Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Šifrování obsahu PDA

Bad Dream (4)|1.8.2004 11:18
Dobrý den, jsem začátečník a měl bych jeden dotaz. Zajímá mě jestli exisuje pro WM2003(SE) nějaký program který dokáže v reálném čase šifrovat obsah. Nebo je to nějak ošetřeno už standardní aplikací? Jde mi o to že budu používat PDA mimo jiné i pro firemní účely a chtěl bych data maximálně ochránit. Aby když mi někdo náhodou ukradne PDA byli pro něj data nepoužitelná. Samotným heslům moc nevěřím. Díky všem. Měj te se:)
RStein (2012)|1.8.2004 11:46
[QUOTE="Bad Dream"]Dobrý den, jsem začátečník a měl bych jeden dotaz. Zajímá mě jestli exisuje pro WM2003(SE) nějaký program který dokáže v reálném čase šifrovat obsah. Nebo je to nějak ošetřeno už standardní aplikací? Jde mi o to že budu používat PDA mimo jiné i pro firemní účely a chtěl bych data maximálně ochránit. Aby když mi někdo náhodou ukradne PDA byli pro něj data nepoužitelná. Samotným heslům moc nevěřím. Díky všem. Měj te se:) [/QUOTE]

Jestlize vam nestaci ochrana heslem, tak muzete pouzit napriklad aplikaci PointSec nebo PocketLock.

Protoze na miru vyvijene firemni aplikace se vetsinou dnes stavi na SQL CE, musite zajistit, aby byla kryptovana databaze (encrypt database = true v cnnection stringu pri zakladani databaze pres SqlCeEngine) a ze pri replikaci nebo RDA pristupu jsou data prenasena pres https nebo VPN.
Bad Dream (4)|1.8.2004 12:23
Díky, ty dva prográmky asi nebudou freeware že? Našel jsem ještě nějaký program CryptoCard1.1.2.0 ale nevím jestli se tím dají šifrovat všechna data a píše se tam že vyžaduje .Net Compact Framework 1.0 SP2 což nevím co je...:?
Bad Dream (4)|1.8.2004 12:27
Ještě jedna věc, zatím to PDA nemám tak se chci zeptat: dá se nastavit aby se mě WM2003 zeptala na heslo ještě před kompletním nastartováním? Něco jako když zadávám heslo před spuštěním Win XP na desktopu
RStein (2012)|1.8.2004 12:34
[QUOTE="Bad Dream"]Díky, ty dva prográmky asi nebudou freeware že? Našel jsem ještě nějaký program CryptoCard1.1.2.0 ale nevím jestli se tím dají šifrovat všechna data a píše se tam že vyžaduje .Net Compact Framework 1.0 SP2 což nevím co je...:? [/QUOTE]

Ano ty programy jsou placene.
.NET Compact Framework je rizene (a nejlepsi :) ) prostredi pro beh aplikaci s automatickym pridelovanim pameti a uvolnovanim pameti Garbage Collectorem, podporou aplikacnich domen atd.
Compact .NET Framework je soucasti WM 2003, SP2 si muzete stahnout napriklad zde , pripadne primo na webu Microsoftu.https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=328
RStein (2012)|1.8.2004 12:39
[QUOTE="Bad Dream"]Ještě jedna věc, zatím to PDA nemám tak se chci zeptat: dá se nastavit aby se mě WM2003 zeptala na heslo ještě před kompletním nastartováním? Něco jako když zadávám heslo před spuštěním Win XP na desktopu [/QUOTE]

U PDA se moc o startovani (bootovani) mluvit neda. Kdyz budete chtit, aby se PDA na heslo ptalo neustale, tak staci nastavit, ze dotaz na heslo prijde za 0 minut, ale to vas prestane brzy bavit:)
Bad Dream (4)|1.8.2004 12:42
Děkuji za odpovědi:)) Hezký den.
ZdenekP (224)|5.5.2005 22:33
Existuje free varianta k PocketLock - ten umí šifrovat i adresář? Našel jsem jen pro šifrování souborů.
Pavel Koza (4761)|6.5.2005 08:35
Nektere nove iPAQy (hx4700, hx2000 a mozna dalsi, viz recezne) maji takovyto program s nazvem HP ProtectTools. Myslim, ze to je celkem ucinny program.
ZdenekP (224)|6.5.2005 08:55
Ano vypadá dobře, testoval jsem s 2750, ale v případě jeho zapnutí padalo bluetooth - nefungovala automatická synchronizace s Exchange (přes MT). Muse se potom provést SR.
neoxo (133)|7.5.2005 09:28
ja pouzivam SENTRY 2020 je to funkcne podobne PGP DISK ak si to niekedy pouzival.

vytvori ti to virtualny disk fyzicky je to potom subor napr. 100 MB na karte napriklad.

Na tomto virtualnom disku mas potom odlozene citlive data a dostanes sa k nim jedine cez tento soft zadanim spravneho hesla. Data su sifrovane dostatocne a ide vlastne o online sifrovanie, proste po zadani hesla s datami pracujes ako keby sifrovane neboli. Potom to mozes uzamknut alebo dat timeout, ze napr. po 30 min sa ti to odpoji samo.
Zaloha sa potom robi jednoducho, cely napr. 100 MB subor prenesies do PC :)
A ten nik neotvori kym nema PDA, soft a heslo.
ZdenekP (224)|10.5.2005 08:08
Sentry nevypadá špatně, ale ještě mě napadlo jestli neexistuje SD karta, která by šifrovala sama. Existují přeci takové USB flash disky? Ale zatím jsem na netu nic nenašel. :(( Neviděl někdo něco takového?
hybo (3107)|17.5.2005 23:42
[QUOTE="neoxo"]... prenesies do PC :)
A ten nik neotvori kym nema PDA, soft a heslo.
[/QUOTE]

len pre upresnenie, Sentry 2020 je i pro PC a format je kompatibilni, takze nepotrebuju ani PDA a ani PDA verzi, staci jen to heslo ;)
ZdenekP (224)|18.5.2005 10:14
SENTRY opravdu vypadá dobře. Jen mě zarazilo, že je nutné mít ještě soubor *.key. NEvím jestli je to úplně OK.