Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak serfovat z iPAQ 3870 pres Bluetooth pripojeni na PC

null (0)|31.5.2002 00:02
Cetl jsem v nejakem threadu na tomto aditku (psal to myslim Milouss), neco o tom ze serfuje po netu z iPAQ 3870 pres Bluetooth pripojeni na PC. Docela me nadchla myslenka, lezet v posteli a byt pres PC pripojeny k netu a cist si nejaky ty stranky, pripadne poslouchat hudbu primoz netu ...... pokud to ovsem vubec jde [:cool:]
Nevite nekdo jak to nakonfigurovat? Propojeni pres Bluetooth se mi podarilo rozchodit napoprve (kopirovani souboru, ActiveSync), bohuzel pri pokusu o pripojeni k LAN se to zastavi u Atorizace a nejak to nejde dal [:(] Stejne bych ale nevedel jak se pripojit k netu, protoze k pripojeni pouzivam ISDN a ne LAN.
Pouzivam Mitsumi USB Bluetooth adapter, WindowsXP a iPAQ 3870.
Diky za pomoc.
Milouss (103)|31.5.2002 00:30
Je to přesně jak píšeš, pouze se spojím přes BT activesync z 3870 k NB s XP, synchronizuju a vlastně vše, jako v USB kolíbce, tzn. NB přes radio na Inetu, já v posteli a na iPaqu si čtu a poslouchám radio a jsem na ICQ a Messengeru. Jediné, co mi v podstatě chybí je, že neumím, ani přes BT, ani přes USB v FileManageru otevřít nasdílenou složku z NB...
Vůbec se, jak píšeš, nepřipojuju k LAN, nic jsem spec. nenastavoval, jen spustím BT activesync a jede to..
Milouss
SiKi_ce4you (37)|31.5.2002 09:05
cau,

chystam se koupit si Mitsumi USB adapter a chtel bych o nem neco vedet. Jaky to ma dosah a kolik si schopy z toho vytahnout kdyz prenasis soubory.

dik moc
null (0)|31.5.2002 15:35
2 Milouss: Diky za odpoved. Stejne to teda nechapu, kdyz jsem sesynchronizovany s PC pomoci ActiveSycu a napisu nejake URL v IE na Pocket PC tak mi jen bleskove problikne "zemekoule" a stranka se nenacte.
Co mas za BT modul? Muzes mi pripadne popsat nastaveni v Pocket PC sekce "Start/Settings/Connections/Connections" a jeste nastaveni ActiveSyncu (jak toho na PC tak i toho v iPAQ).
Jeste jednou diky

2 SiKi: Jeste jsem nic nemeril, ale zkusim to pres vikend. Jinak prvni postreh k Mitsumi je ten ze nemaji drivery pro WinXP a ty co maji pro W95, W98 a W2k jsou dost nedoladene. Vubec s nimi nejde zprovoznit Synchronizace a kopirovani jde jen jednim smerem [:((] Pouzivam drivery pro TDK Bluetooth USB adapter, ty jsou vsude OK [:cool:] jen jsem je musel trochu vyhackovat [:cool:]
Milouss (103)|31.5.2002 22:49
Předem - mám nyní Compaq BT Multiport, ale brouzdat mi šlo i s PCMCIA jak Xircomem, tak s Nokia. V settings mám nastaveno jen připojení přes 6310i BT GPRS. Jestli to nebude ActiveSyncem na PC, mám 3.5 build 12007 kde se mi zdá tematicky nejblíže v Options - Rules - PassTrough kde mám nastaveno The Internet. Zvláštní je, že nepingám z iPaqa, ale služby běží.
Dej vědět, zdalis pokročil, když tak napiš na můj mail, pošlu ICQ a zkusíme porovnávat, jak chceš.

Dnes mi dorazil 2pak Mitsumi USB BT a jsem otřesen drivery, mám XPčka, moje idea byla, že je použiju pro malou LAN pro připojení k PC, na kterém mám pevnou linku a NB mé přítelkyně. Netušíte někdo, jak si pomocí Mitsumi zprovoznit malou bezdrátovou síť?
Budu vděčen za jakoukoli pomoc.

Milouss
SiKi_ce4you (37)|7.6.2002 14:46
no tak jsem uz je (Mitsumi 2pack) taky dostal.
na XP ani ranu, pod ME se to sice rozbehne, ale stejne jsou ty ovladace na nic. Jak nekdo radil, zkusil jsem ovladace + prostredi od TDK TDK 1.2. Muselo se to ohackovat a to takhle

1) nainstalovat ovladace od TDK (viz odkaz)
2) rozbalit data1.cab (treba pomoci winace) a v souboru btwusb.inf zmenit na radku co zacina "%TDK.DeviceDesc%=BTWUSB" string VID_04BF&PID_0309 za VID_03EE&PID_641F (od ted si bude system myslet, ze onen Bluetooth adapter je TDK)
3) strcit tam Mitsumi a nainstalovat drivery (zadat rucne, vyber ovladace, ukazat na adresar s rozbalenymi a zmenenymi ovladaci)
4) HOTOVO !

no ale stejne mi na XP funguje jenom ActiveSync (pres seriovy port), File transfer, .... a LAN Access jsem ne a ne rozchodit. Jeste na to kouknu, ale nevim.
Zkousel jsem to i na W2K a tam to jede v pohode ! nastavi se, aby to sdilelo sitove pripojeni (stavajici do Internetu) a pa pripojeni ipaqem se objevi takove to okynko - Connecting, Authorizing user, Connected a jsme na netu

tak hodne stesti a kdyby neco, dej vedet
SiKi_ce4you (37)|7.6.2002 14:47
Jo a jeste jsem si vzpomel, aby to fungovalo i v IE, tak se myslim musi nastavit v Connections ze My Network adapret connects to : Internet.
Frankie_ce4you (103)|18.10.2002 13:14
Prosím o polopatistické vysvětlení, jak spojit Ipaq 3970 bluetoothově s PC (Windows XP), které je připojeno do internetu. Dále bych poprosil o radu, co spustit v PC a co v PDA, abych mohl volně brouzdat s postele v internetím světě. Díky
SiKi_ce4you (37)|18.10.2002 15:10
zkus se kouknout na tuhle stanku - psal jsem to kdysy pro jednoho cloveka..
doufam ze Ti to pomuze.
Kulicka (32)|28.10.2002 16:58
Hmm... Vypada to moc pekne,ale ja mam iPAQ 3630 s BT Jacketem a v PC 3com USB BT. V managerech (v PC ani v iPAQu) nejsou zadny volby . Jediny co mam v iPAQu je conect to serial port. :(((
Pres AS mi to browsi,ale docela rad bych se pripojoval k LAN. Mam inet pres UPC.
Este s tim zkusim laborovat,ale nevim. Estli mate nekdo skusenost help plííís.
diq.
heckom (13)|3.6.2005 09:17
vie mi niekto poradit, preco sa mi same od seba odpoji activsync? uz som v menu zaskrtol aj volbu udrzovat spojenie, ale aj tak to padne. Robi mi to dost velke problemy pri surfovani po nete.