 1.5.19223320.00 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • HTCScroll 2.0.19153028.1-WM6.5 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • HTCSDKVTCodec QVP 1.5.34627.0 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • hTorch Flashlight 3.2 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Long Press End Key 1.2.19183728.00 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • MediaToolkit 1.2.20113122.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • mHub 6.57.090121 E1 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • mHub VO 1.7.090929.0 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • MoDaCo NoData 3.08.04.10 [color=red][Nové][/color][/*]
  • MyMobiler 1.25 [color=red][Nové][/color][/*]
  • MyPhone 1.05.2410.0400 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Opera Browser 9.70.35627.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Opera Mini 5 Beta CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • PhoneSetting 1.59.0.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Picture Enhancement 1.50.19171326.00[/*]
  • Pure Black 3 téma + hranatá tlačítka + 3D ikona baterie[/*]
  • QuickGPS 1.1.1917.3021.01 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Raphael 6.5 BTHCI [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • ResourceProxy 1.0.19171732.02 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • RingtonePlugin 1.0.19161525.00 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • RunCC 1.1.6.0 CZ [color=red][Nové][/color][/*]
  • SensorSDK 3.3.18182326.1 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • ShareDLL 2.0.070522.0000 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • SharedModules 1.01.19221333.00 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • SharedResource 1.0.20111720.00 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • SmartTouch 1.0.19141827.0 [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • SmartMenu (4 sloupce v nabídce Start)[/*]
  • Tachi Phone Canvas 4.10.34656.1 + Black-Blue Skin CZ[/*]
  • Teeter 1.7.19183731.00 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Titanium WM7 Project 6.9 CZ (CHome Editor 1.6, TitaniumWeatger 4.2, gullum Qlauncher, Notifications)[/*]
  • Total Commander 2.52 Beta2 CZ[/*]
  • TVOutPopUp 1.2.19142724.0 CZ[/*]
  • USB To PC Pop Up 2.2.19152225.0 CZ[/*]
  • WiFiSettings 1.2.5.3 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • Wi-FiWizard 1.24.2.0 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • WLANSettings 2.7.10.1 CZ [color=red][Nová verze][/color][/*]
  • XT9 IME Touch Pro 1.5.33988.0 CZ[/*]
[color=blue]Odkaz na stažení aktuální verze:[/color]
[color=red]6.5.5.23544[/color]
rapidshare.com

[color=blue]Postup flashování:[/color]
Podrobné inormace o flashování naleznete v tomto vláknu.
Já používám metodu nahrávání z SD karty, proto je soubor v archivu pojmenován RAPHIMG.nbh. Nezapomeňte mít telefon nabitý alespoň na 50%.
Jenom jedna věc, Martin v návodu popisuje hardreset jako VolumeUp + Reset, což mi nefunguje. Používám místo toho trojkombinaci VolumeDown + Joystick (Action button) a stylusem zmáčknout Reset.

Poznámka: Během kalibrace displeje je na pozadí spuštěno automatické nastavení. Po jeho dokončení (v postatě ihned po dokončení kalibrace) se telefon automaticky restartuje.

[color=blue]Starší verze:[/color]
6.5.3.28008
rapidshare.com

6.5.3.28002
rapidshare.com
uloz.to
Mara_MDAII (60)|26.11.2009 09:54
hezkyyy :yes: konecne ceska 6.5 bez manily, jdu flashovat ;)
harry.cihla@seznam.cz (2)|29.11.2009 14:38
dá se stáhnout jinde, mě to nejde.
Trottel (54)|29.11.2009 15:08
Přidán odkaz ke stažení na uloz.to.
harry.cihla@seznam.cz (2)|29.11.2009 16:18
na free download to nejde, na vip nemám kredit. Dá se to stáhnout někde jinde. prosim. děkuji
Uz to stahuji dekuji:))
Trottel (54)|29.11.2009 16:32
[s]Tak jsem ještě přidal odkaz na stažení z mých stránek raphael.trofan.cz[/s]

