Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM 6.5 original

xaries (195)|23.10.2009 15:21
Zdravim vsechny!Nevite nahodou kdy maji pustit do sveta origo WM 6.5 na diamonda 2?Na Htc.com jsou zatim jen na Htc Snap a myslim ze na Htc touch diamond 2 Pro.Dik
maldo (14)|23.10.2009 15:42
T-mobile CZ na svůj Compact V aka Diamond 2 má aktualizaci již od včerejška k dispozici na svých stránkách. Zatím zkouším, běhá to svižně jen ty Týmobajlí přednastavené šílenosti (Wap, Net) mi pijí krev ;)
xaries (195)|23.10.2009 17:39
No teda se vsi uctou k T-mobile ale ani za mak se mi to nelibi!Nekomu trebo jo a to mu neberu!Je pekny ze je to v cestine rychlost taky ujde ale u nekterych uvarenych se mi to zda rychlejsi.A asi jina modifikace HTC Sense.
Pítr6630 (55)|24.10.2009 15:59
Taky od včerejška testuju T-Mobile ROM.. Zatím spokojenost.. rychlost slušná, čeština všude kde se podíváš. Co se týká TM balastu, tak sem čekal i něco horšího.. takhle mi to ani nepřekáží... Co mi tak trochu víc chybí je synchronizace kontaktů s facebookem (v předchozí uvařené ROMce to byla fajne funkce). Trošku nelogický je taky Start tlačítko... tapnutím se člověk dostane do nabídky menu, ale druhým tapnutím se nestane nic (max se obnoví stránka s menu)... prostě člověk nevyskočí zpět na today a musí použít tlačítko Home (ukončení hovoru) nebo křížek v pravým horním rohu... ale to je jen detail na kterej se dá zvyknout.

Celkově bych ale dal stejně přednost ROMce přímo od HTC nejlíp s manilou 2.5.. kdyby se pak někomu podařilo vytáhnout češtinu třeba z téhle TM ROMky... nebylo by to vůbec špatný..
golom (56)|26.10.2009 09:15
Ahoj, možná pro někoho stupidní dotaz ale rád bych se zeptal jestli, pokud přeflashnu tuto romku (t-mobile), ale SIMku mám Vodafone, jestli mi bude vše chodit jak má... tedy jestli nenastane nějaká blokace apod. Díky
maldo (14)|26.10.2009 12:11
Pokud máš MDA Compact V tak to v pohodě přeflešni upgradem ze serveru www.t-mobile.cz/mda. MDAčka nejsou blokována na operátora, takže v pohodě pojede i Vodafone.
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2009 12:44
To nemusí být až tak úplně a vždy pravda - link.
maldo (14)|26.10.2009 13:31
Omlouvám se za mystifikaci Zdenek má pravdu: telefon běží normálně, ale připojení na WAP,MMS a internet jsou natvrdo nastaveny na T-Mobile.:((
golom (56)|26.10.2009 13:44
Tak to vidím, že raději počkám na originálku od HTC, nehledě na to že mi to stejně nahlásilo že mi neflashne protože to není "kompatibilní" každopádně díky. Mám totiž ten klasickej problém, že jsem si kdysi na mém PC odblokovával Kaisera a teď mě HardSPL nechce pustit na druhou odblokaci - teda jestli sem to pochopil správně. Není nějaká možnost jak to na tomto PC rozjet (v práci mám bohužel MAC)? Opravdu to nemám na komerční účely a rád bych si jen do D2 hodil nějakou neofic. ROMku ale krz tohle zkrátka vlak nejede... :(
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2009 14:21
Taky jsem byl překvapen tím, co psal Pavel v tom odkazovaném příspěvku. Myslel jsem, že už operátoři nějakou dobu neblokují. Jak je vidět, tak pořád platí, že myslet znamená píííp vědět. :oops:
dada09_ce4you (22)|26.10.2009 17:46
Na xda se objevil odkaz na stažení ofic. verze WM 6.5.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=576620
golom (56)|27.10.2009 00:00
...taktak, ale bez odemčení zařízení se mi ji stejně nepovedlo nainstalovat (ENG verzi) budusi muset počkat na verzi EU.
golom (56)|27.10.2009 00:01
...taktak, ale bez odemčení zařízení se mi ji stejně nepovedlo nainstalovat (ENG verzi) budusi muset počkat na verzi EU. - prosím o smazaní duplicitního příspěvku. Díky
Jackal1 (161)|27.10.2009 08:37
http://www.edisk.cz/stahni/29797/RUU_Topaz_S_HTC_WWE_2.16.405.4_Radio_Sign_Topaz_61.44tc.25.32_4.49.25.17_Ship.rar_159.06MB.html

Uniklá oficiální ROM. :-)
B.D. (37)|27.10.2009 14:30
Tak až ji někdo testnete dejte vědět reference. :-)

