Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kapacita adresáře v MobiPocket Readeru

AlešD (114)|2.11.2009 18:31
Ve snaze udělat si pořádek v e-knihách (doplnění názvů, autorů, jazyka a žánrů), nahrál jsem všechny (cca 530 titulů) do jednoho adresáře a pomocí desktop verze MobiPocket jsem je sesynchronizoval do adresáře "ebooks" na SD kartě (na SD zbylo po synchronizaci asi 1G volného místa).

Po tomto činu MobiPocket již nenajel a došlo k totálnímu zpomalení systému řešitelnému jenom SR.

Pokud jsem ponechal v adresáři jenom rozečtenou knihu, vše začalo hbitě fungovat, tak jak bych si tom představoval.

Proto prosím o radu, zda je nějak počet titulů v adresáři ebooks omezený a případně nějaký fígl jak to obejít.

Chápu , že se asi seznam knih nahrává někam do paměti zařízení (storage momentálně 195 MB volných program 90 MB volných), ale ten zase není tak obrovský. A nebo, a tomu se mi nechce ani věřit, si MobiPocket snaží přehrát do paměti celé knihy?
Vojtěch Barták (180)|2.11.2009 19:53
Já bych doporučoval "svůj" způsob rozdělení knih. Mám na kartě složku [color=red]knihovna[/color] rozdělenou na jednotlivé [color=red]žánry[/color] (celkem 25). Žánry mám rozdělené na [color=red]české [/color]a [color=red]zahraniční[/color] spisovatele. Ve složce každého [color=red]spisovatele[/color] mám ještě složku [color=red]přečteno[/color], kam házím (logicky) přečtené knihy. Nikdy nebyl problém s tím něco najít, změnit, otevřít vjakémkoli programu na čtení knih bez rozdílu. Moje knihovna má cca 2500 svazků, nedokážu si představit mít to všechno v jedné složce, ač otagované nebo jinak rozdělené pomocí Mobipocketu. Takže pokud chci něco otevřít / najít / ... / tak klasicky přes průzkumníka.
Není to přímo odpověď na otázku - nicméně si myslím, že jde o smysluplné univerzální (a několika lety používání ověřené) řešení. ;)
Vojtěch Barták (180)|3.11.2009 16:07
Tak jsem to zkoušel - 530 knih ve složce ebooks na SD - vše funguje normálně... Interní volná paměť 158 MB a na kartě asi 40 MB - i když nemyslím, že by to mělo nějaký vliv. Záleží na každém, ale podle mě je lepší udělat si rozdělení přímo na kartě, jak jsem popisoval v předchozím příspěvku. ;)
AlešD (114)|3.11.2009 17:29
No, já jsem to původně rozdělené na PDA měl, ale pak jsem si pořídil asus eee a nainstaloval na něj PC verzi mobipocketu. Nahrál jsem knížky, otagoval autory, žánry, jazykem atd. A moc si to pochvaloval. Najít něco podle autora nebo názvu - dílo okamžiku. Pokud jsem potřeboval sloučit nějaké tituly i od různých autorů - jde to bezproblémově. A tak jsem to chtěl i na PDA a synchronizovat si to s eee. Synchronizace OK. MobiPocket Reader potom pro čtení ale nenajede, zamrzne v půlce, není v seznamu spuštěných procesů. PDA hnije. Občas (mě se zdálo, že více méně náhodně) naskočil při spuštění jiného programu (Twikini a pod.) a PDA ožilo i bez SR.

Bohužel nejde mi to. Takže v PDA asi přejdu zase zpět na adresářovou strukturu -> bude bor..l v těch knížkách bez možnosti synchronizace. Na druhé strany nechtěl bych měnit MobiPocket, už kvůli famózním funkcím na eee.