Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD2 nebo SAMSUNG Omnia II i8000

Vitezslav2 (226)|23.11.2009 17:48
Zajímal by mne váš názor,který s těchto přístrojů si pořídit raději.Díky za názory.
Pavel Koza (4761)|23.11.2009 17:57
V tuto chvíli nic neřeknu, protože zatím testuju baterku, ale mám je obě na stole a do 14 dnů bych měl vědět mnohem víc. Pokud vás zajímá něco konkrétního, ptejte se.
Vitezslav2 (226)|23.11.2009 18:02
Jsem zvyklej na HTC,ale trochu se bojím té velikosti.Jak se oba jeví vedle seba a v ruce?Díky.
Zabza12 (87)|24.11.2009 09:26
Velikosti bych se nebál, HD2 je hezky placatý a kupodivu se bez problémů vejde do kapsy.
Co je občas na mrtvici je kapacitní displej na HD2. Najednou se cosi změní, zavře, posune .... a pak mi dojde, že jsem se toho citlivky náhodně, lehoučce dotkl.
Postupně si zvykám a dávám si větší pozor, ale občas nevycházím z údivu.

Já od léta čekal na Omnii, ale neustálé odkládání prodeje mě přestalo bavit a tak jsem šel do HD2.
nemo22 (1)|26.11.2009 03:35
Mna by zaujimalo ci ma Omnia2 usb host a aka je stabilna romka a ako je na tom HD2 s vykonom (hlavne mam na mysli prekreslovanie a video performance alebo inak povedane klasicky HTC - Qualcomm problem s ovladacmi...)
Zabza12 (87)|26.11.2009 08:37
Výkon HD2 je bezproblémový, asi nejrychlejší zařízení s WM. Ovladače nejsou, ale vzhledem k výkonu CPU to nevadí.
Napdá mě otázka - Omnia II má ovladače pro GPU?
osud (13)|8.12.2009 12:27
Měl bych dotaz na Pavla Kozu, 14 dní je pryč tak nějaké aspoň krátké shrnutí pro a proti tohoto tématu. Zda HD2 nebo Omnii II
janox (216)|8.12.2009 15:56
Kolegovia nadšenci pre PDA a podobné vtákoviny.
Ja som svoj problém Omnia II alebo HD2 už rozlúskol - mal som k dispozícii Omniu II na jeden deň, ale nijako zvlášť ma nenadchla ani svojimi Widgetmi - som odkojený klasickým WM5 a vyrastal som na TF3D. Pozor - netvrdím, že Widgety sú zlé (moja žena si ich na Samsungu 8300 nevie vynachváliť), ale mne nevyhovovali ani na Omnii I, pričom tú som vlastnil asi 3 mesiace a nechal som ju bežať na holom WM6.1 + SPB. Bol to vcelku slušný kus HW a nepochybne je ním aj Omnia II. Ale keď vezmeš do ruky na jeden deň zariadenie kalibru HD2 :O :yes: (naozaj nepreháňam) dostane Ťa svojou rýchlosťou pri otváraní DiVX filmov, programov, súborov, svojou odozvou, vyhľadaním satelitov pri zapnutí GPS, veľkým displejom a zabudneš na také detaily ako je červená škvrna na fotke - aj tak sú to iba dokumentárne fotky. Alebo - teraz ako dvojtýždňový vlastník HD2 už nechápem búrku okolo kapacitného displeja - na PDA fóne určenom na zábavu asi nikto excel lúskať nebude - pravdu povediac ani na PRO2 som ho neriešil a na to aby som si otvoril a pozrel v excelovej tabuľke nejaké hodnoty mi kapacitný displej bohato stačí aj teraz. Nemám chuť ani čas riešiť všetky klady a zápory oboch zariadení, ale pri rozhodovaní ktoré z týchto dvoch zariadení by som odporučil hovorím jednoznačne HTC HD2 - to vraví ja. :yes: :yes: :yes: :yes: (a HTC mi za to nezaplatilo ani cent - škoda:D )
Vitezslav2 (226)|8.12.2009 17:19
SOUHLAS!:)
hudyss (219)|8.12.2009 19:57
2janox:
jen mezi nami, proc si tedy na Omnii Widgety nevypnul, kdyz ti nesedi? Ja taky pouzivam bud klasickou Today nebo pak SPB shell, podle nalady.
janox (216)|8.12.2009 20:07
Ako som už písal - vyrastal som na TF3D od HTC počnúc Diamondom a končiac TP2 a TF3D vo verzii Sense sa mi zdá takmer dokonalé až na ten kalendár v ktorom mi chýba označenie týždňov (pre mňa závažný problém pri plánovaní) takže používam klasiku z WM6.5. Inak všetky záložky z TF3D sú super a rýchlo dostupné. Pri widgetoch musím pred otvorením stiahnuť z lišty na plochu čo je zdĺhavé. Tak isto SPB - má strašnú spústu nastavení, čo niekomu vyhovuje, ale je to niekedy až neprehľadné a dlho som sa s ním zžíval. Oproti tomu TF3D je - šmyk prstom doprava/doľava a mám aplikáciu ktorú som potreboval - a hlavne rýchlo. Ale toto sem nepatrí, pretože toto je hlavne o HW a jeho rýchlosti. Ja som písal iba môj názor a to, čo vyhovuje mne a čo vravím ja - ale ako vravím koľko ľudí, toľko chutí - ja iba za seba HD2 :yes: .
hudyss (219)|8.12.2009 20:35
vsak v pohode, ja to beru. Ja treba nikdy zase nepouzival TF3D, pro me bylo neprehledne a spousta veci me tam chybela. Ja jsem naopak s Omnii spokojen. Predtim jen HTC.
Bodamax (41)|13.12.2009 20:14
Chlapi, to mi nedělejte. Já HD2 nechtěl a ani o něm neuvažoval. Teď ho budu muset připojit k rozhodování... :cool:
(HD1 vs. Omnia 2 vs. Diamond 2) Počkám na recenzi teda, snad bude v následujícím týdnu. :)
doktorq (2)|14.12.2009 18:44
Jestli můžu taky přidat trochu informací...
HD2 - vlastním 6 týdnů a dost jsem se s ní vycukal, teď už jsem v poho :-)
+ velký displej -pro lidi, kteří už musí mít brýle na čtení to může být práve ten kousek, který jim pomůže v tom, aby je nemusli používat
+ displej je opravdu z tvrdého materiálu, jen tak se nepoškrábe, podle mě folie není potřeba, za 6 týdnú používání nemám jediný škrábanec
+ i přes svou velikost dobře padne do kapsy, např. v saku se nosí lépe než N82...
+ rychlost, zde není o čem diskutovat, prostě to tak je
+ po určité době používání i docela slušná logika TF3
+ Po vyladění pomocí aplikací přímo pro HD2 je z toho fakt prima zařízení
+ zpracování, materiál, přístup k SIM, SD kartě - podle mě excelentní