Díky
foreveryone (53)|27.10.2009 17:20
na stránkách HTC Europe se konečně objevil upgrade pro TD2 zatím pro země:

Germany 2.16.407.1
Denmark 2.16.403.1
United Kingdom 2.16.405.4
Sweden 2.16.413.1
Norway 2.16.409.1
Portugal 2.16.410.1

viz http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=728&news_id=310
vacan (76)|27.10.2009 17:40
hmm ale pro nás na tři věci, bo na naše SN nejde stáhnout. Sice není problém na XDA získat SN pro UK - ale to ta romka stejně nepůjde nainstalovat. Takže HTC na uživatele ve střední Evropě zase séře :-(
fonda_cz (13)|27.10.2009 21:22
tak po testovani par varenych romek je oficialni wm 6.5 konecne to co jsem hledal a stale nenalezal:)). Rychlost, stabilita, zadny bug (zatim testuju asi jen 5 hodin), vse funguje tak jak ma. Stazeno z HTCpedia, instalovano pres HSPL z PC pres kabel, pouzivam i nadale radio 4.49.25.17 a pouzivam jen AJ jazyk (system i manila). Oproti varenym romkam tam neni nainstalovan NETCF 3.5 (nutno doinstalovat), je tam predinstalovan CoPilot (15denní zkušební verze, jde normalne odebrat). Zatim naprosta spokojenost:))
foreveryone (53)|28.10.2009 09:19
To mě teda naopak v te originalni chybi pravě par veci ktery sem automaticky čekal a ktery jsou v uvařenych. Třeba taková TESS se mi zdá o něco lepší než originál a rozdíl v rychlosti nebo stabilitě tam teda žádný nezaznamenávám.
fofrnik (45)|28.10.2009 09:41
zdar všem mám stejný problém, novou ROM 6.5 nemohu na oficialnich strankách stáhnout je možné aby mi někdo kdo ROM stáhnout může poslal, pujde mi to vůbec nainstalovat? Jsem nový vlastník HTC diamond 2 a v domění že kupuji přístroj s počeštěnou ROM jsem měl pouze lokalizaci od sunnysoftu a to mi to ještě prodali bez CD s originalní licencí na lokalizaci
golom (56)|28.10.2009 10:48
ale ten problém tím že ti jí někdo poskytne, nekončí... stejně se ti nepovede nainstalovat,pouze pokud tam dáš HardSPL...
fofrnik (45)|28.10.2009 11:12
jsem laik co je HardSPL? Vubec z toho nejsem moudrý, zakoupil jsem přístroj v domění že je počeštěná ROM pak jsem zjistil že není ale je tam lokalizace, k lokalizaci jsem nedostal ani original CD s licenčním číslem toto jsem zjistil po stisknutí v touchFLO tlačítka restart do základního nastavení že jsem najednou neměl češtinu řekl jsem si dobrá meiloval jsem na sunnysoft a ty mi řekli že mám s nejvetší pravděpodobností sice koupený přístoj u nás ale že se jedná o přístroj pro západní trh, ža až vydají ROM s wm6.5 od nich mi nepujde a že mám čekat až ji nejprv vydají na oficialních stránkách .Tento přístroj jsem zakoupil na česketelefony osobně v Brně na prodejně
fretak (265)|28.10.2009 13:07
No jo no, to jsou ti, co chteji usetrit 300 Kc... :)
fofrnik (45)|28.10.2009 13:13
ůbec jsem neměl v ůmyslu uštřik kuli češtině, ale když to na stránkách prodejce bylo HTC DIAMOND2 CZ tak jsem předpokládal že je to s českou rom nikoli s lokalizací chytráku
Pavel Koza (4761)|28.10.2009 13:26
No pokud je to tak, tak jim ho bezte vratit... Pac je to podvod. Legalne na ENG zarizeni CZE verzi systemu nenainstalujete... Jinak oficialni ROMka s cestinou se pripravuje, bude snad brzo.
fofrnik (45)|28.10.2009 16:03
klidně bych ho vrátil , ale s čím tam půjdu že tam mělo bejt to co tam nemám, oni řeknou ale to tak vůbec nebylo , myslím že jsem prostě naletěl a dohadovat se s někým se mi teda vůbec nechce, protože si myslím že by to stejně nepřijali

navíc mi nevadí že je tam anglina, ale vadími že ted skutečně nevím jakou ROM tam skutečně mam nahrát a když tam nepujde žádná tak to teprve mohu asi řešit jako reklamaci

Používej tlačítko upravit. admin
htcjirka (1875)|28.10.2009 16:09
[quote] k lokalizaci jsem nedostal ani original CD s licenčním číslem[/quote]