EDIT: Odkaz nefunkční.
kecinzer_ce4you (332)|29.11.2009 18:03
Rád bych vyzkoušel, ale pořád čekám na nějaké zdejší reakce :)
Mara_MDAII (60)|30.11.2009 15:01
Ja jsem mel k dispozici jeste jednoho Raphaela,tak jsem tuto rom zkousel cely den.
Je celkem svizna, je tam i ceskej office, trochu mi vadily neusporadany zastupci programu ve startu (vim ze neni problem si to prehazet,ale...) a jeste neco mi tam vadilo, ted si nevybavuju co... asi dialer...
Trottel (54)|30.11.2009 15:08
Mara_MDAII:
Díky za reakci a vyzkoušení ROM. Neuspořádaní zástupci programů a dialer mi vadí taky, takže už pracuju na nápravě, která se objeví určitě v dalším sestavení ROM (možná i dřív).

kecinzer:
Na reakce na ROM jsem čekal taky, teď už tu jednu máš, tak můžeš vesele zkoušet :)
radek007 (16)|1.12.2009 15:01
Skvělá ROM, akorát mě chybí co už bylo řečeno :-)Funguje zatím bez problémů.Chtěl bych ale kdyby šla udělat i s novým HTC Sense 2.5.Díky za tvoji snahu.
Mara_MDAII (60)|3.12.2009 09:42
jestli muzu za sebe tak bych se na cely Sense vy.:D

2Trottel: jeste jsem si vzpomel na par drobnosti a to pluginy FavePeople, TitaniumWeather a AppLauncher (nevim jestli jsou ty nazvy spravne) :D, dolu hranaty tlacitka a flashuju zpatky ;) Jinak pekna prace :yes:
mjozef (9)|4.12.2009 09:18
Ako dlho Vam vydrzi baterka?
Trottel (54)|4.12.2009 12:01
radek007:
Díky. Sense zatím neplánuju, ale možná se na to zkusím podívat.

Mara_MDAII:
Tyhle pluginy mám v plánu. Přemýšlím, jestli do ROM nedat WM 7 Titanium Project, celkem se mi to líbí. Neměl bys, prosím tě, nějaký odkaz nebo cab na ty hranatý tlačítka? Mrknu se na ně a uvidím, jestli je do ROM dám.
masch (45)|4.12.2009 12:36
Ahoj,

tahle ROM mě rozhoupala k přechodu na 6.5. Zatím jsem spokojen (po půl dni..). Nevím jen jak vypnout u klávesnice T9, na WM6.1 to šlo, tady jsem nenašel jak. Nevíte někdo jak na to?

Díky

masch
Trottel (54)|4.12.2009 12:57
Díky, jsem rád, že se ti ROM líbí. Přepnutí T9 jde během zadávání textu, když otevřeš hardwarovou klávesnici a zmáčkneš Fn a pak Space. Vyskočí ti nabídka, kde nastavíš místo T9 volbu ABC a je to. Silně uvažuju, že do další verze to bude nastaveno jako výchozí.
DaveGrohl (21)|4.12.2009 23:09
Možná trapnej dotaz, jen jsem se chtěl zeptat, jestli tato ROM už má ošéfovaný fix cab na GPS modul tj. jak pracuje QPS na této ROM?
A taky jestli místo připojení modemu by jsi mohl přidat wifi-share ?
A myslím si, že průvodce wifi a pruvodce telefonem je zbytečný, koukám dokonce i nepřeložený.
Omlouvám se, jsem rejpal.

Jinak zatím spokojenost.
Mara_MDAII (60)|7.12.2009 13:40
2Trottel: ten wm7 projekt bych nedaval, spatne se najizdi na koncove "zalozky". Cab na tlacitka nemam,ale stahl jsem ti vsechny obrazky z adresare windows z energy rom, jsou tady http://ulozto.cz/3255994/img.rar Dal jsem radeji vsechny kyby neco chybelo ;)
Ja bych nechal i modem i wifi-share a pruvodce pryc :cool:
Trottel (54)|8.12.2009 00:22
to DaveGrohl:
Který fix máš prosím tě na mysli? Oficiální od HTC, LagFix z XDA nebo Q-GPS fix (náhrada za A-GPS).
Wifi-Share myslíš v Nastavení -> Připojení -> Bezdrátový modem? Je to to samý nebo se pletu?
Ty průvodce jsem nepřekládal proto, že jsem přemýšlel, jestli je nevyhodit. V příští verzi už asi nebudou.
Neomlouvej se a klidně rejpej :) Jsem radši, když napíšeš upřímně, co si o ROM myslíš, než abys nenapsal vůbec nic.

