Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pár rad pro lamu s MDA IV

defuckto (13)|24.10.2009 19:19
Zdravím všechny, tak jsem se stal novým majitelem MDA Compact IV s origo 1.93.113.2 CSY T-Mobile ROM a mám pár otázek.

1. Mám simku od O2, tudíž otázka zní, lze nějak odblokovat přednastavené T-Mobile nastavení pro mms, internet atd...?

2. Kdysi jsem měl Vario, u toho sem to udělal jednoduše hard-resetem a pak resetnul ve chvíli, kdy se chystal T-Mobile nahrát do přístroje a bylo to ok. Teď to nemůžu udělat ze dvou důvodů: za prvé chci Touch Flo a za druhé TomToma. Jde tedy nějak nainstalovat TomTom a TouchFlo bez instalace T-Mobilu po HR?

3. O co vše, kromě Touch Flo a Tomtoma, přijdu, když neinstalnu T-Mobile?

4. V některých oblastech mi MDA neukazuje správně diakritiku. Např. když snižuju hlasitost, tak vidím Systém a Vyzvánìní. Jde s tím něco udělat?

5. [s]Po spojení PDA s PC ActiveSyncem se vše spojí - v PDA stav připojeno, v PC u hodin mám kolečko ActiveSync zelené, synchronizace OK. Po rozkliknutí AS(kde mám rovněž stav připojeno) a kliknutí na nastavení připojení nastavím údaje tak, že je vše zaškrtnuté, port mám com1(jiný tam na výběr není) a to spodní jsem zkoušel nastavit automaticky i internet. U Varia jsem za tohoto stavu mohl na net, teď mi to nejde, jak to tedy rozběhnout?(wifi na modemu je kaput, proto chci zatím aspoň kablík)[/s] - tohle už jsem rozjel, hurá :)

6. Chci jen origo a jen CZ ROM, už jen kvůli případné reklamaci, abych PDA prostě vzal a šel s ním na prodejnu a ne zapásit se SPL a ROMkama atd..

Snad se najde nějaká dobrá duše co poradí. Ještě bych poprosil, kdyby někdo měl nějakou radu, tak mi jí napište doslova jak pro debila, dlouhou dobu jsem se o svět PDA nezajímal, takže tu jaksi plavu.. :oops:

PS: Doufám že jsem to dal na správné místo, pokud ne, tak prosím o přesun a omlouvám se.. :yes:

Tak ještě jednu otázku bych měl, kde se provádí kalibrace G senzoru? :oops: :oops:
Zdenek Malinsky (9781)|25.10.2009 12:09
Proč jsi si nevzal raději novější Compact V?

1. Po vložení jiné tj. SIM karty jiného operátora si zařízení vše potřebné přenastaví samo. Pak nezaškodí udělat soft reset (pokud si samo PDA neřekne).

2. a 3. čemu říkáš T-Mobile? Jinak TF lze vypnout jako plugin (start-settings-personal-today-items)

4. Máš správně reginall settings a máš originál ROM s originál lokalizací? Jde o problém s defaltními aplikacemi nebo i jinde?

6. Na webu mobilního oparátora - tj. T-Mobile CZ


defuckto (13)|25.10.2009 16:58
Protože jsem chtěl MDA IV a sehnal jsem ho se zárukou u TM za myslim OK cenu.. ;)

1. Samo se to nezmění, ani po HR.. Pořád v nastavení zůstává T.mobile s poznámkou, že nelze nijak upravit či vymazat..

2. a 3. Touch Flo právě chci a to je ten háček. Po hard resetu se objeví okénko(tuším customization), které odpočítává asi 3 sekundy - to se právě chystá T-mobile nainstalovat svůj soft.. Když se to resetne stylusem ještě před odpočítáním, tak se stroj zapne a je tam normálně windows mobile, originál, bez T-Mobilu a také bez Touch Flo, které chci.. tak nevím jak to udělat. Pokud vím, neexistuje samostatná aplikace Touch Flo..

