Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výměna krytu - HTC Diamond

macula_ce4you (691)|23.11.2009 17:45
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s výměnou krytu u HTC Diamond? Mám poškrábaný displej a předpokládám, že musím vyměnit Housing HTC Diamond přední dotykový kryt a ne LCD display HTC Diamond. U obou se uvádí NUTNÁ ODBORNÁ MONTÁŽ. Je to opravdu tak komplikované a mám se obrátit přímo na servis? Ještě bych potřeboval vyměnit i spodní část s tlačítky, kde se začala v rohu odlupovat fólie, ale nikde jsem tento díl nenašel.
Díky za jakloukoliv informaci spojenou s výměnou.
marty22_ce4you (101)|23.11.2009 20:49
no co som pocul tak ked sa ti zacne odlupovat ta spodna cast tak to mozes vyreklamovat. ja s tym osobnu skusenost nemam ale niekde tu na fore to bolo preberane a zevraj uznali reklamaciu
babaq (309)|23.11.2009 22:49
Nakupuji na shop.brando.com - není problém, dobré ceny, fajn přístup k zákazníkovi - řešil jsem i reklamaci (náhradní stylusy k Treu do něj nepasovaly).

Rozličné náhradní díly pro Diamondy jsou zde:
http://mobile.brando.com/housing_c0670d088?r_keyword=diamond&goto=housing_c0670d088&shop_by=category&Refine+Search=Search
macula_ce4you (691)|24.11.2009 10:48
Tak to je hustý, celý kryt za 58 USD. Objednáno a zaplaceno. To jsem zvědav co příjde :). Díky za tip :yes:
WooZee (72)|27.11.2009 10:11
A jak je to tam s dopravou a platbou ? Taky mám kryt už hódně poškozený. A jak složitá bude výměna ?
macula_ce4you (691)|27.11.2009 17:00
Platbu jsem provedl kartou a dopravu uváděli obyč za 3 USD a nebo nějakou extra za myslím 27 USD. Vybral jsem za 3 USD a stejně mi ji nezapočítali, viz Shipping Fee (Discount Less $3): US$0. Dnes mi přišel email s tracking number, ža balík je na cestě. Co se týče komplikovanosti výměny tak to jsem sám zvědav :)
pavelv_ce4you (54)|27.11.2009 18:44
Zdravím. Nerad vám to říkám,ale kryt si nevyměníte...je tam nalepený..také jsem to řešil. Byl jsem se zeptat v servisu a tam mi řekli, že výměna displeje vyjde na několik tisíc..:?
htcjirka (1875)|27.11.2009 21:17
Ale vymeni,chce to zrucnost a trpelivost.I na diamondovi jsem jiz kryt menil,zabyvam se tim.
pavelv_ce4you (54)|28.11.2009 20:36
pro htcjirka: Netvrdím, že je to nemožné. Ale pro laika dost obtížné. a čím jsi to lepil?
htcjirka (1875)|28.11.2009 20:38
Displej je jke krytu lepen vysoce prilnavou a celkem tenkou oboustranoou paskou,tuto pasku mam k dispozici.
peterpan (19)|5.12.2009 15:30
[quote=htcjirka]Displej je jke krytu lepen vysoce prilnavou a celkem tenkou oboustranoou paskou,tuto pasku mam k dispozici.[/quote]

JJ. take jsem ji pouzil, ale asi mam horsi model. Ta moje se o cca 1tydnu lehce na jedne strane odlepuje. cernou , ktera je pouzita na stineni mezi touch klavesnici a displayem jsem nepouzil. Nastesti dotykovka drzi spojem s displayem takze zatim problem nemam. Original byl prilepen s dotykovkou a LCD. Jak jste to lepili? Ja to nechal jen na tu oboustranou, ale ta me osobne moc nedrzi. :) Jinak propojeni dotykovky a LCD si uzijte. Moc easy pro nezrucne to neni a pokus je jen jeden. :)

Samotnej housing je mozny sehnat za 27dolaru vcetne dopravy. S keypadem bez dotykovky.
sedlik18 (9)|13.12.2009 21:22
tak jak si dopadl s tim kompletnim? me se taky libi ta cena i ty fotky? jen me zajima kvalitka??
macula_ce4you (691)|14.12.2009 11:47
kryt zatím nedorazil
jiree (2)|21.12.2009 15:28
Taky jsem si nechal poslat nové kryty od Branda a akorát mi dnes dorazily poštou. Koukám tady na ně a oproti originálu žádný rozdíl. Vše jak má být. Prostě jako ty originální se všemi detaily :)


macula_ce4you (691)|21.12.2009 20:26
Jak dlouho jim trvalo dodání?
jiree (2)|21.12.2009 22:40
Objednával jsem to 2.12.
Bucci_ce4you (217)|22.12.2009 12:10
htcjirka: ano... lze to vyměnit v domácích podmínkách.... ale pec na sundání to nenahradí, nehledě na to, že jeden špatnej pohyb a pápá pane LCD.
a když někde vidim jak sou lidi schopný (a hlavně čim) telefon "rozlousknout" a jak pak vypadaj hrany nebo citlivý díly vevnitř.... to je mazec
peterpan (19)|24.12.2009 12:05
[quote=Bucci]htcjirka: ano... lze to vyměnit v domácích podmínkách.... ale pec na sundání to nenahradí, nehledě na to, že jeden špatnej pohyb a pápá pane LCD.
a když někde vidim jak sou lidi schopný (a hlavně čim) telefon "rozlousknout" a jak pak vypadaj hrany nebo citlivý díly vevnitř.... to je mazec[/quote]