Jen pro upresneni k pristrojum s ceskou lokalizaci od sunnysoft se zadne cd s licencnim klicem nedava.Licence neni na emei.
fofrnik (45)|28.10.2009 16:36
asi se trochu pleteš, anebo jsi špatně četl, já nemám v přístroji vůbec češtinu , měl jsem ji tam jen formou interwirte od sunnysoftu a jak známo pokud tam je daná lokalizace formou software tak je to přes licenční číslo které u sunnysoftu zaregistruješ a oni ti pošlou klíč
htcjirka (1875)|28.10.2009 17:01
Ano,ceska rom u TD2 je jen formou softwaru lokalizace od sunnysoft.K te zadne seriove cislo neni potreba ani cd.Navic tady pises nesmysl,precti si to po sobe.
Jedinou vyjimku tvori brand TD2 od T-Mobile,ktery ma CZ rom jako takovou.
Oficialni distribuce HTC ci TD2 od O2 ma vzdy WWE romku pocestenou Sunysoft Interwrite.Instalacni soubory se nachazi primo ve slozce windows spolecne s rom tudiz se nesmazou ani po HR,obnova tovarniho nastaveni .
HTC ceske rom nedodava.

[quote]zakoupil jsem přístroj v domění že je počeštěná ROM pak jsem zjistil že není ale je tam lokalizace[/quote]

Pises ze neni počeštěná,ale je tam lokalizace a lokalizace sunnysoft=pocestení.Odporujes jsi ty.
Navic pocesteni pristroju neurcenych pro český trh (nebo prvnich kousku) dosahuji nekteri prodejci nelegane takovymto zpusobem:vyextrahuji si z TD2 urceneho pro CR trh soubory .cab s cestinou a naistaluji je do TP2 kde je WWE romka a zarizeni neni urceno pro CZ trh.Samozrejme takovy uzivatel o cestinu prijde nadobro pokud udela HR,obnoveni do tovarniho nastaveni.
Navic takto vyextrahovana cestina se nemusi registrovat zadnym cislem,protoze je registrovana na jmeno zarizeni - priklad Diamond 2,nikoliv na emei.
fofrnik (45)|28.10.2009 17:09
tak pro upřesnění dle informací které jsem získal přímo od sunnysoft je prodávané HTD2 ve 2 verzích 1:klasika pro východní země s anglickou verzí a za 2: pro východní země ale s počeštěnou ROM takže žádná lokalizace PDA nýbrž přímo ROM s češtinou toto mi odepsali přímo od sunnysoftu tak jak si odporuju.
Jak já jsem pochopil tak jsem zakoupil HTD2 pro východní země ale jeden z prvních přístrojů kde se holt počeštěná ROM není


jinak to že tam je počeštěná ROM zjistíš že ti tam zustane čeština po stisku clear storage tak mi to bylo napsáno v meilu od sunnysoft pokud tam automaticky neskočí zpět čeština ale anglina tak je to verze ROM bez češtiny a ještě jeden detail k lokalizaci na stránkách sunnysoftu vůbec česká lokalizace interwrite k tomuto přístroji není ke stažení jak je to možné když vy ji tam máte přímo? není to proto že je to ROM s češtinou?

Používej tlačítko upravit!!! admin
htcjirka (1875)|28.10.2009 17:20
[quote] počeštěnou ROM takže žádná lokalizace PDA[/quote]

Počeštěna rom= počeštění sunnysoft lokalizace

HTC ceskou rom pro TD2 (a nejen pro nej) nedistribuje,přečti si jeste jednou muj predchozi prispevek,doplnil jsem ho.

Ceska rom pro vychodni Evropu je tez na anglickem zakladu doplnena o ceske mui soubory v podobe lokalizace ala sunnysoft.

Jestli toto nejsi schopny pochopit pak :no:
fofrnik (45)|28.10.2009 17:37
tekže mi chceš říct že jsi chytřejší než v sunnysoft? tak jinak možná jsem se špatně vyjádřil ty máš loklizovanou ROM ale já tam toto nemááám já tam měl nahraný software interwrite od sunnysoft klasickou cestou který mi figuroval v odebrat přidat programy což si myslím ty nemáš a na tento software je zapotřebí bohužel klasický seriové číslo které po registraci u sunnysoft obdržíš klíč k odemknutí . Já totiž měl jak znovu říkám software zvlášť tzn. 15 denní verzi. proto jsem psal že jsem CD neobdržel nauč se číst. Nicméně jsem se o tomto vůbec nechtěl přít ,ale chtěl jsem vědět zda mi někdo anglickou ROM 6.5 není schpen zaslat pač mi nejde stáhnout a jestli mi tam vůbec pujde


