Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozdělení kontaktů do dvou skupin

stris (98)|25.11.2009 20:13
Potřebuji pomoci s roztříděním kontaktů. Ve svém kontakt listu mám 2 skupiny kontaktů. Osobní a pracovní. Jak co nejelegantněji udělat, aby se zobrazovaly nejdříve osobní kontakty a pracovní až po nich?
U starého telefonu jsem to řešil tím, že všechny pracovní kontakty jsou ve formátu "NET Příjmení Jméno" (NET proto, že se jedná o uživatele mé sítě), čímž jsem zajistil, že tyto kontakty byly u sebe a osobní kontakty měly všechny značku "_", takže byly před pracovními kontakty.
Nynější telefon se systémem WM 6.1 mi v tom ale udělal pěkný hokej. Značku NET bere jako první jméno, jméno uživatele bere jako druhé jméno a příjmení bere normálně, takže se mi kontakty zobrazují "NET, Novák", nebo "Novák NET".

Poradí někdo, jak dosáhnu vytouženého cíle a zobrazí se mi kontakty ve formátu Příjmení, Jméno a zároveň odliším tyto dvě skupiny, takže první várka budou osobní kontakty, druhá pracovní. Moc by se mi líbilo, kdyby to šlo společně s programem "Easy contact", kterou jsem si oblíbil
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2009 11:46
No, já mám jen asi 800 kontaktů a umím abecedu, tak tohle snad ani nepotřebuji, ale mohlo by to jít třeba pomocí třídění dle společnosti či dle kategorií.
stris (98)|26.11.2009 12:23
No, já jich mám více než 2200, abecedu také umím, ale kdyby bylo řešení, které hledám, vyhovovalo by mi to více. To, že by "to nějak mělo jít", mi bohužel nepomůže.
Jediné, na co jsem přišel, bylo ono třídění dle společnosti. Většinu kontaktů ale získávám Vizitkami a tam jsou společnosti již vyplněny, takže bych musel přepisovat každý kontakt. Nehledě na to, že společnost je také položka, kterou čaqsto využívám
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2009 12:28
To mělo by to jít bylo ironicky - jde to tak.
stris (98)|26.11.2009 13:39
No, ale to se právě ptám: Jak? :o)

V nastavení jsem našel pouze rozdělení dle společnosti, což použít nemohu. S kontakty, jako takovými, pracuji i v thunderbirdu (a synchronizuji s Google calendar a pak zase s telefonem), takže primární je pro mne Google kontakty. Zde jsou kontakty ve skupinách, takže jsem doufal, že je takto mohu rozdělit i v telefonu, na což jsem nepřišel, jak.
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2009 13:49
Thunderbird, Google calendar? Sorry, tak to opravdu neporadím, nejsem masochista. Zkoušel jsem to, ale neumí to tolik základních věcí, že jsem v dalším zkoumání nepokračoval.

Jsem myslel, že když to máš na práci, že používáš Outlook.
stris (98)|26.11.2009 14:59
Opak je pravdou. Protože to potřebuji na práci, používám Thunderbird :o). A dle mého názoru je lepší investovat 10 dolarů za OggSync, než 10 000,- za Outlook a odvede mi to minimálně stejnou práci :o)
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2009 15:23
Jak je vidět tak ne. Co potřebuješ udělat, tak to neumí. A navíc Outlook nestojí 10.000 Kč.