Jak jsem psal drive. Lze to menit doma. Nejvetsi problem je spojeni LCD a touchscreenu, zbytek je hracka. Alespon ve spolupraci se servisnim manualem a pomocnymi videi na youtube. Clovek ma alespon presnejsi predstavu kam sahnout. Rozborku jsem delal 3krat. No nevim me ty dily vypadaji porad stejne. A co je hlavni - funguji.
htcjirka (1875)|24.12.2009 12:10
[quote=Bucci]htcjirka: ano... lze to vyměnit v domácích podmínkách.... ale pec na sundání to nenahradí, nehledě na to, že jeden špatnej pohyb a pápá pane LCD.
a když někde vidim jak sou lidi schopný (a hlavně čim) telefon "rozlousknout" a jak pak vypadaj hrany nebo citlivý díly vevnitř.... to je mazec[/quote]

Ja si na tom davat zalezet,takze to ze zarizeni bylo rozebirano apod neni na zarizeni znat,zadne orypance nebo jine zniceni,coz se neda rici o nekterych servisech mobilnich zarizeni,kde pracuji "prasata" ;)
A jak jsem jiz psal,chce to mit nejake zkusenosti a um,neni to jako prestrojovat nokii.
macula_ce4you (691)|20.2.2010 18:33
hmm, tak jsme se pustili do výměny. Bohužel to odnesl displej, který byl tak pevně přilepen k dotykové vrstvě, že prostě zařval :(( . Dnes jsem objednal LCD za 44 USD i s dopravou.
macula_ce4you (691)|8.3.2010 08:14
Tak LCD dorazil, byl by někdo ochoten prodat to, čím se lepí lcd k dotykovce? Popřípadě tip, kde se to dá sehnat? Jedná se o nějakou lepící fólii? Díky.
Hodo (99)|16.6.2010 00:45
Měl bych jen dotaz, zda někdo z vás něměnil samotnej tlačítkovej panel, mám už oloupanou vrchní krycí vrstvu (samozřejmě vlevo nahoře u tlačítka "home"). Na Ebay jsem našel tohle, což vypadá cenově docela zajímavě. Tlačítka fungujou v pohodě, takže se jedná jen o tu vrchní destičku a vzhledovou závadu. Na internetu jsem k tomu bohužel nic nenašel (a že jsem se docela snažil, jen servisní manuál, ve kterým to není) a Diamonda mám už po záruce, při cenách v VSP Data jsem tam radši ani nevolal, na kolik by to vyšlo.
Dík za každou informaci ;-).
macula_ce4you (691)|16.6.2010 13:35
Myslím, že tato "destička" je tam přilepená. Sundat to jde, ale já bych se do toho již po druhé nepouštěl. Středové kolečko jsem nechal původní. Takhle to vypadalo, když jsem to měl rozebraný.

Hodo (99)|16.6.2010 14:20
No potěš koště ;-), z tohohole bych možná dokázal složit kukačky, ale telefon už asi ne ... Tomuhle stavu bych se docela rád vyhnul, nejde to bez rozebírání jen nějak "utrhnout" a nalepit nový klávesy? V každým případě ti děkuji za informaci.
macula_ce4you (691)|16.6.2010 19:22
Já jsem vyměňoval kompletní kryt. Obávám se však, že jen tak odloupnout, to nepůjde. Tady je nějaké , jak se k tomu dostat.
Hodo (99)|16.6.2010 22:17
To video je super a jak jsem si všim, koresponduje se servisním manuálem, kterej jsem sehnal. Bohužel ani video neřeší pouze rozborku a sborku PCB a jen tý poškrábaný destičky, o kterou mi primárně jde. Řešením by samozřejmě bylo koupit celej tlačítkovej panel i s PCB, ale to už jsme zase cenově trochu jinde, částečně je to zbytečný, protože keypad funguje bez problémů a jde mi v podstatě jen o vizuální stránku věci a hlavně bez kompletního rozebrání a složení Diamondu to nepůjde. A tomu bych se opravdu rád vyhnul. V každým případě ti ale moc děkuji za snahu a kdyby tě náhodou ještě něco napadlo, budu ti velmi povděčen ;-).
vit100 (8)|17.6.2010 20:01
nevi nekdo nahodou jestli jde zamenit kryt na compact iv s htc diamond??
funkyhk (25)|20.6.2010 17:40
Hodo65: Nevim, jestli spravne chapu, ale podle vseho se odlepuje folie, ktera je na tlacitkove desticce. Doporucuju odlepit.