Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s hodinami

Repta_ce4you (0)|3.11.2009 10:13
Zdravím všechny "zasvěcené". Po nainstalování neoficiální ROM 6.5 s Manilou 2.1 od NRGZ28, jsem zjistil problém s hodinami na hlavní obrazovce při zapnutém TF3D. Pokud zůstane hl. obrazovka zapnutá, hodiny prostě nepřeskočí na další minutu nebo hodinu a zůstanou viset na původním čase. Pomůže buďto vypnutí a zapnutí přístroje nebo zapnutí nějaké aplikace, prostě něco, po čem dojde k aktualizaci hl. obrazovky. Přepínáním mezi okny TF3D se změna času neprovede. Malé hodiny na hl. obrazovce zůstanou dokonce viset na původním čase, např. po SR. Po různém laborování jsem zjistil jakýsi konflikt s aplikacemi od SPB (PocketPlus, WirelessMonitor, PhoneSuite). Po jejich vypnutí a následném SR hodiny fungují narmálně, někdy však i při těchto vypnutých aplikacích se problém s hodinami vyskytuje. Zrovna tak nefungují správně hodiny i při zapnutí systémového zámku, nebo při vyplém TF3D a zaplém Titaniu (Windows Default). Pokud si zapnu klasickou "Today" s různými moduly, fungují hodiny bez problému. Pokud máte někdo podobný problém a znáte i řešení, prosím o vaši odpověď. Díky.
htcjirka (1875)|3.11.2009 19:15
Nejlepe napsat koucharovi teto rom aby vydal na toto fix.
Neco jineho kdyby se to tykalo oficialni rom,ale uvařene....
urys (402)|3.11.2009 20:43
můžu vědět o jakou přesně jde ROM, NRGZ28 ROM používám už dlouhou dobu a tenhle problém jsem neměl ani u jedné z nich
Repta_ce4you (0)|4.11.2009 08:12
Mám tam EnergyROM Photon Standard, build 23016. Měl jsem tam i buildy 23083 a 21864 a na nich mi to dělalo taky, ale vždy až po nainstalování několika programů, jak již jsem na začátku uvedl, většinou od SPB.
mistm (477)|4.11.2009 11:59
taky jsem mel problem s hodinama, ze nepreskakovaly - ale to uz je hrozne davno jeste na 6.1 .... bylo to tusim tim, ze pozaduju zadani pinu k SIM karte po startu ... zkus to.
Repta_ce4you (0)|4.11.2009 12:32
S tím PINem to určitě zkusím, mám ho nastaven při zapnutí. Jinak jsem zkušebně nainstaloval SPB Mobile Shell 3.5 a tam hodiny fungují bez problémů.

Aktualizace: Tak vyzkoušeno s vypnutým PINem a hodiny v TF3D fungují!!! Díky za radu!!!
P.Milli (15)|20.11.2010 02:09
Ahoj,
tak toto se mi stava i s posedni oficialni ROM 6.5.
Nekdy hodiny funguji az po cca 10 resetu tel.
PIN se mi nechce vypinat.
mistm (477)|20.11.2010 17:42
pokud se ti nechce vypinat pin, tak postupuj takto:

1) nastav Air Plane mode - tzn mod letadla, kdy se vypne GSM modul (=phone)
2) restartuj telefon -> nech ho nastartovat
3) v settings zapni modul telefonu ("phone")
4) zadej pin

ted by mel byt problem s hodinami pryc.
P.Milli (15)|20.11.2010 19:36
Velice dekuji za radu.
Az budu muset restartovat tel. tak napisu, jak to funguje.
Diky.
P.Milli (15)|20.11.2010 19:47
Tak super, funguje to.
Dekuji