to Mara_MDAII:
WM7 bude. Možná, že ho dám jen jako cab ke stažení pro zájemce, ale bude určitě.
Díky za ty obrázky. Hranatý tlačítka budou v další verzi ROM.
Dobře rozhodnuto, průvodci jdou pryč.

to All:
Další verze 6.5.3.28008 bude v průběhu tohoto týdne. Jsem těsně před dokončením, v podstatě mi už jen zbývá rozházet zástupce v nabídce Start do nějakých smysluplných skupin a doladit pluginy pro Titanium.
Budou přidány následující věci: Favorite People Plugin by AppStar, Titanium Weather by showaco, Titanium Quick Launcher by gullum, WM 7 Titanium Project (?), Tachi PhoneCanvas, XDA LagFix pro GPS.

Zatím nabízím alespoň screenshot z beta verze ;)

DaveGrohl (21)|8.12.2009 11:22
to Trottel : V podstatě jakejkoliv fix na gps, který je funkční a nemusím fixovat pozici půl hodinky ale třeba půl minuty.
Všechny průvodce stopro vyhodit. Každej k telefonu má manuál nebo přinejmenším umí použít google jinak by nemohl flashnout ani tuhle ROM :)
Ne WModem ti simuluje WI-FI kartu v PC. Já měl na mysli WI-FI share, to znamená že z telefonu budeš mít acces point, jinak řečeno bude vysílat wifi signál a pomocí notebooku nebo PC s wi-fi kartou se připojíš na ten signál a surfuješ přes moba :) Jasně každej namítne , že stačí moba připojit přes kabel, ale proč to nemít, že? :) Navíc přes wi-fi se připojí více počítačů, přes kabel pouze jeden. Samozřejmě WModem bych také ponechal :) Popřípadě bych operu 10 vyměnil za 9.7. Štve mně, že neumí zoomovat kolečkem a žere dost paměti. Popřípadě bych přidal Operu Mini. A toď asi vše :)

Edit: Málem bych zapoměl :), ale chybí mi task manager, popřípadě showcase ve stavovém řádku. Když klepnu do stavového řádku nahoře tak místo třeba wi-fi nastavení (když mám zaplé wi-fi) se objeví jen trapná lišta, která je v podstatě k ničemu a za boha mi nevyjede task.
Mara_MDAII (60)|8.12.2009 15:31
2Dave: reseni na tvuj problem je jednoduchej, mrkni jaky mas radio, stahni si k tomu potrebny Rilphone.dll a je vymalovano,fix do 20s ;)

2Trottel: no ty hranaty tam proste sednou lip :yes: nezapomen na nejaky pekny ikonky (baterka, hlasitost atd) :)) Jinak to vypada dobre :yes: Bude se s tvoji verzi flashovat i radio? jestli jo nezapomen na rilphone.. nebo uz se to neresi? Bude HTC Album?
DaveGrohl (21)|8.12.2009 17:29
to Mara_MDAII: to už jsem si ošéfoval :) mám 1.14.25.35 a k tomu i rillphone a zatím jsem neměl problém ... jen jsem ještě nezkoušel na této romce.
DaveGrohl (21)|8.12.2009 17:29
Zkoušel už někdo gps na této romce?
Trottel (54)|8.12.2009 18:48
to [color=blue]DaveGrohl[/color]:
GPS: V betaverzi mám XDA JCEspi2005 GPS Lag Fix. Odpoledne jsem jen tak narychlo zkusil vylézt ven, zapnout GCzII a čekal jsem než se fixne (v dešti, fuj :(( ). Odhadem to netrvalo ani celou minutu. Zítra možná pojedu do města, tak vyzkouším iGO. BTW, mám stejnou verzi rádia. Mara_MDAII má pravdu, že stejný Rilphone.dll k verzi rádia dělá divy. Od té doby, co jsem to zjistil, jsem s GPS celkem spokojený na všech ROM, co jsem zkoušel (Titan, Energy, TAEL, Proven). Škoda, že někdo z dalších lidí, co to stáhli sem nenapíše svoje zkušenosti s GPS.
Průvodce: máš pravdu, že jsou asi zbytečný. Už jsem v minulém postu psal, že je vyhodím.
Wi-Fi: Objevil jsem XDA-Tom_Codon CM Wifi Internet Sharing VGA, může být? Kdyžtak mi dej tip na něco jiného. WModem určitě ponechám, už jednou se mi hodně osvědčil. Na ADSL routeru mi vyhořela celá ethernetová část, ale wi-fi zůstala funkční,. Tak jsem dva dny, než jsem pořídil nový router, používal mobil jako wi-fi kartu.
Opera: Tady ještě uvidím. Nově bude verze 10 beta2, ale až ji trochu otestuju. S verzí 9.7 jsem měl nějaké problémy, takže pokud bych dával starší verzi, tak asi 9.50.2392, která mi fungovala bez problémů. S Operou Mini bohužel nemám žádné zkušenosti.
Tasks: Nově bude Správce úloh jako záložka pro panel Nastavení (viz obrázek). Ale ten Showcase vypadá zajímavě, možná ho taky přidám. Zkoušel jsem HTC Task Manager, ale ten se mi nějak tloukl s hodinama v horní liště, takže byl nepoužitelný a z ROM jsem ho vyhodil. Je pravda, že ta lišta co vyskakuje je k ničemu.