- je to velká briketa, sice placatá, ale hlavně široká. Trochu problematické pro používání pouze jednou rukou. Kdo má menší ruku, bude mít problém.
- kapacitní displej - musí se na něj zvyknout, pak je to OK. Stylus někdy chybí, ale není to tragédie. Doporučuju upřednostňovat aplikace Finger Friendly
- výdrž akumulátoru - na to, jakou to má spotřebu už jen kvůli tomu dispelji je to gut, ale v absolutní míře málokdy přežije baterka od rána do večera bez dobíjení. Jestliže máš ale mobil hlavně na telefonování, maily, SMS a pod, vydrží. Navigace, MP3, filmy - musí se dobíjet.
- Občas se kousne, není to trága, když "neladím" aplikace, je to stabilní.
- blbý přístup k tlačítku na softreset (pod krytem baterky)
- aby to opravdu šlapalo, je potřeba instalovat dost aplikací, jen TF3 nestačí, to je jen pozlátko na rychlý přehled
- mizerný fotoaparát, jak fyzicky, tak i SW. Tak slabou SW výbavu jsem fakt nezažil...
- blbě umístěný konektor na sluchátka, podle mě by byl lepší nahoře, ale je to otázka zvyku a způsobu používání
- přehrávání hudby - kvalita nic, musí se dohnat aplikacemi a sluchátky...

