Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia Font

rriha (149)|28.10.2009 14:27
Vyčerpal jsem všechny možnosti, kterými vládnu, tak se ptám:
Jak změním v systému font z výchozí tahomy na nokii tak, jak je to v ROMeOS? Nokia font je pěkně čitelný a přitom úzký...
Co jsem zatím našel:
Tento link na stažení nokia fontu, který ho ale nezmění úplně všude
pak je aplikace ingchangefont (link nemám, sorry, ale je na xda), která...je nepřehledná, nemá možnost návratu k defaultu,nejde odinstalovat...
pak mám stažené fonty z ROMeOS - ty ale nejdou překopírovat...

na xda jsem našel, že je to snad tak, že se vezme font nokia a změní se mu interní název na tahoma, takže systém si nevšimne, myslí si, že má tahomu a ona je to přitom nokia...
asi by stačilo vzít fonty z ROMeOS a udělat z nich cab, aby to šlo nainstalovat...
Mohl by to prosím někdo udělat? ...zkuste si nainstalovat ROMeOS a uvidíte, že se úsilí vyplatí...
urys (402)|28.10.2009 21:52
Proč si nenainstaluješ tu ROMeOS sám, když se to vyplatí?

A hlavně: Proč zakládáš duplicitní témata?
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=34513
rriha (149)|29.10.2009 05:41
duplicitni tema jsem zalozil, protoze jsem blbej a neodskrtl jsem si, ze uz jsem ten dotaz polozil:-)...sorry...mozna kdyby na nej prisla odpoved, tak bych to ani nestihl zalozit duplicitne, protoze uz bych to mel vyrizeny:-)
ROMeOS jsem nainstalovanou mel, za posledni 2 mes nekolikrat, monxovi zaplatil a myslel, ze u ni zustanu, ale pak mi vadily obcasne nestability (asi spis v manile nez v cem jinem - neco obcas nefungovalo - treba ulozeni prichoziho hovoru jako kontaktu), relativni pomalost, zeleny highlight...pres to vse ji mohu asi spis doporucit, je to vzdy dost kompletne udelana vec. ...nestabilita je mozna dana tim, ze se monx hrabe i do netcf atd - po instalaci jeho ROM se ukazuje spousta veci jako "monxdified"
Po delsim zkouseni jsem zjistil, ze mi nejvice vyhovuje ted cerstva (25.10.) EnergyROM s WM65(23081.5.3) a Manilou21(19193517)
Ted do ni potrebuju dostat ten nokia font.
Umi prosim nekdo z TTFek slepit cab?
tomsoft (2734)|29.10.2009 10:18
Tady je Nokia Font z XDA
Jinak slepit se dá všechno :)
rriha (149)|31.10.2009 08:37
Dík
zaslaný cab nainstaluje totéž, na co jsem dával odkaz v prvním postu, tj. nainstaluje nokia font na většinu manily.
Aby se změnil font v systému, je třeba provést náhradu tahomy za tahomu, kterou přikládám - soubor se jmenuje tahoma, interní název je taky tahoma, ale samotné znaky jsou nokia...prosím, bylo by možno udělat cab z přiložených souborů? (překopírovat je samozřejmě nejde...)
tomsoft (2734)|31.10.2009 11:09
Jestli jsi měl na mysli CAB z Tvých přiložených souborů (2 TTFka) tak tady je.
pavel.svejda (21)|31.10.2009 12:47
Zdravím,
můžete někdo hodit nějaké screeny s Nokia fontem? Díkes!
NaTuRaL_ce4you (170)|31.10.2009 16:32
a co treba prjit tenhle THREAD
rriha (149)|2.11.2009 00:07
Dík TomSoftovi za cab - funguje fajn. Po nainstalování cabu, odkazovaného výše ve fóru, a TomSoftova cabu je většina věcí OK.
jediné, co se nepřepsalo (což je asi věc nikoli TomSoftova, ale toho prvního cabu), jsou ty věci v TouchFlo, které jsou původně psány nikoli Tahomou, ale tím širokým fontem (HelveticaOTS?)...pokud by ho prsím někdo uměl upravit tak, jako je upravená ta Tahoma, bylo by to komplet:-)
Dík NaTuRalovi za upozornění... jím zmiňovaného threadu jsem si nevšiml, protože jsem nehledal dost pečlivě - search mi hodil 100+ stránek...ale asi i kdybych to našel, tak bych se nejprv ptal ve fóru pro TP2...třeba TFDetacher s nastavením, které lidem na HD funguje, na TP2 zlobí...FontNokia z jím uvedeného threadu se nedá nainstalovat (je také zvláštní, že má velmi malou velikost).
Screeny s fontem Nokia jsou třeba tady.
rriha (149)|16.11.2009 01:00
stav "znokiovatění" fontu byl do posledního příspěvku takový, že se po nainstalování dvou cabů co jsou oba v tomto threadu, změnil font všude, krom míst, kde je použitá Helvetica.
Po hledání na XDA mám zato, že řešením je - stejně jako u tahomy - použít nokia font a jen mu přestavit naming na původní helveticu. Potom nevím, co dělal ten první cab - umí se do něj někdo prosím podívat a zjistit to?
Přikládám obě helveticy, "zevnitř vyplněné" nokií, původní font z poslední 6.5kové instalace, textové info a pro úplnost znova i nokií "zevnitř vyplněnou" tahomu.
Prosím, jestli by někdo nebyl tak hodný a neudělal z toho CABy - měly by být cílově 2 pro tuto chvíli 4:
Cílově: (1) FšudeFontNokia.CAB (2) FšudeZpátkyPůvodníFont.CAB
Teď: (a) HelveticaOTS.CAB (b) HelveticaThin.CAB (c) Tahoma.CAB (ten už díky tomsoftovi je) (d) FšudeZpětPůvodníFont.CAB

...helveticu bych rád pro účel testování rozdělil, protože nevím, jak se bude nokia chovat u supermalých popisek třeba na kartě people...

Prosím, udělejte někdu CAB... až se to odladí z hlediska funkčnosti, tak ve chvíli volna zkusím klidně u Nokie i prostrkat trošku kerning, font, se kterým tu pracujeme, nemá žádné páry nastavené...dík
rriha (149)|18.11.2009 14:24
novy post jen jako reminder k tomu predchozimu, kde jsem zjistil, ze jsem (asi vlastni chybou) nenahral v prispevku avizovane soubory - ted uz tam jsou...
rriha (149)|21.11.2009 23:08
V příloze tohoto postu jsou caby zpracované TomSoftem (dík:-)
říkal bych tomu skoro 100% úspěch, teď chybí jen prozkoušet a udělat finální cab.
- cab Tahoma je třeba nainstalovat určitě
- cab HelveticaNeueOTS taky instalovat
- cab HelveticaNeueLT35Thin se asi nemusí - aspoň u mne jeho instalací nedošlo k viditelné změně fontů - je třeba víc vyzkoušet...
- cab Původní fonty ...slouží k návratu do přednokia stavu ... pokud se někomu chce, necht vyzkouší, co se stane, když se předchozí caby odinstalují - pokud to vrátí font k jejich původnímu vzhledu, je tento cab zbytečný.