to [color=blue]Mara_MDAII[/color]:
Tlačítka: Jo, k tomu černýmu témátku mi sednou rozhodně víc. Ke Classic blue se mi zase víc líbily kulatý. Ale černá je černá, jsem na ni nějak zatíženej a k Raphaelovi mi tak nějak pasuje.
Ikony: Podobně jako tlačítkama se mi tyhle výchozí líbily ke Classic blue asi nejvíc, ale do nového vzhledu by to opravdu chtělo jiný. Máš nějaký tip? Zatím co jsem procházel, tak mě žádný nezaujaly. To samý mám s ikonama pro složky a zástupce v nabídce Start. Prolezl jsem už spoustu stránek a zatím ne a ne narazit na nějaký, co by se mi líbily.
Rádio: To asi ne. Myslím si, že je to každýho věc, jaký používá.
HTC Album: Přidám, není problém.

to [color=blue]All my 2 users[/color] :D :
Pokud byste chtěli dát do ROM ještě nějaký programy nebo vylepšení, tak si napište. Chci mít sice ROM co nejmenší, ale nějaký ten základ by tam mohl být.

Screen panelu Nastavení, záložka Správce úloh:
DaveGrohl (21)|8.12.2009 21:14
Oprášil jsem iGo tak jutro testnu v buse GPS :) To je dobrej čas. Taky jsem spokojenej, asi na té kombinaci rillphone stejný jako radio něco bude.
Ten neznám postni kdyžtak screeny. V TAELovi byl defaultně soft wifi sharing a s tím byla spokojenost. Sice měl zabezpečení jen WEP, ale se solidním heslem proč ne :)
Operu 10 klidně nech jelikož tady není manila, tak je dostatek paměti pro ní:) Ale operu mini doporučuju. Je vyborná, svižná, rychlá.
No a k tasku. Showcase je řešení a dá se nastavovat jestli má být schovaný v horní liště pod hodinama nebo zobrazen přes hodiny. Opět zvrhlost od TAEL romky. Jelikož jsem si dovolil na tvou romku plácnout SPB, tak bych byl rád, kdyby jsi spíše nacpal task (showcase) do horní lišty než do nastavení. A té vyskakující lišty se určitě zbav tak jako těch průvodců :cool:

Jinak co se týče softu jako základ bych považoval Office, Remote Desktop, hTorch nebo Torch button, přidal bych Core Player, Audio Booster, Advanced Configuration Tool, Registry Editor, Showcase Task Manager. Zbytek je na tobě :)
Trochu jsem to okopčil od TAELa, ale jsou to užitečný hračky co se do tohohle founu vždycky hoděj.