4. Jak píšu v prvnim postu, mám tam originálku od T-Mobile 1.93 v češtině. A viz příklad co jsem napsal (Vyzvánìní) je chybka diakritiky v defaultním systému, je to jen tady a v několika málo nabídkách, nic závažnýho.. Místní nastavení mám správně.

6. To jsem tam psal jen pro to, aby mi tu nikdo nepsal, ať tam šoupnu Eržiku nebo tak něco, chci prostě mít origo.. :)
Adow (1267)|25.10.2009 18:08
Do MDA nemůžeš dát jakoukoliv jinou ROM na Diamonda, ikdyby byla sebe víc originální. Bez HardSPL ji tam prostě nenarveš, napíše ti to chybu. BTW, kromě T-Mobilu nikdo oficiální českou ROM nemá, jen je k dispozici čeština k doinstalování.
Co bych ti ještě napsal..... Dej si tam Eržiku, ta má češtinu i TF (a hezčí - černé) i nastavování pro různé operátory v základu :D.
defuckto (13)|25.10.2009 18:22
vím, jak to udělat, abych tam měl eržiku, ale už potřetí píšu, že tam nechci dávat neofiko hlavně kvůli reklamacím.. ;) bohatě by mi stačilo, kdyby mi šel změnit vzhled Touch Flo(což jsem zkoušel, ale v pathu nelze najít to téma které sem tam nakopčil, tak nevim) a hlavně, kdyby šlo nějak vobejít nastavení mms a internetu od t-mobilu.. A nebo kdyby existovala samostatná aplikace Touch Flo, což pokud vím, neexistuje, takže fakt nevim..

EDIT: Tak kalibraci G-senzoru uz mam.. S tou ROM me jeste neco napadlo, existuje originalni ROM 1.93 od HTC v cestine? Na CZ strankach HTC jsem ceskou nenasel..(pisu na PDA, proto bez diakritiky)
Adow (1267)|25.10.2009 20:05
Mě se na T-Mobile ROMce podařilo rozchodit data (mám O2), ale MMS nikdy - ale měl jsem tehdy ještě 1.37. To mě taky vedlo ke změně ROM. Opravdu česká ROM neexistuje, ale je originální 1.93, u které se při instalaci ROM instaluje i čeština (v rámci customizace). Ale ani tu tam bez HardSPL nedáš :(.
defuckto (13)|25.10.2009 20:13
tak se mi tam konečně povedlo nakopat originální htc černý téma místo tý růžový... Kde bych kdyžtak našel tu nebrandovanou origo 1.93 s cz? Možná bych to nakonec unlocknul tim hardspl no.. moc se mi do toho nechce, ale mělo by to jít bez problémů zase locknout ne?

Neni až takovej problém, se na mms kouknout na netu, ale prostě mě to už z principu vadí, mám rád věci nastavené tak jak chci a ne tak, jak musejí být.. :)
Pavel Koza (4761)|26.10.2009 03:00
ROMky pro brandovaná zařízení si spravují samotní operátoři, HTC nic ke stažení pro tato zařízení nenabízí. T-Mobile má pro MDA speciální stránku zde. Ale že by tam byl nějaký aktivní...

Pokud jde o natvrdo nastavené parametry pro T-Mobile, tak to stejně má i Compact V. Když jsem ho měl k testování, chvíli jsem se s tím zkoušel prát, ale pak jsem to vzdal... Jestli máš chuť k experimentování, zkusil bych se podívat v nějakém editoru registru do nastavení připojení, ale nejsem si jistý, jestli se to třebas po resetu zase automaticky nepřenastaví... Prostě mít T-Mobile ROM pro ne-T-Mobile kartu asi bude problém.

defuckto (13)|26.10.2009 10:31
Tak mi asi nezbyde nic jinyho,nez flashnout erziku no.. :/
Jeste me napadla asi posledni sance,O2 prece diamonda prodaval taky,sice nebrandovanyho,ale urcite musel bejt CZ, da se to nekde sehnat? Na jejich strankach sem to nenasel.. :(