Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TAEL WM 6.5.1 ROM v češtině ?

gard_ce4you (73)|24.10.2009 17:44
Zdravím všechny i potencionální uživatele TAEL ROM. Jak jistě víte, 22.10. vyšla nová verze založená na Windows Mobile 6.5 Build 23420, kterou mohu jen doporučit. Zatím je dostupná pouze v angličtině (WWE), ale připravují se i další jazykové verze. Bohužel čeština mezi nimi zatím nebude. TF3D i Chome jde samozřejmě počeštit dodatečně, systém bohužel ne. Kontakoval jsem proto autora s dotazem a tady je odpověď:
[quote]Hi Petr,

First of all I should say Thanks a lot for supporting TAEL ROM project, I really appreciate you contributions.

Currently I'm working on top 3 voted languages, but I said on the topic before, other languages which aren't in top 3 list, can be prepared by five members donations at least. Because I mention extra features for donators only. So, you're the first one in CSY list, you can invite four interested Czech friends to help this project, and have full translated ROM as soon as possible .

Thanks again,
Regards.[/quote]

Stručně přeloženo, bude se CSY verzí zabývat, pokud dostane požadavek alespoň od 5 dárců.

Takže pokud TAEL ROM používáte, jste s ní spokojeni a chtěli byste ji mít v češtině, pouvažujte také prosím o možnosti podpory autora.

Gard
kecinzer_ce4you (332)|24.10.2009 18:14
Já jsem tak nějak za CZ romky přestal bojovat, protože vždycky nebudou aktuální a jsou s nimi akorát problémy.
IMHO jedinou použitelnou CZ ROM může ukuchtit pouze Čech - viz Titan ROM (opravdu velice kvalitní WM 6.1 ROM). Jakmile se do toho dát nějaký tvůrce, který nemluví česky, je s tím spíš víc ladění a testování, než používání. A prostě vždycky když vyjde nějaká nová verze, tak CZ mutace následuje až o hezký čas déle.

Samozřejmě by nebylo špatné mít nějakou dobrou ROM v češtině, ovšem TAEL zrovna nepoužívám, snad jsem ani nezkoušel.

EDIT: Koukal jsem se do specifikací, a věru nevypadá ta ROMka zle. Možná provedu zálohu současné Energy a testnu jí.
gard_ce4you (73)|24.10.2009 18:42
Ano prakticky ve všem souhlasím. Také jsem používal Titan ROM a byl jsem naprosto spokojen. Bohužel Titan se do kuchtění ROM s WM6.5 nepustil (zatím?) a všechny ostatní pokusy s WM 6.5 CSY pro Touch PRO zatím moc dobře nedopadly.

V poslední době jsem zkoušel TAEL i Energy ROM a z poslední verze TAEL jsem nadšen, proto mi přišlo vhodné podpořit autora v další práci. Nevím jak je složité počeštit už "odladěnou" ROM a jaké problémy jsou s tím spojené, ale raději budu mít špatně počeštěnou a funkční, než perfektně počeštěnou a nestabilní :))
Tony_lkh_ce4you (31)|26.10.2009 13:02
Total pecka táto romka. Zatial funguje bez chyb. Nadmierna spokojnost. :yes:
piril (11)|26.10.2009 19:17
Je nejaky program, ve kterem bych zkousel pocestit nejakou ROM??
dateli (4)|26.10.2009 19:31
Vypada skvěle Jen škoda že to neni cz:D
kecinzer_ce4you (332)|26.10.2009 20:12
No normálně jste mě namlsali :D
Teď jsem se ale koukal do threadu z TAEL ROM a nějak mi přijde, že ty jazykové mutace zmizely. Nezrušil to nakonec?
gard_ce4you (73)|26.10.2009 21:30
Bohužel ano, uvedení jiných jazykových verzí (GER,ITA,NLD) bylo zrušeno :(( Aspoň pro tuto verzi.
Viz. tento příspěvek
kecinzer_ce4you (332)|27.10.2009 00:09
Chtěl bych se zeptat těch, co testují poslední TAEL ROM. Jak je na tom s výdrží? Přijde mi totiž, že build 23071 má brutální výdrž. Je to docela dost znatelné a hlavně, pokud se nodpojím od GPRS, tak mi brutálně nejde dolů baterka.
Byl bych tedy docela nerad, aby se mi spotřeba s 23420 zase nezvýšila.

Předem díky.
Aramon_ce4you (16)|27.10.2009 20:21
[quote=kecinzer]Chtěl bych se zeptat těch, co testují poslední TAEL ROM. Jak je na tom s výdrží?...[/quote]

Totéž mne zajímá, díky za info od těch, co ji maj

EDIT: odpovím si sám: baterku se mi nedaří nabít do plna, dostávám se max na 80%, jakmile to odpojím od nabíječky, vydrží mobil cca 16 minut a řve že mám připojit nabíječku:-( Tak to je brutal výdrž
gard_ce4you (73)|28.10.2009 12:51
Nemůžu porovnávat s ostatními buildy WM 6.5, na to jsem je nepoužíval dostatečně dlouho, ale v porovnání s Titan ROM 6.1 je na tom TAEL s výdrží podobně. Z nabíječky sundáno v 8 hodin a druhý den ve 20 hlásí slabou baterii.
Teď jsem doma na neschopence, takže vollám málo, tzn. 1 hodina hovorů, 20-30 příchozích SMS, 2-3 denně sysnchronizace s Exchange přes Wifi. Data deaktivována.
gard_ce4you (73)|28.10.2009 12:58
[quote=Aramon] ...baterku se mi nedaří nabít do plna, dostávám se max na 80%, jakmile to odpojím od nabíječky, vydrží mobil cca 16 minut a řve že mám připojit nabíječku:-( [/quote]
Po flashnutí ROM se může stát, že telefon nenabije baterii do maxima, ale po několika (3) nabíjeních by se to mělo ustálit. Výrž 16 min je opravdu extrémní, to vypadá i na jiný problém. Zkoušel jsi po flashnutí ještě provést hard reset?
gard_ce4you (73)|28.10.2009 21:28
Vzhledem k tomu, že čeština není v tuto chvíli v TAEL ROM reálná, tak bych doporučil toto téma uzamknout a na dotazy ohledně TAEL použít nově vytvořené.