pokud toto není někdo schopen pochopit pak: NO:(
htcjirka (1875)|28.10.2009 17:40
Uz to vzdavam,vysvetlovat ti to znovu,precti si pozorne me predchozi prispevky znovu.
Spatne chapavy jsi ty i ohledne toho co ti sdelily v sunnysoftu
Lokalizovana ROM a software interwrite je uplne to same.
fofrnik (45)|28.10.2009 17:42
to je těžké komu mám veřit tobě nebo várobci lokalizací??? tak proč si nemohu stáhnout češtinu pro tento přístroj na stránkách sunnysoft ? když je lokalizovaná ROM a lokalizace zařízení to samé? a ani to vůbec není pro tento přístroj v nabídce
htcjirka (1875)|28.10.2009 17:51
V tvem pripade by bylo lepsi preinstalovat si na cz rom,coz je anglicka rom obsahujicí lokalizaci v podobe cabu primo ve slozce windows,kde instalace cestiny se spusti vybranim jazyka po HR.
Anebo aby ti nekdo poslal pres SZ lokalizacni caby vyextrahovane z tkzv pocestene rom.
fofrnik (45)|28.10.2009 17:54
no konečně něco co by mi mohlo vyřešit problém kde to ale vemu ,nechci tam nějaké uvařené ROM chci jen originál, před tímto zařízením jsem používal HP IPAQ a po nahrání uvařené rom mi HP kleklo, myslel jsem že někde právě počeštěnou ROM s wm6.1 seženu ale bohužel, a jestli bych vůbec byl schopen tam nahrát tuto ROM ted už samozřejmě počkám na sunnysoft s wm6.5, doufám že mi tam pujde když mi oni řekli že ne a ted jsem zjistil že mi nejde ani ta anglická resp. nejde mi stáhnout
htcjirka (1875)|28.10.2009 18:02
Mrkni do SZ,nic ti neklekne.
fofrnik (45)|28.10.2009 18:08
díky, ale jak nebo kde najdu přiložený soubor? moc tady toto nepoužívám soukromou zprávu jsem otevřel ale žádný soubor tam není proto se ptám jinak jsem tě samozřejmě pochoppil :D
htcjirka (1875)|28.10.2009 18:09
V SZ - soukroma zprava.Mas ho te druhe zprave,kterou jsem odeslal ted.
fofrnik (45)|28.10.2009 18:18
díky :D takže se nemusím bát? po této instalaci po každém eventuelní Hresetu budu mít tu češtinu stále?
htcjirka (1875)|28.10.2009 18:20
Nene,poslal jsem ti caby,po kazdem HR je budes instalovat.Ty snad delas HardReset kazdy den??Uz bych toto tema uzavrel,pokud neco k tomuto budes chtit tak SZ.
golom (56)|28.10.2009 19:16
jen se zeptám, možná blbě - nemáte někdo představu a informace, kdy bude ta oficiální východoevropská (nebo česká?) ROMka? Ať to nemusím "čekovat" každouhodinu, jestli už jo, nebo ještě ne... Díky
mmoobbyy (136)|6.11.2009 15:06
Právě jsem ji stáhnul :yes: ale k flashi se dostanu až zítra :((
Mezek_ce4you (74)|6.11.2009 15:20
Asi hodinu se ji pokouším stáhnout. Prohlížeč hází chybu : "The process cannot access the file because it is being used by another process". :(
Tak to zkusím později.......
mmoobbyy (136)|6.11.2009 15:30
Jj, dělalo mi to při volbě umístění Evropa, tak jsem to stáhl přes USA. Tak mi to nedalo a mám flashnuto, jdu chvíli pokusníkovat.
Mezek_ce4you (74)|6.11.2009 15:35
Paráda, díky za radu. Já tam tvrdohlavě cpal "Evropu", už to sviští.....díky. :D
A malej dotaz, nekde jsem četl, že se musí vyndat SIM karta a paměťovka při ROM upgrade ? Je to pravda ? Díky.

Tak už jí tam mám a jdu testovat.:D
mmoobbyy (136)|6.11.2009 16:12
Všechno jsem tam nechal, sim, paměťovku, flash trval cca 5 minut, zatím vše ok, první poznatky:

MDA je znatelně rychlejší. Obnova kontaktů z PIMBackup proběhla ok. Počasí se lokalizovalo samo, město sedí a počasí zatím taky.

Pozor NCTFv3.5 opět není součástí ROM, třeba doinstalovat.

Zatím instalovaán TomTom7, IGO8 a TotalComm.

Mezek_ce4you (74)|6.11.2009 16:37
Hlavní poznatek po spuštění je signál. před tím kde jsem měl 2 čárky mám full. Jdu bádat dál.
htcjirka (1875)|6.11.2009 20:45
Ano(signal),to je diky nove verzi radia,ktere lze pouzit i pro WM6.1
Mates_ce4you (0)|6.11.2009 21:35
Prosím vás mohl by mě někdo kdo nainstaloval novou rom z CZ stránek napsat jestli funguje počešteni TF 3D. Díky