Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dioda ani zvuk nehlásí příchozí SMS

keydza (3)|3.11.2009 21:42
Zdravím,
občas se stane, že mobil žádným způsobem nesignalizuje příchozí SMS (nebliká dioda ani se neozve žádný zvuk), pokud není v aktivním režimu. Jakmile ho ale zapnu, dioda začne blikat a ozve se zvuk příchozí SMS, byť ve skutečnosti přišla už dřív (vyzkoušeno).

Nestává se to však pokaždé, jen občas (cca 1 SMS z 15). O to je to ale horší, že se na mobil nemohu plně spolehnout a musím ho neustále zapínat do aktivního režimu, abych se ujistil, zda mi opravdu nikdo neposlal zprávu.

Napadá vás důvod nebo řešení toho problému? Díky moc.
fretak (265)|3.11.2009 23:23
nA TO VYDALO htc NEJAKY PATCH
beenox (32)|4.11.2009 08:10
A nevíš jaký patch? Já mám stejný problém, ale s tím rozdílem, že se mi dioda rozsvítí a bliká v pohodě, ale zvuk se neozve žádný. Když mi někdo volá, tak telefon v pohodě zvoní a vše je v pořádku. Ale když přijde SMS, tak se nic neděje :(

Zkusil jsem nainstalovat opravný HotFix, ale stále nic.

Jaký je to patch? Díky moc ;-)
Xfantasy (184)|4.11.2009 11:41
To Beenox: já mám flashnutou ROMku EnergyRomLeo a pokud mám nastavený CZ TF3D tak se zvuk nedostaví a ani na notifikační liště nic nezobrazí.Pokud ale změnim v registrech MUI na 409 (ENG) tak zvuk i notifikace jdou.Ani se nemusí TF3D resetovat,stačí jen změna v registru.
Pokud máš neofic ROMku tak skus...
keydza (3)|4.11.2009 13:59
Ten Hotfix jsem včera večer nainstaloval a doteď s tím nebyly žádné problémy. Ale nemůžu posoudit, víceméně jsem měl vyplý zvuk, takže uvidím až dnes večer, zda to pomohlo. Dioda však svítila pokaždé.
beenox (32)|4.11.2009 17:18
A když mám ROM originální?
prokji (199)|4.11.2009 20:58
Taková banalita:zkusils zkontrolovat , zda máš nějaký zvuk pro příchozí SMS nastavený/zvuky a potvrzení - sounds¬ifications/, případně nemáš-li systémové zvuky zcela vypnuté , nebo "volume down" /ona hlasitost zvonku a ostatních zvuků lze nastavovat zvlášť,nebo společně - i tohle je u D2 volitelné/..?
keydza (3)|4.11.2009 21:26
To jsem všechno skontroloval.

Tak zdá se mi, že Hotfix způsobil jen to, že se předchozí činnost neděje v takové míře. Asi dvakrát se mi už stalo, že příchozí SMS nebyla nijak v neaktivním režimu signalizovaná...
Jess_ce4you (61)|4.11.2009 22:01
nainstaluj HD TWEAK a mas po probleme
jikous (15)|10.11.2009 13:51
mě pomohlo totok:

Aktivace displeje při nové SMS
Jděte na adresu HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL a zde nastavte pro položku DisableSMSWakeUpEvent hodnotu na 0. Původní hodnota je 1. Standardně se totiž displej u Diamonda při příchozí nové SMS neaktivuje.

Displej se nuceně na chvíli aktivuje a sms zapípá