Omnia II - konfiguroval jsem pro zákaznici - manažerku, která musí mít neustále pod kontrolou maily, SMS, rozsáhlý adresář. Používá i navigaci, záznamenává si často určité části jednání, používá mobil jako diktafon. Sem tam hudba, ale minimálně, filmy vůbec, foto často dokumentární. Mohla si vybrat možná jiný model, ale chtěla tento - image, je to nový, prostě rozhodovala se mezi HD2 a Omnia II. Postřehy z mé práce s tímto mobilem. Používal jsem jej asi 2 týdny

+ malý, příjemný do ruky - ideální pro ženskou
+ má to poutko, což HD2 nemá, pánové od IT to neřeší, ale např. dámy to uvítají (mě u HD2 nechybí)
+ není potřeba instalace zásadních aplikací, aby to bylo použitelné
+ Stylus je prima
+ hezky vyvedené zhášení a rozsvědcení displeje na straně - to je fakt prima, samostatné tlačitko
+ samostatné tlačítko na aktivaci fotoaparátu
+ velice slušně naprogramovaný foťák

- z mého pohledu majitele HD2 jsem jednoznačně zklamán z materiálu korpusu, je to hnusný plast, nelíbí, ale ostatním to asi vadit nebude
- přístup k akumulátoru - rozebrat celý mobil, chce to pevné nehty nebo nějaké pačidýlko... to se mi nelíbí... ale zase tak často se tam neleze
- mizerný systém na uložení SIM karty a SD karty. Zejména ta SD karta - to dlouho nevydrží... při častějšší manipulaci
- Až do chvíle než jsem odinstalovat to jejich TouchWiz nebo jak se jmenuje, jedno velké zklamání. Pomalé, nepřehledný systém, než jsem něco našel, hrůza. Nakonec jsem nainstaloval SPB shell 3.5 a celý mobil ožil. Rychlý, stabilní, přehledný, vše perfektně v dosahu. Od té chvíle radost na používání
- Nevím proč, ale např. aplikace Quick menu, která na HD2 je v pohodě, tak tady - na zařízení koupené u Sunnysoftu a používané češtině má část menu anglicky a větší část v nějaké znakové řeči - nepoužitelné. Takže možný problém s některými aplikacemi. Nemám sílu to řešit, úkol byl zprovoznit a předat.

Nakonec jsem na Omnii naistaloval pár kravin - Sunnysoft backup, Total Commander, CleanUP, XNView - docela nutnost, když máte archiv více fotek, ten vestavěný prohlížeč je děs.
A pak ten SPB shell 3.5. Kdyby to Samsung zaimplementoval místo toho svého prostředí, tak je to bomba mobil k použití od prvního zapnutí. Takto se k tomu musí každý sám propracovat.

Záměrně neřeším některé "životně" důležité funkcionality - přehrávání hudby, filmů a pod. Ani psaní textů - to bude díky stylusu 100% pohodlnější na Omnii II než na HD2.
Osobně jsem rád za to, že mám HD2, Omnii bych nevydejchal (i s tím SPB shellem), paní je spokojená naopak se Samsungem, HD2 používat nemohla, prostě pro ni je to velký hovado.

Doporučuju si stanovit priority, ve způsobu používání, manipulaci s mobilem, preferovaných aplikacích. Z toho by pak mělo vyjít rozhodnutí, co bude lepší.
Vitezslav2 (226)|14.12.2009 19:16
Určitě to při rozhodování dost pomůže.Já jsem vsadil na HD2 a jsem spokojený.Na velikost jsem si už zvykl a když ho položím vedle OMNIE 2,tak až tak velký rozdíl ve velikosti tam není.Ta tloušťka dělá opravdu dost.Podle navigace jezdím dost často a od té doby co mám HD2,jsem navigaci z auta vyhodil.
Zabza12 (87)|14.12.2009 23:15
doktorq: dík za srovnání. Chvílemi jsem uvažoval, jestli jsem nepořídil zbytečné "dělo", zejména v době boje s kapacitním snímačem, ale tenhle přehled mě uklidnil. HD2 je OK.

:? zase jsem viděl fotku HD2 s rozbitým sklem. Na vlastní oči jsem jsem viděl stejně poškozený iPhone (po pádu na chodník). Z toho mám docela strach.