Není to se mnou lehký, já vím, vymýšlím si, ale proč neudělat z cihly super cihlu :yes:
kecinzer_ce4you (332)|9.12.2009 01:34
Musím říct, že to začíná vypadat opravdu pěkně.
Mám ale jeden dotaz ohledně toho Titania. Neexistuje do něho náhodou nějaký plugin, který by zobrazoval na domovské stránce např. 3 nadcházející události v kalendáři? Ono je hezké, že tam vidím přes půl obrazovky hodiny, ale mě by spíš zajímaly události.
Trottel (54)|9.12.2009 02:55
to DaveGrohl:
Výborně, můžeme iGO vyzkoušet oba a pak porovnat dojmy.
Screeny toho sdílení zatím nebudou, nějak se mi to nedaří rozběhat. Musím to nějak vyřešit nebo sehnat něco jinýho. Tohle má taky WEP zabezpečení desetimístným číselným heslem.
Zítra bych mohl vyzkoušet Operu Mini a uvidím. U Opery 10 mě štve, že se mi ji nedaří vnutit češtinu.
Showcase teď zkouším a fakt nevypadá špatně. Hlavně je dobře, že se dá nastavit skrytí té ikony pod hodiny.
A k tebou navrhovanému softu: Office, Mobilní vzdálená plocha, hTorch a Zesilovač zvuku tam jsou, Showcase bude určitě, Advanced Configuration Tool plánuju, Registry Editor není problém, ale Core Player není free, takže jedině TCMP nebo jiný přehrávač.

Klidně si vymýšlej, dokud mě to baví a mám spoustu času si s tím hrát :D


to kecinzer:
Jsem rád, že se ti to líbí.
Události se zobrazují v samostatném panelu Kalendář, vždy jedna událost na stránku, takže to moc přehledné není. Zkusím si s tím trochu pohrát a nacpat jich víc na jednu stránku.
Chystám se podrobně si ten skin prostudovat a upravit k obrazu svému. Líbí se mi víc než originál, kde jsou ty panely moc malé a nevejde se tam moc informací. Tady jsou ale zase až zbytečně velké a snad kromě počasí je na panelu jen velký obrázek a dva tři řádky textu. To bude ale záležitost na dýl, takže nejdřív jen drobné kosmetické změny.
zigzag (226)|9.12.2009 08:27
za kalendář bych se taky přimlouval.
nějak sem si na TouchFlo nezvykl a ani na SPB Mobile Shell (přestože je to hezká rotující hračička.). Titanium se mi líbí svou jednoduchostí, ale přesně ten kalendář s alespoň 3 následujícíma událostma by se hodil jako sůl. přeci jen už mám "místo mozku z piva kostku" a nic si nepamatuju .)
Mara_MDAII (60)|9.12.2009 10:06
aplikace: TotalCommander (nahradi i reg editor), PocketRAR, BeejiveIM, DisableData, kdyz budes rom vybavovat nejakym softem, ale asi muze kazdy nainstalovat, co potrebuje.
Primlouvam se k tomu kalendari a moc super by bylo, kdyby se pri zamcenym zarizeni zobrazovali celodenni a nadchazejici udalosti, to by bylo opravdu skveli :yes:
Me se libi ikony co ma energyROM, z toho archivu se neda nic pouzit?
kecinzer_ce4you (332)|9.12.2009 12:53
Trottel, zigzag:
Asi bych chtěl modré z nebe no, ale nejlepší by prostě bylo, abych na home screen viděl následující věci hned (bez žádného tapání atd.):
- datum a čas
- operátor (není úplně nutné)
- kdo má dnes a zítra svátek (taky není nutné, ale byl by to styl a mám pocit, že jsem na to viděl plugin)
- vedle času ikonka aktuálního počasí a teplota
- zmeškané hovory, sms, maily
- pokud možno co nejvíc událostí z kalendáře (a nejen např. na nadcházející měsíc ale neomezeně - prostě další 3 (nebo víc) událostí z kalendáře

Pak by se dalo Titanium parádně používat :).
Co jsem se na to koukal, tak se jedná o nějaké XML soubory či co, ve kterých je možné se hrabat, takže teoreticky by to snad i šlo takto upravit, ale bylo by s tím s.... :D

PS. Nejlepší stejně byla kombinace SMB Mobile Shell 2 na HS + SPB Phone Suite + SPB Diary :), ale prstově už to bylo horší.
zigzag (226)|9.12.2009 15:57
tywe. tak začni spbmobile shell řikat titanium a seš v poho.))
kecinzer_ce4you (332)|9.12.2009 17:14
A jak přidáš do SPB aktuální svátek?
Navíc pokud mi začne zvonit událost a já to nestihnu, zůstane viset nahoře v liště a se zapnutým Shellem nejde vyvolat :(.
masch (45)|9.12.2009 19:18
Tak mám také problém s GPS. V iGo se mi GPS neustále odpojuje a připojuje. Zkoušel jsem fix z webu HTC, ten ale nejde nainstalovat. Co s tím? Kde zjistím jakou verzi rádia mám?
Trottel (54)|9.12.2009 21:48
to zigzag a kecinzer
S kalendářem se mořím, ale zatím se mi daří vytáhnou jen jednu událost a ještě jen na dva dny dopředu. Budu se snažit dál.

