Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox N560 a připojení k domácí wifi

Michael99 (32)|30.10.2009 10:27
Zdravím Vás,

vím, že se to tu již řešilo nesčetněkrát...témata jsem prošel, ale stejně se mi nedaří doma k wifi připojit....Respektive PDA píše connected, ale nesosá žádná data....přijde mi jako by se jen připojilo k routeru, ale nenavázalo připojení k internetu.. Byl bych vděčný, kdyby mi tu někdo udělal stručný, ale kompletní postup, jak se připojit. Mám FSC Looxe N560.
Do teď jsem to dělal tak, že jsem dal: start-nastavení-připojení-wifi-dal vyhledat nové připojení-po té co to našlo mojí wifinu jsem na ni kliknul (nezaškrtával hidden network), dal next a tam je authentication (dal jsem WPA, zkoušel jsem i WPA-PSK), data encryption sem dal WEP, vyplnil jsem klíč pro připojení k routeru a tím to pro mě končilo...pravděpodobně to celé dělám špatně, tak předem děkuju za rady.
Jason_ce4you (260)|30.10.2009 10:42
Přesně jak to popisuješ se připojuju taky a jde mi to.Nevidím v tom chybu, snad někdo ze zdejších odborníků poradí.
Zdenek Malinsky (9781)|30.10.2009 12:54
Zkoušel jsi si někam PINGnout?
SdKfz.171 (99)|30.10.2009 13:38
Pokud máš na routeru zapnuto filtrování MAC adres, musíš povolit MAC adresu WiFi adaptéru svého zařízení (zjistíš ji buď z nálepky na krabici, nebo pomocí IP tool či vX util).
Michael99 (32)|30.10.2009 14:50
Pingnout jsem se nezkoušel....popravdě nevím jak se to u PPC dělá.....to asi není stejné jako u PC...přes start-spustit že...zkoušel jsem to a bez výsledku. Co se týká Mac adres, doma na to mrknu, ale myslím, že bych žádný filtr nastaven mít neměl...nic jsem nenastavoval..
SdKfz.171 (99)|30.10.2009 15:14
Ping můžeš dělat třeba pomocí mnou odkazovaných vXutil
Zdenek Malinsky (9781)|30.10.2009 15:18
A vyzkoušej víc adres - normální i verze pro PDA. Kdyby něco nešlo, tak na PC ověř, zda ve stejnou chvíli to běží z něj, zda je problém na PDA nebo jinde.

EDIT
Rád bych doplnil, že jsou i jiné stránky než seznam (ztratí ti maily a pak tě nezná :D ) a lžiDnes :?
Michael99 (32)|30.10.2009 16:14
Dobře, děkuji všem za dosavadní rady, zatím jsem vxUtil vyzkoušel jen ve spojení s mým mobilem (přes BT-GPRS) a funguje:))....večer ale budu u kamaráda, který má doma taktéž router a ani jemu se nepodařilo doposud připojit se svým pda (HP Ipaq 214) přes wifi. Tak to u něj budu zkoušet. jde mi teď ale o jedno, kde začít...první asi dám vyhledat wifi sítě, jakmile to najde tu jeho (nebo mojí u mě doma), zadám připojit k internet nebo práce, upřesním typ zabezpečení (WPA, WPA-PSK), zadám heslo (klíč) a tím by to v tu chvíli mělo končit viďte? A pak už budu laborovat s vxUtil...Předem omluvte mojí neznalost, ale wifi, IP, Mac apod jsou pro mě složitosti, kterým opravdu nerozumím...vím cca, co to je, ale nic víc.
SdKfz.171 (99)|30.10.2009 22:10
Nebo zkus WiFi Monster - ten je free, a umi taky spoustu veci...
Michael99 (32)|30.10.2009 22:14
Tak jsem se tady na diskusi dočetl, že loox n560 nepodporuje WPA2 a tím pádem jsem se ani na takto zabezepčenou wifinu nemohl připojit....viz odkaz níže:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19004
Za pomoci softwaru z odkazu jsem se bez problemu ke kamarádově wifině připojil.....ale po restartu už ne protože to žádnou síť nenajde....poradíte co kde nastavit?
SdKfz.171 (99)|30.10.2009 22:29
Je ta síť skrytá, nebo ne (tzn. vysílá SSID)?
Michael99 (32)|30.10.2009 23:28
No notebook mi ji normalně najde, takže skrytá nebude....
SdKfz.171 (99)|31.10.2009 08:33
Já mám taky doma skrytou síť, a NTB mi ji najde - důležitá je konfigurace, která je nastavená na routeru - když v konfiguraci sítě na připojovaném počítači zadám, že jde o skrytou síť, tak si ji už potom sám najde.
Zkusil bych to takhle:
1) Zjisti si, jakou IP adresu má router (uděláš to na PC nebo notebooku, který je k routeru připojen - zkus v browseru zadat třeba adresu 192.168.1.1, nebo si příslušnou adresu zjisti v manuálu routeru)
2) Zkus po připojení k síti o tuto adresu pingnout
3) Pokud ping vrátí kladnou odezvu, zkus pingnout o adresu nějakého dalšího počítače, který je připojen ke stejnému routeru (jeho IP adresu zjistíš příkazem ipconfig /all, zadaným z příkazové řádky, nebo kliknutím pravým tlačítkem myši na symbol síťového připojení v systémové oblasti hlavního panelu (vpravo u hodinek) a výběrem položky Stav z kontextové nabídky - proklikej se záložkami, někde najdeš jak IP počítače, tak routeru (bývá označen jako Výchozí brána - tento postup můžeš použít i pro zjištění IP routeru v bodu 1) - IP adresu zjišťuj na konkrétním počítači, ne na PDA
4) Pokud se podaří pingnout o adresu dalšího počítače, měl by zabrat i ping na adresu kdekoliv na internetu - třeba 74.125.87.99 (google.com). Jestliže ping o adresu uvnitř lokální sítě nevrátil správnou odezvu, pak se podívej do konfigurace routeru někam do položek Firewall nebo MAC address filter, a přesvědč se, že MAC adresa bezdrátového adaptéru PDA je mezi povolenými. Předpokládám, že od routeru máš nějaký manuál, případně si jej můžeš stáhnout od výrobce - tyhle věci se občas vyplatí alespoň zběžně prostudovat.
5) Pokud se daří pingnout uvnitř sítě, ale ven nikoli, pak se ponoř do důkladného studia manuálu k routeru - bude to na 99% nějaká prkotina, ale metodou pokus-omyl na to přijdeš. Tohle se takhle přes diskusi těžko dává do pořádku.

Než vyzkoušíš popsaný postup, přesvědč se, že jiný připojený počítač je schopen pingnout jak dovnitř sítě, tak ven.
Michael99 (32)|1.11.2009 22:05
Děkuju moc za rady..neměl jsem možnost dříve odepsat...ale doma jsem zkusil připojení přes wifi a nemusel jsem řešit žádný problém...pda se chytlo a jede to....bude to tím, že doma mám router od D-linku, kterej "neumí" WPA2 (jen WPA), takže proto to šlo tak hladce...kámoš má doma router se zabezpečením WPA2, takže tam to proto nejde...