Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problémy s Bluetooth

Ashrak (22)|27.10.2009 01:36
Zdravím všechny a zároveň moc prosím o radu,
po naflashování ROM Onkolog WM 6.5 (by TomSoft) rev. 1.1 se mi objevily problémy s HF. PDA se mi spojí s HF, ale po každém uskutečnění hovoru se mi zase odpojí. Dojde "pouze" k odpojení HF. Bluetooth na mobilu zůstává stále aktivní. Občas dokonce dojde k tomu, že pokud mi někdo volá, mobil se s HF zase spojí a hovor se uskuteční. Po ukončení hovoru se zase odpojí. Jelikož používám HF zabudovanou v autorádiu, nebo lépe řečeno je součástí auta, musel bych při každé potřebě volat vzít mobil do ruky a číslo vyhledat v mobilu a ručně vytočit, čímž celé HF poněkud ztrácí na významu:-). Problém ale není v HF, ale v mobilu. Zkoušel jsem jiné HF, ale se stejným výsledkem. Za poslední 3 dny jsem provedl 3x flashování a asi 5 hard resetů. pokaždé nefungovalo něco. Teď se zdá, že všechno šlape v poho, až na bluetooth:-(.
Pokud ví někdo co s tím, budu moc rád.
Předem všem díky za případnou radu.
hide007 (34)|27.10.2009 09:19
Zkus použít aplikaci JETware Hands-Free Extension.
Ashrak (22)|29.10.2009 19:24
Moc díky, hide007, ale bohužel to neklaplo:-(.
Ashrak (22)|31.10.2009 15:48
Tak už vážně nevím, přeflashoval jsem ROMku a problém stále přetrvává. Tady už je asi každá rada drahá. Absolutně netuším v čem je chyba.
hide007 (34)|31.10.2009 22:46
A fungovalo to někdy korektně ?
Není problém v hands-free ?
Zkusil jsi přehrát jiné rádio ?
Ashrak (22)|1.11.2009 01:51
Jj, fungovalo. ROMku jsem flashoval už x krát, ale v poslední době jsem to docela napálil:-). Když vezmu poslední tři akce, tak to vypadalo asi následovně: ROM Onkolog WM 6.5 (by TomSoft) rev. 1.1; WM6.5 Miri 21857 V27 Standard by TomSoft [edition - SPB MobileShell 3.5], a teď naposledy zase ROM Onkolog WM 6.5 (by TomSoft) rev. 1.1. Ještě při používání ROMky od Miriho to fungovalo, a až teď co jsem se vrátil k ROMce od Onkologa to i po přeflashování nefunguje. Nadarmo se neříká, že to nejjednodušší řešení může být to nejlepší:-). Přehrát rádio mne opravdu nenapadlo:-(. Jestli to klapne, tak si půjdu nakopat do p....e.
Ashrak (22)|1.11.2009 11:34
Tak bohužel nepomohlo ani přehrání radia. První jsem vyzkoušel 1.13.25.24 + Rilphone, bez úspěchu, tak jsem pak nahrál 1.17.25.09 a zase nic. Fakt nevím co s tím dál:-(.
V HF problém není. Zkoušel jsem dvě s naprosto stejným výsledkem.
ladako (29)|1.11.2009 12:54
Já bych se rád zeptal mám v autě vestavěnou HF Bluetooth III s rSAP. U HD mám zapnutý bluetooth, když se přiblížím k autu, tak se mi telefon připojí (HD se uspí - ztratí signál) můžu normálně z auta volat - v tom problém není. Když ale se odpojí handfree např. se vzdálím od vozidla telefon je uspaný a nikdo se mi nedovolá. Musím tedy v správci komunikace vypnout zapnout Telefon. Neexistuje nějaký způsob, abych nemusel neustále zapínat a vpínat telefon????
Ashrak (22)|1.11.2009 13:43
for ladako:
Moc se omlouvám, ale vůbec jsem nepochopil tvůj problém. Pokud máš origo vestavěnou HF sadu v autě, spojí se až po zasunutí klíče do spinačky a otočení do první polohy. Aspoň tak to funguje mně. A pak jsem ještě nepochopil: telefon se připojí - ztratí signál - můžu volat. To mi fakt není moc jasné. Telefon signál nikdy ztratit nemůže, pokud chceš volat?!?
milmat (2)|1.11.2009 23:38
Mám podobný problém. VW HF III je úplně nesmyslná věc, takže pokud můžete, kupte raději II - je to levnější a funguje jako normální HF. Aby to fungovalo, je potřeba vypnou zadávání PINu. Pak se telefon po vypnutí HF opět přihlásí.

Pro ostatní, kteří s tímto "hitech" výrobkem neměli tu čest se setkat. Tato HF využívá rSAP (remote SIM Access Profile). Takže přes BT si řídící jednotka vezme SIM kartu. Tím pádem telefon je mimo GSM síť ve stavu off. Po malé chvíli se do sítě místo telefonu připojí řídící jednotka vozu. Celé to zní dobře, nebýt dvou zásadních věcí: první je ta s PINem a druhá je, že pokud právě voláte a zapínáte-vypínáte klíček, tak se hovor přeruší (ukončí). Další problém je, že rSAP neumí moc telefonů, takže ty tam pak vůbec nejedou. No prostě za ty peníze hrůza :no: .
Ashrak (22)|2.11.2009 23:34
for ladako; milmat
Pánové, tak to se opravdu omlouvám. Tohle jsem opravdu nevěděl. Hold, stále se musíme učit:-). Pokud byste měli ještě radu, jak vyřešit můj problém, byl bych vám neskonale vděčný:-).
milmat (2)|3.11.2009 09:13
No ja bych zkusil novou ROM, popřípadě i radio. Dobrou referenci mám na EnergyROM_21864_BLACKSTONE_28.Oct.2009_StandardM2.5.rar a radio RUU_BlackStone_HTC_WWE-AFK_Radio_52.69.25.37_1.17.25.09_Only.exe. Vše je na XDA.
ladako (29)|4.11.2009 09:49
[quote=milmat] Aby to fungovalo, je potřeba vypnou zadávání PINu. Pak se telefon po vypnutí HF opět přihlásí.

[/quote]

Díky, už to funguje.