to kecinzer
Ty jsi pěkně náročný :D Trochu jsem si s tím hrál a na screenu vidíš výsledek, takže shrnu tebou požadované a mnou provedené:
  • datum a čas -> je tam[/*]
  • operátor -> je tam[/*]
  • kdo má dnes a zítra svátek -> zkoušel jsem hledat, ale nenašel jsem, kdybys měl odkaz na ten plugin, dost by to pomohlo[/*]
  • zmeškané hovory, sms, maily -> notifikace pod panelem s hodinami[/*]
  • vedle času ikonka aktuálního počasí a teplota -> ikona, teplota a text pod notifikacemi; zkoušel jsem to nacpat k hodinám, ale neúspěšně[/*]
  • pokud možno co nejvíc událostí z kalendáře -> zatím jen jedna událost nad hodinami[/*]
Máš pravdu, že to jsou v podstatě XML soubory, které tahají údaje z registrů. Takže jen vědět, kde ty údaje jsou nebo jak a kam je do registrů zapsat a pak je můžeš zobrazit. S mortscriptem by se s tím určitě daly dělat divy. Bude to asi hodně dřiny, ale zkusím to nastudovat a vyhrát si s tím.Když se podíváš na screen, tak tam máš v podstatě všechny požadované informace (až na svátky a víc událostí) aniž bys musel někam rolovat.



to Mara_MDAII:
TotalCommander tam je (nahradí sice reg editor, ale pro export registrů je lepší např. regedit, ale ten tam dávat asi nebudu); PocketRAR asi ne; BeejiveIM asi ne; DisableData neznám, jen NoData a ty bych mohl přidat, ty se určitě hodí.
Lockscreen přijde na řadu až později.
Ikony z EnergyROM jsou celkem pěkné, ale složky jsou v černé barvě, takže na černém pozadí jsou hrozně nevýrazné.

to masch:
Jak taky? Zatím se nikdo neozval, že by měl problém s GPS. DaveGrohl se jen ptal, jestli GPS někdo zkoušel. Verzi rádia zjistíš při soft resetu na první obrazovce. Je to hned první řádek začínající R.

K té GPS:
Dneska jsem vyzkoušel GPS s iGO. Jel jsem autem na nákupy, takže jsem toho využil. Flashnul jsem poslední beta verzi 28008, na které teď dělám (je v ní XDA LagFix), stánul QuickGPS data a vyrazil jsem. Sednul jsem do auta, spustil iGO a začal stopovat čas. Naběhlo iGO, vlezu do nastavení GPS a v tu chvíli už byla GPS fixnutá. To mě tak rozhodilo, že jsem se zapomněl podívat, jak dlouho to trvalo :)
Cesta s iGO byla celkem v pohodě, do Hypernovy a pak domů jsem trefil. Jen na jednom kruháči se navigace na chvíli sekla, ale nevím jestli to byla chyba iGO nebo WM. Příští týden možná pojedu do Hradce Králové (cca 200 km tam a zpět), tak vyzkouším navigaci trochu víc.
kecinzer_ce4you (332)|9.12.2009 22:44
Trottel:
Noo, musím uznat, že si s tím dobře hraješ a začíná to vypadat skutečně dobře. S těmi poznámkami jsem se spletl, psal to Slovák a mělo to být zobrazování události z kalendáře :).
A nešla by dát nějaká událost z kalendáře přímo k tou aktuálnímu času? Na co mít aktuální čas přes takový kus displeje, přitom je tam nevyužité místo :).
Trottel (54)|9.12.2009 23:24
to kecinzer:
Poznámkami myslíš svátky? Pomocí mortscriptu by to podle mě šlo udělat. Zkusím to vymyslet.
Přidat událost z kalendáře přímo k času se mi nějak nedaří, ale určitě to půjde. V tom volném místě pod hodinami se zobrazuje informace o Wi-Fi. Pokud žádná není, tak to místo zůstane prázdné, jak to mám já na screenech.
DaveGrohl (21)|11.12.2009 16:57
Takže GPS fix do 15 sec. Asi jednou nebo dvakrát se mi stalo, že hledal satelity, ale asi na to měl vliv to, že jsem si hrál s frekvencí. Zjistil jsem, že nejlepší je mít nastaveno 4800. Když jsem měl Auto, tak se automaticky nastavilo 56800 a GPS reagovala později. Testováno na verzi 8.3.4.102680
kecinzer_ce4you (332)|11.12.2009 17:33
Trottel:
Tak tak, myslel jsem svátky, ale to je asi zbožné přání - "Dnes má svátek Michal, zítra Michala" nebo jen "Dnes Michal, zítra Michala".
Trottel (54)|12.12.2009 17:03
to DaveGrohl:
Já jel autem, takže s frekvencemi jsem si nehrál, to by bylo o hubu. Měl jsem nastaveno 19200 a GPS reagovala bez problémů. Vyzkouším ještě 4800 a uvidím. Testuju na verzi 8.3.2.83157. Jak jsem si s tím teď hrál, tak jsem zjistil, že se mi GPS fixne i uprostřed pokoje a vidí 6 satelitů.

