Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Kapacita adresáře v MobiPocket Readeru

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

Ve snaze udělat si pořádek v e-knihách (doplnění názvů, autorů, jazyka a žánrů), nahrál jsem všechny (cca 530 titulů) do jednoho adresáře a pomocí desktop verze MobiPocket jsem je sesynchronizoval do adresáře "ebooks" na SD kartě (na SD zbylo po synchronizaci asi 1G volného místa).

Po tomto činu MobiPocket již nenajel a došlo k totálnímu zpomalení systému řešitelnému jenom SR.

Pokud jsem ponechal v adresáři jenom rozečtenou knihu, vše začalo hbitě fungovat, tak jak bych si tom představoval.

Proto prosím o radu, zda je nějak počet titulů v adresáři ebooks omezený a případně nějaký fígl jak to obejít.

Chápu , že se asi seznam knih nahrává někam do paměti zařízení (storage momentálně 195 MB volných program 90 MB volných), ale ten zase není tak obrovský. A nebo, a tomu se mi nechce ani věřit, si MobiPocket snaží přehrát do paměti celé knihy?
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Já bych doporučoval "svůj" způsob rozdělení knih. Mám na kartě složku knihovna rozdělenou na jednotlivé žánry (celkem 25). Žánry mám rozdělené na české a zahraniční spisovatele. Ve složce každého spisovatele mám ještě složku přečteno, kam házím (logicky) přečtené knihy. Nikdy nebyl problém s tím něco najít, změnit, otevřít vjakémkoli programu na čtení knih bez rozdílu. Moje knihovna má cca 2500 svazků, nedokážu si představit mít to všechno v jedné složce, ač otagované nebo jinak rozdělené pomocí Mobipocketu. Takže pokud chci něco otevřít / najít / ... / tak klasicky přes průzkumníka.
    Není to přímo odpověď na otázku - nicméně si myslím, že jde o smysluplné univerzální (a několika lety používání ověřené) řešení.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Tak jsem to zkoušel - 530 knih ve složce ebooks na SD - vše funguje normálně... Interní volná paměť 158 MB a na kartě asi 40 MB - i když nemyslím, že by to mělo nějaký vliv. Záleží na každém, ale podle mě je lepší udělat si rozdělení přímo na kartě, jak jsem popisoval v předchozím příspěvku.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

No, já jsem to původně rozdělené na PDA měl, ale pak jsem si pořídil asus eee a nainstaloval na něj PC verzi mobipocketu. Nahrál jsem knížky, otagoval autory, žánry, jazykem atd. A moc si to pochvaloval. Najít něco podle autora nebo názvu - dílo okamžiku. Pokud jsem potřeboval sloučit nějaké tituly i od různých autorů - jde to bezproblémově. A tak jsem to chtěl i na PDA a synchronizovat si to s eee. Synchronizace OK. MobiPocket Reader potom pro čtení ale nenajede, zamrzne v půlce, není v seznamu spuštěných procesů. PDA hnije. Občas (mě se zdálo, že více méně náhodně) naskočil při spuštění jiného programu (Twikini a pod.) a PDA ožilo i bez SR.

Bohužel nejde mi to. Takže v PDA asi přejdu zase zpět na adresářovou strukturu -> bude bor..l v těch knížkách bez možnosti synchronizace. Na druhé strany nechtěl bych měnit MobiPocket, už kvůli famózním funkcím na eee.

Podobná témata

1. Poloviční kapacita 2GB SD karty...
    Od glorindelf v sekci + Soubory & Paměťová média
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-04-2008, 08:58
  2. Igo 2006+ a adresy z adresáře
    Od Zdeno_ce4you v sekci iGO
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 25-01-2008, 13:38
  3. Cestina (ceske fonty) do Mobipocket Readeru
    Od Berkyl v sekci Motorola