to kecinzer:
Tak tvé zbožné přání se ti s největší pravděpodobností splní. Skript, který vytáhne jména z textového souboru a zapíše je do registrů, mám už hotový. Teď jen upravit výstup na některý z panelů a je to.
Až to dokončím vrhu se znovu na zobrazení více událostí z kalendáře, určitě to půjde také nějak vyřešit.
adamis_ce4you (68)|12.12.2009 19:18
Hello, Trottel... díky za tuhle Romku (neplést s cikánkou) - konečně první, která mi běží bez problémů. Jsem spokojenej - teď už jen netrpělivě čekám na novinky...
Nechci bejt dotěrnej, ale máš představu, kdy by mohla být nová verze?? Ahoj a děkuji
Trottel (54)|13.12.2009 00:09
to adamis:
Nemáš zač. Nová ROM mohla být už včera, ale díky zásahům na poslední chvíli se mi v ní objevila chyba, kterou se mi naštěstí podařilo dneska odstranit. Dodělám ještě pár drobností a pak ji musím trochu otestovat. Počítám, že během zítřka bych měl mít hotovo.
adamis_ce4you (68)|13.12.2009 00:18
Vrtím se na židli nedočkavostí....
A bude to zcela nová ROM s kompletní instalací a vymazáním všeho nebo bude možné tu starou ROM jakoby updatovat??
Na chyby dej bacha, zkoušel jsem ještě jiné ROM a všechny měly chyby - u tvojí jsem zatím na žádnou nenarazil...
kecinzer_ce4you (332)|13.12.2009 12:47
Docela jsem zvědav a těším se až ji vyzkouším :)
adamis_ce4you (68)|13.12.2009 18:44
Nejde mi iGo 8. Naběhne úvodní fotka a po 1-2 vteřinách to spadne... Má někdo nějaký nápad??


DOBRÝ - odpovím si sám a vám snad poradím - chce to novou verzi iGo - třeba mě to teď běží s verzí 8.3.4.102680 :yes:
Trottel (54)|13.12.2009 20:23
to adamis:
Zrovna jsem se chtěl zeptat, jakou verzi iGO máš, ale vidím, že už jsi to vyřešil.
Bude to nová verze 28008, s updatováním nemám zkušenosti. Když flashuju novou ROM, tak stejně vždy dělám hard reset a zálohám moc nevěřím. Z dat zálohuju jen kontakty, sms a události pomocí My Phone.
Na chyby se samozřejmě snažím dávat pozor. První verze mojí ROM byl dost čistá, takže ty chyby se daly celkem uhlídat. Čím víc toho tam ale nacpeš, tím je horší ohlídat, aby se něco s něčím netlouklo.

to kecinzer:
Zklamu tě s těma svátkama. Nepodařilo se mi je dostat do panelu k hodinám, takže v téhle verzi ještě nebudou. Pokusím se to dodělat a popřípadě udělat aktualizaci pomocí souboru cab.

to ALL:
Nová verze ROM je dokončena. Zbývá jen upload, takže zhruba do hodiny aktualizuju první post.
Trottel (54)|13.12.2009 21:47
Trochu se to zdrželo, ale nová verze je k dispozici v aktualizovaném prvním příspěvku. Takže můžete stahovat, flashovat, zkoušet a psát názory a připomínky :)
adamis_ce4you (68)|13.12.2009 22:25
Tak už ji tam mám - zatím nic nevím, jdu dolaďovat - DÍKY...
dudla (3)|14.12.2009 12:43
Tak jsem vyzkoušel tuhle zajímavě vypadající ROM a zjistil jsem následují (hraji si s ní zatím tak 2-3 hoďky):

-Nemůžu nastavit v accuweather lokaci Brno (ani jinou). Použil jsem kód: EZXX0002. Nevím jestli je chyba u mě, nebo v programu.
-Pří zapnutí wifi se v pohodě připojím, ale úplně mi to zhodí signál na telefonu (v nastavení komunikace zůstane telofon ZAP) a ani po-té když vypnu wifi, tak se signál neobnoví a musím vypnout telefoní modul a znovu ho zapnout.
-Při nastavení oblíbených osob jsem přidal položku z kalendáře, potvrdil a aplikace vyhodila chybu!? Ovšem k mému překvapení kontakt se posleze v oblíbených nacházel...
-Při zapojení do PC přes USB nenaběhne dotaz jestli připojit jako disk, nebo pro synchronizaci
-Jinak konektivita funguje, připojení wifi, bluetooth bez potíží...
-Čeština je příjemná(až na drobné nezobrazení kde je moc řádků)
-Vzhledem k šetření baterie vypínám jak bluetooth (připojení na handsfree v autě), tak wifi a celkem často zapínám/vypínám, chybí mi v základu romky nějaká možnost rychlého nastavení těchto funkcí. Ale to je už jenom moje osobní poznámka...


Jinak jako celek vypadá ROMka funkčně a jak jsem zmiňoval CZ verze je velice příjemná! Děkuji za odvedenou práci a přeji mnoho sil a spokojených uživatelů do budoucna!
Trottel (54)|14.12.2009 13:10
to dudla:

Dík za reakci na novou verzi.

- Lokace musí být ve tvaru např. pro Brno: EUR|CZ|EZ007|BRNO. Kód je dobré vždy ověřit na stránkách AccuWeather. Do další verze plánuju do nastavení výběr z předefinovaných měst (pravděpodobně všechna česká okresní města).
- To mě mrzí. Wi-fi jsem testoval. Po připojení mi zůstane signál telefonu stejný jako byl. Při zapnuté Wi-Fi můžu i bez problémů telefonovat. Dělal jsi po flashi hard reset?
- Pokud najdeš nějaké problémy se zobrazováním češtiny nebo něco nepřeloženého, budu rád když mi to pošleš, abych to mohl do další verze opravit.
- Na vypínání a zapínání Bluetooth a Wi-Fi používám CommManager (namapovaný na pravé softwarové tlačítko u panelu hodin). Zas tak často to nepotřebuju, takže takhle mi to stačí. Pokud znáš nějaký lepší způsob, tak sem s ním.
adamis_ce4you (68)|14.12.2009 14:20
Tak jsem si s TrofanROM trochu pohrál a našel jsem tyto závady:
1/ po soft resetu mi vždy vyskočí tabulka: MortScript V4.3b5
2/ v řádku kde jsou zobrazeny ztracené hovory, emaily, SMS atd. se mi místo ikony obálky pro emaily ukazuje červený ovál s bílým křížkem?!?!
3/ když kliknu na ikonu Start vlevo dole nebo potom na křížek, tak mi telefon zavrní - to nevím, kde se to dá vypnout - jestli vůbec...
4/ Start - Komunikace - ikona zakázat vzhled telefonu HTC je poslední řádek vidět jen z poloviny (těchto ukrojených popisů je více u ikon, které mají třířádkový popis)
5/ nastavení počasí oproti předchozímu příspěvku bez problémů - myslím, že kolega používá špatný tvar kódu...
6/ WiFi taktéž bez problémů
akimekcz (6)|14.12.2009 18:41
super romka jen mám zásadní problém nejdou mi zprovoznit DATA u vodafonu neví někdo co s tím? celé nastavení sem provedl ručne a nic